Düzenli Evimiz & Hayatımız

Günaydın kızlar,bana gün aymadı hala 🥴
2 numara hastaydı o iyi oldu şimdi ben ve kızım hastayız. Gece eşim de bende uyuyamadık hiç laranjit olmuş nefesini zor alıyordu,atesliydi. Bugün ben daha fenayım diş etime kadar ağrıyor her yerim. İlaçta içemiyorum Allah yardımcım olsun ne diyeyim. Dün geldik eve banyo,valizler beni bekliyor yapabilir miyim bilmiyorum
Geçmiş olsun canım benim

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin çocukla hastalık 2 katı zor.🙏Geçen yıl klima açtığımız bi dönemdi oğlum sabah sayıklayıp uyandı bi baktım çocuk nefes alamıyor ateş tavan yapmış.Eşim hemen arabaya atıp acile götürdü arkasından yarım saat ağladım covit çok fazlaydı çünkü kesin covit yoğun bakıma alırlar bi daha göremem gibi bi psikolojiye girdim.Hamileydim psikolojim alt üst bi durumdaydı.Laranjit dediler acilde oksijen buhar vermişler bi tık açılmıştı.Yüzde seksen tıkalıymış acildeki hemşire söylemişti.Laranjiti oradan tanımış olduk.5 gün sonrada ben covit pozitif olmuştum.😐
O dönemde 25 gün karantinada kalmıştık.Oğlan hastaiken de çıkmadık tedbir aldık bu yüzden ailelere bulaşmamıştı.
2 yıldır bagisiklik diye bir şey kalmadı vara yoğa hasta oluyor çocuklar,arkasından biz. Allah sabır versin hepimize zor zamanlardan geçiyoruz tahammül kalmadı maalesef,çok teşekkür ederim

Zorda olsa mecbur toparladım kendimi kahvaltı sonrası bulaşıkları yıkayıp evi supurdum eşim çocuklara bakarken. Nane limon yaptım içtik ailecek. Sonra bebisi yatırdım,eşim markete çıktı evde bir şey kalmamış. Aksama taze fasulye yapcam bahçeden topladık,onu ayıkladım🤤
Kavurmadan yapayım diyorum ama yapan var mı aranızda nasıl oluyor kızlar ?
Banyoyu temizledim,duş aldım o sırada. Bebisler uyuyor bende az ayaklarımı uzattım kk geziyorum 🥲

Zorda olsa mecbur toparladım kendimi kahvaltı sonrası bulaşıkları yıkayıp evi supurdum eşim çocuklara bakarken. Nane limon yaptım içtik ailecek. Sonra bebisi yatırdım,eşim markete çıktı evde bir şey kalmamış. Aksama taze fasulye yapcam bahçeden topladık,onu ayıkladım🤤
Kavurmadan yapayım diyorum ama yapan var mı aranızda nasıl oluyor kızlar ?
Banyoyu temizledim,duş aldım o sırada. Bebisler uyuyor bende az ayaklarımı uzattım kk geziyorum 🥲
Ben kavurmam hiç domatesle şöyle bi çeviririm sadece

Slm kizlar
Kardesim gil sabah kahvaltidan sonra gittiler
Bizde yolcu ettik
Eve döndük cocuklarla
Evi topladik.mutfagi toplayip mak.bosaltmistim zaten.
Oglum salonu dipkose süpurdu sildi
Bende geri kalan evin heryerini süpurdum sildim
Buyuk banyoyu yıkadim klozet lavobalar yerler.aynasinida sildim
Arka balkonu yıkadim
Wcyi yikadim
2mak.çarsaflari yıkadim astim.daha da var camasir.
Cok bayat ekmegim vardi.birazini cocuklara kasarli tost yaptim yedik.birazinida hamur yaptim bezelere ayirdim aksama cocuklara sıkma yapacam.daha cok isim var ama sonrasida yarina kalsin

Selamlar enerjik pazarlar☘️

Bu sabah:
☘️Evi süpürüp sildim, toz aldım.
☘️Mutfak dolaplarının üst kısımlarını sildim.
☘️Nevresim vs değiştirdim.
☘️1 makina çamaşır yıkayıp serdim.
☘️Balkonları sildim.
☘️30 dk leslie yaptım (çok sıcak devam edemedim).
Teşekkür ederim canım benim ❤
Çıktım sınavdan naptim nasıl yaptım bilmiyorum ama kolaydı geçen yıla göre sanki bilmiyorum🥺 hep hayirlisi olsun dedim yine öyle diyorum❤
Yok canım çıkamadık evden ev yok ki burda doğru düzgün çıkmaya kalksak 5 6 milyara kırık dökük ev veriyolar🤦🏼‍♀️ şimdilik burdayız bakalim.

