Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. Bugün pek duygusalım ağlayıp duruyorum.
Ah güzel arkadaşım ben de aynı durumdayım. Gel birlikte ağlayalım. Çok çaresiz hissediyorum ama vardır bi zamanı diyorum. Sağlıkla gelsinler önemli olan o. Tabi bizimde akıl sağlığımız yerindeyken gelseler iyi olır. Çok stresli bir yol bizim yolumuz. Allahh hepimizin yardımcısı olsun

Ah güzel arkadaşım ben de aynı durumdayım. Gel birlikte ağlayalım. Çok çaresiz hissediyorum ama vardır bi zamanı diyorum. Sağlıkla gelsinler önemli olan o. Tabi bizimde akıl sağlığımız yerindeyken gelseler iyi olır. Çok stresli bir yol bizim yolumuz. Allahh hepimizin yardımcısı olsun
Bizim sebepsiz infertilite. Ama sebebi çıktı gibi yumurtalar kalitesiz boş oluyor demek ki. Transfer de olamadım rahim ince çıktı. Hep mi böyleydi söylemediler ondan mu tutmuyor düşüyordu haberimiz olmadan. Neler neler düşünüyorum. Gözümde yaş oldu diyorum. Hormonlardan cabası duygusallık geliyor.

Teşekkür ederim 😊 bir kez opu oldum geçen hafta. Beklediğim gibi olmadı sonuç tekrar yapılsa opu diye konuşuldu Dr henüz bilgilendirmedi. Üst üste oluyor mu bilmiyorum nette de pek bilgi bulamadım. Şimdi bile yumurtalıkların büyümüş gebe kalsan biraz sıkıntı olurdu dedi. Acaba 2. Defa da daha sıkıntı olmaz mı 😢 çok zormuş çok
Oncelikle dilerim guzellesiyordur senin icin bu olumsuzluklar icini ferah tut lütfen 🍀
Yani dedigim gibi hic olmadim fakat bende iki kez olmak sorun olmaz cünkü amac havuz yapmak bizim gibi rezerv sorunu olanlar icin. Evet iste erken büyüyor benim de erkenden yani ne olacak bilmiyorum ama bir hocayi dinlemistim diyorki boyle duurmlarda surece baslmadan once regle birkaç gun kala yumurtayi buyutmeye engel olacak ilac verilip oyle tüp bebege baslamak lazim diye

Canım daha da yükselsin inşallah normal yolla gelsin sana da bebeğin hiç belli olmuyor okuyoruz burda doktorlara kalsa direk menepozluğuz 😀 ben baya inandım birara sanki bir senem kalmış gibi ve bu beni etkiledi korkuyla çocukta olmadı belkide , en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alalım inşallah 🙏
Amin insallah cok tesekkur ederim güzel dileklerin icin🙏 inan bende her mesajlari okudugumda hepinize ayri ayri dua ediyorum rabbim daha da geciktirmeden bebislerimize kavustursun insallah 😊
Ya bence doktor hayat kurtariyor dogru ama umutlarimizla oyanayan cokta doktor var umutlarimizi kiran ki psikoloji bu surecin en guclu ayagiyken.. Biz birbirimize umut olacagiz, ben en yakin arkadaslarima bile bu kadar süreçlerimi paylasmiyorum cünkü bu sureci yasayan anliyor bu cok acik bir gerçek.

Oncelikle dilerim guzellesiyordur senin icin bu olumsuzluklar icini ferah tut lütfen 🍀
Yani dedigim gibi hic olmadim fakat bende iki kez olmak sorun olmaz cünkü amac havuz yapmak bizim gibi rezerv sorunu olanlar icin. Evet iste erken büyüyor benim de erkenden yani ne olacak bilmiyorum ama bir hocayi dinlemistim diyorki boyle duurmlarda surece baslmadan once regle birkaç gun kala yumurtayi buyutmeye engel olacak ilac verilip oyle tüp bebege baslamak lazim diye
Yaşayarak deneyerek öğreniyoruz canım. Halimize şükrediyorum tabi. Çok teşekkür ederim desteğine 🌷

