Bedava danışmanlık istemek

Valla hiçbir eğitimim yok. Sadece arkadaşlar arasında öylesine kahve falı bakıyordum bir ara.
Ama insanlar her şekilde sınır bilmezliğe sahipler. Olur olmaz saatlerde fincan resimleri atıp hadi baksana demeler başladı.
Benim kafadan sıkacağım beş cümleye o an sanki deli gibi ihtiyacı varmış gibi davranıyordu bazıları.
Ben de bezmiştim. En son görüldü atıp bırakmaya başlamıştım. :KK70:
Bir daha da fal işine kalkışmadım.
Valla açıklama yapmaksızın bakmazdım, cevap vermezdim ben olsam sizin yerinizde.

Musait degilim diyeceksin hic bir aciklama vs yapma. Ben de tercumalik mezunuyum, 5 sayfa konsolosluk yazisi atip ay canim sunu turkceye cevirir misin diyenler olurdu.
ben tercumanlik mezunu falan değilim. sirf türküm diye belarustan azeri bir arkadas (ekledigimizden beri ilk defa 5 sene sonra) yazdi. uygulama olusturmus, turkce dil destegi icin birini tutmus ama turkce bilmedigi icin emin olamamis dogru mu yanlış mi diye. bana gonderdi kontrol etmem icin. ben de ne bileyim birkac sayfa sandim tamam dedim. elli sayfadan fazla excellmis 😅😅😅
allah bilir ceviren ne kadar para aldi ben amele gibi kontrolunu sagladim.

ben tercumanlik mezunu falan değilim. sirf türküm diye belarustan azeri bir arkadas (ekledigimizden beri ilk defa 5 sene sonra) yazdi. uygulama olusturmus, turkce dil destegi icin birini tutmus ama turkce bilmedigi icin emin olamamis dogru mu yanlış mi diye. bana gonderdi kontrol etmem icin. ben de ne bileyim birkac sayfa sandim tamam dedim. elli sayfadan fazla excellmis 😅😅😅
allah bilir ceviren ne kadar para aldi ben amele gibi kontrolunu sagladim.
🙈🙈 reddettim yazdin diye okudum 🙈🙈 editorluk / redaktorluk de para kazanilan bir meslek 🤣🤣 beleşe getirmisler

bu durumda bile "bizden de mi talep edeceksin?" tribine giren olmuştu. sanki babamın oğlu da kendisinde bedava hizmet verme zorunluluğum var.
bunu diyen kisinin marketi varsa sen alışveriş yapıp çıkabiliyor musun? magazasi varda begendigini alip kasaya gitmeden evine goturebiliyor musun?
ne kadar sacma ya. üniversitededeyken alt katta kedimin veterineri vardi. onun ogluna matematk dersi verecektim (acemiligime geldi fiyat konusmadim) cocuk da gayet bir dersten hic anlamadigi seyi anladi, ornekleri falan dogru cozdu. anneis marketten kahve almis geldi "canim kahve aldim sana. ben de kahve yapayim. kahve kahvr" diye diye bana para vermeden kahveyle tesekkur edip gitti 😡 sonra ben kedimi asiya götürdüm. bana indirim bile yapmadı.
böyle böyle insanlardan nefret ettiriyorlar
🙈🙈 reddettim yazdin diye okudum 🙈🙈 editorluk / redaktorluk de para kazanilan bir meslek 🤣🤣 beleşe getirmisler
yok yaa dedim neyse iyilik olsun karmam yükselsin..amele gibi yaptım

Kizzzzz bana da bak doğum tarihimi saatimi özel mesaj olarak atdim hadi bakalım onca senelik forumdaşiz bi hukukumuz olsun özellikle evlilik çocuk konularında güzel şeyler söyle hadi ablam benim.

