eğer aileniz izin vermezse sevdiğinizle evlenmeyi göze alır mısınız

derin bi konu cnm ..ben görüşmeye başlamdan önce derin bi araştırmaya girerim ...
ki sadece aşklada olmadığına inananlardanım ...
nitekim eşim diyeceğim kişi şükür bana ve aileme yakın biri ..
sebebler basit nedenlerdense ..ne bileyim uzaklık örf adet farkı falanda bişekilde ailemi ikna ederim ..ama başka nedenlerse ..ahlaki ve manevi ..o zman sonu zaten bellidir ..mantığımı kulanır ve uzak dururum..anladığım kadarı ile senin durumunda da babasını engeli..babasının sucunu oğluna yüklemek olmaz..tabi ..allah pişmancılık vermesin ..ömür boyu hzurun daimi olsun

EVET MANTIKLI DÜŞÜNMEK LAZIM...AİLEMİZ EN İYİSİNİ BİLİYOR..HAKLISINIZ...BEN ZATEN BİR ŞEKİLDE İKNA ETTİM VE EVLENDİM...KAVGA -DÖĞÜŞ SÜRDÜRÜYORUM...:nazar:

sebeplere bağlı.
biz kendi isteğimizle evlendik. ailelere kalsa ayrılmamız gerekirdi.
eşimin ailesi beni istemedi, çünkü onların memleketinden değildim. bir de atanmış bir öğretmen değildim.-tatlicadiarzu-
benim ailem başta sorun çıkarmadı, eşimi de çok seviyorlardı. ama kayınvalidemi tanıdıktan sonra benim mutlu olmayacağımı düşünerek hep iyi düşün dediler,kararı bana bıraktılar.
sonuç olarak ; başlarda ailevi sorunları çok yaşasam da şu an herşeyi yoluna koyduk çok şükür :nazar:..
eskiden pişman olduğum günler oluyordu, son zamanlarda iyi ki evlenmişiz diyorum.

Allah herkesin ailesin huzur versin.:Saruboceq:

hiçte almam..
ailem izin vermiyorsa vardır birşey eger çok güveniyorsam sevdigime
ailemi ikna çabalarına başlarım elimden geleni yaparım
ama eşime ilerden doğacak bir sorunda nasıl olsa geri dönemez yüzü yok deme sansını vermem..
oyüzden geride herzaman ailemi benim için sağlam arkamda açık bir kapı olarak olsunlar isterim ...
onalrın rızası olmadan evlenmem.... .

kesinlikle..insanın bir güvendiği olmalı bence de...

benimde problemlerim oldu, herkes kendi psikolojik sorunlarını bize yüklediler ama sonunda bizim dediğimiz oldu çok şükür şimdi iyiyiz.
allah senin de yardımcın olsun

sağolasın canım...sende benim gibi sorun yaşamışsın...benim çok sorunlarım olduuuuuuuu
konuşmak kolay...başa gelmeyince anlayamazlarrr..Çok üzgünüm çoook

ailem sevdiğimle evlenmeme karşı çıkıyor
izin vermiyorlar
ben de onlar istemiyorlar diye sevdiğimle evlenemiyorum
çok kötüyüm ikna da olmuyorlar
sevdiğim adamdan başkasını görmüyor gözlerim
onu çooook seviyorum

başta ailem istemedi,2sene mücadele verdim.iki taraftanda vazgeçmedim,oturup adam gibi konuştum ve 1senedir herşey o kadar yolundaki aile konusunda:nazar: ailedende sevgilidende vazgeçmeden bi orta yol herzaman bulunur.tabi ailenin vicdanı olması lazım:eek:klava:

başta ailem istemedi,2sene mücadele verdim.iki taraftanda vazgeçmedim,oturup adam gibi konuştum ve 1senedir herşey o kadar yolundaki aile konusunda:nazar: ailedende sevgilidende vazgeçmeden bi orta yol herzaman bulunur.tabi ailenin vicdanı olması lazım:eek:klava:

canım sen nasıl başardın bunu
ben babama anneme bişi olacak
yüreklerine inecek diye korkuyorum
pek ikna olmuyorlar
tiyoların neler
ya da önerilerin
aşkımla ben çok yıprandık ya

duruma göre değişir ve evleneceğim insana ne kadar güvendiğimle alakalı

tabiki ailemi bi şekilde ikna etmeye çalışırım benim evliliğim de onaylanmadı fakat anneme kaçarım diye tehdit ettim
ama sadece tehditti kaçmazdım neden kaçayım ki ben değil evleneceğim kişi beni istiyorsa bişeyler yapsın

en güz<eli ikna etmek tabiki...anlayişli ailen olmali ama...

canım ne kadar ğüzel ben senin yaptıklarını yapamadım malesef ailem istemediği için sevdiğim erkeği terkettim pismanmısın dersen bilmiyorum su an mutluyum eşim cok anlayıslı ve sevecen ailem yanımda onları bırakmadığım için ama arada sırada ğece rüyamda ğörüyorum ilk askımı vicdan azabı cekiyorum yaptıklarımdan o hala bekar yanlız ben se evliyim yolda bazen denk ğelince içimden bir seyler eriyor dizlerimin bağları çözülüyor acı çekiyorum üzülüyorum ama malesef 15 yıl önce cocuklukta verilen yanlış bir karar dı diyip yoluma devam ediyorum ................. Ama seni kutluyorum askın için caba harcayıp zorluklar cekmişin ama sonuç elin de yanında sevdiğin adam insallah hayat boyu mutlu olursunuz yani kısacası kafanızı allak bullak ettim simdiki aklım olsaydı heralde mücadele ederdim

evet mücadele etmek çok önemli ama mücadeleye de değmeli...

