Düzenli Evimiz & Hayatımız

o susama benzeyen pire sandığımız ama kahverengi böcekler ne oluyor ?

ben ondan da göüryorum bu sene , nadiren. burda yazılmışken onu da ben sormuş olayım

Ben sizden de yeniyim, evet tanismadik ama ben pek girmeye fırsat bulamıyorum. Bulunca da mümkün mertebe yazmaya çalışıyorum, bilhassa hastalıkta. Çok güzel bir topik, haklısınız
anladım, o zaman hoşgeldiniz.

birlikte güzel sohbetlere diyeyim o halde.....

valla ya canım ben de halen burun akıntısı akmasa da sureklı genız akıntısı.

bas agrısı desen oyle.

anlamadım bu grip sürecini, kaç hafta oldu yahu.

izin alabildin mi bari, yoksa çalışıyor musun

herkese günaydın, güzel bir gün olsun hanımlar

ben araba sürüpü, öğlen gelecektim işe yine ama arıza yapmış araba. işe geldim

akşam biraz erken uyuyabilmek, yemek temızlık vs aksam bu dertlerımın olmaması, haftasonu agva ya gıtmedıgım ıcın tabı kı bunlar. bana ıyı geldı, sabah ılk kez kahvaltı bıle hazırlayıp ıse geldım. esımle yaptık kahvaltı.

makına bosalt
kahvaltı hazırlıgı
cay, kahve
kedının ayagının ılacı
yatak ve ev toparlama
hatta esımın ense trasını aldım :))) gulmeyın hakıkaten 2 haftada ben yapıyorum saclarım az dıyıp berbere gıtmıyor pandemıde de alıstı.

aksam bugun ıcın corba yaptım
camasır yıkadım
ayakkabılıgı duzenledım

bugun pazar var, onu yerlestır ve yemek yap. snıtzel yapacagım. yanına ek yemeklerım var zaten. camasır toplarım, utulerı bekletıyorum zaten.

ben de durumlar boyle. herkese kolay gelsin

o susama benzeyen pire sandığımız ama kahverengi böcekler ne oluyor ?

ben ondan da göüryorum bu sene , nadiren. burda yazılmışken onu da ben sormuş olayım
kendim sordum ve merakımdan biraz araştırma yaptım ve cevabını buldum :)))

kuru bakliyat
kuru meyveler
kuru bıtkıler

ama en cok da patlıcan kurusu gıbı seylerden oluyormus hatta onları da yermiş. ve benımkının kesin sebebi bu. cunku kardesımın dugun zamanı anneme aldım, fazlaydı ben de dısarda kurutuyordum merdıven boslugu olsa da eve içi olmasa bıle, bekleyınce bocek yapmıs olabılır demek ki.

bir şey daha öğrenmiş oldum :))

ama çiçeklerdeki sineklere çözüm bulamadım halen tabi.

Kimyon ve yenibahar bu şekilde böceklenmişti çok şaşırmıştım. Çiçek sineğine çözüm toprak değişimi ve ilaçlama

yok canım işteyim böyle ufak şeyleden izin almam yarın öğleden sonra alıcam işlerim var
ben yıllarca yıllık ızın bıle alamadım mesele 7 sene.

dini bayramda 4 gun dısında baska tatılım de olmazdı

sonra sonra calıstıgım ısyerlerının sevıyesı degıstı, ıs bolumu de degıstı, uretıcı degıl dırekt dıs tıcaret yapan fırma olup telefondan dahi ıslerı takıp eder olunca, bu ısyerınde cok rahatım bu anlamda. zaten maas dusuklugu ya da baska sorunlara da tek burda olma sebebım, ozel saglık sıgortam ve ızın konusundaki rahatlık.

Kimyon ve yenibahar bu şekilde böceklenmişti çok şaşırmıştım. Çiçek sineğine çözüm toprak değişimi ve ilaçlama
ay ben baharat delısıyım :)))

sarımsak tozundan, yenibahara, sumak topuna, zerdecal, köri neler neler vardır bende. sakın gelmesin bana ya :)))

gerçi kaplarını bile yeniledim, henüz şükür bir şey görmedim de . gelmesin de ama.

toprak ve saksı değiştirdim çiçekler ama halen var. toz tarcın koydum , sıgara kulu dedıler. olmadı

hangı ılacı kullanmalıyım bılmıyorum da bir suru yorum okudum kafam karıstı

Çok varsa içlerine defne yaprağı koyuluyor böceklenmesin diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…