Düzenli Evimiz & Hayatımız

Benim yazlık kışlığım yok :))) dolabın dört rafında eşimin ve benim yazlıklar var şu an 5. rafta iki hurç kışlıklar, tahmini yarım saatte yerlerini değiştiriyorum :))) değiştiririken kullanılmayanları da ayırıyorum hemen o yüzden pek fazla bir depolamam olmuyor. Şu an sıcak geçiyor kazak, hırka durumuna geçmedik henüz
Geniş dolap yaptırıcam ilerde hepsi aynı dolapta duracak inşallah 😊 çocuklarınki aynı dolapta yer değişecek tabii olmayanlar ayrılacak. Benimkilerden giymediklerimi ayırırım yine bakalım 🥴

Bonus Bonus 😍 benim bebeğim de çiçek açtı
20220926_151820.jpg

Geniş dolap yaptırıcam ilerde hepsi aynı dolapta duracak inşallah 😊 çocuklarınki aynı dolapta yer değişecek tabii olmayanlar ayrılacak. Benimkilerden giymediklerimi ayırırım yine bakalım 🥴

Benim dolabım geniş değil aslında, eşyam az, giyimde minimale geçeli uzun yıllar oldu
Gömlek tarafında eşimin 6-7 gömleği, 5 tane takım elbisesi, 3 de ceketi var. Benim 5 gömlek, iki abiye, her halta giydiğim kurtarıcı kumaş pantalonlarım,bluzlarım. Günlük kot, bluz, t-shirt zaten onlar diğer tarafta. İkişer mevsimlik ceketimiz, ikişer kışlık montumuz var. Ev elbiseleri rafımız bir tane ortak kullanıyoruz, ben evde genelde tayt giyiyorum zaten, almıyorum Nego, kıyafet almanın sonu yok, plaza çalışanı da değiliz, ihtiyaç kadar her şey, bir tek özel diktirdiğim namaz elbiselerim konusunda biraz müsrifim 5 tane var, bir de bayıldığım mermerşahiden başörtüleri, canım çektikçe dikiyorum onları sonra fazlasını dağıtıyorum. Bir kaç yıl önce giyime ne kadar fazla para ve emek harcadığımızı hayretle keşfettim oysa gereksizmiş. Birbiri ile kombinlenebilen parçalarla pek ala giyinilebiliyor. Çok sık çamaşır yıkanıyor zaten, kalmama sorunu yaşamıyorum, bir tek iç çamaşırlarımız fazla. Evdeki her şeyi azalttım ben; havluları, nevresimleri, patikleri, terlikleri, bornozları aklına ne gelirse. Mefruşatı zaten kendim dikiyorum, ihtiyaç olursa dikiveririm. Üç yıl önce kendi evime taşınırken her şeyi eledim, ihtiyaç sahiplerine dağıttım, eskiyenin yenisini alıyorum ama adetini arttırmıyorum. Çok hafifledim böyle olunca, dolaplar ferah, ev ferah aynı şeyi mutfakta da yaptım. Bir tek kütüphanem kalabalık o da kitaplarıma kıyamadığımdan, çocuklarım gibi hepsini seviyorum :)))

Hava bir sıcak bir serin, daha yorgan örtmeye başlamadık.
Kışlıkları çıkarmak benim için de dert değil. Herkesin kışlığı yine kendi dolabının üst raflarında 😉
Raf değişikliği yapıcam yani sadece.
Ona da bir süre daha bekleyeyim diyorum, hava yeniden ısınacakmış.
Ankara'dayım ben 🤗
Sabah soğuktu, şimdi sıcak mesela🥴

Oğluş oyun hamuru kum falan oynadı, gidiyim de mutfağı 128395839 kez süpüreyim 😆😆

X