Düşük amh ile doğal yolla hamile kaldim!

Manolya cicegi

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2022
4
10
31
Herkese merhaba. Bundan yaklasik 1 yil once adet duzensizligi sebebiyle doktora gittim. Doktor bir de amh degerine bakalim dedi. Tabi ben o zaman amh nedir vs hic bilmiyorum. Sonuclar xikinca doktor yuz yuze konusalim dedi. Bu arada guzel giden bir iliskim var fakat 4 aydir birlikteyiz. Erkek arkadaşımla hastaneye gittik. Doktor amh degerimin 0,15 oldugunu asla vakit kaybetmeden yumurtalarimi dondurmam gerektigini soyledi ve hemen bir profesöre yonlendirdi. Ayni gun erkek arkadasimla profesorun ozel klinigine gittik. Normal yolla hamile kalmamin binde 1 den de az bir ihtimal oldugunu yumurta donsurmanin dahi bende bir ise yaramayacagini cunku az yumurta cikacagini son carenin yumurta donorlugu oldugunu soyledi. Ben yine de denemeye karar verdim. Bu arada erkek arkadasimi cok seviyordum fakat cocugum olmayacagi icin ondan ayrilmam gerektigini düşünüyordum. Fakat o tum surecte yanimdaydi. Bu arada evli olmadigimiz icin tüp bebek yapamıyorduk, iliskimiz de yeniydi üstelik. Bu arada yasim 28 di. Yumurta dondurma islemi icin hormon iğnelerini oldum ve doktora kontrole gittigimde 1 yumurta büyüdüğünü onu da almaya degmeyecegini duydum. Paran bosuna gitmesin demisti kisaca. Bir kez daha hayal kirikligina ugradim. Bu arada baska bir doktora daha gittim. O bana umit oldu. Genc oldugum icin normal yolla 6 ay denemem gerektigini soyledi. Ve ben rutin kontrollere gittim. Bir ay bir yumurtlama dahi gormedi. Ama umidimi geri kazanmistim. Bu arada erkek arkadasimla normal yolla denemeye karar verdik vakit kaybetmeden. Bu arada doktor umid veriyirdu fakat aktif bir tedavi vs. Uygulamiyordu. Yalnizca bir hormon hapi vermisti. Sonra baska bir doktora daha gittik. O zaman sigata iciyordum once bir detoks serumu ve vitamin hapi verdi. Bu iki takviyenin bir katkisi oldumu bilmiyorum ama denememizin 6. Ayinda hamile kaldim :) tum bu surecte her gece agladim ve bu sitede benimle ayni durumda olan ve bana umut olan kadinlarin yazilarini defalarca okudum. Ve ben de benim hikayem de umut olsun diye yazmak istedim. Kizim simdi 2 haftalik gayet rahat ve saglikli bir hamilelik gecirdim. Dolayisiyla tip tan yararlanalim ama asla umudumuzu kaybetmeyelim...

Ne guzel Allah sagsaglim kucagina almayi nasip etsin inslah.. Bazi doktorlar oyle.. Bende 37 yasinda bekar biriyim.. Adet duzensizligim vardi.. Erken menopoz dendi bekar oldugum halde banada tup bebek merkezine gitmemi yumurtalik dondurmami soyledi.. Hayatinda kimse yokken Boyle bi yuk Altina nasil girebilir insan.. verdihi hapi kullanmadim duzensizde olsam oluyorum diye.. Bitkisel seylere yoneldim..Ama 3 aydir olmadimnisan gibi baska doktora gitmeyi dusunuyorum.. Benim durumumda olup normale donen birileri varsa yardima ihtiyacim var.. Psikolojik olarak cok yoruldum artik

Kızlar annem erken menopoza girdi(tek yumurtalığı var)ben dolayısıyla kaç yaşında gireceğimi bilmiyorum.
Benimki çocuk yapmak için değil ama yine de menopoz öncesi ne gibi belirtiler oluyor
Bi ara doktoruma gideceğim ama size de sormak istedim.Adet düzensizliği derken 35 günü geçmesini mi kastediyorsunuz?Başka hangi belirtiler oluyor?
Bu arada bebeğiniz hayırlı olsun,sağlıkla büyüsün

Benim oyle aman aman sicak basmalari az adet gorme cok gorme yani menopoz belirtilerini yasamadim.. Sadece adetlerim duzensizlesti.. 2 ay atliyodu arada ama oldugu zamanlar normaldi.. 2, 3 senedir bu seildeydi.. Ama suan kasimdan beri olamadim.. Bitki caylari vs kullaniyorum.. Belki cok stres yapiyorum oda etkiliyor

