Düzenli Evimiz & Hayatımız

WhatsApp durumuma yorum yapma pinhanım sohbet ortamında lafı olursa eğer fikrini söylemek istersen o zaman söylersin. Tavsiyem hiç bir şey deme samimi değilsen.

Bende etrafımda kapalı olup açılanları gördükçe çok üzülüyorum. Bir şey demiyorum. Dua ediyorum
ALLAH ım neslimizin devamını, imandan, namazdan, kurandan, hayadan,iffetten, nurlu yolundan, seni zikir etmekten ayırma. Dosdoğru ve razı olduğun kullarından eyle cümlemizi aminnnn

Bonusum geçmiş olsun, hemen gidip çiçeğime baktım, benimki henüz yeni tomurcuğa durmuş, Maşallah seninki çok güzel açmış.
O kurtçuklardan ben de bir iki tane içinde görmüştüm önceden ama seninki çok fazla. Çiçeğin tozlaşmasına yardım ediyormuş, eğer çiçekten tohum istiyorsanız dokunmayın diye rastlamıştım bir yerde. Arapsabunu su karışımı sıkıyordum yaprak biti için. Çiçeğine değil diğer yerlere. Ben dokunmadım, yayılmadı da.

Diğerlerine geçer falan diye korktum kestim hemen üzüldüm de günlerdir bekliyodum açmasını.

Bitten çok çektim bu sene hiç düşünemedim ilaç sıkmayı bir de işim var

Diğerlerine geçer falan diye korktum kestim hemen üzüldüm de günlerdir bekliyodum açmasını.

Bitten çok çektim bu sene hiç düşünemedim ilaç sıkmayı bir de işim var
Yaprak biti kabus gibi ne yapsam bir çiçeğimi kurtaramadim, yıllarca mücadele ettim en sonunda 5-6 metrelik mum çiçeğimi çöpün yanına koydum.
Şimdi dışarıdan çiçek gelse eve hemen karantinaya alıyorum, çiçeksiz odamda bir kaç ay bekletip diğerlerinin yanına koyuyorum.

Unlu bitten gitti en büyük sukulentim daha önce çok kurtardım bu sefer oldu

Unlu bitten gitti en büyük sukulentim daha önce çok kurtardım bu sefer oldu
Yaprak bitleri her çiçeği tercih etmiyor, Aloe Vera ya da sukkulentten temizlemek yine bir nebze kolay. Ama mum çiçeğini hem seviyorlar hem de çiçeğin çok yaprağı var, tek tek kaç defa sildim. Bitkisel karışımlar, zirai ilaç ile aldım. Uğur böceği bile toplayıp getirdim. Olmadı, olduramadım.

Yanımızdaki ömrü bitti demek gidenlerin

Pinhancığım,
Kimsenin amel defterini elbet biz tutmuyoruz. Ben olsam arkadaşıma yorum yapmazdım. Bu durumda olup hala görüştüğüm arkadaşlar var, herkesin kendi bileceği iş. Kimsenin ne yaşadığını ve kalbini bilemeyiz .
Ama her konuda ciddi savruluşları olan insanlar bana güven vermiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…