Düzenli Evimiz & Hayatımız

Sinirlerim çok bozuldu yine aynı şeyi yaşadık
Ama davranış ve kızmam dan dolayı çok pişmanım ilk zamanlar hiç kızmadım olabilir falan dedim ama son günlerde bi şeylere dalıp söylemiyor Buda beni sinirlendirdi fakat yine kızmamam gerekirdi resmen oturup ağlayasım var
Dün ve diğer gün yapınca hemen küvete koştu bi yanlış yaptığını farkederek
Ama bugün yapınca saklanmış çok üzüldüm kendime çok kızıyorum şuan keşke daha sakin davransaydim konuştum tekrar özür diledim anlatmaya çalıştım bi daha yanlışlıkla yapsan da böyle sinirlenmicem dedim çok uykusu vardı uyuttum şimdi 😭😭😭
Allah kolaylık versin canım, sadece bu mesajından anladığım kadarıyla wc sürecindesiniz.
Çok zor ama geçiyor elbet.
Sakinlik diliyorum.
Seni çok iyi anlıyorum ama sabret, öğrenecek, bu günleri unutacaksınız ❤️

Napicam bu tuvalet işini kızlar tecrublwrinizi paylaşır mısınız
1 hafta oldu normal mi böyle olması
Kendine kızma çok çok zor bir süreç ani patlama yaşayıp vicdan yapman çok normal. Gönlünü alırsın annesi. 1 hafta da normal yaptığının yanlış olduğunu bilmiş mesela. Benimkilerde 1 ayda tam oturtmustuk düzene. Sakinlik ve sabır versin Rabbim ❤️

Allah kolaylık versin canım, sadece bu mesajından anladığım kadarıyla wc sürecindesiniz.
Çok zor ama geçiyor elbet.
Sakinlik diliyorum.
Seni çok iyi anlıyorum ama sabret, öğrenecek, bu günleri unutacaksınız ❤️
Evet canım alıştırma surecindeyim
Çok teşekkür ederim "seni anlıyorum" cümlesi öyle iyo geldi ki şuan 😭
İnşallah aminn çok teşekkür ederim 🎈❤️🌸

Evet canım alıştırma surecindeyim
Çok teşekkür ederim "seni anlıyorum" cümlesi öyle iyo geldi ki şuan 😭
İnşallah aminn çok teşekkür ederim 🎈❤️🌸
Bide benim kız alıştırma şeysine gitmiyordu. Oturunca vik vik ses çıkaran klozet üzeri aparat almıştık onu bağırtmak için koşuyordu ona da bakabilirsin.

Kendine kızma çok çok zor bir süreç ani patlama yaşayıp vicdan yapman çok normal. Gönlünü alırsın annesi. 1 hafta da normal yaptığının yanlış olduğunu bilmiş mesela. Benimkilerde 1 ayda tam oturtmustuk düzene. Sakinlik ve sabır versin Rabbim ❤️
Amin canım çok teşekkür ederim çiş olsa bu kadar zor gelmezdi diğeri bi tık nefsime ağır geldi sanırım😐 ama hamdolsun çok.sukur yine de şikayet etmekten çok korkuyorum🤲🏻🌸 sonrasında çok pişman oldum bi kendime geldim.aslinda napiyorum diye bi daha patlama yaşamak istemiyorum dualarınızı beklerim ❤️🌸🤲🏻

Aminn çok teşekkürler iyi ki varsınız 🥲❤️

Nerdesin sen
profilepic23598_2-gif.1318491
Olmaktan korktuğum yerdeyim 😄😄😄

Ahaha görüyorsun formumdayım Bonuscan.
Bilmem nerdeyim
Bayramdan sonra bi toparlanamadım
Bahçeye git gel yaptık
Misafirler vs oldu
Dün itibariyle normalime döndüm sayılır.

Ben atlarım buna 😍herkes suyla birlikte taşar sicrar 🤣🤣🤣🤣
Ay deme öyle yaaa😂😂😂😂
Napicam bu tuvalet işini kızlar tecrublwrinizi paylaşır mısınız
1 hafta oldu normal mi böyle olması
3 gün içinde hiç ilerleme olmazsa bırakıp 1 ay sonra deneyin diyorlar. Ama tecrübem yok tabi. Bende bi denemek istiyorum benim kıza. Çünkü söylüyor çiş yaptım falan diye. Kendi klozetine oturuyor bazen yapıyorum diye 🤭

Bide benim kız alıştırma şeysine gitmiyordu. Oturunca vik vik ses çıkaran klozet üzeri aparat almıştık onu bağırtmak için koşuyordu ona da bakabilirsin.
Bende hiç lazimlik kullanmadım
Klozet üstüne oturuyor sıkıntı olmuyor aslında
Ama oturtunca yapmıyor ilk 3 4 gün süper bi şekilde yaptı aslında hem çiş hem kaka ama son 3 gündür kaka saati değişti 🫢🥲
Bi türlü tutturamadik

Ay deme öyle yaaa😂😂😂😂

3 gün içinde hiç ilerleme olmazsa bırakıp 1 ay sonra deneyin diyorlar. Ama tecrübem yok tabi. Bende bi denemek istiyorum benim kıza. Çünkü söylüyor çiş yaptım falan diye. Kendi klozetine oturuyor bazen yapıyorum diye 🤭
Aslında ilk günler daha iyidi canım çişini zaten yapıyoruz hep maşallah çiş kaçırmıyor şuan tek sıkıntımız kaka saati tutmuyor ve gelince söylememesi sıkıntı 🙃 azıcık bile geldiğinde yapiyoken bile söylese razıyım
Tamamen bitince dusakabine koşuyor
Ama bugün saklandı 😭😭

