Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bi an böyle hayaller kurmuştum saçlarını falan örüp okula gönderiyordun:KK70: yıktın hayallerimi :KK70: yap kız nolcak belki kız olur ben son 2 de çok umutluydum gerçi olmadı 3 oğlanın arasında kaldım :KK70: kız desen tam erkek fatma ne saçını elletir ne etek elbise giyer. Asker desenli donla dolaşır :KK70:

:KK70:ohh emmiştir o mikrobu at gitsin aç camları misss :KK70: nasıl ya daha iyidir inşallah canım 🤗
Ahh ben hariç herkes istiyor üçüncüyü,adam geliyor şununda kızı olmuş öyle tatlı ki diye başlıyor😅 bizimde oğlanlar çok tatlı bak şunlara bak diyorum,düşünsene oğlan böyleyse kız nasıl olur diye karşılık veriyor :rolleyes:
Asker desenli donunu sevsinler,bende erkek fatma gibiydim çocukken😅
Daha iyi canım çok şükür😍

nasıl nasıl??
ben çok zorlanıyorum o_O
Ernet firin temizleyicisi aldım ve yan parçaları çıkarmayı öğrendim.. fıs fıs heryere sıkıyorum 2-3 dk sonra çok kir varsa tel kullanıyorum yoksa süngerle ovuyorum sonra ıslak bezle siliyorum mis ve çabucak oluyor

Günaydın hanımlar, herkese hayırlı sabahlar ❤️
Geçmiş olsun evde grip ilacı varsa ver istersen olmadı sağlık ocağına falan götürürsün. Kuran dersinde hayırlı olsun inş ❤️
Çok teşekkür ederim, daha ek gıdaya geçmedik bile ki bilemedim verilir mi öyle ilaç:KK61:
Oğluna geçmiş olsun,şimdi nasıl?
Kuran dersine çok sevindim💜
Çok sağol Negoo, daha kötü oluyor galiba, iyice halsizlesti. Gözlerinin altı kızardı, burun tıkalı :KK61:bosuna hastaneye de götürmek istemiyordum ama bu akşam götüreceğiz galiba.

Çok sağolun ders için de, inşallah öğrenecegim güzelce ya çok hevesliyim, çok mutluyum bu konuda 🙏

Çok teşekkür ederim, daha ek gıdaya geçmedik bile ki bilemedim verilir mi öyle ilaç:KK61:

Çok sağol Negoo, daha kötü oluyor galiba, iyice halsizlesti. Gözlerinin altı kızardı, burun tıkalı :KK61:bosuna hastaneye de götürmek istemiyordum ama bu akşam götüreceğiz galiba.

Çok sağolun ders için de, inşallah öğrenecegim güzelce ya çok hevesliyim, çok mutluyum bu konuda 🙏
Üzüldüm canım ya,anlıyorum endişeni.Götürün içiniz rahat etsin

keyif yapamadan ev tekrar dagiliyo imrendim su an nazarim degmesin masallah diyim😊
Öyle vallahi o sadece güzel bi hayalmiş😀 Sabah 8den beri dolanıyorum, kalktı cimcime oyuncakları heryere saçtı. Mutfagın çekmeceleri döktü, kahvaltı da zeytini çekti yere düşürdü kasesi kırıldı oraları temizledim bulasıkları elimde yıkadım , çamasır attım, yatakları topla evi havalandırdım, şimdide kıza corba yapcam :olamaz:

Geçmiş olsun canım Allah şifa versin inşAllah 🤲🏻 😔

Sabah ders vardı.
Dersten önce

Kahvaltı hazırladım yediler
Çocuk odasınının halısını fırçaladım süpürdüm
Masayı sildim toz aldım
Yerlerini sildim bide

Çamaşır ayırdım koydum bitmiş tekrar koyucam.

Ablam geldi kahvaltı hazırladım çay sohbet faslı.
Bulaşıkları elde yıkadım bişeye sinirlenmiştim çok iyi geldi.
Ocak sildim bide.

Şimdi süpürücem inşallah

Bende yazayım
Ufakligi uyutup bı koşu markete gidip geldim
Bornozlari yikattim
Banyoyu ovdum
Wc lavabo ovdum
Kuruyan çamaşırları katladim
Kahve bulaşıklarıni yıkadım
Heryerde gezen oyuncakları topladım
Dış kapıyı sildim
Ay ödevleri unuttum
Akşam yemeğinide koydum pişiyor

