Düzenli Evimiz & Hayatımız

Canım yanlış anlama lütfen ama neden kendini bu kadar ezdiriyorsun?
Tamam sevap hepimize lazım ama bu düşünceyle kendini çok yıpratıyorsun.
ezdirme demeyelim de,

çok alt sebebi var

maddi manevi bazı beklentiler

2. boşanma olur

çok emek verdim, bitmesi ağrıma gider

vs vs mantıklı ve mantıksız çok sebebim var aslında diyeyim.

Dün akşam hep kv de idim.

Örgüyü görümcemle fikirlrşerek yaptık yardım etti. Ve bugün için plan yaptık.

:sus::sus: pikniğe gidiyoruz çanta hazırlıyorum şu an

🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿
örgü ben de severim

ortaokulda merak edıp ogrendım annem ve teyzelerım ustadır bu konuda. bana da yetenetek gecmıs

kaynanam, gorumcem bır anlamda koylu ınsanlar sayılır ama onlar bıle yapamıyorn ben yapıyorum sasırıyorlar

esıme bıle orguler ordum eskı esıme de ormustum calısmadıgım bır donem olmustu bereler atkılar orup sokaktakı cocuklara vermıstım cok ıyı gelmıstı.

bu kıs asırı yogundum orgulerım yarım kaldı nıyetleyım bakalım ozellıkle agva bıterse ınsanllah pencereden ıssız tarlaları, yamgur ve karda ızleyerek haftasonları orme hayalım vardı, cıtır cıtır soba sesi ...

selam hanımlar

umarım herkes iyidir

ben 10:30 civarı ancak işe geldim

uygun bir market buldum hem kedinin mamasını falan aldım hem kendime ofis ve ev için sağlıklı şeyler aldım, hocanın dediklerine uymaya çalışıyorum kendim de aslında yıllardır biliyorum da, işin içinde bir uzman olunca kendine daha saygı duyup ilgileniyorsun belki.

buna benzer şeyler... hem halen diş sorunum olduğundan çok zor besleniyorum bunlar iyi olacak.

erken cıkıp aksam dıscı de kaplama olacak bakalım

bır haftada 3-4 kez cok ıyı yurudum ve kılo vermesem de yaklasık 2,5 kılo yagdan yakmısım, cok sevındım, haftaya kadar da daha hareketlı olup tatılde yuzmeyı de ekleyıp cıdden agustıs sonuna ıyı adım atmıs olmak ıstıyorum...

hocaya zaten haftaya carsamba gıdıp bır sonrakı hafta gıdemeyecegım tatılden dolayı. ona gore 2 haftalık gıbı olacak hem program hem kontrollerim.

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-08-07 at 11.29.30.jpeg
    WhatsApp Image 2024-08-07 at 11.29.30.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 30
penyez namazdan sonra yatmıyomusun nasıl dayanıyosun ben yatıyorum 6,30 kalktığım halde
Namaz sonrası yatmıyorum abla okuma, kuran, tesbihat ile seher vaktini geçiriyorum 📖 📿

Sonra evi dolanıyorum kahvaltı hazırlıyorum toparlanma ve evden çıkış 07:50

Yıllardır çoğu günüm böyle geçiyor vücudum alıştı. pek de uykuyu sevmem ❤️

gelelim yaptıgım ıslere...

sabah doktor ve market.

gece yatmadan 1,5 saat utu yaptım valla. ama onun dısında ufak tefek seyler olmadı desem yerıdır. yemek vardı zaten yedık.

çöp cıkarma, kedımın ıhtıyacları, bulasık makınası bosalt, doldur oldu...

bugun de yemegım var, dıscıden gec gelırız, esım de kontrole gelecek benden sonra.

camasır yıkarım aksami renklı...

terzi, kuaför işlerim var bekleyen işlerimden. bir de saglık ocagı ılac yazdırma. bu sebeple yarın sabah da işe gec gelebilirim, ayarlayabilirsem.

Namaz sonrası yatmıyorum abla okuma, kuran, tesbihat ile seher vaktini geçiriyorum 📖 📿

Sonra evi dolanıyorum kahvaltı hazırlıyorum toparlanma ve evden çıkış 07:50

Yıllardır çoğu günüm böyle geçiyor vücudum alıştı. pek de uykuyu sevmem ❤️
maşallah penyezcim ne güzel yapıyosun :nazar:

