Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yok abla nerde böyle canlı çiçek yaşatmak benim balkon çok güneş alıyor yazın fenalık geçiriyor hepsi. Sardunya bile yanıyor.
Tente şemsiye idare ediyoruz.

En güzel güneş çiçek için gelir geçer güneş.
aynen öyle benim balkonumda öğleden geceye kadar güneş alıyo , bi iki çiçek almıştım iki saksıyada acı biber fidesi diktim sıcaktan kötü olmaya başladılar bende içeri aldım.

selamlar herkese kolay gelsin

çiçek konusu acılmıs benım balkonum yok zaten ama oturma odası kısmı cok dar olsa da guzel bır cıcek kosesı yapmaya calıstım bu sene ılk kez hayatımda. ve guzel oldu, bana da ıyı gelıyor buyuduklerını gormek. ayrıca hasır olan herseyı cok sevdıgımden saksılarımı da hasır aldım, guzel bır dekorasyon da oluyor bu sayede aslında

ben dun ogle yemegınden sonra aniden ısten cıkmam gerektı, babamla alakalı banka ıslerım vardı anamdan emdıgım sut burnumdan geldı derler ya, acayıp bır kosturmacam oldu, pert halde eve geldım wc gıtmeye bıle zamanım olmadan aksama kadar. ama enazından adamın ısını hallettım, ıcım rahat artık.

ısler de baya yogun bu hafta ve gelecek hafta ıyı bır planda calısmam lazım, ustelık 15 agustos sınavım var ıyı calısmam lazım.

aksam eve gıdınce yemegım yoktu, hem tavuklu bır yemek yaptım pılav falan vardı, hem de bır kac gun sonra yerız evde olmadıgımda rahat olayım dıye bamya da yaptım. camasırları katladım ve copu cıkardım, ustunden faraş gıbı supurge ıle bıraz supurdum sabahtan.

aksam yemek var rahatım, cıceklerı sularım, kedımın kumunu temızlerım. ve baya utum varç hatta bu kez esımden de yardım ısteyecegım.

carsamba persembe aksamları utu yapamam cunku. hem dıscıye gıdılecek yarın hem persembe kuafor ve arkadas gorusmem var.

Bugun itibariyle biraz tatile hazırlanmaya başlıyorum.
Çamaşırları temiz tutmaya çalışıcam.
Evi de tabii, düzenli ve temiz kalsın.

Şimdi bir duş alıp kendime geleyim.
Sonra birkaç dolaba giricem.(yatak odası)

Çocuklar da evde bugun, değişik bişey yapalım mutlu olsunlar diyorum ama bakalım düşünmedim henüz bişey.

Bugun itibariyle biraz tatile hazırlanmaya başlıyorum.
Çamaşırları temiz tutmaya çalışıcam.
Evi de tabii, düzenli ve temiz kalsın.

Şimdi bir duş alıp kendime geleyim.
Sonra birkaç dolaba giricem.(yatak odası)

Çocuklar da evde bugun, değişik bişey yapalım mutlu olsunlar diyorum ama bakalım düşünmedim henüz bişey.
benim de son bir haftam

eşim gelmek istemiyor ben de zorlamayacağım kendi bilir. o gıtsın agva da evını yapsın ınsaat ıscısı gıbı yasasın, pansıyonda tatıl yapıyorum aılemle... bu bıle luks olacaksa, gelmezse gelmesın kafasındayım valla.

erkek kardesım ve babam hayatımda ılk kez bıraz nakıt vermek ıstedıler. ki 3 yıl oncesıne kadar babamın kırasını odeyen ben, erkek kardesını okutan ben. yıne de ayıp... calısıyorum ama kocamın hayalıne gıdıyor bogazına gıdıyor benı gecındırmeyı bırak. bır tatıl hem de bu sartlarda luks gelıyorsa ya da ona gore zaman kaybı oluyorsa hıc gerek yok dedım strese. ben gıdeyım sen de ıslerıne bak dedım

o yuzden benım de son haftam dıyebılırım hatta kılo aldıgım ıcın mayo almam lazım , ıslerımı de organıze etmeyelım hem ofıs hem evdekı ısler hem sınavım hem kedının bakımı falan

benim de son bir haftam

eşim gelmek istemiyor ben de zorlamayacağım kendi bilir. o gıtsın agva da evını yapsın ınsaat ıscısı gıbı yasasın, pansıyonda tatıl yapıyorum aılemle... bu bıle luks olacaksa, gelmezse gelmesın kafasındayım valla.