3.5 yaşına az kaldı canım

Ay olarak 40 ay
Benim ikizlerden biri 31
Biri 34 aylıkken öğrendi
Oğlum da 40 ay

Hepsi ayrı zamanlarda ayrı sürelerde.
Kızımın biri hiç uğraştırmadı, biri baya zorladı, oğlan da zordu
Çocuk büyütmekteki en zorlu sürecim wc süreciydi.
Ama en zoru bile bitiyor değil mi, var mı hiç altına yapan insan? Bunu er geç öğrenecek
Gördüğün üzere her çocuk farklı zamanda, farklı şekilde.
Hiç kendini de çocuğu da üzme.
"yok yeeaa bu öğrenemicek, olmuyor, olmıcak" falan diceksin, sonra bi bakcaksın çat diye kesilmiş, öğrenmiş.
Valla bak 😄☺️

Sen sakin ol, rahat ol. Travma falan oluyo şimdikilerde aman dikkat 😄

Banyoya sticker yapıştırıyoduk biz her yapışında.
Başardın diye abartısız bir tebrikle.
"Güle Güle Kakalar" isimli bir kitap da yardımcı oldu baya ilgilerini çekmişti.
Başka tavsiyem yok.
Sabır ve sakinlik ❤️

Bugun itibariyle bazı sağlıklı beslenme, spor, sosyallik, hobi işleri vs gibi konularda bazı kararlar aldım.
Uygulayabilme enerjisi, isteği diliyor ve başlıyorum Allahın izniyle.
Yoksa sıcakta mayışmaktan öte gittiğim yok.

Dün baya çamaşır işleriyle uğraştım
Kaldırdım herkesinkini yerine
Süpürdüm
Wcler yıkadım
Evde kontrolü sağladım sayılır
Bir odanın camını sildim bi de
Bazı çekmece içlerinim görüntüsü rahatsız ediyor onlara el atıcam

Dr gittim moralim bozuldu, şeker hastası olabilirsin risklisin dedi diyetisyene gönderdi.
Diyet menüsü verdi 😖
Yürüyüş ve diyet....
O kadar uzak olduğum bir konu ki.
Neyse, bakıcaz.

Onun dışında her şey klasik devam ediyor ☺️

Düzenli giricem artık normale döndüm 👍🏼🤸🏻‍♀️
geçmiş olsun pinhan , sıcaklarda benimde bi iş yapasım gelmiyo eve gidince zoraki bi yemek yapıyorum. :KK45:

Benim ikizlerden biri 31
Biri 34 aylıkken öğrendi
Oğlum da 40 ay

Hepsi ayrı zamanlarda ayrı sürelerde.
Kızımın biri hiç uğraştırmadı, biri baya zorladı, oğlan da zordu
Çocuk büyütmekteki en zorlu sürecim wc süreciydi.
Ama en zoru bile bitiyor değil mi, var mı hiç altına yapan insan? Bunu er geç öğrenecek
Gördüğün üzere her çocuk farklı zamanda, farklı şekilde.
Hiç kendini de çocuğu da üzme.
"yok yeeaa bu öğrenemicek, olmuyor, olmıcak" falan diceksin, sonra bi bakcaksın çat diye kesilmiş, öğrenmiş.
Valla bak 😄☺️

Sen sakin ol, rahat ol. Travma falan oluyo şimdikilerde aman dikkat 😄

Banyoya sticker yapıştırıyoduk biz her yapışında.
Başardın diye abartısız bir tebrikle.
"Güle Güle Kakalar" isimli bir kitap da yardımcı oldu baya ilgilerini çekmişti.
Başka tavsiyem yok.
Sabır ve sakinlik ❤️
Çok teşekkür ederim evet sakin kalmak en önemlisiymis sonrasında girip okudum kalıcı şeyler olabiliyormuş😔 bu dönemi güzel.gecirmek en önemlisi 🤲🏻
İnşallah kolayca atlatabilirim 🤲🏻❤️🌸

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim yapıştırma sticker denicem inşallah 🌸🥲❤️

Gonulmeyvesi Gonulmeyvesi
Ha bir de
Bol su içsin yine de, kabızlık çekmesin, yapmadıkça zorlaşır, zorlaştıkça yapamaz
Kayısı vs yedirebilirsin

Ben klozete küçük klozet kapağında alıştırdım
1 hafta hiçbir ilerleme kaydetmeyen kızımda 3-4 ay sonra yeniden denemiştim, başarmıştı o zaman.
Ama oğlun büyük, halleder 10 güne 👍🏼☺️

Arada kaçaklar olunca "olsun de mi anne, bazen olabilir de mi anne" derdi benimkiler 😄😄😄😄

geçmiş olsun pinhan , sıcaklarda benimde bi iş yapasım gelmiyo eve gidince zoraki bi yemek yapıyorum. :KK45:
Teşekkür ederim papatyamm
Sıcakta gerçekten çok zor.
Acıkınca da hemen halsizleşiyorum, zaten halsizleşmeye meyilli bir insanım, iyice süründüm yani.
Evim azcık serin oluyo yine de şükür.
Şimdi gitcem mutfağa ne yapcam bilmem, canım istemiyor yine 😄

X