Yaşayarak deneyerek öğreniyoruz canım. Halimize şükrediyorum tabi. Çok teşekkür ederim desteğine 🌷
Son mesajini yeni okudum, aglama lütfen canim arkadasim sana sarilmak istedim 😔 rabbim gonlune ferahlik versin. Ben bir defter tutuyorum sanki bebegimle konusur gibi yaziyorum daraldikca ya bu konuda guzel bir haber aldikca inan ô kadar iyi geliyor ki bana hem birgun Allah nasip ederse cocuklarim olursa okurlar diye belki sana da iyi gelir boyle bir sey 🍀
Bu arada birkac hafta once forumlarda dolasirken cok uzun ama cok derin, cok acili ve cok cok gerçek bir yazi okudum ô zaman anne olamayan ve olmak icin cabalayan biz butun kadinlarin duygusunu anlatmisti hatta aglayarak okumustum, bu kadina sarilmayi ô an cok istemistim ve yazmak isterken ani cikan bir isimle yarida birakip yazinin sahibini ksybetmistim.. Simdi ô kadinin sen oldugunu ogrendim, paylasimlarina bakarak.. ❤️
Cok cok istemistim sana destek oldugumu belirtmeyi ve yalniz degilsin demeyi. Iste simdi diyorum lutfen aglama biz seninleyiz🙏

Son düzenleme:
Amin insallah cok tesekkur ederim güzel dileklerin icin🙏 inan bende her mesajlari okudugumda hepinize ayri ayri dua ediyorum rabbim daha da geciktirmeden bebislerimize kavustursun insallah 😊
Ya bence doktor hayat kurtariyor dogru ama umutlarimizla oyanayan cokta doktor var umutlarimizi kiran ki psikoloji bu surecin en guclu ayagiyken.. Biz birbirimize umut olacagiz, ben en yakin arkadaslarima bile bu kadar süreçlerimi paylasmiyorum cünkü bu sureci yasayan anliyor bu cok acik bir gerçek.
benim çevrem de bilmiyor, anlatmıyorum İyiki sizler varsınız insan rahatlıyor , keşke daha çok tanıyabilseydik burada böyle benzer şeyleri yaşayan kişiler olarak ☺️ umutlar üç bitmiyor bitmemeli de ❤️

Merhaba. Bende baktım şimdi siteye. Buz aküsü ısınmış oluyor mu eve gelene kadar. Kargo ile biraz düşündürdü çok maliyetli ziyan olmasın bozulmasın diye düşündüm
Merhaba, alalı çok oldu ama 2 kere sipariş vermiştim o anlamda Bir sıkıntı yaşamadım

Son mesajini yeni okudum, aglama lütfen canim arkadasim sana sarilmak istedim 😔 rabbim gonlune ferahlik versin. Ben bir defter tutuyorum sanki bebegimle konusur gibi yaziyorum daraldikca ya bu konuda guzel bir haber aldikca inan ô kadar iyi geliyor ki bana hem birgun Allah nasip ederse cocuklarim olursa okurlar diye belki sana da iyi gelir boyle bir sey 🍀
Bu arada birkac hafta once forumlarda dolasirken cok uzun ama cok derin, cok acili ve cok cok gerçek bir yazi okudum ô zaman anne olamayan ve olmak icin cabalayan biz butun kadinlarin duygusunu anlatmisti hatta aglayarak okumustum, bu kadina sarilmayi ô an cok istemistim ve yazmak isterken ani cikan bir isimle yarida birakip yazinin sahibini ksybetmistim.. Simdi ô kadinin sen oldugunu ogrendim, paylasimlarina bakarak.. ❤️
Cok cok istemistim sana destek oldugumu belirtmeyi ve yalniz degilsin demeyi. Iste simdi diyorum lutfen aglama biz seninleyiz🙏
O zaman bende kocaman sarılıyorum Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim 😭 o yazının üzerine nisandan beri yeni sözler yeni çabalar yeni üzüntüler eklendi de eklendi. Üzüntüye çare bulamadım kimselere tam hissettiğimi diyemiyorum ama siz anlarsınız beni 😢 Tüp bebek sürecine girdim bu ay Allah şükür çok kötü değil ama hayal kırıklıklarım oldu bugün öğrendim. Yeni çabalar çıktı karşıma. En kısa en kolayı hayırla istiyorum hepimiz için. 🤲

