Egitim mi evlilik mi

Egitim mi evlilik mi?

• Eğitim

OY: 25 100,0%
  • Evlilik

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    25

Blueislove

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2016
6
3
28
Ben universite okumak isteyen biriyim. Ama bana çok fazla görücü geliyor ve ailem bu konuda beni sıkıstiriyor. Sizce ne yapmaliyim? Okumazsam pisman olurum bundan eminim. Cok iyi biriyle tanistim ama ısınamıyorum. Okumak konusunda da zaten açıktan izin veririm diyor. Ne yapmaliyim?

Dimi ya. Bende oyle düşünüyorum aslında. Ama cevremde benim gibi düşünen bir iki kişi biraz destek almak istedim aslinda

2016 yılında eğitim mi diye bir soru kalmadı ortada.
Eğitim zorunluluk gibi bir şey artık.
Çalışmanız, maddi özgürlüğünüz falan filan değil.
Doğuracağınız çocuklara yetişebilmeniz, aranızdaki zaten oluşacak olan farkların en aza indirgenmesi, kendinize ve çocuğunuzun size duyacağı özsaygı için, eğitim zorunluluktur.
İster evliyken okuyun, ister 10 sene sonra o beni bağlamaz ama bu yaşınızda önceliğiniz daima eğitiminiz olmalı.

Seni çok sevse açıktan okumana izin veririm demezdi, ben kendi aşık oldugum adamla kendi kararım sonucu okula nişanlı bir şekilde başladım ve ikinci sınıfta da evlendim onun ailesinin de benim ailemin de esiminde hep söylediği şey asla okulu bırakmayı asla dusunmeydi ben okulu bitirine kadar herkes hep destek oldu tabi ki esimde onlar olmasa ben okulu böyle rahat bitiremezdim ve sınıfta 15. Olarak bitirdim seven adam herseyiyle elinden geleni yapıyor, iyi bir adam olabilir kaybetmek istemeye de bilirsiniz ama o adamın ömrü boyunca sizinle olacağı garanti değil, o bir şekilde hayatından çıkarsa ne yapacaksın hiç düşündün mu?

Seni çok sevse açıktan okumana izin veririm demezdi, ben kendi aşık oldugum adamla kendi kararım sonucu okula nişanlı bir şekilde başladım ve ikinci sınıfta da evlendim onun ailesinin de benim ailemin de esiminde hep söylediği şey asla okulu bırakmayı asla dusunmeydi ben okulu bitirine kadar herkes hep destek oldu tabi ki esimde onlar olmasa ben okulu böyle rahat bitiremezdim ve sınıfta 15. Olarak bitirdim seven adam herseyiyle elinden geleni yapıyor, iyi bir adam olabilir kaybetmek istemeye de bilirsiniz ama o adamın ömrü boyunca sizinle olacağı garanti değil, o bir şekilde hayatından çıkarsa ne yapacaksın hiç düşündün mu?
Kesinlikle haklisiniz. Annesi babasi ayrilmis biri olarak tabiki bunu düşündüm. Hemde çok. Evlilik taraftari biri degilim hatta annemle babam yuzunden evlilikten tamamen soğuyan biriyim. Dedigim gibi ailem acaip baskı yapıyor. Erkeklerle pek takılan bir kizda değilim. Ama okul benim suana kadar tek kurdugum hayal. Sağolun

tabii ki de eğitim . açık öğretimden okuyabilirsin demiş ama belli bir yerden sonra zorlaşacak ev işleriydi çocuk istekleri falan derken ... daha yaşında çok küçük üniversitede zaten bir sürü kişiyle karşılaşacaksın . ailene anlat ben mezun olasıya kadar bana hiç bir şey söylemeyin de . iyi bir yeride tuttur . kimse daha da bir şey diyemez. eğitim her şeyden önemli ileride daha çok anlarsın zaten .

