Düşük amh ile doğal yolla hamile kaldim!

Merhaba arkadaşim keşke beni de boyle uyaran biri olsaydi.. cocuk istegin varsa kesinlikle yumurtalarini dondur. Evlendiginde hamile kalamazsan o yumurtalar altın degerinde olacak. 40 dan sonra yumurta sayimizin azalmasini gectim neredeyse çoğu sağlıksız yumurta cikiyor. Dollense bile embriyo olsa bile genetik taramadan gecince anliyorsun kromozom bozukluklari oldugunu.. yaşın gayet iyi bence 1 yil içinde yaptir dondur kurtul derim. 43 yasindayim ve senin yasinda olmak icin neler vermezdim.. kredi mi cekiyosun napiyosun bilmem ama yumurtalarina sahip çık arkadaşim. Keske bu yaziyi bana 5 yil once yazan birisi olsaydi hayatim degisirdi..sevgiler.
Sende durumlar ne canim? Amh, fsh kaç?
Dr alttan kaç yumurta görüyor muayenede?

Merhaba gözünüz aydın dilerim herkes aynı şekilde şanslı olabilir bu süreçte adet goruyormuydunuz fsh estradiol diğer degerleriniz kaç dolaylarindaydi benim amh 0.05 in altında çıktı hiç bir sorunum yokken Bi anda neden oldu anlamadim siz hangi serumu hangi yolları kullandiniz ismini verirseniz sevinirim fsh değeriniz kaçtı bu surecte
Senin fsh kaçtı, Dr alttan muayenede kaç yumurta görüyor?
Kaç yıldır korunmuyorsun?

Benimde gelecege dair hayalim kalmadi artik evliklik cocuk vs😔 dedigin gibi saglik icin ama kurtulabilirmiyim artik bilmiyorum..
Lütfen kendini böyle şartlandırma. Ne demek bi umudum kalmadı ki kaldı ki gerçekten seveceğin ve sevileceğin biri karşına çıkınca bu dediklerimi daha iyi anlayacaksın. Umut herzaman var. Ben çok düşük amh ımı öğrenince çok üzülmüştüm erkek arkadaşımla evlilik hazırlığındaydık. Kendisiyle paylaştım hiç kafasına takmadı biz birbirimize yeteriz dedi. Bu hafta ben 40 yaşımda o çok düşük amh ile gebe kaldığımı öğrendim. Haftayada sağlıklı büyüme var mı diye kontrolüm var. Inşallah oda iyi geçecek. umudunu canlı tutman gerektiğini düşündüğüm için bunları anlatmak istedim. Hiçbirşey dünyanın sonu değil. Sevgilerle

Lütfen kendini böyle şartlandırma. Ne demek bi umudum kalmadı ki kaldı ki gerçekten seveceğin ve sevileceğin biri karşına çıkınca bu dediklerimi daha iyi anlayacaksın. Umut herzaman var. Ben çok düşük amh ımı öğrenince çok üzülmüştüm erkek arkadaşımla evlilik hazırlığındaydık. Kendisiyle paylaştım hiç kafasına takmadı biz birbirimize yeteriz dedi. Bu hafta ben 40 yaşımda o çok düşük amh ile gebe kaldığımı öğrendim. Haftayada sağlıklı büyüme var mı diye kontrolüm var. Inşallah oda iyi geçecek. umudunu canlı tutman gerektiğini düşündüğüm için bunları anlatmak istedim. Hiçbirşey dünyanın sonu değil. Sevgilerle
Masallaj size insallah iyisnzdir ,durumunuz ne oldu

