eğitim

semyxixl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
672
3
arkadaşlar benim nisanda 3 yaşını bitirecek kızım var.ona ne şekilde nelerin eğitimini verebilirim.ona en fazla ne şekilde faydalı olabilirim.kreşe gönderemiyorum.kreşlerde nasıl eğitim veriyorlar bilmiyorum.ama en az o kadar faydalı olmak istiyorum.

arkadaşlar benim nisanda 3 yaşını bitirecek kızım var.ona ne şekilde nelerin eğitimini verebilirim.ona en fazla ne şekilde faydalı olabilirim.kreşe gönderemiyorum.kreşlerde nasıl eğitim veriyorlar bilmiyorum.ama en az o kadar faydalı olmak istiyorum.

Sevgili Semyıl, eğitim çok geniş bir yelpazeyi içinde barındırıyor.Eğitim alanım çocuk gelişimi üzerine değil ama 2 tane kızım var.Deneyimde çok önemli bir faktör.Her şeyin temelinde çocuğumuzla iletişimimizin iyi olması yatıyor.Küçük kızım şu anda 23 aylık, diger kızım 6 yaşında.Ben dogdukları günden beridir sürekli konuşuyorum kızlarımla.Her konuda, anlıyabilecekleri bir dilde dogruyu ve yanlışı anlatıyorum,bunu sürekli bıkmadan yapıyorum.
Benim aklıma ilk bu tavsiyede bulunmak geldi, elbetteki daha birçok tavsiyeler vardır.Şu anda zamanın o kadar kısıtlı ki, uygun zamanımda başka tavsiyelerde bulunacağım.Diğer arkadaşlarımızında tavsiyelerinin sabırsızlıkla bekliyecegim, eminimki öğrenecegimiz çok şeyler vardır.

Bol bol masal kitabı oku.Şarkı söyle .Kelime dağarcığı artıyor.İnce şakaları bile anlıyor , hatta oda yapıyor.Kreş değilde anasınıfında basit boyama yaptırıyorlar , çocuk makaslarıyla kesim yaptırıyorlar ellerinin hakimiyetini kazansınlar diye.Ben kızım bebekken çok konuşurdum kızımla aynı kelimeleri hiç durmadan beni izlerken söylerdim sonuç 4 aylıkken konuşan ve halen hiç susmayan bir çocuk.Okulda şimdi 5-6 şarkı ezberletmişler,basit ingilizce kelimeler öğrenmişler,bol bol resim yapmışlar, sofra duası öğrenmişler, korkak çocukları yüksek yerlerden atlatarak cesaret kazandırmaya çalışmışlar.Okulda bunları öğreniyorlar sende içlerinden seçersin uzun oldu ama.

X