(Çivi çiviyi söker yontemi uygulayarak moral düzeltmeye çalıştım bakalım işe yarayacak mi)
O zaman da bizim bi miras işi vardı ben de sana yazıyorum abdbab😂

O zaman da bizim bi miras işi vardı ben de sana yazıyorum abdbab😂

Valla pişman olursun hukuk fakültesi yıllarımda hafızamda koca bir boşluk var galiba vücudun travmaya cevabi gibi o seneler hafızamdan silinmiş. 🤣🤣 bakkala sorsan daha iyi bilir belki ona da miras kalmıştır filan.

Son düzenleme:
bunu diyen kisinin marketi varsa sen alışveriş yapıp çıkabiliyor musun? magazasi varda begendigini alip kasaya gitmeden evine goturebiliyor musun?
ne kadar sacma ya. üniversitededeyken alt katta kedimin veterineri vardi. onun ogluna matematk dersi verecektim (acemiligime geldi fiyat konusmadim) cocuk da gayet bir dersten hic anlamadigi seyi anladi, ornekleri falan dogru cozdu. anneis marketten kahve almis geldi "canim kahve aldim sana. ben de kahve yapayim. kahve kahvr" diye diye bana para vermeden kahveyle tesekkur edip gitti 😡 sonra ben kedimi asiya götürdüm. bana indirim bile yapmadı.
böyle böyle insanlardan nefret ettiriyorlar

yok yaa dedim neyse iyilik olsun karmam yükselsin..amele gibi yaptım

bunu diyen kişi, eşimin 20 yıldan fazla tanıdığı birisi ve bizden seneler önce bu ülkeye göç etmişti. biz buraya taşındığımızda kendisi ile görüşmek istediğimizde kendisinden şirketinde iş isteriz diye korktuğundan bizimle görüşmemişti. sonra ahmak bir arkadaşımız yüzünden bu beyin de aynı ortamda olacağı bildirilmeden bir araya getirildik. sonra bundan yüz bularak danışmanlık istedi bu yıl bizden. :işsiz:
bazı insanlarda istemek açısından sınır olmuyor. bu hikayedeki abla da öyle.

Ahah çok güzel bir mesaj tuttum bunu 😅 web sitem yok maalesef ama arkadaşım ücretli baktığımı biliyor mesela, direkt yorumlasın demesi bana çok saygısızca geldi kaldı ki ücret verse dahi zamanım yok. Dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim ♥️
Yaptınız mı
Karşıdan Bi aksiyon geldı mi
Son durum nedir

artik parali yapiyorsan bir websiten instan falan var mi? yerinde olsam onda fiyat yazan kismin ekran görüntüsünü atarim "merhaba Ayşe, artik egitimlerimi tamamladigim icin danışmanlık yapmaya basladim. acemiydim eskiden öğrenmek icin bakardim şimdi şükür is icin bakiyorum. ablana bunu at istersen, tanidiklara yuzde 30 indirim yapiyorum. uygun gorurse ibanimi gonderirim. ama sira biraz kalabalik. 1 kasimdan önce gonderemem. bjnu da ilet lutfen ablana. opuyorum😘😘😘"
bence bu cuk oturmuş, tam olarak bunu söyleyebilirsin konu sahibi :KK70:
sinir olmaya veya terslemeye gerek yok, başına gelen şey çok sık karşılaşılan bir durum
karşılaşmaya devam edeceksin
her karşılaştığında ay nasıl cevap yazsam diye düşünmek yerine bu alıntıdaki gibi kalıp bir cevap belirle ve senden ücretsiz danışmanlık isteyenlere bunu gönder. ücretini falan yaz, eğer ücreti ödese bile bakamayacak durumdaysan yani hiç müsait değilsen, ücretli baktığını ama şu aralar onun için bile müsait olmadığını mutlaka söyle.

