Düzenli Evimiz & Hayatımız

2 cam sildim geldim. Bugün pek iş yapasım yok gibi. Ne yemek yapacağıma da karar veremedim zaten.

🟢Size bakıp kopya cekicem ne iş yapıyorsunuz❓❓❓

🟢 ne yemek yapıyorsunuz deyiverin bakim ❓❓❓
Yeşil meçimek yemeğim var birazda makarna bugün onları yeriz yarında bir dolma yapma fikrim var kismet bakalım

Son düzenleme:
Yeşil meçimek yemeğim var birazda makarna bugün onları yeriz yarında bir dolma yapma fikrim var kismet bakalım
Dünden yemek olunca aşırı mutlu oluyorum ödül gibi her gün yeni yemek yapma düşüncesi beni yoruyor yine de şükürler olsun ki yapacak yemeğimiz var.

Eklentiler

• 20240820_150501.jpg
    20240820_150501.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 20
Dünden yemek olunca aşırı mutlu oluyorum ödül gibi her gün yeni yemek yapma düşüncesi beni yoruyor yine de şükürler olsun ki yapacak yemeğimiz var.
Yemeğimi genelde 2 öğünlük ayarlarım 3 kez ısıtmamaya gayret ederim ama hiç bellide olmuyor bazen o akşam eşimin oğlumun işi çıkıyor gelmeyince kalıyor çok şükür eşim taze yemek diye tuturanlardan değil hiç sorun etmez oğlumda yokluğumda biraz düzelmiş şimdi sorun çıkarmıyor ufak kızda aşamadığımız bir sorun😔Taze günlük yemek umarım büyüdükce gözlemledikce çözeceğiz 😏

Yemeğimi genelde 2 öğünlük ayarlarım 3 kez ısıtmamaya gayret ederim ama hiç bellide olmuyor bazen o akşam eşimin oğlumun işi çıkıyor gelmeyince kalıyor çok şükür eşim taze yemek diye tuturanlardan değil hiç sorun etmez oğlumda yokluğumda biraz düzelmiş şimdi sorun çıkarmıyor ufak kızda aşamadığımız bir sorun😔Taze günlük yemek umarım büyüdükce gözlemledikce çözeceğiz 😏
Benim çocuklar da bir önceki günden yemek kalınca yine mi aynısı dediği zamanlar oldu ve ben gerçekten üzüldüm. Çünkü biliyorum ki dünyanın başka yerlerinde günü aç olarak bitiren çocuklar var. Bunu bilirken israf yapmak bana çok kotu hissettiriyor. Ve bu düşüncemi onlarla paylaştım. Onlarda o günden sonra daha dikkatliler . Zaten mümkün mertebe yemekleri az yapıyorum ki bir gün sonraya yenisini yapayım ama bazen bitmiyor yine de kalıyor. En azından o zamanlar başka yemek istemesinler. Sulu kaldıysa yanına pilav ve salata yapıyorum. Daha ne yapabiliriz ki?
Fazlası bana fazla.

Selam kızlar kızlar :KK25:

Bugun günlük toparladım
Süpürdüm
Biber dizdim
Domates dizdim
Kurutmak için
Şimdi domates sos yapıyorum
Bir sos daha yapıcam patlıcan ve bibet közlüyorum
Böyle işlere giriştim
Bir yandan da günlük şeyler işte

Eşimle yapıyoruz, tek yapmıyorum bunca şeyi.

X