Düzenli Evimiz & Hayatımız

Tunaydin kizlaar ne yemek yaptiniz bugun :KK70: istahsizim canim hicbi sey cekmiyo zaten aklima da gelmiyo artik valla makarna yemekten kuruduk 2 haftadir :KK70:

Dün ekşili sulu köfte pişirdim
Bugün dolapta birikmiş kabaklarım var, dalgınlıkla iki kez almışım pazardan :) onları dolma yapmayı planlıyorum kıymalı, içlerinden çıkan kabağı da fırın mücver yapma planım var ama bakalım hep planlayıp sonra tembelliğe vurabiliyorum :)

Dün ekşili sulu köfte pişirdim
Bugün dolapta birikmiş kabaklarım var, dalgınlıkla iki kez almışım pazardan :) onları dolma yapmayı planlıyorum kıymalı, içlerinden çıkan kabağı da fırın mücver yapma planım var ama bakalım hep planlayıp sonra tembelliğe vurabiliyorum :)
Benim de cok planlarim var da elim kolum kalkmiyo aman ben hamileyim deyip geri yatiyorum 😄 ama artik bi tencere yemegi lazim bu eve yahuu.. eksili kofte cok uzun geldi suan mucver diyince patates mucver geldi aklima ordan da patates oturtmaya gecti aklim 😄 sanirim burdan ilerliycem

Benim de cok planlarim var da elim kolum kalkmiyo aman ben hamileyim deyip geri yatiyorum 😄 ama artik bi tencere yemegi lazim bu eve yahuu.. eksili kofte cok uzun geldi suan mucver diyince patates mucver geldi aklima ordan da patates oturtmaya gecti aklim 😄 sanirim burdan ilerliycem

Yani bir gerekçen var hamilelik benim o da yok dümdük tembelim :)
Eşim gececi bu hafta yemekleri birlikte yemiyoruz o yüzden hepten saldım
Valla bana evi kırklatsınlar ama yemek yap demesinler o kadar üşeniyorum :olamaz::olamaz::olamaz:

Yani bir gerekçen var hamilelik benim o da yok dümdük tembelim :)
Eşim gececi bu hafta yemekleri birlikte yemiyoruz o yüzden hepten saldım
Valla bana evi kırklatsınlar ama yemek yap demesinler o kadar üşeniyorum :olamaz::olamaz::olamaz:
Ben de mutfakciyimdir normalde arkamdan biri temizlesin yeterki 20 cesit yemek yaparim 100 kisiye 😄 ama her seyden tiksiniyorum bu aralar malum kafam durdu artik :KK70:

Çocuklara kahvaltı yaptırdım okula götürdüm
Makinaya çamaşır attım çalıştırdım Bulaşık makinasını boşalttım
Kahvaltı yaptım

Öğle ve akşam yemeğini hazırlayıp oğlumu okuldan alıcam 🙋🏻‍♀️❤️
Çocuklara tost yaptım
Oğlumu alıp geldim
Çamaşırları astım
Dünden kuruyanları katladım yerleştirdim
Salon oyuncak doluydu, oyuncakları topladım
Bütün odaları topladım
Salonu ve koridoru süpürdüm
Koltuk örtülerini serdim
Çöpleri boşalttım
Sıvı sabunluğu doldurdum
Makinaya yine çamaşır attım çalıştırdım

Şimdilik bu kadar devam edicem ☺️

Gecen hafta cenaze vardi gelemedim pek. Cogunluk bizim evde kaldi. Yemin ederim şoku atlatamadan evde olanlara şahit olunca ölen yakınıma üzülemedim. Ölenin çocukları bizim salonda bi kavgaya tutustu daha 2 gun gecmemis. Biri diyor annemin altinlari sende digeri diyor saati sende rezillikti. Esim bi ara ayip olmasa hepsini yollarım dedi. Ben de ayip mayip yok defolup gidip otelde kalsinlar. Annesine üzülmek bir yana benim kadar aglayan olmadı. Rezillik otesiydi. Gönderdim evimde sorun istemiyorum dedim. Üstüne birde bana laf edecek oldular eşim acınız var susuyorum ama eşime sesinizi yukseltemezsiniz deyince bunlar çıkıp gitti 2 si. Diger tanidiklardan kalanlar 1 hafta bizdeydi 4 kisi. Allah var bana is yaptırmadi kimse. Sen bebege bak dediler. Ama iste insan yoruluyor . Ne diyeyim valla negoya yazdığımda daha şoku atlatamamistim üzüntüden iki goz iki cesme ama yasanan olaylardan sonra sanki kafama vurdu biri çekiçle o kadar yıldım. Neyse şükür atlattık dün son misafir de gitti.
Başın sağolsun allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

🌻Yatakları düzelttim.
🌻Kahvaltı hazırladım.
🌻İki sepet çamaşır katladım yerleştirdim.
🌻Koltuk örtülerini çıkardım makineye attım.
🌻Mutfağı topladım.
🌻Örtüleri astım bir makine çamaşır daha attım.
🌻Halıları fırçalayıp topladım.
🌻Salon camlarını sildim.
🌻Koltuktaki lekeli yerleri sildim.
🌻Öğlen için patates kızarttım, cacık yaptım, kavun karpuz dilimledim. Akşam için tavuk çıkardım pilav yapıcam. Mercimek çorbasını pişirdim.
🌻Öğlen çocukları aldım gerirdim yemeklerini verdim geri götürdüm. Bir yere uğradım.
🌻Eve gelip evi süpürdüm,sildim.
🌻Küçüğü almaya gittim öncesinde bir yere uğradım işimi hallettim.
🌻Okul çıkışı çocuklar parkta oynadı bizde sohbet ettik.
🌻Eve geldik tavuğu ocağa koydum.
🌻Bulaşıklıktaki kapları yerleştirdim.
🌻Çamaşır astım.
🌻Halıları serdim.
🌻Koltuk örtülerini taktım.
🌻Tuvaleti cifledim.
🌻Bir şeyler atıştırdım.

📌Ödev zamanı🥴

Son düzenleme:
X