Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yerleştim şükür ♥️ son kolileri de yerleştirdim evi de bugün dip köşe temizledim mis gibi oldu😍 ama anam ağladı resmen, hem iş hem ev,akşam 9 olmadan sızıyorum 🤦

Olsun bitmiş ya dinlenirsin güle güle otur inşallah. Biz burdan nasıl sevindik sanki kendi evine falan çıkmış gibi :) sen böyle yazdıkça ben ferahlıyorum

Olsun bitmiş ya dinlenirsin güle güle otur inşallah. Biz burdan nasıl sevindik sanki kendi evine falan çıkmış gibi :) sen böyle yazdıkça ben ferahlıyorum
Allah razı olsun bebeem😍😍 herif diyo zaten ,yeni ev bana yaramış yüzüm gülüyomuş hep, bugün dikkatini çekmiş eskiden söve saya temizlik yapardın şimdi bülbül gibi şarkı söylüyon diyo:KK31::KK75:

Bende bugun eşim evdeydi pek iş yapmadım dünde yapmamıştım yarın dip köşe girişmem lazım yine de yazayım yaptıklarımı, iş yapmasam da aksama kadar ayaktayım nasıl oluyorsa anlamıyorum ki 😏

🎈 Kahvaltı hazırladım topladım bulasıkları makinaya dizdim
🎈 Evi havalandırdım nevresim değiştirdim
🎈 Evi yüzeysel süpürdüm
🎈 Yıkanan çamasırları katladım yerleştirdim bi makina daha yıkattım serdim
🎈 İskender yaptım
🎈 Çatal kaşık, çay bardaklarını çamasır suyuyla yıkadım, çatal kaşık cekmecesinş düzenledim bu arada
🎈 Yemek yedik bulasıkları dizdim yıkandı yerleştirdim çay meyve falan işte mutfagı da topladım şimdi kızımı uyutacam

Bugün yaptıklarım çok değil ama sırtım ağrıyo o yüzden çok geldi😁
Sabah kalktım yatağı topladım
Geceden misafir bulaşığı vardı koca bi sele bulaşık yıkadım
Buzdolabının dışını sildim
Kahvaltı hazırladım
Tekrar bulaşık
ocağı sildim ,gözleri tıkanmıştı içini temizledim,gaz delikleri tıkanmıştı onları açtım
Dolapların içini sildim
Evi dip köşe süpürüp sildim
Tozları aldım
Salonu toparladım
Çeyizimden bi kaç parça sehpa örtüsü verdiydi annem ,onu serdim cicik cicik oldu😍😍
Son üç koliyi boşaltıp dolaba yerleştirebildim şükür 😅
İpteki çamaşırları toplayıp yerine koydum
Bi makine çamaşır yıkandı asıldı
Maskeleri yıkadım
Çöpler boşalttım
Mutfak dolabının en alt yerini söktüm,hiç açıp temizlememişler zift gibi simsiyah yağ olmuş,orayı yağ sökücüyle ovdum pırıl pırıl ettim.
Klozetin sulu yerinde kireç izleri vardı önce porçözle temizledim, akşam da çamaşır suyuyla fırçaladım
Lavaboyu temizledim
Çay bardaklarını çamaşır suyuna bastım
Şimdi kuzenlerde oturuyoz😁

Nolduki öyle ya ciddi bişey değildir inş.
Piskolojiler bozuldu hep aşırı hassaslaştık hastalık konusunda
Onun huyu böyle bonus. Azıcık hafif hastalanınca vasiyete falan başlıyor :) ciddi hastalıklarda değil tabii. Sabahtan beni çok ateşi vardı çok üşüdü. Ama biraz iyileşti şimdi

Benim alerjim var da o yüzden kullanmak istemiyorum pek 🥺
Anladım canım onun dısında ne parlatır hiç bilmiyorum inanki çamasır suyu güzel yapıyor. Eğer kullanmıyorsan bulasık makinasını çalıştırırken biraz döksen o şekilde de iyi oluyor hem sana kokmaz zararı olmaz

Tüm gün yaptıklarım

Sabahtan
-Markete gidip geldim
-Süper bir kahvaltı hazırladım
-Sofrayı topladım
-Çocuklarla oynadım

Maratonda,

-Çamaşır topladım katladım yerleştirdim
-Makinadakini serdim
-Banyoyu küveti sildim klozetin yıkadım
-Bulaşık makinesini boşalttım
-Tezgahtakilerini makina ya koydum
-Elde yıkanacakları yıkadım
-Tezgahı boşalttım çamaşır suyuyla sildim
-Çöpleri topladım çıkardım poşetlerini taktım
-Çocuklara pasta yedirdim

Yeşil çay molasından sonra,
-Yemek yaptım
-Salonu topladım süpürdüm
-Koridoru ve mutfağı süpürdüm
-Çamaşırları topladım sepette katlanmayı bekliyor
-Akşam yemeği hazırladım topladım
-Çay faslı falan
- Çocuklarla vakit geçti

Şimdi kalkıp mutfak toplayıp ütü yapacam gece maratonuna gelen varmı

Şimdi kalkıp mutfak toplayıp ütü yapacam gece maratonuna gelen varmı
Size bu mesajı yazdıktan dakikalar sonra yerimden kalkmak nasip olmadan uzandığım koltukta sızıp kalmışım taaki saat 2:10 da kabus görüp fırlayana kadar. Hemen aklıma Nego Nego geldi o göndermiştir bunları dedim korkumdan bir kahve yapıp kendime geldim hemen mutfağa giriştim tezgahı pırıl pırıl yaptım kocama da 1 tanecik gömlek varmış o yüzden ütü yapmadım içim rahat bir şekilde yatağıma gidiyorum. Salonu toplamadım aman lütfen negocum onun içinde böyle kabuslar gönderme.
Siz siz olun benim gibi yapmayın Nego Nego yu dinleyin.

Hayırlı sabahlar
f0c07c71232f7b5d90fc0a9f9079b42b.jpg

X