Düzenli Evimiz & Hayatımız

Açmak üzere hemen

Eki Görüntüle 3269121
Eki Görüntüle 3269123
Bunlarda yeni cicilerim ❤ne olucak bu sukulet bağımlılığı bunlar yerine bi çeyrek alırdın diyor annem

Ben 6-7 liradan aldım çoğunu şu an hesaplasam saksısı toprağı ciddi değerli bir balkon

Maşallah ne güzel açmış seninki gittim baktım benimkinde tık yok aldım elime dedim bak pareninki çiçek açmış kendine gel tomurcuk ver

Ya sen satsan baya paran olur ben o iki tane varya beyaz saksıda 25 den aldım saksı aldım bide 100 tl verdim geldim ha bize şellaki aldım bahçeye seviyorum renkli renkli onları 10 tl den aldım bahçeye değil saksıya ektim gitti 150 tl

Annem kaynana gibi söylendi durdu

Eki Görüntüle 3269126

Saksı büyüdü ya kök yapıyor belki bilmiyorum ama tek tomurcuk yok 1 aya olur büyük ihtimalle.

Bir türüm vardı minik ağaç gibi çürüdü
Bende hep unutuyorum misket toprak almayı ne güzel görünüyor maşallah belki benim çiçek gibi bir süre bekleyip sonradan bir kaç tomurcukla aciverecek

Bahçeye en uygunu fidesi olan çiçekler şeker begonya falan.

Şey yap pare bunlar büyüyorlar ama kökleri çok yok küçük ve derin olmayan saksı al zamanla başka saksılara geçirirsin. Bulaştın bir kere.
Ben de malzeme poşeti hazır toprak alıyorum malzemelerden ekliyorum.

Saksıların üstüne görsel için koymak istiyosan küçük kil bilyesi ve küçük lav taşı çok güzel oluyor.

Bu leş kaktüsüne koyduğum beyaz gibi olan ponza
Ben unuturum ekran resmini cekeyim çiçekçiye gidince alayım bide sen şey demistim bak unuttum iste küçük saksıda vardı ya senin yanda ağaç gibi ay neydi adı ya

Onu sordum 50 tl dedi almadım baya pahalıydı
Bide ben dikenler tacına taktım her renkten aldım ama biri galiba tutmadı

He prenses çamı netten al bence çiçekçiler çok pahalı satıyor bazen. Ancak seraya gidersen varsa onlar uygundur ve çok çeşit vardır

He prenses çamı netten al bence çiçekçiler çok pahalı satıyor bazen. Ancak seraya gidersen varsa onlar uygundur ve çok çeşit vardır
Ay evet prenses çamı o aklımda netten hiç almadım çok beğeniyorum bi başlarsam netten hiç bitmeyecek almalarım

Sarı olanı ucuk pembe olanı bide bu daha koyu acıyor bide beyaz var onu alicam bulamadım bu tutmadı gibi baygın baygın duruyor
Eki Görüntüle 3269133
Çiçeğinin baygın durması önemli değil tutmasa o yapraklar yeşil kalamaz buruşur ya da çürür.
Bu da dahil bütün kaktüs sukulent çeşitleri kuru toprakla köklendiriliyor köklenmemesi zor çok dayanıklı dikenler tacı söküp bak bakalım kökü var mı

Sökersem iyiden kurumasın
Acaba dedim saksimı değiştirsem o zaman oyke yapayım hem saksı hem kök ikisi bi arada olsun

Sökersem iyiden kurumasın
Acaba dedim şansımı değiştirsem o zaman oyke yapayım hem saksı hem kök ikisi bi arada olsun
Yok sökmeyle ne olucak bak bakalım canlı açık renk mi kökleri eğer güzelse köklerdr çürüme yoksa gövdesi de yumuşak değilse zamana ihtiyacı var demek.

Pare seninkine benzeyen bundan var bende ayarsızca uzuyor kesp dikiyorum yanına. Kestiğim yerden iki tane çıkmış bak.
Bi de çiçek açtı çiçekleri çörekotu kadar bu nasıl bir yaratma sanatı

Eklentiler

• 20230707_104643.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 25
  • 20230707_104656.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 27
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…