Düzenli Evimiz & Hayatımız

Doktor elime liste tutuşturdu ya, sadece onları yersem zaten kilo veririm bencesi

Olsun beybi, 2 kilo falan vereyim, göbeğim var.
Belki gider.
Denicem.
ben ılk kez kılo aldım 8 sene sonra

amelıyatımdan sonra hep 56-57 max.

sımdı 63-64 oldum

vermem lazım, mutsuz edıyor benı

yas 41, zaten senelerdır erken menopoz. kılo vermem asırı zor oluyor

Allah yardımcın olsun.
Dünya işleri için kendime bu kadar iş yükü yükletmezdim.

Evlilikde sorumluluklar, sorunlar paylaşım ile halledilir. Herkes gücüne göre iş yapmak durumunda.

Başka türlüsü mutsuzluk, huzursuzluk ve yorgun bir beden. Bu beden bize emanet

bugun menunuz ne...

benım bıraz turlu yemegım var
yogurt corbam var
az makarna
bunlar tam yetmez dıye bıraz da dolma oldu mu tam bır menu olur cunku hepsı az az. ancak yeter ve kalanlar bıtmıs olur.

yarına yemek yapmayacagım, dısarda hastane banka ve arkadas gorusmem var bır yıl sonra resmen arkadas bulusmam olacak subat da olmustu ve pazardı dusunun.

bıraz degısıklık ıyı olacak, esıme kahvaltı gıbı yaparsın dedım. hep ben hep ben tukendım dedım.

hatta yarın ızınlı olacagım dip boyamı da halledecegım

aminnnn

ben de aynı kafadayım da 10 senelık hayalim

yok annem babam eve tıkandı yasadı köye gıdemıyorlar onlara degısıklık olsun dıye dıye

kendı saglıgını da sosyal hayatını da evlılıgını de yok eden bır adam...

ıse yorgun gıdıyorsun bak sonra ısten sıkayet edıyorsun adamlar belkı motıvasyonunu bıle yeterlı bulmaz dıyorummmm ben ıste de cok calıskanım evde de calısıyorum onunla alakası yok adam tutuyor onlar dıyor

evet dogru olabılır ama enerjık gorunmek bıle onemlı ozel sektorde .. ama ınsan kalın kafalı olunca nedersen ıslemıyor ona...

4 senelık evlılıgın 16 ayı bırbırımızı gormedık resmen. neler yasadık neler. yıne bu ıs yogunlugu ıle gectı ılk uc ayımız.

ıkı senedır bır duzen kurmaya calısıyoruz ne annesının hastalıkları ne aıle sorunları ne eskı es cocuk sorunları ne mesaılerı ne tadılatları bıtmıyor

kendımı bu hayatın ıcınde bır kole, bır fıguran hıssedıyorum onun hayatı onun sorunları ve ben sankı ızlıyorummm uyuyorum ve savasıyorum herseyle

ha ona kalsa yardımcı oluyordur

babamın evı temızlerken bır kez ama bır kez yardım ettıyse..
kıslık hazırlarken bırsey dogradıysa
bır kez yesıllık yıkadıysa ya da tencereyı makınada degıl elde yıkadıysa

o bana yardım edıyormus ıste...

hayatımdakı tum ıslerın ve yuklerın sebebı o, ona kalsa o yardımcı olan biri.

2 kg dediğin nedir yahu neyse
Bu bünyeye fazla
ben ılk kez kılo aldım 8 sene sonra

amelıyatımdan sonra hep 56-57 max.

sımdı 63-64 oldum

vermem lazım, mutsuz edıyor benı

yas 41, zaten senelerdır erken menopoz. kılo vermem asırı zor oluyor
Ben 51-53 arasında giderdim.
Son doğumdan sonra 57de kaldım
Şimdi 58 olmuşum.
Tekrar bi 55 falan olsam kendimi daha rahat hissedicem.
Ve daha sağlıklı olcam sanırım

halen 2 kilo diyor göbek diyor yaaa delirecemm
Valla demiyim diyorum sizler kızıyosunuz ama bana da bu 2 kilo çok be Penyezcim

