düsük yaptim tekrar hamile kalmak istiyorum

Kızlar merhaba,
Ben 6 ay içinde 2 defa,7 ve 8 haftalık düşük yaptım.Size tavsiyem 1 kere düşük olduktan sonra doktorunuza ısrar edip testlerinizi yaptırın.
İnanın 2. defa olunca artık çok yıpratıyor.
Bebekte genetiğe baktılar sorun yokmuş,sorun sende dedi doktor.Pıhtılaşma testlerim yapıldı sonuçları bekliyorum,pıhtılaşma çıkarsa hergün iğne olmam gerekecek.
İşimi şansa bırakmak istemiyorum artık.
Şu an hamile olduğumu öğrensem sevinçten ziyade korku hissederim.Psikolojik olarak çok zor.

tabikide ihmal etmemek lazım valla ben dusuk yaparken daha o acımla hastane hastane dolasdım sebebı neymıs dıye butun testlerımı yaptırdım allaha sukur bısey cıkmadıı... sadece hamıleyken bi ateslenme gecırmısdım yuksek atesden dolayıı hastaydım ondan dırencsız dusmusum o yuzden dusmus bebeğim ... butun hormon testlerımı ve pıhtılasma testlerımı yaptırdım ... Allah kımseye tekrar tekrar yasatmasın bu acıyıı senınde işallah bi sorunun cıkmaz sonucları cıkınca bıze yaz ....

Ya bende sadece parazit flan baktilar. Toksoplazma gibi mesela.. Pihtilasma olayina bakilmadi ( ben de merak ettim sonralari ama.. Hayrlisi artk insallah hamile kalrsam kontrolu ihmal etmem

yazarım tabi,pıhtılaşma çıkmazsa eşimden ve benden kanda kromozom analizi yapılıcak.
inşallah bidaha yaşamayız o kötü günleri
Ya bende sadece parazit flan baktilar. Toksoplazma gibi mesela.. Pihtilasma olayina bakilmadi ( ben de merak ettim sonralari ama.. Hayrlisi artk insallah hamile kalrsam kontrolu ihmal etmem

toksoplazmaya ben de hamile kalmadan baktırmıştım canım.
ama pıhtılaşmaya genelde 2 veya 3 düşükten sonra bakılıyormuş.doktorlar pek yanaşmıyo nedense.
bu pıhtılaşma da bebeğe giden damarı tıkadığı için bebek sağlıklı bile olsa beslenemeyip ölümüne veya gelişmemesine yol açıyomuş.
bilmiyorum bana ne gibi bişey çıkacak.birkaç güne alırım sonuçlarımı.
alınca doktora gidicem.paylaşırım sizinle de

ayy cok uzuldum biz ne yasamisizki hicc sukur vallahi rabbim artik sanada gonlune gore versin insallah bidaha hic uzulmessin gulum icim ciz etti vallahi ben ilk dusugu yaptim hic ilgilenmiyolar ne dicenki normal diyip gecistirdiler elden ne gelir

toksoplazmaya ben de hamile kalmadan baktırmıştım canım.
ama pıhtılaşmaya genelde 2 veya 3 düşükten sonra bakılıyormuş.doktorlar pek yanaşmıyo nedense.
bu pıhtılaşma da bebeğe giden damarı tıkadığı için bebek sağlıklı bile olsa beslenemeyip ölümüne veya gelişmemesine yol açıyomuş.
bilmiyorum bana ne gibi bişey çıkacak.birkaç güne alırım sonuçlarımı.
alınca doktora gidicem.paylaşırım sizinle de[/QUOTE]

Evet ilk düşükler pek araştırılmıyomuş canm.. İnşallah sende de bişey çıkmaz hayrlısıyla iyi haberlerini beklyrz canm. Allah hiçbirimize yaşatmasın inş.bidaha aynı şeyleri...

amin cnm... bu arada arkadaslar 3 gün gecti adetim. ama ne test yapasim geliyo ne sevinesim geliyo... ne yapcagimi ssasirmis durumdayim birazcik sabretmem gerek....

amin cnm... bu arada arkadaslar 3 gün gecti adetim. ama ne test yapasim geliyo ne sevinesim geliyo... ne yapcagimi ssasirmis durumdayim birazcik sabretmem gerek....

Ayyyy canm ya hadi hayrlısı :)) bence en fazla bir gün daha bekle ve bak. Olumsuz düşünme iyi düşün iyi olsun :)) hadi bakalım...

bende 30 ocakda düşük yaptımm kanamam bitti şimdi doktora kontrole gitmelimiyim kese oluşmamıştı daha yani kürtaj olmadım kendiliğinden düşütü...nasıl bir yol takip etmeliyim...doktorlarmı mon benimkimi öle bilmiyorum ama ben soruyorum ben istiyorumm sonkez bu doktora gidicem oda gebeliğimi otakip etmişti oyüzden....ne yapmasını istiyim tam bir kan tahlili hormon tahlili mi yada başka nelerin araştırılmasını isteyebilirim...birde düşük kanaması adet kanamasımı sayılıyor yoksa ardından yine adet kanaması geliyormu...eğer varsa bilginiz tavsiyeniz lütfen paylaşımlarınızı bekliyorumm....

