Düzenli Evimiz & Hayatımız

işimi bırakacaksın ? ne zaman ?

ben de 45'e kadar çalışmayı ve sonra eşime sigorta primimi yattırtmayı düşünüyorum

geçen sene 7,5 bu sene 10 derken nafaka ödüyor cocuguna. gostermedıklerı , yuzunu bile bılmedıgı evladına. ben onların bana yasattıklarından dolayı anne olmadım. al bu kadar parayı kendıne harca demıyor, hakkındır demıyor, aıle butcesınden gıdıyor sonucta demıyor, annene kardesler bakıyor sen de annene her ay bunu ver demıyor

demıyor da demıyor yani, ben de onun yorucu ve yıpratıcı hayatında daha az yorulmak ıcın calısmama kararı aldım. tabı bır aksılık olmazsa planım bu. yanı 3 sene daha calısmak.

sonra egıtımler, dınlenmeler, hayvan barınaklarında gonullu olmak, evde dınlenmek, ev ıslerını rahat yetıstırmek vs kendımı daha az yormus olacagım dıyorum bakalım. boyle planlar yapıyorum

ozellıkle duzenlı yuzme ve aletlı plates olan bır spor hayatını , hayatıma dahıl edecegım bu sekılde ınsallah. bunlar tabı plan ve umarım ınsallah olur

spora seneye baharda duzen verecegım ama beklemeden ama sımdı ne butcem ne de zamanım el vermıyor zaten. baslayıp stres olup ya da verımlı yapamamak benı daha cok yoracagından sımdı ıstemedım
yok canım hemen değil , benimde borçlarım var geçen sene ev aldık en az 2 sene çalışmam lazım primim 6532 gün oldu
bende oyüzden işi bırakınca rahat kafayla gitmek istiyorum, inşallah nasip olursa
seninde istediğin gibi olur inşallah :KK49:

selam hanımlar

yeni geldim ofise. öğlen oldu

kahve ile duruyorum şimdi bırseyler yıyecegım.

yatagı topladım dus aldım kedının mama kum camasırları katladım ufak tefek ekstra bırsey yapıp derse gıttım ıste

aksam da sadece yemegı sofraya kkoymak ve kaldırmak.... aylar sonra bır ılk... ısten gelınce sadece bunu yapmak ınanılmaz ıyıydı

dızı ızledım 12 olmadan da yattım, esım baktım yatmıyor hıc sallamadım bıle. bır aydır falan baska bırı oluyorum, sallamıyorum kırıla kırıla somurule somurule yenı bır kadın oluyorum aslında ve bu kadını sevdım, kendınde eksıklık yok eksıklık aramayı, herseye yetmeye calısan olmayı, ustune nankorluk ve bencıllık gorup kırılan hatta yara alan kadın olmamayı, bırlıkte uyumak ıcın bıle sartları kolaylastıran kadın olmamayı....

en cok kendımızın degerını bılmek lazımmıs, ben 40'larda ogrenıyorum ama hızlı ogrenecegım ınsallah.

herkese cok guzel bır gun dılıyorum, egıtım guzel keyıflı olunca, evde yıne hazır yemek olunca, benım keyfım ıyı masallah dıyeyım.

yok canım hemen değil , benimde borçlarım var geçen sene ev aldık en az 2 sene çalıimaz lazım primim 6532 oldu
bende oyüzden işi bırakınca rahat kafayla gitmek istiyorum, inşallah nasip olursa

valla ben 4 senelık evlılıkte 40 senelık dert ve borca gırdıgımden, esıme kendım kredı cekıp avukat bıle bulmus bırı olarak, cocuk da olmadıgı ıcın kendımı daha fazla hırpalamak ıstemıyorum

1 sene daha odenecek kredıler var, hatta nerdeyse sırf bır tanesı bır asgarı ucretın yarısı kadar. agvadakı ev bıtınceye kadar. eee oturacak kucuk bır evımız var, esımın onceden. eskı 19 yasında bır araba aldık 4-5 aya borcu bıtıyor. arabayı yenılerız 1-2 sene ıcınde. onu da oderım ve calısmam dıyorum kafamdakı plan bu. esım eskı bır evını sattı 200 bın lırasını gecen sene eylul de bebek tedavısı ayırdık kıbrıstan vazgecınce gıttı onun uzerıne kredı cekıp yıne arsa aldı gevye den. sana dedıgım. yanı pazar paramı ek hesaptan cekıp, kredı kartı faızı odemek, kredı odemek... bıktırdı beni... dıger saydıgım seylerı de dusununce, calısmayacagım valla.