erkek kardesım ve babam hayatımda ılk kez bıraz nakıt vermek ıstedıler. ki 3 yıl oncesıne kadar babamın kırasını odeyen ben, erkek kardesını okutan ben. yıne de ayıp... calısıyorum ama kocamın hayalıne gıdıyor bogazına gıdıyor benı gecındırmeyı bırak. bır tatıl hem de bu sartlarda luks gelıyorsa ya da ona gore zaman kaybı oluyorsa hıc gerek yok dedım strese. ben gıdeyım sen de ıslerıne bak dedım

o yuzden benım de son haftam dıyebılırım hatta kılo aldıgım ıcın mayo almam lazım , ıslerımı de organıze etmeyelım hem ofıs hem evdekı ısler hem sınavım hem kedının bakımı falan
en iyisini yapmışsın canım boş ver , bende önceden çok ısrar ederdim işte beraber şuraya gidelim şunu yapalım falan
baktım bizimle bi yere gitmek istemiyo bende artık kendi haline bıraktım, inan daha huzurluyum strese girmiyorum bi kere soruyorum geliyomusun hayır derse ikinciye sormuyorum yapacak bişe yok zorla olmuyo yapmak istediklerimi çocuklarımla kendi ailemle yapıyorum :KK49: bu arada bende cumartesi izine çıkıcam nasip olursa ilk önce oğlumla orduya kv mi görmeye gidicez baya hasta kanser tedavisi görüyo görümcemde kalıyo köyde 2 gün orda kalıcaz ordan gelincede kendi memleketime gidicez inşallah

en iyisini yapmışsın canım boş ver , bende önceden çok ısrar ederdim işte beraber şuraya gidelim şunu yapalım falan
baktım bizimle bi yere gitmek istemiyo bende artık kendi haline bıraktım, inan daha huzurluyum strese girmiyorum bi kere soruyorum geliyomusun hayır derse ikinciye sormuyorum yapacak bişe yok zorla olmuyo yapmak istediklerimi çocuklarımla kendi ailemle yapıyorum :KK49: bu arada bende cumartesi izine çıkıcam nasip olursa ilk önce oğlumla orduya kv mi görmeye gidicez baya hasta kanser tedavisi görüyo görümcemde kalıyo köyde 2 gün orda kalıcaz ordan gelincede kendi memleketime gidicez inşallah

valla eskı esım de boyleydı son yıllarda boyle aılemle oldum ya da bayramda en yakın arkadasıma gıttım ve koptuk ama ıste aynı duruma gelmeyım dıye ugrastıkca o anasının dızının dıbınde ya da ınsaatta ... adamın vızyonu bu kadar. olmuyor ne yapsam.

ben 17 sınde cıkacagım. bır hafta olmayacagım altıoluk gure de pansıyon gıbı kalıyoruz 2 senedır aılemle. bu 3 olacak. unıversıteden en yakın arkadasım orda, onu da goruyoruz hatta gecen sene esımın 10 senelık arkadası da aılecek ordaymıs onları da gorduk, ordan bursa ya gectık ısımız vardı, yıne aynı sekılde bır dostunu gorduk cok guzel olmustu.

esımle gıdınce arabayla gıtme durumu olacaktı hem gıdıs donus rahat oluyor hem yanımızda dolma borek vs goturuyorduk baharat, seker, cay bıle evden. orda masraf az oluyordu ayrıca asos a kadar gıtme fırsatımız oluyor malum araba var dıye ama napalım artık oldugu kadar ıtemem yanı daha fazla. eve masraf ettıler, cocugu ıcın 30.000 tl bırden nafaka odedı dıyıp kavga etmıyorlar tam tersı bana cocuk gıbı harclık verıp gel sen de bıze katıl dıyorlar. daha napsın benım aılem.

Doğrudur tabi yani işte ilk haliyi kaldırırım sonra süpürge tutarım yeri silerim vs diye mi sordum yani nasıl yapıyorsunuz diye düzeni ve sıralamayı sormuştum

Öncelikle hoş geldiniz 🌸

Günlük temizlik olarak
Benim sıralama su şekilde
Önce odayı toplarım koltuk altlarına falan kaçan Oyuncaklar varmi kontrol.ederim
Perdeleri düzeltirim
Cam zaten şu sıralar hep açık
Koltuklarin yastık ve krlentleirni çırparim
Koltuk üzenlerin elimle bi silkelerim düzeltirim
Günlük açtığım dikey süpürge ile odayı süpürürum
Çok amaçlı ıslak mendille sehpa ve toz alınacak yerlerin tozunu alırım
Bi ıslak mendille de gerekli görürsem koltukların üzerinden geçerim oda toz alma gibi
Bu şekilde

haftalık temizlik de büyük süpürge çıkarırım
Toplama olduktan sonra koltukları ince başlıklara süpürürum
Koltuk altlarinu da supururum
Halıyı supurup iki taraftan katlarim
Toz alirim sonra her yeri silerim bu şekilde
Çok derin değil benim temizlikler yani 😶‍🌫️🫠🤗

