Dünyanın En Saçma Terk Edilişini Yaşadım

Merhabalar hanımlar,

En son açtığım konuda bahsetmiştim, 20 yaşında bir polisle görüşüyordum. Benden 2 yaş küçük. Bulunduğumuz şehirde kimsesi yok. Ben de ona sefkatimi verdim, sevgimi verdim.

Onun Instagram'da tanımadığı hatunları takip etmesinden hoşlanmıyordum. O da takip etmesinin konuştuğunu gostermedigini söylemişti.

Bugün de onun evindeydik. Dışarı çıkacaktı, saçını yaparken 'Gittiğim yerde kızlar olacak, yakışıklı goruneyim' gibi bir espri yaptı. Zaten her şeyi şakaya vuran bir tip. Neyse ben de lafını duyduktan sonra durgunlaştım, sustum, bozulduğumu belli ettim.
O da bunu fark etti. Koşa koşa yanıma gelip, dizlerinin üzerine çöküp sıkıca bana sarılıp, saçlarımı okşadı. 'Sadece sen varsın, şaka yapmıştım alınacağını düşünmedim. Bir daha böyle şeyler demeyeceğim. Kendini kötü hissetmeni istemiyorum' dedi. Normalde ondan bu tarz bir hareket görmeniz imkan dışı.

Dedim bu adam seviyor cidden beni. Bugün akşama doğru Instagram'da milleti takipten çıkmaya başlamış. Yaklaşık 30 kişi civarı.
Birkaç saat sonra baktım beni de engellemiş!

Sormamam gerekirken sordum. Kafam bozuk, yalnız kalmam gerek, herkesi yavaş yavaş takipten çıkıyorum demiş.

Yani cidden nutkum tutuldu. Ne mana? Dünyanın en saçma terkedilisini yaşadığımı düşünüyorum. Durum o kadar saçma ki hayatımda ilk defa bir ayrılıktan sonra gram üzülmeyip kahkaha atmamak için zor tutuyorum.

En mantıklı olan davranış sessiz kalmak olacak sanırım?
Sizlerin de yorumlarınızı alırsam mutlu olacağım.
Bu tarz konular görünce şaşırıyorum gerçekten... böylesi saçma sapan erkekleri çok mu arıyorsunuz ?!

Yazıya bayıldım kendi açımdan güzel bir aydınlanma da yaşattı bana. Mutlu beyin diye bir kitap var, beynin kimyasıyla ilgileniyorsanız tavsiye ederim. Mutlu olmak için gereken 4 temel hormonun (serotonin, dopamin, endorfin, oksitosin) evrimsel açıdan neden salgılandığını, hangi kötü alışkanlığın hangi hormonu tetikleyerek bağımlılık yaptığını ve yerine nasıl sağlıklı tetikleyiciler koyabileceğimizi anlatıyor. Mesela kumar ve bilgisayar oyunları bağımlılığının sebebi kazanma hormonu dopaminken, kendilerini kesen insanlar ilgi çekmenin değil vücudun hasar anında iyi hissetmek için salgıladığı kafa yapıcı bir hormon olan endorfinin peşindeler. Kitaba göre oksitosin ise kendini bir yere ait hissettiğinde, iyi sosyal ilişkiler yaşadığın, topluluğa dahil olduğunda salgıladığın bir hormon. İnsanlar buyüzden fanatik taraftar oluyor, mitinglere gidiyor, sosyal medyada like almaktan hoşlanıyor ya da tarikat üyesi oluyor. Sizin verdiğiniz cinsellik sonrası kadın erkek örneğinden yola çıkarsak, sanırım kadınlar birebir ilişkilerde derin bağ kurmak konusunda daha başarılı oldukları için daha çok oksitosin salgılıyorlar. Erkekler ise oksitosin ihtiyaçlarını fanatizm ve takım oyunları ile gideriyor. Bu durumda bir erkekle derin bağ kurmak istediğinizde birlikte maç izlemek, pubg, bowling, okey, tabu vs. Eşli oyunlarda takım arkadaşı olmak, ne bileyim aynı görüşteyseniz gündemi takip edip birlikte rakip partiyi eleştirmek filan bilimsel açıdan bağ kurmak için doğru taktikler. Flört döneminde olsun, ergen oğlum odasından/kocam kahveden çıkmıyor serzenişlerinde olsun kullanalım kullandıralım bunları.
Teşekkür ederim kitap tavsiyeniz için, mutlaka okuyacağım. Erkeklerin grupça yapılan aktivitelerden bu denli hoşlanması ve bir gruba ait olma mutluluğunu da güzel bağlamışsınız. İnşallah şikayetçi kadınlara bir ışık olur.

