Gebeliğe Hazırlık Düşük Sonrası Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aksine çok hazır hissediyorum ama aynı şeyleri yaşarmıyım korkusu var tek endişem bu. Yoksa çocuk konusunda çok hazırım zaten işim çocuklarla her gün onlarla vakit geçirince daha bi eriyor içim
Anladım sağlıklı bir gebelik nasip eder inşallah Allah

Merhaba arkadaşlar bende düşük yaptım tüp bebek 2. denememdi ve 2 embriyo da tuttu 16+3 te kaybettim bebeklerimi daha çok yeni 13 haziranda. Tekrardan tüp bebek deneyecek gücüm yok şuan doğal yoldan olursa bir mucize inşallah bu şekilde olsun istiyorum şuan 19 gündür lohusayim 40 gün cinsel ilişki olmasın dendi bana ama sizce beklemeli miyim adet ne zaman olurum yumurtlama ne zaman görürüm acaba tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ?

Merhabalar Benimde ilk düşüğüm 2018 de oldu kürtaj olmak zorunda kaldım kalp atışları durmuştu.Daha sonra nasip olmadı ardından 2023 Şubat de tüp bebek yaptırdım tutmadı tüp bebek sürecim çok kötü ilerledi ani histetekobi olmak zorunda kaldım tüplere yollayamadılar iğrenç süreçlerden geçtim. Neyse tüp bebek sonrası ardından 2023 Mayıs hamile kaldım kendiliğinden lakin kimyasal oldu ani kanamam gerçekleşti. Çok zaman geçmeden Kasım 2023 tekrar hamile kaldım herşey yolunda giderken 17 Ocak 2024 kalp atışları durması sonrası kürtaj oldum çok güzel ilerlerken bir şok daha yaşadım. Sebebi bilinmeyen kısırlıktı sorunumuz eşim ve ben genetik testler yaptırdık benim kan pıhtılaşmam çıktı heterigot faktör V genlerimde. Bunu 2 kere yaptırdık ikisinde aynı geldi sonuç. Lakin son hamileliğimde doktorlara dediğim halde kan ilaçları başlanmadı. Son olarak kürtaj yapan doktor önlem amaçlı başlanmalı dedi son genetik kesinlikle başlanmalı dedi. Kürtaj öncesi muayenem de bebeğin beyninde su oluşmuş bebek haftasına göre gelişmişti,kalp atışı durmuştu. Korunduk 1 ay Mart'ta başladık tekrar bebek istediğine ama içim çok garip korkum da var hayatta neler bekliyor bizleri bilemiyoruz. Benim gibi şeyler yaşamış birisinden akıl almak konuşmak iyi gelebilir diye düşünüyorum. Benim kürtaj sonrası enfeksiyonum olmaya başladı ilaçlarla geçiyor tekrarlıyor gibi adetlerim aşırı sancılı oluyor. 2 aydır idrar yolu enfeksiyonuyla savaşıyorum. Şimdi tekrar randevu aldım doktora gideceğim lütfen güzel fikirlerinize ihtiyacım var. Kürtaj sonrası gelişen şeylerden koruyorum daha öncede olmuştum histetekobi oldum öyle hamile kaldım etkisi olduğunu düşünüyorum. Rahim filmi çekilsem mi diye düşünüyorum yapışıklık filan söz konusu olmuş olblr mi karma karışık şeyler düşünüyorum ister istemez. Süreçlerim ayrı yordu ama anne olmak da istiyorum korkularım da var aynı şeyleri yaşamak gibi.

Canım çok şükür sağlıkla gelmiş kuzun, Allah analı babalı büyütsün, sağlıkla mutlulukla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…