Herkese merhaba. Bundan yaklasik 1 yil once adet duzensizligi sebebiyle doktora gittim. Doktor bir de amh degerine bakalim dedi. Tabi ben o zaman amh nedir vs hic bilmiyorum. Sonuclar xikinca doktor yuz yuze konusalim dedi. Bu arada guzel giden bir iliskim var fakat 4 aydir birlikteyiz. Erkek arkadaşımla hastaneye gittik. Doktor amh degerimin 0,15 oldugunu asla vakit kaybetmeden yumurtalarimi dondurmam gerektigini soyledi ve hemen bir profesöre yonlendirdi. Ayni gun erkek arkadasimla profesorun ozel klinigine gittik. Normal yolla hamile kalmamin binde 1 den de az bir ihtimal oldugunu yumurta donsurmanin dahi bende bir ise yaramayacagini cunku az yumurta cikacagini son carenin yumurta donorlugu oldugunu soyledi. Ben yine de denemeye karar verdim. Bu arada erkek arkadasimi cok seviyordum fakat cocugum olmayacagi icin ondan ayrilmam gerektigini düşünüyordum. Fakat o tum surecte yanimdaydi. Bu arada evli olmadigimiz icin tüp bebek yapamıyorduk, iliskimiz de yeniydi üstelik. Bu arada yasim 28 di. Yumurta dondurma islemi icin hormon iğnelerini oldum ve doktora kontrole gittigimde 1 yumurta büyüdüğünü onu da almaya degmeyecegini duydum. Paran bosuna gitmesin demisti kisaca. Bir kez daha hayal kirikligina ugradim. Bu arada baska bir doktora daha gittim. O bana umit oldu. Genc oldugum icin normal yolla 6 ay denemem gerektigini soyledi. Ve ben rutin kontrollere gittim. Bir ay bir yumurtlama dahi gormedi. Ama umidimi geri kazanmistim. Bu arada erkek arkadasimla normal yolla denemeye karar verdik vakit kaybetmeden. Bu arada doktor umid veriyirdu fakat aktif bir tedavi vs. Uygulamiyordu. Yalnizca bir hormon hapi vermisti. Sonra baska bir doktora daha gittik. O zaman sigata iciyordum once bir detoks serumu ve vitamin hapi verdi. Bu iki takviyenin bir katkisi oldumu bilmiyorum ama denememizin 6. Ayinda hamile kaldim :) tum bu surecte her gece agladim ve bu sitede benimle ayni durumda olan ve bana umut olan kadinlarin yazilarini defalarca okudum. Ve ben de benim hikayem de umut olsun diye yazmak istedim. Kizim simdi 2 haftalik gayet rahat ve saglikli bir hamilelik gecirdim. Dolayisiyla tip tan yararlanalim ama asla umudumuzu kaybetmeyelim...
Masallah
Benim ablamda 39 yasinda ,adetkeri cok azaldi
Ve kahveremgi geliyor artik
Sizim durumunz neydi normal kirmizi kan oluyormuydu sizde

Merhaba teşekkürler yeni gördüm mesajınızı şuanda büyume hızı normal seyrediyor. Bugün fetal dna testi için örnek vereceğim. Umarım onun sonuçlarıda normal cikar
Masallah masallah,benim ablamda 39 yasinda bebeginin kalbi durdu 7 haftalikken
Ama en basindan gelisimi geriydi Allahin izniyke sizinkinde hic sorun cikmaz korkmayin en basindan belli ediyor cunku,sizin amh kacti dogal yollami kaldinz

Masallah masallah,benim ablamda 39 yasinda bebeginin kalbi durdu 7 haftalikken
Ama en basindan gelisimi geriydi Allahin izniyke sizinkinde hic sorun cikmaz korkmayin en basindan belli ediyor cunku,sizin amh kacti dogal yollami kaldinz
Merhaba bayramdı telaştı hiç bakamadım buralara geç cevap veriyorum. Benim amh 0.07 idi çok düşüktü yani referans aralığı listesinde 0.1 aşırı azalmış yumurta rezervi yaziyodu düşünün onun bile altında. Evet doğal yolla hamile kaldım. Bide geç farkettim reglimde dengesizlik olduğundan dolayı. 1 hafta önce öğrenebilirdim. Ablan için üzüldüm rabbim tekrar sağlıklı nasip etsin inşallah. Fetal dna sonucumda iyi geldi Rabbime bin şükür.

Anladim ablaminda neredeyse kahverengi artik.ve toplamda bir ped dahi tam kirlenmiyor
Sizinde okadar azmiydi peki
Birde ortalama kac gunde bir oluyordunz
C Cekummm mesela benim aşırı düzeniydi 27 günde bir hiç şaşmazdı. Bi anda 3 gün 5 gün ileri atmaya başladı. Başta stress falandır dedim ve en sonunda 15 gün erken olunca bi sorun olduğunu kabul edip dr a gittim. Ve sonuç 0.07 amh. !!! Giderek Reglim çok azaldı sadece 1 gun biraz kanamam oluyordu devamı lekelenme gibi ve kahverengi. Işte sadece 1 gün hafif kırmızı oluyodu oda aradabir. Ben kabullenmişken 1 seneyi aşkın bir süre sonra hamile kaldığımı öğrendim. Tabi herkes aynı olmayabilir ama imkansız diyede bişey yok. Genede riske atmak istemiyorsa dr u ilede görüşmeli ablan.. amh ile birlikte fsh, lh vs hormon değerleride çok önemli çünkü.

