Düzenli Evimiz & Hayatımız

Merhaba kızlar iki gündür yazamadım, ama yazılanları okuyorum girip arada. Annemdeyim burda da boş durmuyoruz mantılar katmerler pastalar börekler yapılıyor iki gündür 😀 Salı gününe kadar kalacaktım eşim kızını çok özlemiş (beni değil). Aksama geliyor götürecek bizide😊
Kilo almazsın umarım😅 tabi canım sadece kızınıdır😄

Bugün geç kalktık ortada bir iş yok

Uzun uzun kahvaltı hazırladım
Uzun uzun kahvaltı yaptık

Öğlen oldu

Sırayla 3 çocuk yıkadım
Sırılsıklam oldum kendimde duşa girdim
Çamaşırları ayırdım
1 makina çamaşır yıkadım asmayı unuttum yazarken aklıma geldi şimdi
Salonu topladım
Salonu süpürdüm
Bulaşık makinesi boşaltıp doldurdum
Mutfak topladım
Yemek yaptım

Akşam oldu bile
Yapacaklarım
Çamaşırları çıkarıp sobada kuruturum
Banyoyu yıkayacam
Ton balıklı makarna yapacam
Yemek yeriz yine mutfak toplarım
Çamaşır katlarım
Belki gece ütüde yaparım
Gece evi toplu bırakmam lazım yarın misafirim gelecek hemde yemekli

İyi akşamlaar 🌸

yoruldum bugün
salonla çalışma odasındaki bazı eşyaların yerlerini değiştirdim
Çamaşırları katladım yerleştirdim
Detaylı toz aldım
Hayvancıkların mama su kaplarını dezenfekte ettim
Çöp kovalarını dezenfekte ettim
Mobilya değişimi çok yordu başka da bişi yapmadım

Boşverrr 🤭bir laf var bilir misin bilmem elden gelen aş olmaz oda öğününde bulunmaz biz geliniz canım dinlenmek şöyle dursun misafir bile çağırıyorlar üstüne 😅
Ne üzülüyorsunuz kız olaya iyi tarafından bakın sevabını yükleniyorum öte tarafta işim iş :21::KK76: tövbe tövbe 😅😅

Kızlar yarın misafir gelecek diye bir pasta yapmaya kalktım elime yüzüme bulaştırdım deneme tahtasına döndü sanırım misafir önüne zor çıkar şimdi birkaç birşey daha deneyecem olmazsa çocuklar yer artık. Yarın lahmacun içi hazırlayıp fırına verecem inşallah o güzel olur normalde yaptığım şeyler özene bezene yapınca çok kötü oluyor sinirlerim bozuldu 🥴

Günaydın 🍀

Mutlu pazarlar ❤

272632_o23a1.gif

Günaydın 🌺🌺🌺
İki gündür yoğundu yazamadım😔 yazmak bile yoruyordu🙈
Bugün de evi süpürmek,çamaşır katlama,makineyi boşaltmak dışında iş yapmak istemiyorum.Dinlenmezsem hafta içi toplayamiyorum🤭
Bence de bir gün en azından iş yapmamak hem bedenen hem zihnen yeni haftaya hazırlıyor 👍👍

Bence de bir gün en azından iş yapmamak hem bedenen hem zihnen yeni haftaya hazırlıyor 👍👍
Ama o mesajdan sonra odaları topladım,makinayı boşalttım, süt pişirdim, yoğurt çorbası yapmak için buğday başlamıştım iki poşet dolaba kaldırdım.Simdi spor yapacağım,sonra çiçeklerin toprağını değiştirip yeni saksılara roka ekecegim.Sonra kahvaltı, süpürge,çamaşır katlama hooop gün bitti😅 e hani iş yapmayacaktım diye kendime hüzünle soracağım😭😂

Günün Esması El Gafur,1286 zikir sayısı
Başlamadan önce;
21 Besmele
21 Estağfurullah
21 Kelimei Tevhid
21 Salavat

El-Ğafûr İsmi

El-Ğafur : Kullarının günahlarını çok örten, onları cezalandırmayan ve bağışı bol anlamına gelir.
El-Ğafur : Mağfireti çok olan O’dur.
Allah Teâlâ’nın kullarına mağfireti pek çoktur. Bir kulun kusuru ne kadar büyük ve çok olursa olsun onları örtdüğü gibi meydana çıkarıp da sâhibini rezîl rüsva da etmez.
Kulların kusurlarını insanların gözünden saklayıp gizlediği gibi,melekût âlemi sâkinlerinin gözünden de saklayıp gizlemektedir.İnsanların görmediği bâzı şeyleri melekût âlemi sâkinleri görmektedirler. Gafûr esması kusurların onların gözünden de gizlenmesini ifade edip o manada kullanılır.

El-Ğafur Esmasının Ebced Değeri ve Zikir Saati
Zikir Günü :
1286
Zikir Saati: Güneş
Zikir Günü: Pazar

Milat Gazetesi

Ama o mesajdan sonra odaları topladım,makinayı boşalttım, süt pişirdim, yoğurt çorbası yapmak için buğday başlamıştım iki poşet dolaba kaldırdım.Simdi spor yapacağım,sonra çiçeklerin toprağını değiştirip yeni saksılara roka ekecegim.Sonra kahvaltı, süpürge,çamaşır katlama hooop gün bitti😅 e hani iş yapmayacaktım diye kendime hüzünle soracağım😭😂
Maşallah sen dayanamıyorsun belli🤭

İyi yapmışsın,sonra biriken işi de sen yapacaktın😊

X