Sen nasılsın neler yaptın gorusmeyeli❤

Bonus Bonus UcanSupurge UcanSupurge Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne Teneffus Zili Teneffus Zili çok teşekkür ederim kızlar ilk oturumdan çıktım öğleden sonra bir oturum daha var
Güzel sonuçlar alır, atandığınız müjdesini de verirsiniz inşallah :KK19:

Genel kültür yetenek orta ya da kötü ne dicem bilemiyorum. Eğitim iyiydi
Allah yardımcın olsun kızkardeşimi Türkçe çok zorlamış
Alanım edebiyat olmasına rağmen ben de zorlandım.
Selamlar enerjik pazarlar☘️

Bu sabah:
☘️Evi süpürüp sildim, toz aldım.
☘️Mutfak dolaplarının üst kısımlarını sildim.
☘️Nevresim vs değiştirdim.
☘️1 makina çamaşır yıkayıp serdim.
☘️Balkonları sildim.
☘️30 dk leslie yaptım (çok sıcak devam edemedim).

Güzel sonuçlar alır, atandığınız müjdesini de verirsiniz inşallah :KK19:
Hayırlısı olsun inşallah

Kızçeler hiç bir işe elim kalkmadı bugün. Sıcaklardan galiba halsizlik yorgunluk var üzerimde. Ayağa kalkınca midem bulanıyor başım ağrıyor hiç kalkmak istemiyorum. Namazı zorla kıldım Allah'ım affetsin tövbe estağfurullah.
Bu halde yaptıklarım ödev yapılamadı zatende.
👀 Açma hamuru mayalayip pişirdim kahvaltı ve mutfak toplama
👀 Bebeme kahvaltı uyku vs.
👀Bebemin nevresimini yıkadım astım
👀bebemin çamaşırlarını katladim bebem benim Katlamami beğenmemiş o tekrardan katladı :) laf aramızda bende onun katlamasini beğenmeyip tekrardan katladim

Bugün de düğünle geçti günüm evi toplayıp çıktım yarın artık iş güç ödevler başlar küçüğüm le kınalandim da

Eklentiler

• 20220731_175827.jpg
    20220731_175827.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 27
Nego Nego ben artık evi temizliyorum:bicak:

Bugün misafir banyosunu yıkadım
Lavabolari temizledim
Camasir attım yıkandı ascam
Evi supurttum viledalicam
Kitaplarımı kaldirdim🥺
Toz aldım
Klozet takımını ütüleyemedim artık ütülemiyorum kenarları kıvrık ve umrumda değil :oops:

Yarın misafirim gelcek akşamdan yemeğin köftesini yogurup dolaba atarım. Pastayı da akşamdan yapabilirim. Bir de poğaça. Belki de hiçbirini yapmam kimbilir😅
Yarın bir de Balkon yikancak yemekler yapilcak. Fazla şey bırakmamaya caliscam yarına.

Hayırlı akşamlar hanımlar ☺️
☘️ Kahvaltı hazırladım
☘️Bulaşık mak boşalttım kahvsltı bulaşıklarını yerleştirdim.
☘️Çamaşır yıkattım astım.
☘️Evi topladım
☘️Süpürge açtım
☘️Epey bir patlıcan kızarttım birazını yemek yaptım birazını dondurucuya kaldırdım.
☘️Yemek yedik şimdi bulaşıkları toplamaya kalkıcam.
Yarın ve öbür gün misafirim var. Bu akşamdan poğça ve tatlı yapcam.
Sonrada duş alır banyo ödevini yaparım.

✅️ utulerimi yaptım askıya astım
✅️çamaşırlarımi katladim yerine yerlestirdim
✅️Balkonu yikadim
✅️ütü masasının örtüsü eskimisti yeni bir tane geçirdim
✅️cocuklarla etkinlik yaptık
✅️seftalili dondurma ve karpuzlu soğuk çay yaptik.
✅️yogurdumu mayaladim dolaba kaldırdım
✅️bulaşıklarım makinede.
✅️mutfagimin havlusu değiştirdim
✅️ akşam için spagetti makarna istiyorlar şimdi onu yapıyorum.

X