Bebek Beslenmesi ek gıdalar ve bebek gelişimi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
geceyi ben kapatmışım ben açım barii günaydınnn :KK71:nasılsınız bakalım :80:

günaydın kızlar :KK16: oğlum az önce tvyi açtı karıncaların maçını seyrediyo :KK60:

herkese günaydın kızlar maşallah ya nekadar çok yazmışsınız oku oku bitiremedim yahu

benim oğluşa annem dün tarhana çorbası yapmış içine de bal kabağı koymuş azıcıkda ekmek ufalamış maşallah yemiş danam ben bebelacın sütlü pirinçlisini kullanıyorum çok şükür hiç sorunla karşılaşmadım 2 günde bir çay bardağı yoğurt yiyor hergün yarım elma yiyor portakal suyunu sevmiyor ara ara sabahları yumurta sarısı ve peynir yiyor maşallah banyoda hiç ağlamıyor kendi küvetini tutup suyla oynamaya çalışıyor

kızlar doğuaracaksanız hemen hazırlıklara başlayın ki 2 yaşında olsun 3 ve 4 yaş en tehlikeli yaşalr bende 2.ci bebeğimi oğlum 5 yaşına ğirince düşünüyorum.kıskanclığın en az olduğu dönem.bu arada ben sezeryanle doğum yaptım 19 saat 3 dakikda bir sancı çektim.24 kere çok iri bir doktor kocamn elleriyle kontrol etti.bu arada kızalr alındım doğrusu sezeryan korkaklarmı tercih ediyor.benim hipertansiyonum vardı.mecbur kaldık.yoksa ben evde doğum yapmak istiyordum.branşım ğereği doğum yapmasınıda yaptırmasınıda öğrenmiştim.ama nasip etmedi allah.

merhaba..bende 2. bebegımı dogurdum..normal dogulmla oldu ıkı oglum da...
allah hayırlısını nasıp etsın..yuksek tansıyon yuzunden kardesımde sezeryan oldu son anda..bebegı 2,5 aylık oldu sımdı....
benım oglum 2 aylık..ama anne sütü ıle kakasını yapamıyor..doktor katı gıdalara gecınce kendı kakasını yapabılecek dıyor..
ama bende dusunuyorum acaba hangı gıdalar posalı ve ne bpişirmelıyım ılk olarak..
çunku posalı gıdalara 4,5 aylık baslayabılecegım soylendı..ılk olarak gunde 1 ogun versem kakasını yapabılse bana yeter 6.aya kadar..

kızlar sızce 4,5 aylık oldugunda ne pişirebılırım bebegıme..hem mınık mıdesıne ağır gelmesın hemde posalı olsun...yardımcı olursanız çok sevınecegım..şimdıden tesekkur ederımm...

kızlar ben sezeryanla doğuranlar kötü demedim yanlış anlamayın.. o an konuştuğun herkes normal doğum yapmış, çok etkilendim.. beni bazı arkadaşlarım sezeryan yapmam için ikna etmeye çalışmışlardı. eminim siz şartlar uydun olsa normal doğum yapmayı tercih ederdiniz..

merhaba..bende 2. bebegımı dogurdum..normal dogulmla oldu ıkı oglum da...
allah hayırlısını nasıp etsın..yuksek tansıyon yuzunden kardesımde sezeryan oldu son anda..bebegı 2,5 aylık oldu sımdı....
benım oglum 2 aylık..ama anne sütü ıle kakasını yapamıyor..doktor katı gıdalara gecınce kendı kakasını yapabılecek dıyor..
ama bende dusunuyorum acaba hangı gıdalar posalı ve ne bpişirmelıyım ılk olarak..
çunku posalı gıdalara 4,5 aylık baslayabılecegım soylendı..ılk olarak gunde 1 ogun versem kakasını yapabılse bana yeter 6.aya kadar..

kızlar sızce 4,5 aylık oldugunda ne pişirebılırım bebegıme..hem mınık mıdesıne ağır gelmesın hemde posalı olsun...yardımcı olursanız çok sevınecegım..şimdıden tesekkur ederımm...

şeftali ya da armut olabilir canım.. posalı sebzeler ilk başta rahatsız edebilir.. gaz yapar ben 6 aylık bebeğime hala vermiyorum.. ama doktorunla konuş sen yine de..

benim kanamam olduğu için açıklığıma bile bakılmadı doğru sezeryana aldılar ve 11 gün önce oldu bebeğim

benim oğluşa annem dün tarhana çorbası yapmış içine de bal kabağı koymuş azıcıkda ekmek ufalamış maşallah yemiş danam ben bebelacın sütlü pirinçlisini kullanıyorum çok şükür hiç sorunla karşılaşmadım 2 günde bir çay bardağı yoğurt yiyor hergün yarım elma yiyor portakal suyunu sevmiyor ara ara sabahları yumurta sarısı ve peynir yiyor maşallah banyoda hiç ağlamıyor kendi küvetini tutup suyla oynamaya çalışıyor

maşallah bebişine bir de bütün gece uyuyor de; ideal bebek ilan edeyim onu :KK1:

maşallah oğluna :nazar::nazar::nazar:

kızlar bizim doktorumuz armut verebileceğimi söyledi aranızda veren var mı?:44:

