Düzenli Evimiz & Hayatımız

iyi akşamlar hanımlar, herkese güzel bir akşam diliyorum

yarın ilk direksiyon eğitim başlıyor işe geç gelirim öğlen görüşürüz artık.

yemeklerim var, erken yerim bu hafta, biraz da hareket etme fırsatım olursa biraz faydası olur belki. 8 sene sonra ilk kez 64 oldum 65 den indim çüşşş dedim kendime.

çamaşır toplarım, evde uzun zaman sonra ilk kez bu hafta sakin olacağım akşamları. haftasonu çoğu şeyi yapma fırsatım olduğu için. uykusuzum erken yatarım muhtemelen. yarın da iyi geçsin hem eğitim diye. sakin ve uykuyu almış olmak eğitimde farkettiriyordu valla bana. demek ki trafikteyken aktif şoförken ne kadar daha önemli olacak bu.
kolay gelsin canım , direksiyon eğitimin güzel geçer inşallah :KK54:

Seni o kadar anlıyorum ki daha dün bunun cinneti vardı evde. Herkes yoruldu dün ben çocuklar eşim dışarı çıkınca uzun gezmeli alisverisli bir şey olunca bir de eve gel yemek yap aldıklarını yerleştir.
Baktım tek başıma sofra kuruyorum herkes oturuyor.
Yani illa söylemem mi gerek ?
Dayanamadım.
Yeter ama diye bağırdım bu kadın da yoruldu kolları bacakları yoruldu ve siz dinleniyorken ben daha 2 saattir ne zaman dinlenicem diye düşünüyorum dedim.
Bir Allah in kulu da kalkıp şunu da ben sofraya getirim demiyor ayıp ya dedim.
Baktım insanlar doğruldu. Demeden yapın ne olur sanki göz ne işe yarar ki ? Meseleler hep kulakla mı çözülmeli?..
aynen canım doğru diyosun , biz kadınlar ne kadar yorgunda olsak hastada olsak evin işleri hep bize bakıyo biri demiyoki bişeyin ucundanda ben tutayım bizdede aynı :KK43:

aynen canım doğru diyosun , biz kadınlar ne kadar yorgunda olsak hastada olsak evin işleri hep bize bakıyo biri demiyoki bişeyin ucundanda ben tutayım bizdede aynı :KK43:
Bize yine bizden başka otur hadi dinlen diyen kimse yok.
Çocuklar ve eşim evden gitti gider gitmez hemen islere koyuldum.
🌿 kahvalti yapmıştık hemen bulaşıkları makineye koydum.
🌿dağılan kitapları ve masada kesip atılan kağıtları topladım
🌿masayi sildim
🌿koltuk takımın yastıkları neden hep bozulur yere atılır bilmem onları düzenledim yerine koydum
🌿çöpleri çıkardım
🌿yatakları düzenledim.
Ve otur dinlen az ipek dedim kahvemi de yaptım oturdum.

Çocuklarım gece sıkıntısız uyudu maşallah.
Okuldan geldim, ortalık toparladım.
Ev havalanıyor.
Kahvaltıya bulaşık topladım.
Yataklar her yer topladım.
Hazırlandım gidiyorum.
Nereye mi?
Pilatese 😃😃
Beni spora başlatan hayat eyyy hayat 👽
Gazam mübarek olsun. Birkaç gün de bunun için ağrı çekerim artık :kızgın:

Hadi bakalım enerjiii sinerjii hareket devinim
🏃🏻‍♀️ 🏋️🤸🤸🤸

Allah'ın sanatı

Kahvemi her gün yeniden doğan güneşe doğru uzattım. Ve ona bir kaç kelam ettim:

"Hiç mi yorulmadın doğmaktan her gün aynı saatte vaktini hiç geçirmeden doğuyorsun?
Ne zaman ümidimi kaybetsem sen bana ümit vaad ediyorsun. "

Çocuklarım gece sıkıntısız uyudu maşallah.
Okuldan geldim, ortalık toparladım.
Ev havalanıyor.
Kahvaltıya bulaşık topladım.
Yataklar her yer topladım.
Hazırlandım gidiyorum.
Nereye mi?
Pilatese 😃😃
Beni spora başlatan hayat eyyy hayat 👽
Gazam mübarek olsun. Birkaç gün de bunun için ağrı çekerim artık :kızgın:

Hadi bakalım enerjiii sinerjii hareket devinim
🏃🏻‍♀️ 🏋️🤸🤸🤸
Gazan mübarek olsun karşimmm 🥹

yufkadan pişi nasıl olucakki gözleme olurda bende hiç duymadım :işsiz:
Abla bu tarif. Sadece ben suya falan koymuyorum direk kızartıyorum. Yağ kızana kadar hazır oluyor zaten.
Netten dün baktım merak ettim nasıl oluyor diye

Baya oldu ama mayalı hamur gibi aynı tadı olur mu bilmem deniyecem kesinlikle ablacım
Tatlım mayalı gibi olmuyor elbette ama biz seviyoruz çok güzel oluyor . Kısa zamanda hazır olduğu için tam benlik 😂

Herkese günaydın 💜

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim tinnişim kuşum çiçeğim, isim mevzusunda hep Türkçe isimden yanayım. Bir de ben iki isimliyim, hiç kullanışlı bir şey değil bence kız için. O yüzden hep kızım olursa kısa ve tek isim koyacağım demiştim ama bir ara Umay Ece koyacaktık, sonra Umay'ı Allah nasip eder bir kızımız daha olursa ona koyarız dedik. ❤️

Bence önemli olan senin içine neyin sindiği. Senin için anlamı olan, aklında acaba bırakmayacak isimler. 🎈

Rabbim sağlıkla, kolaylıkla getirsin minnosları🤲🏻🍀

X