Dün akşam parkta olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İste goruyorsun medeniyet ozgurluk dedikce cocuklara sicriyor. Ama sizinkilerde az degil gibi baksana esarbini kaldiriyormus yani genelde ozgurlugu isteyen bizimkiler. Bizimkiler zateb acik. Sizinkilerde bastirilmis fuygular var daha tehlike

Bu kadar kızma nedeniniz dayak yiyen kadın görünce arkanıza bakmadan kaçacak olmanız. Gücünüz öpüşenlere yetmiş işte laf kalabalığı ile örtemezsiniz
Yukarda da başka üyenin alıntısı var düzeltemiyorum ,neyse.Yok kaçmazdım bağırır güvenliklere haber verir, kades e basar, polisi de arardım, şahitlikte yapardım.Ki yaptım da.Senelerce şiddet gördüm, nasıl bir duygu olduğunu biliyorum,imkansız ama dilerdim ki kimse de yaşamasın.İnsanların sizi ciddiye alıp güzelce izah etmesi de laf kalabalığı oluyor,peki...

Haklısınız,bir anne olarak tam da size yakışan şeyler.Mesele öpüşmek değildi sadece,ileriye gidiyorlardı bayağı,detay vererek yazmadım fazla,boyun emme,göğüs okşama,bacak okşama.Neyse teşekkür ediyorum.

Krizi siz de yonetememissiniz. Adam manyakca sana çocuğuna saldirsa ne yapacaktın ? Böyle durumlarda park güvenliği ya da zabitayi arayın. İnternet için de kısıtlayıcı kullanabilirsiniz.

Evet teyze şeriat gelsin için rahatladı mi? Arasaydin polisi müdahale ederdi zaten toplum ahlakını bozan şeylere polis müdahale ediyor zaten ben de çocuğum görsün istemem tabiki ama senin ki biraz senaryovari geldi

Bende abartılı öpüşüp yapışanları çok hoş karşılamazdım burada sizi anlıyorum fakat, konunun medeniyet yada özgürlükle ilgisi yok. Bunu belitmek istedim.
Bu medeniyet değil.

Ay bi de bu çıktı. Kusura bakmayın isteyen istediğiyle sevişip öpüşebilir ama bunun yeri park mı sizce? Yapmayın gözünüzü seveyim.
Yani çok doğru. Geçen hafta çocuklarla parktaydık büyük bir alan karşıdan adamın biri geldi ağaçların dibine çişini yaptı resmen gözümün önünde onca insanın içinde. Sinir oldum ama sesimi çıkartamadım onca insan sesini çıkarmadı diye.

Bende abartılı öpüşüp yapışanları çok hoş karşılamazdım burada sizi anlıyorum fakat, konunun medeniyet yada özgürlükle ilgisi yok. Bunu belitmek istedim.
Bu medeniyet değil.
Keşke gerçek anlamda özgür ve medeni olabilsek...Bizim sorunumuz bu davranışların özgürlük,medeniyet diye bilinçaltımıza yerleştirilmeye çalışılması,gerçek anlamından bihaber şekilde.Güzelce uyarıyorum "sanane,özgürüz,medeni bir ülke "diye kız suratıma suratıma bağırıyor.Olayı olduğu gibi anlattım ne yobazlığım,ne yalancı olmam,ne de konu çalmam kaldı.Mesela benim başta güzelce uyarmam " burası uygun değil,aileler var ,çocuklar bakıyor, dikkatli olur musunuz " demem gayet medeni bir davranıştı.Ama ben onların özgürlüğüne! karışıyorum diye dün gece ve burada ağır ithamlara maruz kaldım.

Böyle hikayelerde nedense ya kız ya başörtülü oluyor,ya da mini şortlu mini etekli. Hiç şaşmaz. Normal pantolonlu,yarım kollu tişörtlü birisi ile ilgili yazılmıyor.

Ayrıca olayınız gerçekse de iki çocuğun yanında bağrış çağrışlı kavga etmeniz krizi yanlış yönettiğinizi gösterir. Aynı şekilde telefonunuzda çocuk filtresi olmadığını da gösterir. Uygunsuz davranış gördüğünüzde çocuklarınızı uzaklaştırıp polisi aramak doğrudur. Milletle polemiğe girilmez,hele ki 15 milyon ne idüğü belirsiz mültecinin doluştuğu bir ülkede asla bu toplara girilmez.

İlk mesajda o şekilde yazdığınız için söyledim.
Konuda size hak verdim, bende sokak ortasında böyle şeylerle karşılaşmak istemem hele ki o kadar çoluk çoğunun ortasında.
Siz de onlarla muhatap olmayıp polisi arasaydınız keşke, gerçi polis bakar mı bilemiyorum ama.

İnandığım, değer verdiğim her şey üzerine yemin ederim ki yazdığım her şey kelime kelimesine doğru...Baş örtüsünü belirtme nedenim ne kadar ileriye gittiklerini belirtmek içindi,başta gayet güzel uyardım.Kriz yönetimi dediğim paniklememem,eskisi gibi el ayağımın boşalmamasıydı.Belki de yanlış tabir ettim bu durumu,olabilir.Her yaptırdığımda filtre koyuyordum çoğu zaman,şu ana kadar da bu tip şeyler izlediğini görmemiştim.Bilerek mailini yazdım ki ,her şeyi görebileyim telefonumdan diye.Haklısınız siz de çoğu yazdıklarınızda... Anlamadığım tek şey var ve sorduğum üyeler cevap vermedi,siz de inanmadığınız için size de sorayım,neden böyle bir şey uydurma gereği duyar insan.Ve diğer üyenin konusunu da verilen cevapları da hatırlıyorum az çok,gayet güzel anlayışlı cevaplar geldi.Ben neden yalancı,troll ya da tebliğci oldum?

Teşekkür ederim öncelikle.Yani polisi de böyle bir şey için meşgul edemem ki.Girişlerde güvenlikler var , uyarırım onlar da kendine çeki düzen verir ya da uygun bir yere geçerler diye düşündüm.

Ama cidden başörtüsü olanları daha çok görüyorum bende. Burada okuyunca hatırladım hatta.

Ama cidden başörtüsü olanları daha çok görüyorum bende. Burada okuyunca hatırladım hatta.
Yanlış anlaşılmak istemem ben de maalesef parkta ki çalı çırpının içinde örtülü bir kızımızın sevgilisiyle öpüştüğüne şehit oldum. Öyle olunca da her geçen kafayı çevirip onlara bakıyordu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…