Düzenli Evimiz & Hayatımız

Neler denedim sonunda çareyi bir yanı çekçek diğer yanı sünger olan ilkel bir aletle buldum :))) bulaşık deterjanı ve beyaz sirkeyle siliyorum kurulamaya bile gerek kalmıyor ama çözene kadar epey uğraştım. Bir de o alet uzun sopalı bir şey onu idare etmek için epey antreman gerekiyor :))) kız kardeşim sayesinde sokaktaki bi milyoncuyla tanıştım, abuk sabuk şeylere tonla para veriyorsun yürü gidiyoruz dedi :)))) hep çalıştığın için buralardan haberin yok öyle onun mopu bunun süpürgesiyle temizlik olmaz ben göstereceğim sana dedi:))) o tabi ezelden beri ev hanımı benden fazla müteala ediyorlar komşularla bu işleri, vallahi rahat ettim bana birde isimsiz cisimsiz tahta saplı bir mop aldırdı yerler için yeminle bütün setleri falan attım, cillop gibi oluyor yerler :))) hafta içi robot süpürüp siliyor ama hafta sonu derin temizlikte o mopu kullanıyorum
Kız ondan benim de var ama sanırım yanlış siliyorum şu an farkettim 🤦‍♀️
Sen nasıl siliyorsun canım? Cahile anlatır gibi yaz gözünü seveyim 🙈
Bi de beyaz sirke ve bulaşık deterjanı ölçüsü nasıl? Küçük spreyli şişeye yapıyorsun demi?

Tünaydın hanımlaar 🏃🏻‍♀️

Sabah 7 buçuktan beri şimdi oturuyorum 🥵

🪅Sabah işleri, yataklar, camlar, beslenmeler, kahvaltılar
🪅Oğluş hazırlandı, kahvaltısı verildi
🪅Çamaşır attım makineye
🪅Direkt banyoya giriştim, banyo, wc yıkadım🪅2 çocuk odasının da camlarını sildim
🪅Yine 2 çocuk odasının da tozlarını aldım
🪅Yine bir kahvaltı, mutfak temizliği yaptım
🪅Çamaşır astım, katladım, yerleştirdim
🪅Çocukların gardırobunda kışlıkları öne çektim, ayıkladım mis gibi oldu düzenledim
🪅Evi süpürdüm
🪅Balkonu süpürdüm, birazdan yine çamaşır sereceğim
🪅Oyuncakları topladım
🪅Bütün evi süpürdüm

......... Birazdan bebemi öğle uykusuna yatırıp kendime vakit ayıracağım.
Kitap okurum.
Sonrası okuldan gelen çocuklara öğle yemeği vs.
Günün ödevi dikiş tadilat vs dün yapmıştım.
Toz da aldım bugun.
Mutfakta yemek dışında daha işim olmaz bugun.
👀🤲🏼

Ben süpürge bakıyorum ama pahalı bir şey almam şu favorimde yorumlar da iyi bu marka için uygunda, çekiş gücü iyiymiş. Haritalama yok ama şart değil benim için zaten evdeyim kumanda iş görür. Wiami benim baktığım.

Kız ondan benim de var ama sanırım yanlış siliyorum şu an farkettim 🤦‍♀️
Sen nasıl siliyorsun canım? Cahile anlatır gibi yaz gözünü seveyim 🙈
Bi de beyaz sirke ve bulaşık deterjanı ölçüsü nasıl? Küçük spreyli şişeye yapıyorsun demi?

Ah kıyamam sana ya :KK200:
Öncelikle deterjan göz kararı ama sirkeyi deterjanın üç dört katı kadar koyuyorum, kovaya su yapıyorum
İlk iş mermerleri viledayla siliyorum
Sonra süngerli tarafı suya batırıp, hafifçe sıkıyorum yani sulu olacak ama alt kata akmayacak
Çerçeveleri ve camı en az iki kez süngerli tarafla siliyorum, sonra çekçek tarafıyla suyu çekiyorum, en son o sopanın ucuna bir bez bağlayıp çerçeveleri ve kalmış yer varsa onların üzerinden geçiyorum, sirke uçucu olduğu için kurulama istemiyor

good-morning-cat.gif

Günaydınnnnnn :KK25::KK25::KK25:
İnşallah kalkacammmm ama:confused:

Yatakları topladım
Kızımı okula bıraktım
Sonra kahvaltı edip akşam yemeğini yaptım
Tüm halıları süpürdüm fakir dysonı ile alt üst gırgırladım anammmm o ne toz çıktı
Tüm evi sildim
Salon koltuklarını çektim altını süpürdüm sildim
Koltuk örtülerini sirkeledim
Banyo halısını da süpürdüm fakir dysonı ile alt üst gırgırladım sonra makineye attım yıkamaya
Detaylı toz aldım
:ruh:

X