Herkese kolay gelsinn tüm işlerinde 😊

Öncelikle hoş geldiniz 🌸

Günlük temizlik olarak
Benim sıralama su şekilde
Önce odayı toplarım koltuk altlarına falan kaçan Oyuncaklar varmi kontrol.ederim
Perdeleri düzeltirim
Cam zaten şu sıralar hep açık
Koltuklarin yastık ve krlentleirni çırparim
Koltuk üzenlerin elimle bi silkelerim düzeltirim
Günlük açtığım dikey süpürge ile odayı süpürürum
Çok amaçlı ıslak mendille sehpa ve toz alınacak yerlerin tozunu alırım
Bi ıslak mendille de gerekli görürsem koltukların üzerinden geçerim oda toz alma gibi
Bu şekilde

haftalık temizlik de büyük süpürge çıkarırım
Toplama olduktan sonra koltukları ince başlıklara süpürürum
Koltuk altlarinu da supururum
Halıyı supurup iki taraftan katlarim
Toz alirim sonra her yeri silerim bu şekilde
Çok derin değil benim temizlikler yani 😶‍🌫️🫠🤗

Herkese kolay gelsinn tüm işlerinde 😊
Teşekkürler canım bende bir yerde yanlış mı yapıyorum acaba diye sormuştum

Teşekkürler canım bende bir yerde yanlış mı yapıyorum acaba diye sormuştum
Rica ederimm
Tabi düzenli tutmak için sürekli bi hareket halinde olmamız gerekiyor onu soracak olursan her zaman düzenli kalamıyorum
Bazen ciddi manada salıyorum
Sonra topluyorum yapacak biseu yok 🫠🫠

Bekleme sende kalk beraber yapalım 😍
Ben önce bi evi toplayıp mutfağa giricem
Baya dağıldı mutfak 🤦
Eşim kahvaltı bekliyor onu hazırlıyorum canim benim evi bir görsen 😔eşim bu hafta gündüz evde oluyor kendimde rahatsızım işler birikti de birikti

Her biriniz için beybiler ❤❤❤❤❤❤❤🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘🌻🌻🌻🌻🌻
.
tenor.gif

valla eskı esım de boyleydı son yıllarda boyle aılemle oldum ya da bayramda en yakın arkadasıma gıttım ve koptuk ama ıste aynı duruma gelmeyım dıye ugrastıkca o anasının dızının dıbınde ya da ınsaatta ... adamın vızyonu bu kadar. olmuyor ne yapsam.

ben 17 sınde cıkacagım. bır hafta olmayacagım altıoluk gure de pansıyon gıbı kalıyoruz 2 senedır aılemle. bu 3 olacak. unıversıteden en yakın arkadasım orda, onu da goruyoruz hatta gecen sene esımın 10 senelık arkadası da aılecek ordaymıs onları da gorduk, ordan bursa ya gectık ısımız vardı, yıne aynı sekılde bır dostunu gorduk cok guzel olmustu.

esımle gıdınce arabayla gıtme durumu olacaktı hem gıdıs donus rahat oluyor hem yanımızda dolma borek vs goturuyorduk baharat, seker, cay bıle evden. orda masraf az oluyordu ayrıca asos a kadar gıtme fırsatımız oluyor malum araba var dıye ama napalım artık oldugu kadar ıtemem yanı daha fazla. eve masraf ettıler, cocugu ıcın 30.000 tl bırden nafaka odedı dıyıp kavga etmıyorlar tam tersı bana cocuk gıbı harclık verıp gel sen de bıze katıl dıyorlar. daha napsın benım aılem.
bizde oğlumdada kızımdada araba var çok şükür o yüzden istediğimiz yere gidiyoruz, benim eşimde öyle 7/24 çalışsın
eve gelincede yemek yiyip yorgunluktan ağzı açık düşüyo koltukta uyur kalır :KK45:

bizde oğlumdada kızımdada araba var çok şükür o yüzden istediğimiz yere gidiyoruz, benim eşimde öyle 7/24 çalışsın
eve gelincede yemek yiyip yorgunluktan ağzı açık düşüyo koltukta uyur kalır :KK45:
oğlum, kızım derken :))))

yaş kaç ?

ben 41... 25 de evlendım ılk , cocuk olmadı. ıkıncı de 38 e gırerken evlendım zaten.

X