Yaptıklarım
Yatak odası
Yatağı topladım
Detaylı süpürdüm sildim toz aldım
Dolap içi düzenledim
Baş örtülerimi yıkadım ütüledim yerlerine koydum
Çocuk odası
Her yerini tekrardan çekip süpürdüm sildim toz aldım
Dolabını düzenledim
Baza altını tekrar boşaltıp sildim düzenledim
Oturma odası
Topladım
Detaylı süpürdüm sildim toz aldım düzenledim
Halı örtüsünü yıkadım kurudu yerine serdim
Mutfak
Mutfak dolabının üstünü fırın temizleyicisi ile sildim
Dolapların içini düzenledim
Dolap kapaklarını sildim
Mikrodalga fırını sildim
Dolap kulplarını çıkarıp yağ çöze bastım yıkadım yerlerine taktım
Dandik bir baharatlığım vardı onu çıkardım yerinden başka dolap getirdim güzel durmadı geri çıkardım
Giriş
Kileri boşaltım sildim
Yerleştirdim
Baharatlıklara yer açtım
Süpürdüm sildim toz aldım
Banyo
Vc lavoba ovdum süpürdüm sildim toz aldım
Halısını yıkadım kurudu serdim
1 battaniye yıkadım astım kurudu yerine koydum
Balkon sildim
Çöplerin yarısını attım
Yapacaklarım
Hava yağacak gibi olduğu için çamaşırlığı içeri aldım onlar kurusun 2 makine çamaşır katlamam lazım
Çamaşır detarjanı bitmiş doldurmam lazım ama parmağımı kaldırmaya halim kalmadı :KK70:

✔️Evi,yatakları topladım
✔️Tuvalet, banyoyu detaylı temizledim
✔️Poğaça yaptım, dondurucuya kaldırdım çıkan tepsileri, mayaladığım leğeni vs elde yıkadım kurudular kaldırdım
✔️Kahvaltı yaptık , bulaşık makinesini çalıştırdım
✔️Evi süpürdüm
✔️bulaşık makinesini boşalttım
✔️Yemek yaptım
✔️Çamaşırları topladım
✔️Akşam yemeği bulaşıkları makinesine konacak
✔️Çay konacak
✔️Kuruyan çamaşırlar misafirlerden kalan nevresimlerdi ütülesem iyi olacak

Bugün erken yazayım dedim ama kaydadeğer pek birşey yapamadım
☘️Kahvaltı hazırladım çocukları besledim
☘️Yatakları topladım
☘️Evi havalandırdım
☘️Banyoyu sildim lavaboları yıkadım
☘️Canlı ders vardı öğlene kadar küçüklerle oynadım
☘️Bu arada 2 makine çamaşır yıkadım serdim
☘️Beslenme hazırladım küçüğü okula götürdüm
☘️Markete gittim geldim
☘️Salonu toparladım süpürmedim temizdi
☘️Bulaşık makinesini boşalttım
☘️Mutfağı topladım
☘️Ocağı sildim
☘️Yemek yaptım
☘️Kömürlüğü toplamaya girdim 2 saate ancak çıkabildim
☘️Merdivenleri süpürdüm sildim
☘️Çocuğun ödevlerine yardım ettim
☘️Yemek hazırladım yedik şimdi mutfak toplamaya gidiyorum

İnşallah yatmadan çamaşır katlayıp yerleştiririm ama belim ağrıyor kömürlük beni mahvetti bugün

🌹Yatakları topladım
🌹Bizim nevresimleri değiştirdim
🌹Evi havalandırdım
🌹Bulaşık makinasını boşalttım
🌹Kahvaltıdan sonra mutfağı topladım
🌹 makinayı doldurdum
🌹Oyuncakları topladım
🌹Makinaya çamaşır attım çalıştırdım
🌹Bütün evi süpürdüm
🌹Toz aldım
🌹Aynaları sildim
🌹Elektrik düğmelerini sildim (ÖDEV)
🌹Çamaşırları astım
🌹Mutfağın halısını yıkamıştım sardım
🌹Lavaboyu klozeti yıkadım
🌹Çamaşırları topladım
🌹Katladım yerleştirdim
🌹Mutfağı tekrar topladım

Musluk suyu vs malipina 📢📢
Yatağı topladım
Bulaşık yıkadım

Bitti :KK70::KK70:

bu nası liste bacım insan işi değil:duduk::duduk::KK45::KK45:

Mutfağımı topladım tezgahı aradaki fayansları falan foşur foşur köpük köpük yıkadım ben de gümüş falan bişeyler hakettim yaa sanki 😬😬

Bileziği kaçırdım mı geç kaldım yazmakta, aslında baya da iş yapmıştım :confused:

🎈 Sabah annemler vardı ablamı da çağırdım güzel bi kahvaltı hazırladım topladık bulasıkları ablam Dizdi makinaya mutfaga süpürge tuttu onlar gidince giriştim işlere 😊