C Cekummm mesela benim aşırı düzeniydi 27 günde bir hiç şaşmazdı. Bi anda 3 gün 5 gün ileri atmaya başladı. Başta stress falandır dedim ve en sonunda 15 gün erken olunca bi sorun olduğunu kabul edip dr a gittim. Ve sonuç 0.07 amh. !!! Giderek Reglim çok azaldı sadece 1 gun biraz kanamam oluyordu devamı lekelenme gibi ve kahverengi. Işte sadece 1 gün hafif kırmızı oluyodu oda aradabir. Ben kabullenmişken 1 seneyi aşkın bir süre sonra hamile kaldığımı öğrendim. Tabi herkes aynı olmayabilir ama imkansız diyede bişey yok. Genede riske atmak istemiyorsa dr u ilede görüşmeli ablan.. amh ile birlikte fsh, lh vs hormon değerleride çok önemli çünkü.
Cevabiniz icin cok cok tesekkur ederim,aynen sizin dedginz gibi ablamimda cok duzenli adeti varken birden geri atmaya basladi,tam tüp bebege karar verdigi ayda deprem oldu nasip degilmis demekki,insallah bizdede bir mucize olur,yoksada yaza sartlari zorlayip tüp deniyecek ama maddi manevi cok yoracak,
Size son sorum olacak kisura bakmayin fsh kacti sizin
Allahim saglikla kucaginza koysun insallah 🤲🤲

Cevabiniz icin cok cok tesekkur ederim,aynen sizin dedginz gibi ablamimda cok duzenli adeti varken birden geri atmaya basladi,tam tüp bebege karar verdigi ayda deprem oldu nasip degilmis demekki,insallah bizdede bir mucize olur,yoksada yaza sartlari zorlayip tüp deniyecek ama maddi manevi cok yoracak,
Size son sorum olacak kisura bakmayin fsh kacti sizin
Allahim saglikla kucaginza koysun insallah 🤲🤲
Estafurullah keşke daha fazla birşey yapabilsem. Rabbim dualarınızı kabul etsin.
Amh 0,07
E2 35 idi
Fsh Referans aralığı 3,03-8,8 iken bende 13.41 di.
Lh referans aralığı 3,03-8,8 iken bende 6,86 idi.
Tsh referans aralığı 0,35 - 4,94 iken bende 0,95 di
Prl referans aralığı 5,18 - 26,53 iken 10,00 di.
Ve test sonucunda amh fsh ve e2 kısımları uyarı şeklinde koyu renk yazılmıştı.

Estafurullah keşke daha fazla birşey yapabilsem. Rabbim dualarınızı kabul etsin.
Amh 0,07
E2 35 idi
Fsh Referans aralığı 3,03-8,8 iken bende 13.41 di.
Lh referans aralığı 3,03-8,8 iken bende 6,86 idi.
Tsh referans aralığı 0,35 - 4,94 iken bende 0,95 di
Prl referans aralığı 5,18 - 26,53 iken 10,00 di.
Ve test sonucunda amh fsh ve e2 kısımları uyarı şeklinde koyu renk yazılmıştı.
Valla moral oldunuz,suanda en cok ona ihtiyacimz var,Allah razi olsun 😊
Evet normalde doktorlarin olmaz dedigi degerler,bendede sıkıntı oldugu icin biliyrm,
Insallah güzel günlere gelsin bebeginiz 🤲🤲
Hersey icin tesekkurler hoscakalin bebisnzlede bir ömür mutlu olun kalın sağlicakla 🤲🤲

Valla moral oldunuz,suanda en cok ona ihtiyacimz var,Allah razi olsun 😊
Evet normalde doktorlarin olmaz dedigi degerler,bendede sıkıntı oldugu icin biliyrm,
Insallah güzel günlere gelsin bebeginiz 🤲🤲
Hersey icin tesekkurler hoscakalin bebisnzlede bir ömür mutlu olun kalın sağlicakla 🤲🤲
Amin çok teşekkür ederim.. Sizinde herşey gönlünüzce olsun.. Bol bol balık ürünleri deniz börülcesi c vitamini avakado falan tüketin. Ben tamamen tesadüf olabilir ama 2 ay öncesinden itibaren bol bol bunları yemiştim. Hayatimdaki tek fark oydu. Sevgiyle kalın.

X