Bedava danışmanlık istemek

Direk "Canım bu aralar çok yoğunum, zamanım yok maalesef. Randevulu çalışıyorum" yaz.
Randevulu yazdığını görünce ücretli olduğunu bir zahmet tahmin eder sanırım :)))

Benim arkadaşım bir ara evde kendisi merak salmıştı. Eğitimini almıyordu sadece internetten araştırıyordu.
İlkokul arkadaşım bu arada, gerçekten yakın olduğum biriydi. Bende "aa bana bakalım bir ara" demiştim. Daha eğitimini bile almamışken, öyle internetten keyfi araştırırken dahi bana ücretle bakacağını söylemişti. :KK70:

O yüzden bu şekilde gelenlere ne diyeceğim diye hiç utanıp sıkılmayın.

Merhaba arkadaşlar sabah sabah buda dert mi diyeceksiniz ama canım sıkıldı.Ben geçen sene astroloji eğitimi aldım ve eğitim sürecinde pratiklik kazanmak için arkadaşlarıma, ve arkadaşlarımın bazı yakınlarına mesela ablası kardeşi gibi doğum haritası baktım. Herhangi bir ücret almadım çünkü eğitim sürecim bitmemişti birçok kişiye bakmışımdır %90+ olumlu dönüş aldım.. neyse eğitim sürecim bitti. Ara sıra danışmanlık veriyorum ancak haliyle ücretli yapıyorum artık. Üstelik onun dışında yoğun bir iş hayatım var bazen kendime zor zaman ayırıyorum.

Konuya gelecek olursak dün gelen bir mesaj beni sinir etti; arkadaşım ablasının mesajını direkt bana iletmiş mesajda şu yazıyor ( doğum bilgileri+benim haritamda şunları şunları yorumlasın) içerikli bir mesaj gelmiş. Yanı o kadar sinirim bozuldu ki anlatamam yahu ben bir saat boyunca emek veriyorum emir verir gibi bana şunlara bak diyor üstelik bir karşılığı yok. Karşılığı olsa dahi bakacak zamanım yok. Kırmadan cevap vermek istiyorum ama anlamıyorlar. Sanki yapmak zorundaymışım gibi davranılıyor. Okuyanlara teşekkür ederim nasıl bir cevap vereceğimi bilmiyorum 🤷‍♀️
Her meslek dalında olan şeyler bunlar. Yapamam/müsait değilim vs deyip geçin. Yoksa arkası asla kesilmez.

IBAN bilgilerinizi ve ücretini atıp dekont gonderdikten sonra başlayabiliriz de aynen böyle bu şekil . Selam sabah yok . Herkes herkesi babasının hizmetkârı sanıyor olmuş . Müsait değilim demek çözüm değil tekrar zaman kollar . Emeğinizin karşılığını istemek ayıp değil günah değil neden söylemiyorsunuz

Bu tarz üslupsuz insanlara vaktim de olsa, paranın üç katı fazlasını da verse asla yardımcı olmam. En sevmediğim şey kaba üslup. Müsait misin demek yok, bakabilir misin demek yok, hepsinden önce bir iyi günler yazıp rica etmek yok bir kere. Sanki siz onların emrinde hazır bekliyorsunuz da şuna baksın diye mesaj atıyor.

Benzer durumda ben mesajı görüldü yapıp cevap bile vermemiştim. En güzeli bu bence. Bunun üstüne tekrar yazıp sorarsa da çok yoğunum yazıp tarih belirterek IBAN atın.

X