Düzenli Evimiz & Hayatımız

İstanbuldayım civcivim olduğum yerde hiç yok gibi köpek son senelerde azaldı iyice.

Bizim zorluğumuz yürüyecek yer olmaması. Kaldırımlar bile araba bazı yollar çift sıra.
Uygun bulduğum her yerde yürüyorum bende napim.
Erzurum aklında kalmıştır çünküm eşim erzurumlu anne tarafıda erzurumlu konuya hakimim. Özümde sivaslı.

Ayy bi muğlalı yakalamak ne hoş konuya baaambaşka bi yerden dalcam nasipse 8 sene sonra oraya yerleşmeyi düşünüyoruumm ömrümüz olur da hala görüşür olursak tavsiye isterim senden
Ahhh canim herkes harika bi yer olarak düşünüyo simdi seni hayal kirikligina uğratmak istemem de ya evet cok guzel bi yer ama 2 haftadan sonrası sıkar burda yazlik alcaksin yazlari kalcaksin bence o daha güzel. Çünkü sadece turizm gelistigi icin kisin resmen ölü bi sehir ciddi anlamda ölü yani.
Alisverisimi bile hep internetten yapiyorum bi kitap almak istesen onu bile bulamiyosun o yönlerden cok sıkıntılı.
Ama gelirsen görüşürüz tabi güzel olur ömrüm yeter de burda olursam

Ama şöyle sessizligi de iyi gelmiyo mu bana acayip iyi geliyo. Bu da büyük artisi. Tabi ilcesine gore degisiyo o da. Mesela bodrum bildigin asiri kalabalık ve pahali rahat degil. Burda yasicaksan ilceyi iyi secceksin.
Neyse 8 sene gecsin de ben sana ayrinti veririm ona gore kararini verirsin neresinde yasicagina

Çok istiyorum gitmek ya ev borcu olmasa şu gün gitcem de ev borcunu bitirip satıp oradan ev almak hedefim
Bizimkiler de senin gibi hayalleri vardi sahil kasabası diye biz de öyle geldik burali degilim yani ilk geldigimizde ben bi bunalima girdim çıktım sessizlige alisik olmayinca simdi alistim tabi hatta sakinlige asik oldum

Tıka kulaklarını duyma kimseyi. Ben dolu dolu 2 ay emzirdim. 4 ayı ite kaka yaptım. Mama ile büyüdü. Bir şey olmaz. Çok konuşanlarada aç memeni emzir de. Çok sinir oldum. Ruh halini burdan hisseettim.
Ah canım ya, yaşayan hemen biliyor işte. Işte yani rızkına bu kadar vesile olacakmisim bitti o da ne yapalım.
Boş tezgah en sevdiğim
Ayy gidip benimkini de toplasam bi
Pembe mutfak esyalarini sevsinler

Cok gecmis olsun
O tavır yapanlara cok merakliysaniz alin siz emzirin desene ne kadar merakli herkes düsene bi tekme daha atmaya ya.
Vallaha diyemiyorum ki işte keşke diyebilsem canım hem kafam rahat olur hem de bir daha bir daha aynı şeyleri duymam.
Yazamadım kızlar kusura bakmayın

Sizde keyifler nasıl?

Dün kendimi iyi hissedince bir sürü işler yaptım

Üst katın küçük tuvaleti ardiye gibiydi, onu komple bosalttik, kremledim yıkadım,
üst kattaki holde duran camlari sildim
Küçük odanın camlarını sildim
Bir berjeri iki de koltuğu sildim,
Perdeleri yıkadım,
Peteklerini açıp sildim,
Kitaplıktakı kitaplari indirdim tozunu alıp yeniden yerlestirdim,
Kitaplık uzerindeki ve hatta üst katta bulunan tüm çerçeve ve objelerin tozunu aldım,
Çalışma masasının tozunu aldım,
Küçük odadaki sifonyerin tozunu aldım,
Ardiyeden çıkan her şeyi eşimle buyuk plastik kutulara yerleştirdik, onları da düzenledik üst üste küçük odaya kaldirdik,
Bütün priz ve aydınlatmaların tozunu aldım,
Üst katın dış kapısını sildim,
Terası kremledim yıkadım,
Yerleri ve merdivenleri bezle sildim,
Merdivenin olduğu duvarda tablolar vardı bir de onların tozunu aldım,
Bir posta çamaşır yıkadım kuruttum,
Banyoyu yıkadım, lavaboları temizledim,
Tüm evi Supurdum sildim.

Bugün yapacak bir şey kalmadı, ama nevresimleri değiştireceğim

Ben istanbulda da tüm alışverşi netten yapıyorum o konuda sorun yaşamam sanırım Beni vuran da o sessizliği aslında hele turunç tarafının dinginliği çok hoşuma gitmişti 2 kere gitmek nasip oldu bu yaz yine oralar çekiyo canım baya hayran bıraktı beni kendine. Ama dediğin gibi uzun vadede nasıl olur bide ona bakmak lazım

ben yazlık kışlık iki ayrı eve hizmet etmeyi sevmiyorum ya çok zor geliyo ama belki de dediğin gibi öylesi güzeldir. İlk bi yıl kiraya gidip görüp deneyimleyeyim ikinci yılda ev alıp yerleşeyim gibi bi hayalim var bakalım nasipse

Espriyi aciklamani istesem kabalik mi etmis olurum anlamadim ama cok merak ettim la casa da papel=la casa da nego

Yok ki karikatürü vardı ya onu bildin mi açıkla deyince ben direk o ya

Bağlantı yok işte civciv kasa ve casa yani benim kötü espiriye haqqım yok mu

Bizimkiler de senin gibi hayalleri vardi sahil kasabası diye biz de öyle geldik burali degilim yani ilk geldigimizde ben bi bunalima girdim çıktım sessizlige alisik olmayinca simdi alistim tabi hatta sakinlige asik oldum
Ben köy çocuğuyum istanbul bana çok yorucu geliyo ya bi yere gidip gelsem iki gün başım ağrıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…