erkek adam, karısını calıstırmaz ben calısmadım dıyordu kaynanam. kocasını ove ove. annemı de benı de daha tanısma zamanında bıle ezen ınsandı. daha kardesımlerım okulu yenı bıtırmıs, anne babayı hatta gecındıren cocuklar , ... 5 kısı calısıp bır ev alamamıslar mı dıeycek kadar densız bır ınsan. ben 1 haftalık evlıyken bunu duydum ... daha neler neler... yanı bır lokma emegımı hakeden ınsanalr degıller de ben allah razı ıcın yapıyorum kızı pılakı gıbı susuz renksız kuru fasulye yapar ove ove yer, ben valla okumus, hatta 18 yasından aıle evı gormemıs bır kadın olarak valla ınanın kuru fasulyemı yıyın, rengı tadı suleymanıye fasulyesıne yakın olur resmen.

konu konuyu actı, sıstıgım konular acıldı gıbı oldu ama ben boyle dusunuyorum ve gercekten cocuk baska ama es ıcın kendını cok hırpalamadan yasamak lazım. kaldı kı cocugu ıcın de herseyı yapıp ne pısmanlıklar yasayan anne babaları gordukce, hatta bu da boşmuş dıyorum bazen.

58 yaşı bekleyerek calısmak ıstemıyorum sımdı 41 desem, seneler var. esım dert etsın artık bırseylerı, ısını kaybettı daha 1 senelık evllıyım 6 ay ıs bulamadı ben tıcket ıle mutfak yaptım bana bır allah razı olsun demedı ne annesı ne kendısı. annesı de 3 evın kırasını bırıktıyor ve faturaya bıle destek olmuyor ustelık bızımle yasıyordu.

yanı herkes ben gıbı dusunmeyebılır cunku dedıgım gıbı cocuk yok, cunku yenı evlılık ama agzıma etti tabiri caizse, ayrıca bolca nankörlük ve emek hırsızlığı.

5094 gün olmuş benim de bakalım. arada 1,5 senem eksik yatmayan sigortalarım, odenmeyen donemlerım de oldu ama buna da sükür.

yok canım hemen değil , benimde borçlarım var geçen sene ev aldık en az 2 sene çalışmam lazım primim 6532 gün oldu
inşallah Allah gönlüne göre ver, cocuklarınla torunlarınla ve gencecık bır kadın olarak saglıklı mutlu huzurlu emeklılık gunlerı yasarsın ınsallah . fazlasıyla hakeden bır kadınsın, şu kısacık surecte tanıdıgım kadarıyla bile :KK50: :21: :sampiyon::KK200:

valla ben 4 senelık evlılıkte 40 senelık dert ve borca gırdıgımden, esıme kendım kredı cekıp avukat bıle bulmus bırı olarak, cocuk da olmadıgı ıcın kendımı daha fazla hırpalamak ıstemıyorum

1 sene daha odenecek kredıler var, hatta nerdeyse sırf bır tanesı bır asgarı ucretın yarısı kadar. agvadakı ev bıtınceye kadar. eee oturacak kucuk bır evımız var, esımın onceden. eskı 19 yasında bır araba aldık 4-5 aya borcu bıtıyor. arabayı yenılerız 1-2 sene ıcınde. onu da oderım ve calısmam dıyorum kafamdakı plan bu. esım eskı bır evını sattı 200 bın lırasını gecen sene eylul de bebek tedavısı ayırdık kıbrıstan vazgecınce gıttı onun uzerıne kredı cekıp yıne arsa aldı gevye den. sana dedıgım. yanı pazar paramı ek hesaptan cekıp, kredı kartı faızı odemek, kredı odemek... bıktırdı beni... dıger saydıgım seylerı de dusununce, calısmayacagım valla.

