Düzenli Evimiz & Hayatımız

Nego Nego
Doğum günün mü bugun?
Kaçırıyorum bazen yazılanları, her şeyi okumaya çalışıyorum halbuki ama kaçan oluyor demekki.

Hayırlı sağlıklı yıllların olsun, nicelerine inşallah, sevdiklerinle birlikte 💐🤗
24 üydü. Amin teşekkür ederim 😊

Benim dolabım geniş değil aslında, eşyam az, giyimde minimale geçeli uzun yıllar oldu
Gömlek tarafında eşimin 6-7 gömleği, 5 tane takım elbisesi, 3 de ceketi var. Benim 5 gömlek, iki abiye, her halta giydiğim kurtarıcı kumaş pantalonlarım,bluzlarım. Günlük kot, bluz, t-shirt zaten onlar diğer tarafta. İkişer mevsimlik ceketimiz, ikişer kışlık montumuz var. Ev elbiseleri rafımız bir tane ortak kullanıyoruz, ben evde genelde tayt giyiyorum zaten, almıyorum Nego, kıyafet almanın sonu yok, plaza çalışanı da değiliz, ihtiyaç kadar her şey, bir tek özel diktirdiğim namaz elbiselerim konusunda biraz müsrifim 5 tane var, bir de bayıldığım mermerşahiden başörtüleri, canım çektikçe dikiyorum onları sonra fazlasını dağıtıyorum. Bir kaç yıl önce giyime ne kadar fazla para ve emek harcadığımızı hayretle keşfettim oysa gereksizmiş. Birbiri ile kombinlenebilen parçalarla pek ala giyinilebiliyor. Çok sık çamaşır yıkanıyor zaten, kalmama sorunu yaşamıyorum, bir tek iç çamaşırlarımız fazla. Evdeki her şeyi azalttım ben; havluları, nevresimleri, patikleri, terlikleri, bornozları aklına ne gelirse. Mefruşatı zaten kendim dikiyorum, ihtiyaç olursa dikiveririm. Üç yıl önce kendi evime taşınırken her şeyi eledim, ihtiyaç sahiplerine dağıttım, eskiyenin yenisini alıyorum ama adetini arttırmıyorum. Çok hafifledim böyle olunca, dolaplar ferah, ev ferah aynı şeyi mutfakta da yaptım. Bir tek kütüphanem kalabalık o da kitaplarıma kıyamadığımdan, çocuklarım gibi hepsini seviyorum :)))
Kıyafet konusunda sık sık bende eliyorum kendiminkileri ama işte kilo değişimi durumları olduğu için bende beden yüzünden sayı çoğalıyor maalesef. Eşime karışmıyorum o tam istifçi😅 çaktırmadan ufak ufak eliyorum.

Kıyafet konusunda sık sık bende eliyorum kendiminkileri ama işte kilo değişimi durumları olduğu için bende beden yüzünden sayı çoğalıyor maalesef. Eşime karışmıyorum o tam istifçi😅 çaktırmadan ufak ufak eliyorum.
Ben kışlık-yazlık değişiminde eşime çok söyleniyorum, çoğu gün evde, niye kendi kıyafetlerini kendi kaldırıp çıkarmıyor diye :-) 3 gün evde, 1 gün 24 saat işte olacak şekilde çalışıyor

Bizim kışlık ve yazlıklar aynı dolapta nego. Hala sıcak buralar, ekim sonu kasım gibi anca çıkar kışlıklar. Kızımın ayına uygun hiç kışlık kıyafeti yok, önümüzdeki ay ona bir şeyler alıp, yazlıklarını ayıklayacağım.

Bugün neler yaptım ;
Öncelikle akşamdan evim ve mutfağım topluydu 😌
Sabah cocuklari doyurdum hazırladım gönderdim
Yataklari topladım
Makineye çamaşır attım
Banyo dolabini düzenledim sildim
Havluları değiştirdim
Banyoda Doldurulacak kutuları doldurdum
WC yıkadım
Kahvalti yaptım topladım temizledim
Buzdolabini düzenledim üstten sildim
Çiçeklerle uğraştım balkonu supurdum