1.haber; muhallebi yedikten sonra uyku düzeni bozuldu oğlumun yaa.. pazar akşamı yediğinde gece çok ağlamıştı hatırlarsanız, ptesi yemedi, dün akşam yedi ve gece o kadar çok uyandı ki anlatamam.. artık inanamıyordum üst katın bebeği ağlıyor herhalde bu mustafa olamaz diye gidiyordum odasına.. neden böyle olmuş olabilir? normalde kutuda tok tutar uzun süre uyur felan yazıyor. :44: iyi geceler yazıyor bi de utanmadan hiçiyi birgece olmadı benim için :KK57: mama üreticilerini dövmek lazım..

2. haber; maşallah yuvarlanmayı öğrendi benim oğlum. ve ilk kazamız da hemen arkasından geldi yuvarlanarak parkeye gitti oyun halısından, sonra doing! kafayı parkeye vurdu.. çok ağladı :KK59: sonra pencereden karlara baktık, karlar düşer şarkısını söyledik sakinleştik.. :KK1::KK69:

kızlar bizim doktorumuz armut verebileceğimi söyledi aranızda veren var mı?:44:

günaydın canım; ben armut verdim. rahatsız edeceğini düşünüyorsan etmedi. tam tersine kakası eskisi kadar katı değildi. mevsimi olmadığını düşünüyorsan; o meyveleri yazın toplayıp depoluyorlarmış. yani kışın üretilen meyveler değil. ondan içim daha rahat ama benim oğlum cam rendeden yemediği için kavanoz veriyorum.. diğer meyvelerden daha çok severek yiyor..

kıyamam ya benimkide yuvarlanıyo kafasını memenin kutusuna vurdu akşam ağladı hemen bizde kırmızı balık şarkısını söylüyoruz doğduğundan bei bayılıyor bu şarkıya nezaman duysa sakinleşiyor susuyor bittimi bağırıyor tekrar

1.haber; muhallebi yedikten sonra uyku düzeni bozuldu oğlumun yaa.. pazar akşamı yediğinde gece çok ağlamıştı hatırlarsanız, ptesi yemedi, dün akşam yedi ve gece o kadar çok uyandı ki anlatamam.. artık inanamıyordum üst katın bebeği ağlıyor herhalde bu mustafa olamaz diye gidiyordum odasına.. neden böyle olmuş olabilir? normalde kutuda tok tutar uzun süre uyur felan yazıyor. :44: iyi geceler yazıyor bi de utanmadan hiçiyi birgece olmadı benim için :KK57: mama üreticilerini dövmek lazım..

muhallebi hiç vermedim canım neden oluyordur acaba:44:,bizim doktor muhallebiyle ilgili birşeyde söylemedi ver ya da verme diye,maşallah mustafa beye demek yuvarlanıyor artık mehmet alp hiç sevmiyor yerde oynamayı yatağın üzerinde debelenip duruyor o da :emir_bebek:

2. haber; maşallah yuvarlanmayı öğrendi benim oğlum. ve ilk kazamız da hemen arkasından geldi yuvarlanarak parkeye gitti oyun halısından, sonra doing! kafayı parkeye vurdu.. çok ağladı :KK59: sonra pencereden karlara baktık, karlar düşer şarkısını söyledik sakinleştik.. :KK1::KK69:

kıyamam ya benimkide yuvarlanıyo kafasını memenin kutusuna vurdu akşam ağladı hemen bizde kırmızı balık şarkısını söylüyoruz doğduğundan bei bayılıyor bu şarkıya nezaman duysa sakinleşiyor susuyor bittimi bağırıyor tekrar

oğlumda Ali baba çiftliği şarkısına bayılıyor hatta şu anda bir taraftan da onu söylüyorum:KK1:

çok komik yazmışım senin yazının arasına :KK1:tabi o kadar olur bu şekilde ilk defa yazıyorum birkaç alıntı birden yapamıyordum:KK60:

konuya uygun şarkı üretiyorum ben hemen :KK1: mesela yemeğine zeytin yağı koyup; zeytin yağlı yiyemem aman şarkısını söylüyorum ya da hiç bişey bulamazsam konuyauygun uyduruyorum :KK1:

çok komik yazmışım senin yazının arasına :KK1:tabi o kadar olur bu şekilde ilk defa yazıyorum birkaç alıntı birden yapamıyordum:KK60:

şimdi gördüm daha :KK1: QUOTE yazıyor ya ondan sonra yapacaksın yorumu :KK1: süpersin

X