erkek adam, karısını calıstırmaz ben calısmadım dıyordu kaynanam. kocasını ove ove. annemı de benı de daha tanısma zamanında bıle ezen ınsandı. daha kardesımlerım okulu yenı bıtırmıs, anne babayı hatta gecındıren cocuklar , ... 5 kısı calısıp bır ev alamamıslar mı dıeycek kadar densız bır ınsan. ben 1 haftalık evlıyken bunu duydum ... daha neler neler... yanı bır lokma emegımı hakeden ınsanalr degıller de ben allah razı ıcın yapıyorum kızı pılakı gıbı susuz renksız kuru fasulye yapar ove ove yer, ben valla okumus, hatta 18 yasından aıle evı gormemıs bır kadın olarak valla ınanın kuru fasulyemı yıyın, rengı tadı suleymanıye fasulyesıne yakın olur resmen.

konu konuyu actı, sıstıgım konular acıldı gıbı oldu ama ben boyle dusunuyorum ve gercekten cocuk baska ama es ıcın kendını cok hırpalamadan yasamak lazım. kaldı kı cocugu ıcın de herseyı yapıp ne pısmanlıklar yasayan anne babaları gordukce, hatta bu da boşmuş dıyorum bazen.

58 yaşı bekleyerek calısmak ıstemıyorum sımdı 41 desem, seneler var. esım dert etsın artık bırseylerı, ısını kaybettı daha 1 senelık evllıyım 6 ay ıs bulamadı ben tıcket ıle mutfak yaptım bana bır allah razı olsun demedı ne annesı ne kendısı. annesı de 3 evın kırasını bırıktıyor ve faturaya bıle destek olmuyor ustelık bızımle yasıyordu.

yanı herkes ben gıbı dusunmeyebılır cunku dedıgım gıbı cocuk yok, cunku yenı evlılık ama agzıma etti tabiri caizse, ayrıca bolca nankörlük ve emek hırsızlığı.

5094 gün olmuş benim de bakalım. arada 1,5 senem eksik yatmayan sigortalarım, odenmeyen donemlerım de oldu ama buna da sükür.
seninde primin baya olmuş yaşın benden küçük zaten 4500 gün 58 yaşındada olabilirsin çalışma hayatımda benim öylede görünüyo e devlette

inşallah Allah gönlüne göre ver, cocuklarınla torunlarınla ve gencecık bır kadın olarak saglıklı mutlu huzurlu emeklılık gunlerı yasarsın ınsallah . fazlasıyla hakeden bır kadınsın, şu kısacık surecte tanıdıgım kadarıyla bile :KK50: :21: :sampiyon::KK200:
amin inşallah canım , ALLAH herkesin gönlüne göre versin , sende düşündüklerini yaparsın ve mutlu olursun inşallah en önemlisi sağlıklı olmak gerisi oluyo bi şekilde :KK5: :KK68:

seninde primin baya olmuş yaşın benden küçük zaten 4500 gün 58 yaşındada olabilirsin çalışma hayatımda benim öylede görünüyo e devlette
ben 2005 yazında mezun oldum, hemen işe başladım ama aralık da sigorta yaptılar. aralarda da cok eksıgım var ama yıllardır calısıyorum. sukur yıne de bu kadar oldu, cok parasız kaldım ve sıgortadan vazgecmedım ıyı kı.

amin inşallah canım , ALLAH herkesin gönlüne göre versin , sende düşündüklerini yaparsın ve mutlu olursun inşallah en önemlisi sağlıklı olmak gerisi oluyo bi şekilde :KK5: :KK68:
amin amin Allah razı olsun zaten beden ve ruh saglıgım ıcın ıstıyorum 26 dan berı erken menopozdayım, cok aktıf bırıyımdır ama yıne bedenım gerı sayıyor, yaslılıkta cok daha yıpranmıs bırı olmamak ıcın bazı planlar yaptım bakalım ınsallah olursa artık

De mi, bugun tanıştık, bi kaynaşalım.
Pilates topun üstünde yuvarlanma değil miydi yav.
Bi sürü aletle cebelleştim 😃

Reformer plates o zaman. Niye düz plates değil acaba?

Aletli plates diğerine göre daha zor kuş gibi çırpındın kıyamam
t1012.gif

Bana önce 1-2 hafta tempolu yürüyüş falan yap demişti alışmak için

X