Merhaba kızlar..Ben 39 yaşımdayım 12 yıllık evliyim amh 0.4 ...tüp Bebek yaptırdım 8.günüm test günümü bekliyorum 4 yumurta toplandı 1i döllendi.önceden 2 aşılama 1 tüp negatif...Allah herkesin kucağını doldursun

Merhaba kızlar..Ben 39 yaşımdayım 12 yıllık evliyim amh 0.4 ...tüp Bebek yaptırdım 8.günüm test günümü bekliyorum 4 yumurta toplandı 1i döllendi.önceden 2 aşılama 1 tüp negatif...Allah herkesin kucağını doldursun
Allah guzellikle saglikli sonuçlandirsin canim cok güzel bir haber grubumuza heyecan geldi vala 😂 hepimiz biraz duygusaldik ama simdi heyecanliyiz

benim çevrem de bilmiyor, anlatmıyorum İyiki sizler varsınız insan rahatlıyor , keşke daha çok tanıyabilseydik burada böyle benzer şeyleri yaşayan kişiler olarak ☺️ umutlar üç bitmiyor bitmemeli de ❤️
Iyi ki sende, sizde varsiniz ❤️evet daha cok ihtiyacimiz var birbirimize buradayim ben yapabilecegim bir sey olursa, konusmak istersen yaz bana lütfen🍀

Merhaba 13 Kasımda 2 adet 5. Gün embriyo transferim yapıldı. Bugün 7.gün çok açık renk lekelenmem oldu biraz da kasık ağrım var. Daha önce de denemelerim oldu çok korkuyorum. Sizce lekelenme yerleşme kanaması mıdır? Benim gibi olup pozitifi gören var mı?
Benim de bugun 6 tipi günüm insallah hayırli hbrler aliriz

Kızlar merhabalar.Bugun tüp bebek tedavim başladı,gonalf 250 dozla başlattı doktor.cetrotide kullanan varsa kaçıncı gün başladınız?bana 10 kutu yazdılar ama şimdi başlama dedi hemsire.sizin toplam kaç AF vardı ilk ultrasonda?
Ben 3 kutu kullandım canım cetrodite canım.
Ganolf 5 gün kullanıp doktora gittim, 3 gün daha kullanmamı istedi bunun yanında cetrotide iğne kullandım 3 gün. Yumurta belirli büyüklüğe geldi sonra çatlatma iğnesi ve yumurta toplama oldu.

Ben arı sütü bal polen karışımı kullandığım ay kimyasal gebelik olmuştu. Tüp bebeğe gittik Opu oldum 9 yum dan 6 sı döllendi 2 tane donduruldu. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Yumurta kalitesi ile alakalı diye okuyoruz nette. Saf arı sütü alsam mı 2. Opu olacak gibi. Düşünüyorum 😔
Canım 2 tane dondurulmuşun varken neden tekrar opu olacagini düşünüyorsun 🤔

Canım 2 tane dondurulmuşun varken neden tekrar opu olacagini düşünüyorsun 🤔
Yaşım 35 ocakta resmi olarak. 5.5 yıldır evliyiz. 3,4 çocuk düşünüyordum hep. Şimdi 2 transfer yapalım dedik geriye dondurulmuş kalmıyor. Kafam çok karışık bunlar tutarsa İnşaAllah ileride istersek yaştan dolayı rezerv düşer kaliteli yumurta olmazsa hiç felan diye korkuyorum. Tüp bebeğe gitmeden de bu tüple nasip olacaksa ne hikayeler okuyoruz acaba bana da sonra normal yolla gebelik nasip olur mu diye düşünüyordum. Hiç normal gebe kalamayacak mıyım 😢😔 Herşey nasip kısmet ama baştan önlem almak amaçlı 2.opu düşündük. Bir de taze transfer başarı oranı daha yüksek dedi Dr. Rahim içi inceliği çıktı transfer olamadım. Nar suyu progestan da fayda etmedi 5 günde. 6 embriyo un 2si donduruldu. 11 yum 9 u dolu idi. 5 tane dondurulmuş okur en az diye bekliyordum. Demek ki kalite sorunu var ilerlemediler. Bir daha ki ay rahim kalınlaşırsa transfer mi olsam yoksa tekrar opu olur mu bilemiyorum. Maddi olarak da tekrar 35 bin en az tekrar harcanacak bizi zorluyor.

X