Aile Planlaması düşündüm ve içinden çıkamadım.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mervemert

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2012
205
1
merhaba bayanlar benim takıldığım bir konu var.
gelecek ay regli gununde dogum kontrol hapı kullanmaya baslayacagım haziran ayında da dugunum var. dugun tarihim ve regli gunum çakışıyor buarada (23 mayısta adet olursam 23 haziranda da dugunum var )
ben bu ilacı kullanmaya baslayıp 21 gun sonra ara verdigimde ne zaman adet olurum
yada ben hem dogum kontrol hapı hemde adet geçiktirici hap kullansam nasıl olur içinden çıkamadım (
bazı yerlerde dogum kontrol hapına ara vermeden kullanırsanız adetiniz gelmez diyor buda zararlı olmaz mı?
kullanan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
biraz karışık...doktoruna danış bence

valla benim düğünüm ile regl tarihim çakışmıyordu, ama ben yinede olurda düğün zamanı adet olmayayım diye dr gözetiminde 2 ay öncesinde ilaç kullanayım dedim, ama noldu... kullandıgım ilaç sayesinde düğün günümden 1 gün önce regl oldum, balayımda regldim, denize, havuza girdim ve cok kötü balayı sisti oldum..
ilaca başlayacagınız gün çok önemli

Bence dkh'ye başlama.
Geciktiricilerle adet dönemini erkene alabilirsin. Erkene al, yani tarihiyle oyna. dkhye ona göre başla.
Doktor bana koruma için erken almana gerek yok, aldığın anda başlıyor koruma dedi bi' de.

kendi başına ilaç kullanma, hepten hormonların alt üst olur, sen yinede bi uzmana sor

DKH kullanayım dedim ama adet gununu unuttum bide hepsini ilk kullanacagım için ne olur hiç bilemiyorum 21 gun kullanıp o 7 gun arada mı adet olunur yoksa uzar mı onu bile bilmiyorum (

Reglken havuza nasıl girdin ya*?

Bence dkh'ye başlama.
Geciktiricilerle adet dönemini erkene alabilirsin. Erkene al, yani tarihiyle oyna. dkhye ona göre başla.
Doktor bana koruma için erken almana gerek yok, aldığın anda başlıyor koruma dedi bi' de.

o zmn bu ay ki adet gunume göre ne yapacagıma karar vermem gerekiyor. iş yerinden izin alıp doktora bile gidemiyorum çok anlayıssız erkek patronlar açık açıkta söyleyemem ki cumartesi de calısıyorum aksi gibi olmazsa eczaneye falan sorayım onlarda yan etkisini bilirler sanırım canım

DKH kullanayım dedim ama adet gununu unuttum bide hepsini ilk kullanacagım için ne olur hiç bilemiyorum 21 gun kullanıp o 7 gun arada mı adet olunur yoksa uzar mı onu bile bilmiyorum (
ilacın bittiginin ertesi günüde olabilirsin, ilaç kullanmadıgın 6. günde olabilirsin, onu kimse bilemez, ama genelde ilaç bitince 1, 2 günde adet başlıyor

ilacın bittiginin ertesi günüde olabilirsin, ilaç kullanmadıgın 6. günde olabilirsin, onu kimse bilemez, ama genelde ilaç bitince 1, 2 günde adet başlıyor

1.2 gunu baslarsa canım 6 gun surse bitmiş olur :) ama 6.7 gun baslarsa dugunu bulur ve dugunde hasta olmak hiç iyi bir durum degil (

bazı devlet hastaneleri, belirli günlerde 5'ten sonra da mesai yapıyorlar. İş çıkışına göre onlara bi' bak istersen. Telefonla falan ara, annemin çalıştığı hastane 5ten 7ye kadar randevusuz hasta bakıyor.

1.2 gunu baslarsa canım 6 gun surse bitmiş olur :) ama 6.7 gun baslarsa dugunu bulur ve dugunde hasta olmak hiç iyi bir durum degil (

boşver canım yaa. takıntı yapma, balayına gitmeyeceksen boşver, hem zaten düğün günü bir sürü yorgunluk stres o iş doğal yollardan dolayı ertelenirse daha iyi işte

akışına bıraksam daha iyi olacak haklısınız içinden yine çıkamadım zaten tesekkurler hepinize

7 gün icinde olursun...ben kullanirken ilk aldigim hap daha hafifti,hap bittikten sonra3.gün oldum

sonra diane kullandim o beni mahvetti iste 7 günden birkac gün sonra oldu...

ama siz sanirim korunma amacli alacaksiniz..hangi hapin uygun olup olmadiigni bilmeden almayin..

dogum kontrol haplari gercekten kolay birsey degil..

ayrica hormonlari cok etkiliyor siz birde geciktirici kullanayim diyorsunuz bos yere hormonlarinizla oynamayin bence..

Aynı şey benim de başıma geldi canım.Dr ilacı kesme balayından dönene kadar devam et ondan sonra 7 günlük ara ver ve ilaca o şekilde devam et demişti.Öyle de yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Tam düğün günüme denk geliyordu reglim çünkü..

21 gun olunca birakma hapi, ikinciye devam et. Dugununden sonra birak hapi. En gec 1hafta icinde hastalanirsin zaten.
21 gun sdc kullanman sart degil nasilsa. Adet gecikmeni boyle saglayabilirsin.
Ama birde soyle bir tavsiyede bulunayim.
Daha once dogum kontrolu hapi kullandin mi bilmiyorum.
Yan etkileri bu dugun zamanini da kotu etkileyebilir.
Esinden korunmasini iste.
Ilk gece icinde ertesi gun hapi var. 2tane var sdc icinde. Dugunun gecesinin ertesi gunu ve aksaminda alirsin.
Ben oyle yapmistim balayimda. Hala da korunan sdc esim.
Esine yukle bu sorumlulugu derim ben:))

ben kendim korunmak istedim ilk baslarda ama kafam çok karıştı. en iyisi DKH na ara vermemek sanırım o daha aklıma yattı :)) tesekkur ederim fikirleriniz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…