Düzenli Evimiz & Hayatımız

Allah hepimizin evlatlarına akıl fikir ve hidayet versin, dün benim kızla torunu eve yakın küçük bi park var oraya götürdük, gençler orda toplanmışlar kızlı, erkekli oturma yerleri var tahtadan oraya ayaklarıyla basmışlar birbirleriyle küfürlü konuşuyorlar, serseri gibiler başı boş dayanamadım. Uyardım küfürlü konuşmayın diye, kaydıraklara ayaklarınla çıkıyolar saçma sapan boş boş hareketler bi tanesi içtiği içeceğin kutusu fırlattı, ben yine dayanamadım, çöpler öyle ortalığıma atılıyo diye evet abla diyo, okadar üzüldümki bundan sonra yetişecek nesilden korktum açıkçası, bence bunlar hep çok rahatlıktan oluyo okula gitsinler yeterki diye anne babalar çocuklarına başka hiç birşey yaptırmıyolar, herşey sadece okumak mı ahlak yok saygı yok, bizim çocukluğumuzda yaz tatilinde küçükse camilere gidilir, biraz daha büyüklerde mutlaka bi yere çırak olarak verilirdi. Boş boş gezdirilmezdi.tembel başıboş bi nesil yetişiyor malesef anne babaların çok iyi takip etmeleri gerekiyor çocuklarını kötü yola düşme olasılıkları çok fazla madde, alkol, hırsızlık herşey olabilir Allah'ım sen koru neslimizi

Son düzenleme:
Amin abla.

Benimki küçük tabi huysuzlukları geçidir illaki de içindeyken zor geliyor acizliğimizden

Amin abla.

Benimki küçük tabi huysuzlukları geçidir illaki de içindeyken zor geliyor acizliğimizden
Allah'ın izniyle geçer inşallah, dediğin gibi aciz kullarız hemen bunalıyoruz, iyi geceler Allah rahatlık versin akşamdan biraz uyudum yoksa bu saate kalamazdım.

Aynı şey mi bilmiyorum bonusum, ama ruhen benzer şeyler yaşıyorum çoğu zaman.
Benim kendimde gördüğüm yetersiz hissetmem. Çocuklar ve evim için olmayan ya da olduramadığım şeyler için kendimi suçlamam. Kendi içimde çözemediğim şeylerden dolayı da öfkeli ve mutsuz biri olup çıkıyorum. Kendimi çözemiyorum, çözsem de kendime derman olamıyorum.
Annelerimiz dediğin gibi bizim yüzümüzden sorgulamadılar. Gerçi onlarında kendince bir sürü sorunu ve hayat meşgalesi vardı. Bize ayıracak zamanları yoktu belki de. Benim annemin 5 çocuğu vardı, hangisiyle uğraşsın. Ben 2 çocukla pert olmuşum.

Baktım da ben de karışık yazmışım galiba .

Ben net anladım limonsuzum bizim neslin farkı ve imtihanı da bu.
Bizim çocukların imtihanı da farklı olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…