🎈 Dünden Kuruyan çamaşırları katladım yerleştirdim
🎈 Evi dip köşe süpürdüm havalandırdım bol bol
🎈 Nevresimleri yıkadım astım
🎈 Vileda yaptım, toz aldım aynaları sildim
🎈 Tuvaleti Banyoyu bol çamasır suyuyla yıkadım Lavaboları, klozeti ovdum
🎈 Ocagı Fırını detaylı temizledim
🎈 Yemek yaptım karnıyarık bulgur pilavı
🎈 Yedik bulasıkları makinaya dizdim yıkandı az önce yerleştirdim
🎈 Çaya da kvgil geldi çıkanları elimde yıkadım
🎈 Mutfak dolabını da dışından bi tur sildim mutfagım toplu şimdi bi kahve yaparım yoruldum yine

Dersim'in olmadığı günler daha mı yoğun oluyo yoksa ben mi her şeyi o güne sikistiriyorum 😭😭

🌺Tüm ev toplandı
🌺Süpüruldu,silindi
🌺WC yıkandı
🌺Ppirzler silindi
🌺kahvaltı yapıldı,toplandi
🌺ödev yaptırıldı
🌺oyun kynandii
🌺uyumusum kızımı uyuturken🤭
🌺akşam yemeği hazırlanıp yendi,erken olduğu için sokağa çıkıldı
🌺çocuklar ve kendimi aklayip pakladim gelince Bonus Bonus dün yapamadığım bakımı da yaptım🤭
🌺çocuklari uyuttum sizmamak için evde turlarken bunları yazdım Ahan da yatıyorum🙈
Nego Nego mm 1 kutusunu u verecen miii🤭😂😂

Evett İnternet paketim yenilendiğinw göre sahalara dönebilirim 🤭😂😂 bugün sabah sofradan biraz geç kalktık 9 buçuktu 10 da oğlanı götürecektim o yüzden alelacele ortalığı yatakları topladım oğlanı okula götürdüm geldim kahve yaptım içtikve mutfaga bir girmişim ki dip köşe erzak dolabı buzdolabı hiç birşey bırakmadım temizlenmesi sonra süpürge açtım heryeri süpürdüm hızlıca Bi toz aldım sonra akrabama oturmaya gittik 1 buçukta gittik 3 te geldik oğlanı yedirdim uyuttum saat 4 katlanacak çamaşır vardı onu katladım akakabılığın ve yatak odasının çekmecelerini düzenledim bulaşık makinesi çalıştı o arada onu boşalttım dikilecekleri diktim çorap pantolon kenarı. Sonra akşam yemeğini yaptım yedik kaldırdım oğlanı ders çalış tırdım şimdide yatıyorum bakalım hepinize kucak dolusu sevgiler 😘😘🙂
Dünün hamaratları M Musluk Suyu Ayla- Ayla- Birtekefem Birtekefem N nnnadal
Ödülleri
2021-03-30 12.30.21.jpg
Diğerlerine de telafi ödülü
2021-04-01 10.24.46.jpg

Son düzenleme:
Doğru bildin,üşüten üşütenin halinden anlıyor tabi🤣
:KK70:
Gafa deyip geçme çok mühim🤣 neyseki üşütecek kafamız var çok şükür :KK53:
He kız şükürler olsun :KK53:
Kızlar kulunç ağrısına ne yapmalı.bengay sürdürüyorum ama uykuda bile ağrıyo sırtım😌
Bardak çektiriyorum ben anında kesiyor ağrıyı

Canım geçmiş olsun. O zaman doktora götürün. Benim kız da 3 aylıkken hastalanmıştı ayına uygun ilaçlar veriyorlar.

Ahh ben hariç herkes istiyor üçüncüyü,adam geliyor şununda kızı olmuş öyle tatlı ki diye başlıyor😅 bizimde oğlanlar çok tatlı bak şunlara bak diyorum,düşünsene oğlan böyleyse kız nasıl olur diye karşılık veriyor :rolleyes:
Asker desenli donunu sevsinler,bende erkek fatma gibiydim çocukken😅
Daha iyi canım çok şükür😍
Yiyecek ekmeği olan geliyor:)) rabbim hayırlısını versin :)) kız olacağının garantisi olsa 5. yi de yapardım da işte benim nasibimde yokmuş :))

Küçük kuzum hasta kızlar,abisine geçmesin diye ayrı odalarda tuttum naske taktırdım abisine.Yarın yazılısı var çok çalıştı hasta olup gitmezse strese girer:KK43:
Uyanıp duruyor burnu tıkalı,tuzlu su falan yaptım,ayak altına viks sürdüm vs ama tadı yok,benimde yok haliyle.
Dua beklerim şifası için,ağrıyan yerini de çok zor söyler,ketumdur:KK43:
Çok geçmiş olsun, insallah hemen toparlar. Bu ara cocuklara salgın var galiba kimden duysam hasta 😞

X