Ahah çok güzel bir mesaj tuttum bunu 😅 web sitem yok maalesef ama arkadaşım ücretli baktığımı biliyor mesela, direkt yorumlasın demesi bana çok saygısızca geldi kaldı ki ücret verse dahi zamanım yok. Dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim ♥️
evet evet lütfen böyle yapın ve bize de muhakkak yazın gelişmeleri
sinirden ben taştım burada ne münasebet!!

sen dedigim gibi yap zaten istemez merak etme:)
beles danisamnlik baldan tatlidir eminim ablasina satmak istesen "aaa ona o parayi verene kadar iki katina sosyal medyadaki astrolog bakiyor daha bile iyi bakar" der baskasini bulur. avukat bir arkadasim var yeni mezun sayilir birkac yillik deneyimli. en sinir oldugu sey insanlar beles akil dansiirken ona danisiyor. dava acmasi gerekince daha deneyimli ya da adi duyulmus avukat buluyorlar. sizde de oyle olur muhtemelen
Avukat ve hekimsen bu senin kaderin 😅

Merhaba arkadaşlar sabah sabah buda dert mi diyeceksiniz ama canım sıkıldı.Ben geçen sene astroloji eğitimi aldım ve eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için arkadaşlarıma, ve arkadaşlarımın bazı yakınlarına mesela ablası kardeşi gibi doğum haritası baktım. Herhangi bir ücret almadım çünkü eğitim sürecim bitmemişti birçok kişiye bakmışımdır %90+ olumlu dönüş aldım.. neyse eğitim sürecim bitti. Ara sıra danışmanlık veriyorum ancak haliyle ücretli yapıyorum artık. Üstelik onun dışında yoğun bir iş hayatım var bazen kendime zor zaman ayırıyorum.

Konuya gelecek olursak dün gelen bir mesaj beni sinir etti; arkadaşım ablasının mesajını direkt bana iletmiş mesajda şu yazıyor ( doğum bilgileri+benim haritamda şunları şunları yorumlasın) içerikli bir mesaj gelmiş. Yanı o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam yahu ben bir saat boyunca emek veriyorum emir verir gibi bana şunlara bak diyor üstelik bir karşılığı yok. Karşılığı olsa dahi bakacak zamanım yok. Kırmadan cevap vermek istiyorum ama anlamıyorlar. Sanki yapmak zorundaymışım gibi davranılıyor. Okuyanlara teşekkür ederim nasıl bir cevap vereceğimi bilmiyorum 🤷‍♀️
Çok yoğun çalışıyorum şu an bakamam. Ayrıca öğrenciliğim bittiği içinde artık ücret karşılığında bakıyorum, teşekkür ederim yazın geçin
Birde ne eğitimi alırsanız alın , eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için bir şey yapıyorsanız da cüzi bir ücret karşılığında yapın. Yoksa sonuç hep böyle oluyor maalesef.

Merhaba arkadaşlar sabah sabah buda dert mi diyeceksiniz ama canım sıkıldı.Ben geçen sene astroloji eğitimi aldım ve eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için arkadaşlarıma, ve arkadaşlarımın bazı yakınlarına mesela ablası kardeşi gibi doğum haritası baktım. Herhangi bir ücret almadım çünkü eğitim sürecim bitmemişti birçok kişiye bakmışımdır %90+ olumlu dönüş aldım.. neyse eğitim sürecim bitti. Ara sıra danışmanlık veriyorum ancak haliyle ücretli yapıyorum artık. Üstelik onun dışında yoğun bir iş hayatım var bazen kendime zor zaman ayırıyorum.

Konuya gelecek olursak dün gelen bir mesaj beni sinir etti; arkadaşım ablasının mesajını direkt bana iletmiş mesajda şu yazıyor ( doğum bilgileri+benim haritamda şunları şunları yorumlasın) içerikli bir mesaj gelmiş. Yanı o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam yahu ben bir saat boyunca emek veriyorum emir verir gibi bana şunlara bak diyor üstelik bir karşılığı yok. Karşılığı olsa dahi bakacak zamanım yok. Kırmadan cevap vermek istiyorum ama anlamıyorlar. Sanki yapmak zorundaymışım gibi davranılıyor. Okuyanlara teşekkür ederim nasıl bir cevap vereceğimi bilmiyorum 🤷‍♀️
Canim isler yogun bu ara denetimdeyiz(salliyorum bunu sen baska bi sebep yaz) müsait olunca bakarim insallah . De sil mesaji

X