Bende sözlüyüm şimdi
babamda dünürlerini sevmedi başta istemedi ben hiçç olsun diye israr etmemdim babama dedimki ben kimseye söz falan vermedin olursa senin sözünle olur annem çok istiyordu bu beraberliği
neticede sözlüyüm ama babam hala sevmiyo onlari ben aradami kalirim ne olur bilemem
ailemi hiç bişeye değişmem çok önemliler hele babammm asla
allah bana onlarin acisini göstermesin

ciddi anlamda geçerli bir nedenleri yoksa sonuna kadar mücadele ederim...hemen kaçıp gitmem ikna etmeye çalışırım..son çare çeker giderim...
Hele ailesi bize uygun değil gibi cümleler sarfederlerse,maddiyatı,eğitimi öne sürerlerse hiç dinlemem...
Onu bırakıp gitmem için çok önemli bir neden olamsı gerekir....
Sonuçta ben ailemle yaşamayacağım ömür boyu...endişelerini anlarım ama çok önemli bir sebepleri olmalı beni ayırabilmeleri için...

anne-baba sözü dinlemiyorsun ama sonunda onlarin dedikleri çikinca insan utaniyor...dönemiyor geri...hayirlisi canim...

böyle bir durumda aile evliliğe niçin karşı çıkıyor , onu düşünmek gerekli .aile mantıklı bir sebep ileri sürüyorsa zaten evlilikten vazgeçmek gerekli .ama ortada hiçbir neden yokken evlenilecek kişiyi onaylamıyorlarsa karşı çıkardım .eskiden de böyle düşünüyordum , şimdide böyleyim .yani şu anda da eğer oğlumun veya kızımın seçiminin yanlış olduğunu düşünüyorsam geçerli bir nedenim olmalı .yoksa ben birlikte olduğu kişiden hoşlanmıyorum diye , araya engel koyamam buna hakkım yok .ama gerçekten geçerli bir nedenim varsa ,çocuklarımında daha mantıklı düşünüp karar vermelerini isterim .yoksa elbette insan sevdiği kişi için direnmelidir diye düşünüyorum .

bence de...aileler mantikla hareket ediyorlar...ama gençler duygulariyla hareket ettiği için genelde yanliş yapiyorlar ve sonunda aileler hakli çikiyor...biz de durum aynen öyle oldu canim...

bence de...aileler mantikla hareket ediyorlar...ama gençler duygulariyla hareket ettiği için genelde yanliş yapiyorlar ve sonunda aileler hakli çikiyor...biz de durum aynen öyle oldu canim...

kaderim48, ailem haklı çıktı diyorsun yani
ben ailemi dinlesem mi dinlemesem mi diye düşünüyorum
sevdiğimi de bırakmak istemiyorum
ilerde ya pişman olrsam keşke ailemi dinleseydim dersem ya
ya da ilerde keşke ailemi dinlemeseydim aşkımı bırakmasaydım dersem ya
ay çok kötüyüm senağlama

duruma göre değişir ve evleneceğim insana ne kadar güvendiğimle alakalı

tabiki ailemi bi şekilde ikna etmeye çalışırım benim evliliğim de onaylanmadı fakat anneme kaçarım diye tehdit ettim
ama sadece tehditti kaçmazdım neden kaçayım ki ben değil evleneceğim kişi beni istiyorsa bişeyler yapsın

kesinlikle ikna etmeye çalışmalıyız...neden istemediklerini anlamaya çalışmalıyız..

ailemin rızası benim için çok önemlidir; çoğu insan için zaten bu böyledir. önemli olan ailenin neden karşı çıktığı, gerekçelerinin mantıklı yanıdır. Misal "bizim yöremizden, memleketimizden değil","belli bir sebebi yok gözüm tutmadı","anasını, babasını hiç sevmedim" sebepleri ile "evleneceğin insanın sorumsuz olması, saygısızca hareketler yapması, kötü alışkanlıklara yatkınlığı" sebepleri bir değildir. Evlendiğimde mutlu olacağıma dair inancım varsa ailemi bir şekilde ikna ederdim,onlara karşı çıkardım; ama bazen ailemin haklı olduğunu düşünüyorsam ilişkim üzerine düşünürdüm; belki de göze alamazdım.
Kısacası, ailenin rızası önemli ancak niçin rıza göstermedikleri çok daha önemli...

bence de canim çek haklisin...

yaşım daha küçük ama eğer değecek birisyse neden olmasın .haa göze aldım diye kaçacak değilim ama sevdiğim için herşeye katlanırdım.ondan vazgeçmezdim.

Asla evlenmem ailemi ikna ederim gerekirse yillarca beklerim ama onlarin rizasi olmadan nikah defterine imza atmam sevdiğimdende ayrilmam sabir herşey sabretmeyi bilmekte kaliyor

X