Düşük sonrası sendrom

nunu8991

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
89
46
32
Merhaba herkese,

5 ay önce 9 haftalık bebeğimi kaybettim. Allah verdi, Allah aldı diyorum. Hüznümü yaşadım ve toparlandım. Yeni bir bebeğe çok hazırım. Aklıma takılan şey şu: Hamile olduğumu öğrensem havalara uçacağımı biliyorum, sevinçli olacağım. Fakat şu an bu heyecanı hissedemiyorum. Diğer bebeğim ilkti. Onun için bu heyecan hep vardı. Endişe, korku, ilk bebeğimi kaybetmenin hüznü şu an hakim. Hamile olduğumu öğrendiğimde inşallah bu kara bulutlar dağılacak, inanıyorum. Yeni bebeğimi de çok seveceğime inancım tam fakat niye en baştaki duygularım yok, ona çok üzülüyorum. Desteklerinizi beklerim.

İlkte yaşadığınız heyecan ve üzüntü kaynaklı bende ilk gebeliğimde öyle oldum yattım kalkmadım çok dikkat ettim ama kalp atışı duyamadık kürtaj olmak zorunda kaldım şuan yine hamileyim heyecan mutluluk var ama ilki kadar olmuyor korku oluyor ve onda oluruna bırakıyorsun herşeyi. Mesela ilkte iki günde bir kan verip değer kontrolü yaptım bundan yapmadım sadece bir kere verdim ve kese görünene kadar kan vermedim hesaplama yaptım doktora ona göre gittim şuan kalp atışı için bekliyorum. Ve şunu diyorum hep hayırlı vakitte nasip etsin Rabbim hayırlısı ile gelsin hakkımızda hayırlı olan olsun diyorum hep ve Ya Fettah ismini zikrediyorum hep

Mesa
Mesajınız için teşekkür ediyorum. Size dua ettim, inşallah sağlıkla alırsınız bu bebeğinizi kucağınıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…