Anladım canım çok sağol

Anladım canım çok sağol
Rica ederim.. Bu arada duzensizlik derken her ay farkli tarihlerde olmak bazen 35 gunde bazen 40 gunde olmak.. Yani genelde genetik oluyo.. Anne kac yasinda giriyosa kizindada o risk vardir diyolar.. Benim annem GEC girmis ama Ben simdi o topun ucundayim.. Sizde kontrollerinizi aksatmayin.. Ben cok aksattim.. Havadandir, psikolojiktir, strestir odur budur diyerek 2 3 sene sonra gittim

Benim şuan hiç bir farklılık yok.Düzensizlik filan yok yani.Sadece Pms belirtileri daha fazla olmaya başladı son birkaç senedir.
Annemin yumurta rezervi yumurtalığın tek olmasından dolayı haliyle düştü,ona rağmen 42 yaşında girdi,erken ama aşırı değil yine de.
Farklılık hissedersem muhakkak giderim,çocuk düşünmesem de erken menopoz sağlık için de iyi değil.
Çok sağol tekrar

bizlere de umut olsun çok teşekkürler

bazı doktorlar felaket tellalı gerçekten

hemen tüp bebeğe yönlendiriyorlar mal kaçırır gibi

bir sürü hikaye var böyle tek çare tüp bebek deyip normal yolla bebek sahibi olan

Benimde gelecege dair hayalim kalmadi artik evliklik cocuk vs dedigin gibi saglik icin ama kurtulabilirmiyim artik bilmiyorum..

Benimde gelecege dair hayalim kalmadi artik evliklik cocuk vs dedigin gibi saglik icin ama kurtulabilirmiyim artik bilmiyorum..
Olumsuz düşünme,neden olmasın
Adet kanaman daha kesilmemiş,menopoza girmedin aslında,başlangıcı sanırım.
Bu zamanlarda bile korunun ne olur ne olmaz diyormuş doktorlar,demekki şans devam ediyor.
İnşallah gönlündeki sana gelir

Aminn canim Allah razi olsun guzel dilegin icin.. Rabbim herkesin gonlundekini versin inslah.. Ilkkez 3 aydir olmuyo.. Bakalim su siralar macunlara, bitki caylarina dadandim.. Umarim bi mucize olurda donebilirim bu durumdan..

Merhaba konu sahibi doktor ilaç verdi demişsiniz.neydi o ilaçlar soylermisiniz

Yok cnm
Bir serum vermisti hafta 1 damardan kullaniyordum glutatyon diye geciyor sanirim. Bir de agrifertil kullanmistim. Ama muhakak bir doktora danışın derim kullanmadan once
Ben kendim alıp kullanamam da acaba benim doktor verdimi bana diye merak ettim argifertili banada verdi evet kullandım.ama gebe kalamadim tabiki

Merhaba arkadaşim keşke beni de boyle uyaran biri olsaydi.. cocuk istegin varsa kesinlikle yumurtalarini dondur. Evlendiginde hamile kalamazsan o yumurtalar altın degerinde olacak. 40 dan sonra yumurta sayimizin azalmasini gectim neredeyse çoğu sağlıksız yumurta cikiyor. Dollense bile embriyo olsa bile genetik taramadan gecince anliyorsun kromozom bozukluklari oldugunu.. yaşın gayet iyi bence 1 yil içinde yaptir dondur kurtul derim. 43 yasindayim ve senin yasinda olmak icin neler vermezdim.. kredi mi cekiyosun napiyosun bilmem ama yumurtalarina sahip çık arkadaşim. Keske bu yaziyi bana 5 yil once yazan birisi olsaydi hayatim degisirdi..sevgiler.

Merhaba gözünüz aydın dilerim herkes aynı şekilde şanslı olabilir bu süreçte adet goruyormuydunuz fsh estradiol diğer degerleriniz kaç dolaylarindaydi benim amh 0.05 in altında çıktı hiç bir sorunum yokken Bi anda neden oldu anlamadim siz hangi serumu hangi yolları kullandiniz ismini verirseniz sevinirim fsh değeriniz kaçtı bu surecte

Merhaba glutatyon serum hafta 1 damar yoluyla kullandim. Fsh 70 kusurdu adet oluyordim ama az ve duzensizdi

Vitamin ne vermişti Dr, serum içeriği neydi? fsh kaçtı?
Dr alttan muayene ettiğinde kaç yumurta görüyordu?

Amh, fsh değerlerin neydi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…