Düzenli Evimiz & Hayatımız

Selam kızlar sizlere bir şey danışmak istiyorum. Malumunuz yeni taşındık. Oğlanın çalışma masası odalarına sığmadı. Biz de balkona koyduk. Balkon cam balkon ve epey geniş öyle değerlendirdik. Haftada 1 gün canlı dersi var ve bilgisayar masa üstü o da balkonda çalışma masasında. Havalar da kotu gidiyor. Calisma masasını odalarına alıp gardrobu balkona alalım dedik ama ortanca rahat durmaz masaya çıkar bilgisayari kurcalar. Böyle kalsa oğlum üşür derste. Antreye koysam yine aynı dert bebeler rahat durmazlar. Eski evimde salonda kuruluydu. Salonda boyanmadik çizilmedik eşyam kalmamıştı. Sulu boya falan çok kullanıyorlar. Şaştım kaldım ne yapsam :110:

Selam kızlar sizlere bir şey danışmak istiyorum. Malumunuz yeni taşındık. Oğlanın çalışma masası odalarına sığmadı. Biz de balkona koyduk. Balkon cam balkon ve epey geniş öyle değerlendirdik. Haftada 1 gün canlı dersi var ve bilgisayar masa üstü o da balkonda çalışma masasında. Havalar da kotu gidiyor. Calisma masasını odalarına alıp gardrobu balkona alalım dedik ama ortanca rahat durmaz masaya çıkar bilgisayari kurcalar. Böyle kalsa oğlum üşür derste. Antreye koysam yine aynı dert bebeler rahat durmazlar. Eski evimde salonda kuruluydu. Salonda boyanmadik çizilmedik eşyam kalmamıştı. Sulu boya falan çok kullanıyorlar. Şaştım kaldım ne yapsam :110:
Bence odalarına al gardolabi çıkar balkona bir süre gözün hep üstünde olsun zamanla alışır küçükte nasıl davranacağına en azından oğlum üşümesin ders yaparken

🧜🏼‍♀️Bu saate kadar yaptiklarim;
Evi havalandirip topladim
Yatagi düzelttim alezleri yikamistim onlari taktim
Yemekleri yaptim(ekşili sulu köfte/fırında ıspanak)
Bulasik makinesini yerlestirdim
Kendime bakım yaptım
Daha biseyler daha yaptim ama hatirlamiyorum yeni oturdum yani🤦🏼‍♀️

Öğleden sonra yapacaklarim;
Kuran okumak
Ders calismak
Spor yapmak
Evi süpürmek

birileri çok çalışkan :KK54:

Ben canlı derste kızımı odaya kitliyorum ufaklık gidemiyor babasını da yatak odasına kitliyorum başka türlü rahat bırakmıyor o_O

Yaptıklarım
Yatakları topladım
Ev ve mutfak topluydu 😌
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım
Salonu cam ve perdeler hariç dip köşe temizledim koltukların yerini değiştirdim
Tüm evi süpürdüm
Çocuk odasının baza içini döktüm sildim yerleştirdim
1 makine çamaşır yıkadım astım katladım yerlerine koydum
Yemek yaptım yaparken farkında olmadan ellerimi kesmişim fena şekilde kanadı kan olan yerleri temizledim
Çöpleri attım
Çocuk odasının nevresimini değiştim
Bulaşık makinesini yerleştirdim bir de
Bir tek dolap içi kaldı o da ellerimi kesince kaldı inş yarın ya da akşam yaparım

Son düzenleme:
Ay masa üstü demişsin masayı odalarına al sandalye ye çıkıp öyle çıkıyorsa masaya sandalyeyi ders bitince balkona mi koysan

Ben bugün pek bir iş yapamadım
Kahvaltı hazırladım topladım
Yatakları topladım
Bulaşık makinesini boşalttım
Kahvaltı bulaşıklarını makineye koydum
2 defa okula gittim geldim
salonu topladım ama süpürmedim
Koca bir leğen kısır yaptım
Yemek hazırladım yedik topladım
Mutfak tertemiz parlıyor
Çocukları uyuttum
Salonu topladım

Yeter çok bile 😘

Yaptıklarım
Yatakları topladım
Ev ve mutfak topluydu 😌
Kahvaltı sonrası mutfağı topladım
Salonu cam ve perdeler hariç dip köşe temizledim koltukların yerini değiştirdim
Tüm evi süpürdüm
Çocuk odasının baza içini döktüm sildim yerleştirdim
1 makine çamaşır yıkadım astım katladım yerlerine koydum
Yemek yaptım yaparken farkında olmadan ellerimi kesmişim fena şekilde kanadı kan olan yerleri temizledim
Çöpleri attım
Çocuk odasının nevresimini değiştim
Bulaşık makinesini yerleştirdim bir de
Bir tek dolap içi kaldı o da ellerimi kesince kaldı inş yarın ya da akşam yaparım
Kızzzzz koltuk takımı sildim bir dee nasıl unuttum onu canım çıktı :skandal::KK70:

Bence odalarına al gardolabi çıkar balkona bir süre gözün hep üstünde olsun zamanla alışır küçükte nasıl davranacağına en azından oğlum üşümesin ders yaparken
Haklısın canım
Ay masa üstü demişsin masayı odalarına al sandalye ye çıkıp öyle çıkıyorsa masaya sandalyeyi ders bitince balkona mi koysan
Oyle yaparım canım ya bilgisayarlada oynatmicam Mervenin dedigi gibi bir süre gözüm üzerinde olur artık

Merhaba arkadaslar bugun hic giremedim öglen arkadasım geldi o yüzden koşturmalı geçti bugun. Yaptıklarımı yazayım

🎈 Kahvaltı hazırladım topladım bulasıkları elimde yıkadım makina aksamdan yıkanmıştı yerleştirdim
🎈 Evi havalandırdım yatakları topladım
🎈 Evi süpürdüm
🎈 Vileda yaptım
🎈 Toz aldım aynaları sildim
🎈 Tuvaleti yıkadım
🎈Kurabiye yaptım, Puaça açtım, ıslak kek yaptım,patates salatası yaptım
🎈 Aksama yemek yaptım bulasıkları makinaya dizdim yıkandı az önce bitti yerleştirmedim sabah yerleştiririm mutfagım toplu

X