Duygusal mi hödük mü ilgi seviyor mu yoksa rahat mı bırakılmak istiyor zerre anlamadım 🤦🏻‍♀️

Güya yengeç duygusaldır diye çıkmış adı da kinci , alıngan, tutarsız, bencil ve daha bir çok benzer özelliği yengeç erkekleri için sıralayabiliriz. Duygusal görünümlerinin altında bambaşka bir şey yatıyor. Aman diyim yengeç erkeğinden kaç boşver iyi olmuş gittiği. Daha iyisini bulursun nasılsa çoook gençsin.

Güya yengeç duygusaldır diye çıkmış adı da kinci , alıngan, tutarsız, bencil ve daha bir çok benzer özelliği yengeç erkekleri için sıralayabiliriz. Duygusal görünümlerinin altında bambaşka bir şey yatıyor. Aman diyim yengeç erkeğinden kaç boşver iyi olmuş gittiği. Daha iyisini bulursun nasılsa çoook gençsin.
Hep okurdum, duyardım etraftan işte bana seni seviyorum falan fıstık dedikten 1 saat sonra terk etti yok artık falan olurdum.

Uleyn o tuhaf adam önümde diz çöktü. Ben de bu adam harbiden beni seviyor, beni kaybetmekten korkuyor diye diye eve geldim. Akşamına sonuç bu 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️💁🏻‍♀️

Hep okurdum, duyardım etraftan işte bana seni seviyorum falan fıstık dedikten 1 saat sonra terk etti yok artık falan olurdum.

Uleyn o tuhaf adam önümde diz çöktü. Ben de bu adam harbiden beni seviyor, beni kaybetmekten korkuyor diye diye eve geldim. Akşamına sonuç bu 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️💁🏻‍♀️

Ya valla belli olmuyor ki erkeklerin ne yapacağı. Ben nişan yüzüğü almaya götürülüp terkedilmiş insanım beni şaşırtmıyor hiç biri artık. Her an herşeyi bekliyorum erkeklerden 🤷🏼‍♀️

Instagram'da engelimi açmış.

Valla hep diyorum millet deliye hasret ben akilliya 🤦🏻‍♀️
22 yasindasiniz seven asik olan erkek nasildir bilmemeniz normal tabi ki ama emin olun böyle degildir. Adam dengesiz degil deli degil tuhaf degil. Adam size aşık olmadigi icin böyle. Birisine asık olunca görün siz bi de onu. Takinti yapmayin. Unutmanin en kolay yolu takip etmemek tecrubelerimden bunu bilir bunu soylerim.

22 yasindasiniz seven asik olan erkek nasildir bilmemeniz normal tabi ki ama emin olun böyle degildir. Adam dengesiz degil deli degil tuhaf degil. Adam size aşık olmadigi icin böyle. Birisine asık olunca görün siz bi de onu. Takinti yapmayin. Unutmanin en kolay yolu takip etmemek tecrubelerimden bunu bilir bunu soylerim.
Biliyorum bana aşık olmadığını. Çünkü söylemişti seviyorum ama aşık değilim diye. Aynı şekilde ben de ona aşık değilim.

Bence dengesiz ve çocuk.
Ne yaptığı belli değil. Bir şeye devam etmek istemiyorsan bitirmek istiyorsan söylersin böyle reaksiyonlara girmezsin.

Dengesizin biri demekki. Gel gitleri cok olur bunun. Sonra da psikolojim çok bozuk der.
Ben esimle sevgiliyken kavga ettiğimizde sosyal medyadan silerdim. Sonrada onun sifrelerini bildigimden o gormeden yine eklerdim. Onun gibi bisey herhalde :KK70:
ben hala aynı şeyi yapıyorum, kavga edince sosyal medyadan siliyorum, tlf da ismini değiştiriyorum veya daha da kızgınsam telefondan tamamen silip engelliyorum, galiba ben de bu yaşta ergenli yaşıyorum :KK70:

ben hala aynı şeyi yapıyorum, kavga edince sosyal medyadan siliyorum, tlf da ismini değiştiriyorum veya daha da kızgınsam telefondan tamamen silip engelliyorum, galiba ben de bu yaşta ergenli yaşıyorum :KK70:
Bende de yaşıma göre aşırı olgunluk var. Ruhum 40'larında galiba 🤦🏻‍♀️

Eve gelince de evemi almiyorsunuz peki.
Yani sosyal hesaplardan yok oluyorsa evdende yok olmali yoksa ne anlami olacak..
Biraz konu sahibinin durumu gibi oluyor evet :)

X