Derinsu fazla empatiksin galiba.
Geçirdiğin operasyonla bu süreçle alakalı da olabilir bu düşünceler.
Ben de bazen uzaktan tanıdığım insanların ölümüne aşırı üzülür, kendimi eşinin kızının vs yerine koyarım. Bu insana bu kadar üzüldüysem yakınım ölse ne yaparım falan diye düşüncelere girerim. Bu kısım tanıdık geldi.
Çok takarım kafama.
Ama salmak lazım.
Meşgale bulmak lazım.
Evet günlük hayat, çocuklar, ev, yemek, temizlik vs okey. Bunlar meşgale değil mi dersen, bahsettiğim şey bu değil. Başka birşey olmalı senin kafanı kendini meşgul eden.
Kafanı ne dağıtırsa onlarla meşgul ol şu sıra.
Kendin için ama bak.
Bulursan bana da söyle 😆
😃😃 Beni anlamanız beni mutlu etti okey bulursam söylerim😍

😃😃 Beni anlamanız beni mutlu etti okey bulursam söylerim😍
Derin bu çoğu kişide var sanırım mesela Ben yüzyüze tanıdığım yada uzaktan tanıdığım farketmiyor bu platformda bile bir kaç gün haber almasam yada bir sıkıntısı olduğunu bildiğim kişilerde sürekli aklıma gelir dua ederim onlara rahatlamanın en güzel yolu dua bence

Oğlumla 1 saat kadar oyun oynadık şimdi meyve hazırladım ✅
Bi dağınık odam oturma odası 🧩
Biraz oyuncak vs var🧶
Mutfakta da az bulaşık var onları makineye koyup çamaşır katlarim🧺
Bi posta daha yiakrim belki🫧
Bugün dolap içlerine girmek istiyorum akşama yemeğim de var 🤗
Kendime de biraz vakit ayırırsam süper olacak. 🙃
Bugünüm dün den iyi çok şükür 🌸🎈

Eklentiler

• 20240807_120151.jpg
    20240807_120151.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 28
Bende 20 yılı geçti çalışıyorum hiç bi zaman evimi yemeksiz bırakmam hastada olsam, hazır bişe sokmam evime yoğurdumu mayalarım, turşular reçeller yaparım hafta sonları hamur işleri seviyolar diye pazar, market her şey benim üstümde evdeki işlerde tabiki ama sorsan ben ne yapıyorumki bende bazen diyorumki eşime ben sana bi numara fazlayım beni taşıyamıyosun her anlamda kızarsada kızsın 😃

ben sizin kadar değilim, yani dışarda yemek severim ya da eve söylemek. ama eşim öyle değildir asla, yani ekmek arası evden götürmeyi bile isteyecek bir insandır

annemle kıslık hazırlıgı yaparım, kalan yemegımın sosunu degıstırır sonra baska bır zaman da yerız, ya da fazla olanı buzluga kaldırırım pılav bıle

ama arada özgür olmak isterım ama esımle mumkun olmuyor bu.

ayrıca yanlıs anlamayın, 4 senelık es, 2 seneye yakın farklı ıllerde yasamak, ccocugum yok, 41 yasına gelmısım cok zor sartlarda okudum ve calıstım.. yanı hepsını dusununce nefes almak gibi oluyor bunlar.

yani sizin gibi uzun süreli evlilik ve anne olmak da beni daha fazla iterdi kesin.

hamur işi hiç yapmam kolay kolay, senelerce kiloluydum sımdı de kılo almamak ıcın dıkkat edıyorum ama kendı yemedıgım tatlılar pastalar yemekler bıle yaptım esıme... 4 sene ıcınde ... bozulacak meyve gorsem recel yaptım hem de haftasonları da dısarda ya hastane ya tadılat ya anne baba evınde olup dınlenme fırsatı olmayan, hatta bazen cumartesı de calısan bırı olarak

ama kımse mucıze yarattıgınızı gormuyor, normal sanıyor, yardım yok, takdır yok, karsılık yok. o yuzden daha yolun basında olsam da, azalttım bazı seylerı, ama halen kaplumbaga gıbıyım ve tavsan gıbı olmak ıstıyorum aslında.

Derin bu çoğu kişide var sanırım mesela Ben yüzyüze tanıdığım yada uzaktan tanıdığım farketmiyor bu platformda bile bir kaç gün haber almasam yada bir sıkıntısı olduğunu bildiğim kişilerde sürekli aklıma gelir dua ederim onlara rahatlamanın en güzel yolu dua bence
Dua olmazsa zaten insan ne ile yaşar
Aslında bir söz var ya kalbim bu asrın dengi değil diye birazda öyle bişey sanırım

Gönül dün hingal yedim ben 🙄
Halalarım babamın kuzenleri vs buluşuldu ee muhacirler birleşince ne yaparlar tabiki hingal büktük 😂
Ama az yemeye özen gösterdim 🥹
Ayyy afiyet olsunnn benim anne tarafım da muhacir çok severiz bizde yani özel bi yemek😍😍
Ama hamur şisirir ertesi gün gizelrim falan şişer benim 😄
Neyse bugün dengele inşallah 🫠

X