Ben universite okumak isteyen biriyim. Ama bana çok fazla görücü geliyor ve ailem bu konuda beni sıkıstiriyor. Sizce ne yapmaliyim? Okumazsam pisman olurum bundan eminim. Cok iyi biriyle tanistim ama ısınamıyorum. Okumak konusunda da zaten açıktan izin veririm diyor. Ne yapmaliyim?
açıktan izin vermekmi ona zaten karışamaz öyle bişey söz konusu değil.. inan bana artık evli bayanların hepsi üni okuyo.. eğer evlenmek istiyosan bu engel değil ama sanorım çok gençsin üni hayatını yaşamadan evlenme derim.. çünkü vizyonun orda değişicek fikirlerin insanlara bakışın herşey.. o yüzden önce eğitim eğitimin önündeki engel engel değildir.. bi ikincisi benim 50 yaşında lise hocam vardı hukuk kazanıp okumuştu öyle bunuda söyliyim dedim:)

Eş her zaman bulunur ama, eğitim her zaman alınmaz

Ya hadi aşktan kör olup, okulunu bırakan kızlar görüyoruz da
Sen aşık da değilsin ki, aşık olduğun insana da değmez eğitimi bırakmak
Aşık olmadığın görücülere hiiiiç değmez

Sen bihter ziyagilsin aptallık etme :rolleyes:

Bunu bize sormanız bile üzücü,tabiiki önce eğitim.Bir de ne demek açıktan okumana izin veririm demek,sizde bunu kabulmu edeceksiniz?yani sizin hayatınızın şekillenmesini başkasının eline mi bırakacaksınız.

Kessinlikle egitim. Bukadar insan yaniliyor olamaz. Gorduk gecirdik ve once egitim sonra evlilik derim

Herkesin üniversite yasamini gormesi gerektigine inaniyorum ben.ve bir meslek sahibi olup her ihtimale kendini hazir hissetmenin verdigi guveni kimse veremez sana. Meslek sahibi olduktan sonra calisip calismamak sana kalmis ama istedigin an calisabilmeni saglayan bir diplomanin verdigi guven farkli. Esin iyi olur olaki destek gerekti destek olabilmek buyuk mutluluk ya da farzetki kotu biri cikti cok iyiydide allah korusun kaybettin kendine ve cocuklarina bakabilecegin bir meslek gibisi varmi.. mal mulk bir kivilcima bakar diploma bakîdir..

Veeee....

Kızlaar !
Güzel mi güzel bir kadın olduğunuzda; kendi atınız olsun !
Kendi paranızı kendiniz kazanın ; onu şakır şakır harcayın!
Böylece ayrılıklarla boşanmalarla attan inip eşeğe binmezsiniz..
Atınızı kimse altınızdan alamaz.. Dörtnala başka bir yere gidebilirsiniz..

Ortada bi aşk olsa, karşılıklı olarak hem okuyup hem evliliği sürdürebilecek şartlara sahip olsanız, yani daha farklı bi durum olsa da şu soruyu sorsan olabilir evliliği ertelemek zorunda değilsin derdim belki..
Ama madem okumak istiyosun bi kere açık öğretim ile örgün eğitim arasında dağlar kadar fark var kesinlikle bir kefeye konmamalı.. Diploma aynı işi görüyo olabilir ama insana kazandırdıkları bambaşka..
Eğer evliliğinden bi şikayetin olursa yarın bir gün direk aklına bu gelir ve okumadığına pişman olursun bence..
Ne görücü usulüne ne de okulla evliliğin beraber sürdürülmesine karşı değilim ama senin durumunda evlilik için bi gerekçe yok diye düşünüyorum..

Bence örgün eğitimden okuyun evlenmek için acele etmeyin

kocayı bulduysan evlen sonra okursun diye yazmıştım ki düzeltiyorum: Senin açıktan okumana izin veren bir adamla ne kadar mutlu olacaksın bir düşün... yarın bir gün anana gitmene giydiğine karışmasın ??

haa birini bulursan flört et falan, çok erken olmasın sözdür nişandır aç arayı o arada oku çoluk çocuk da yapma ama evlendikten sonra işler yavaş yürür ona göre haaa:KK59:

evlenmek neden bu kadar önemli ki ailenizde ?

X