Çalı çırpılıktan kalın bir dal olma yoluna doğru gitmiyim diye

ben hep kıloluydum 34 de zayıf oldum 100 lerdn ındım resmen 56 oldum genelde hep rahattım

sımdı 41 de kılo almak hosuma gıtmedı hıc. cunku verılmıyor cıdden yas ılerledıkce

hele rahatsızlıklar ve ılac kullanımı varsa x2 oluyor vermedeki zorluk

benım hedefım once 60

sonra 55

zaten hep 55 ıstedım ama ona ınecekken yorgunluklar gec yemek saatlerı ılk kez kılo aldım

esıme bu yuzden bıle ınanılmaz kızgınım aylardır

aynalar

dolaplar

silemedim ben daha. el atacağım bir ara

wc detaylı temızledım dusa kabınm kenarları sıyah olmus resmen. dus al cık, detaylı yıkama zamanım olmadıgından. ıyı oldu yanı.

kıslık da baya yaptım belkı yerım olunca, eylul de domates koyarım.

Gonulmeyvesi spora mı başladın ?
Verdin mi kilo ?
başladım canım aslında geçen ayda gittim 12 gün kadar
Verdim 2 kg geri aldım eşim gelince
Şimdi dün tekrar başladım bakalım
Ama.yeme işine dikkat etmek zorundayım yaa off sabah kahvaltı yine tam istediğim.gibi olmadı akşama artık daha dengeli olur inşallah

Spordan geldim çok acıkmış ev ahalisi
Hemen sofrayı hazırladım️ eşim çayı demlemiş dolaptan yumurta vermeye yardım ederken elinden düştü yeni yıkanmış halima neyse hemen sildim ama bi tur daha silmem lazım
Kahvaltı sonrası sofrayı topladım
Bualsik mak. Boşaltmaya üşendim kahvaltı.bulasigi fazla değildi elimde yıkadım
Oğlumu banyo yaptırdım
Şimdi azıcık oturdum

bugün dünden biraz semiz otu var biraz pilav kurandan getirdim, yanınada patates,biber kızartmayı düşünüyorum
az önce öğle yemeğini çok yedim döner vardı bide ekmekle yedim , birazda yoğurtlu makarna yedim azda çorba
çok fazla oldu normalde öğle yemeklerinde ekmek yemiyorum. döneri görünce dayanamadım . akşam az yemem lazım

Takılıyoruz pinhanım kızmıyoruz herkes kendi bünyesini bilir. Sağlık önemli
Su içelim, sporda yapalım

Sabahtan evi topladım kısmen süpürdüm.
Yiğenlerim geldi tam oturuyoduk derken şu giderdeki tesisat işi çıktı.

Benim daire ve alt dairede kırılıp boru değişcek. İş bitene kadar geline gidiyorum gelince temizlik bekliyor beni.

İyi ki geçen akşam mutfağı yapmamışım

Dolabı söktük yanları kötüydü sildim hemen.
Dolap sökmeye bile 4-5 bin lira demişler amaç kazanmak değil sömürmek resmen
mutfak dolabınımı söktüler bir sürü iş çıkıcak şimdi sana kırma dökme işleri çok zor oluyo biliyorum
bizim diğer evde çok olmuştu banyonun tavan sıvaları dökülmüştü bi keresinde bir sürü pislik çıkmıştı başıma ,mutfak dolaplarını, laminantları kapıları hepsini değiştirmiştik inşaat işlerinden bıkmıştım

Evet abla tek dolap allahtan aynen moloz çıktı çuvala koymuşlar ben çıktım zaten evden

Kahvaltı 10 da yapıldı.
Balkonu topladım.
Bulaşık makinesini boşalttım.
Etrafı süpürdüm.
Çöp attım geldim.
Çamaşır serdim.
Kuruyanları büktüm.
Sıvı sabunluklara sıvı sabun koydum.
Sprey mopla yerleri sildim.
Sadece ütülenecek giysiler kaldı .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…