Canm bende de kendiliğnden düştü herhangi bi müdahale olmadı. Eğer kanaman bittiyse sana farklı gelen bir durum yoksa tekrar kontrole pek gerek kalmıyor. Tahliller konusuna gelince genelde doktorlar ilk düşüğü pek önemsemiyorlar. Normal karşılanıyor çünkü hemen hemen her 4-5 hamilelğin biri düşükle sonuçlanırmış o kadar ki yaygın yani. Ama doktorun tanıdık veya özelden senle ilgilenebilirse toksoplazma tarzı parazitlere, kan pıhtılaşma durumuna baktırabilirsin... İçin rahat edebilir en azından... Düşük kanamasından sonraki adetin 30-40 gün arası gelir yani şu an hemen peşine tekrar bi kanama olmıcak

Allah razı olsunn canımm...doktor özel ama hiç ilgili değil herşeyi ben soruyorumm...kan tahlili istemiştim hatta hamile olduğumu öğrenince ama bana yine bhcg ye bi bakalımda sonra düşünürüz demişti sinir olmuştumm ve bidahada istemedi..hormonlara felanda bakılmadıı...güvenemiyorum oyüzden ben önceden talep ediyim şimdi düşüklede sonuçlanınca belki biraz baskın çıkarımm hani istediğim halde yaptırmadınız kan sayımı ben öğrenmek istiyorum diye...

Ben de ilk öğrendiğimde özele gitmiştm ama aynı ilgisizlik.. Bu tarz durumlarla o kadar çok karşılaşıyolarki demek onlar için bize olduğu kadar önemli olmuyor sanırım... Hormon tarzı şeyler zaten bakılmıyo, hamileliğin ilk dönemlerinde b hcg takibi yapılıyor kesinleştirmek için. Sen bence içini ferah tut. kromozom anomalisi nedeniyle düşüyor genelde ilk dönemlerde. Yeniden çalşmalara başlarsınız çok fazla kafana takma

teşekkür ederimm cevaplar için rahatlattınız beni...aslında düşük yaşadığım gün acildeki doktor bir hafta sonra gel demişti polikliniğe ve antibiyotik verdi ama ben kullanamadımm yani bağırsak sorunu yaşattı bıraktımm...o doktor dediği için endişe ettim acaba gitmekmi doğru diye...yoksa Allahın takdiri söyleyecek lafım yok...Allah razı olsun tekrar...

dun esim test getirmis dayanamadik yaptik negatif cikti. ama hala adet olmadim bugun 4. gunum gelismelerden haberdar edecegim sizi. ben yurtdisindayim bura turkiyeden beter onlar icin baby cok önemli degil asiri istekli olmamizi hayretle izliyorlar. onlar icin varsa yoksa kedi köpek sevdasi. kandan baktirmak icin randevum taa martta o yuzden testler ve sabir

Bu şekilde olduğuna inanamıyorum canm yaa Allah kolaylık versin.. İdrar testleri kiminde 1hafta gecikmede çıkıyor en erken.... İnş.hamilesindir. Benmde bat a 1.5 hafta var sanrm. Takvime bakmyrm ısrarla.... Bu sefer geçerse bile günüm erken davranmıcam. İnşallah bebişlerimiz bu ay bizimle olur.. Hayırlısıyla.....

canım çok geçmiş olsun sakın ümitsiz olma arladaş bende 2012 mart ayın da düşük yaşadım üç aydan sonra tekrar hamile kaldım şuan son ayım da yım dualarım da rabbime benim için hayırlısıy sa ver diye dua et arkadaşım aglama sakın yalvar ama aglama hayılısını saglıklı ömürlüsünü ver ALLAHIM DE HER ŞERDE BİR HAYIR HER HAYIR DA BİR ŞER OLDUGUNU UNUTMA ALLAHA EMANET OL .KARDEŞ

canimsin ya isyan amacli aglamiyomki elimde degil inan bana sipir sipir akiyo cok sikiyorum aglamamak icin. psikolojik bi durum bendeki bence... yarin kan verip baktircam olumlu yadaa olumsuuz size haber verecegim. ben düsük yaptik hastanede ameliyatta ciktim otomatik agliyomusum narkozluyken bile inanin. esim kameraya cekmiste bakiyom cami aciyimmi diyoesim ac diyip aglamaya basliyorum boyle sacma sapan kamera bide komik olan bugun bile o kameraya baksam agliyabiliyorum. icim ciz ediyo..hadi mevlama ben güveniyorummm bide bu ay ruya gören görene 2, 3 gun oldu bende bi bebek emzirdigimi gördüm kalkip sukrettimki rabbim bana bu mutlulugu rüyamda bile tattirdinn olsun bunada sükrolsun seni seviyorum Allahimmmm::::

ayy cok uzuldum biz ne yasamisizki hicc sukur vallahi rabbim artik sanada gonlune gore versin insallah bidaha hic uzulmessin gulum icim ciz etti vallahi ben ilk dusugu yaptim hic ilgilenmiyolar ne dicenki normal diyip gecistirdiler elden ne gelir

Sağol canım,bi kere veya iki kere farketmiyor insanın canı çok yanıyor çok zor gerçekten.
Ama üzülmemeye çalış hep iyi düşün.Görüyorum ki çok bunalım takılıyosun ama olmaaz
Psikolojik olarak kesinlikle iyi olmamız lazım bizim.
Sonuçlarım da hala çıkmadı.Çıkınca size de yazıcam.
Sen de testleri yaptırmak istiyosan maalesef yalan söyleyerek 2 veya 3 düşük yaptım diceksin

Dilekcim nedir sonuç? İnş.mutlu haberdir.. İnşallah yüzümüz güler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…