Düzenli Evimiz & Hayatımız

Nasil motivasyon biliyorsunuz ? Her izin gunumde diyorum ki, surati dip temizlik yapacagim. Ama yok. Basliyamiyorum bir türlü.
Bende öyle dip köşe yapıyordum ama harap oluyorum çünkü evliyim ve çocuklar var ertesi gün hiç birşey yapmamış gibi. Ama Bi yerden başlamak gerek. Günlük rutinler aslında çok uzun sürmüyor. Detaylar yoruyor beni aklımda kalıyor buda kafamı yoruyor . Ben bugün buzdolabıyla başladım. Yavaştan. Aynen biriktirmemek ertelememek en önemli konu nego nun dediği gibi. Burası faydalı oluyor gerçekten.

Birazcik okumak bile yetti. Buzdolabini temizledim
Bugun izinliyim. Plan yapmaya calisayim. Insta dan birkac fikir buldum.
Mesela camasir cok biriktiririm gerci esim sagolsun katlar . Fakat gozume batiyor sepet de durunca.

Takipdeyim sizi.

Evet cocuklar ile imkansiz. Haftasonu mesaim vardi. O günler hic is,yemek yapmiyorum. Esim yapar fakat icine sinmedigi oluyor
Cocuklarin odasini Pazar temizledim. Pazartesi sabahi dandini yine.
Hala duruyor oyle.

Plan yapip donecegim. Buzdolabini temizledim icin cok mutluyum

Allah Allah ne yapacaklarmış faceni
Ahh bi bilsem adımı japoncami çince mi neyceyse öylece bişey yapmış. Kapak fotosunda cami minaresinde türk bayrağı vardı onu değiştirmiş. Kocamla beni ayırmış bekar yapmış bütün bilgileri değiştirmiş. Ünlü değilim Zengin değilim benim faceyi ne yapacaktı çok merak ettim doğrusu. Tek aklıma gelen 10 yıllık faceydi. Yeni açmış olsa fake olacak demiştir belki. Eski bir face bulayım hackeleyim aman neyse ki kurtardım.

Teneffus Zili senin mercimek kofte tarifini yapiyorum kac aydir. Herkes begeniyor valla sevmeyen eşim ben muptela olduk. 15 gune bir yenince aşırı iyi oluyor
Yaa afiyet olsun canım beğenmemiş sevindim.
Ben de daha dün yaptım benim oğlanda eşimde bayılıyor yemeye. Bu sıcaklarda iyi oluyor bence hafif bi yemek marul nar ekşisi ve içecekle iyi gidiyor arada bi yenince.

Merhabalar
Şu saate kadar yaptıklarımı yazayım.

*Sabah yatakları topladım evi havalandırdım.
*Biraz çocuklarla oynadım.
*Güzel bir kahvaltı hazırladım.
*Sonra bulaşık, mutfak dip köşe sildim tabii ki, ocak dolaplar falan. Bunları tek tek yazmıyorum çünkü her gün yapıyorum
*2 tepsi poğaça mayaladım, yaptım.
*Kurabiye yaptım.
*Evi süpürdüm.

Bugunun ödevini alamıyorum. Dolap yok henüz bu evimde, giysiler düzgün bir şekilde odada boş bir yerde duruyor.
Bu evde ödevlere uyamıyorum, şartlar henüz olgunlaşmadı. Ama sanılmasın ki boş duruyorum
Birazdan yaptığım hamurişlerini yemek için şöyle atıştırmalık bir sofra kuracağım çocuklara

Burayı çok sevdim.
Bende motive edici bir etkisi var artık bu konunun.
Tüm yorumları okuyorum vakit buldukça.
Başta Nego olmak üzere yazıp çizen herkese teşekkür edeyim bu vesileyle.

Normalde zaten temiz ve düzenli olmaya gayret eden bir kadınım. 3 çocukla ne kadar olabilirse yani. Eşim dahil etrafımdaki yakınlarım temizlik konusunda hasta olduğumu söylese de ben memnunum. Bir Safiye değilim sonuçta.
Düzen severim, temizlik severim. Kendimi yıpratmam, ben iyiyim.
Kime ne he, kime ne

Nasil motivasyon biliyorsunuz ? Her izin gunumde diyorum ki, surati dip temizlik yapacagim. Ama yok. Basliyamiyorum bir türlü.
Eee şahsen burda kardeşlerimle birbirimizin gözüne sokaraktan motive olduğum kadar heç bir şekilde olmuyorum hocam

Son düzenleme:
Ben neler yaptım hatırladıklarımı yazayım
Mutfakta kalan dolapların kapaklarını sildim
Davlumbazı sildim
Büyük balkonu yıkadım
Mutfak balkon kapısını sildim
Balkonun camlı yerlerini sildim
Çöpleri çıkardım
Çöp kovalarını yıkadım
Oturma odasının halısını süpürüp kaldırdım
Koltuğu çektim süpürdüm sildim
Mutfağı süpürüp sildim
Çocuk odasını topladım süpürdüm sildim
Oturma odasında koltuğun ve halının lekeli yerlerini sildim
1makine çamaşır yıkandı astım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…