Dün akşam parkta olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seks'i çocuklarınızın yanında yapın siz de madem. Konu bu mu?
Konu banada geçmedi ama bu tarz yorumlarda gerçekten sıktı artık. O zaman giyinmeyelim de,herkes çarşıda pazarda sevişsin. Gençler ya maşallah diyelim.
Yeter ki şiddet olmasın da her şey olsun mu? Akıl tutulması!
Ay lütfen yeter ben 1000 kere dediğim şeyin açıklamasını yaptım

İlk yorum ile bu yorum farklı.
Şu yazdığınızı başta yazsaydınız tepki almazdınız zaten.
Yani ilk yorumumda gençler vazgeçmez dedim çünkü çok farklı kültürden aile yapısından insanlar var biz dışardaki insanların davranışlarını değiştiremeyiz diye

Şort hatırlamıyorum da yıne böyle , dün aksam parkta basımıza gelenler dıye anlatmıştı sanki yine böyle öpüşmelerınden bahsedıyodu gibi hatırlıyorum. Dejavu mu yasıyorum acaba 🙄
Ablamla ve bir arkadaşla mesajlaşmanın bir kesitini atacaktım dün gece olanlarla ilgili l ama olmadı beceremedim sanırım.Olay uydurup yaşanmış gibi insanlara anlatacak kadar aklı melakelerimi yitirmedim çok şükür.

Kriz yönetimimi beğendim evet.Korkup kaçmadım,panik yapmadım.Toplumda daha doğrusu çocukların içinde yanlış bir şey olduğunu vurgulayabildim.Kades uygulamam var ,2 genç kız gelip yanımda durup destek oldular.Yarın da eşekle bilmem ne yapan adam görürseler evet tek tıka bakar erişmeleri.
İyi de çocuklarımın psikolojisi diye rahatsız olup çocukların psikolojisini siz daha beter bozmuşsunuz.
Alacağınız tepkiyi bilmeden hem kendinizi hem çocukları riske atmışsınız. Küfürler tehditler havada uçuşmuş. Şimdi kriz yönetimi mi bu?
Ve çocukları korumuş mu oldunuz yoksa daha çok mu hatırlamalarına sebep oldunuz?

Kriz yönetimi bu değil hanımefendi. Çocuklarınızın yanında kavgaya tutuşmak hele ki ne olduğu belli olmayan 2 insanla çok tehlikeli. Adam silahlı olabilir bıçaklı olabilir herşey olabilir. Artık öyle bir çağda yaşıyoruz ki edepsizlik terbiyesizlik karşısında susmak zorunda kalıyoruz ki keşke susmasak ama sonuçları ölüme kadar götürüyor görüyoruz haberleri. Böyle durumlarda çocukları da alıp ortamdan ayrılmak kriz yönetimi olur. Çocuklara da kavga travması yaşatmazsınız.

Evet olabilir ama "başörtü" kısmı bi midemi bulandırmadi değil. Sonrasında da hemen cocukların video acması ve yakalaması falan kurgu.
Mideniz neden bulandı anlayamadım.Çok şükür yazdıklarımda tek bir yalanın olmadığına Allah şahit,sizler de attığınız iftirayla kalın.Bana iyice sardınız.Bir münakaşamız oldu desem,kimseyle münakaşaya girmedim ki siz de onlardan biri olasınız.Hayret bir şey.

Kriz yönetimimi beğendim evet.Korkup kaçmadım,panik yapmadım.Toplumda daha doğrusu çocukların içinde yanlış bir şey olduğunu vurgulayabildim.Kades uygulamam var ,2 genç kız gelip yanımda durup destek oldular.Yarın da eşekle bilmem ne yapan adam görürseler evet tek tıka bakar erişmeleri.
O adam o kıza parkta meydan dayağı ataydı öpüşmek yerine, ardına bakmadan tüyerdin ordan. Görürdük kriz yönetimini.

Kriz yönetimi bu değil hanımefendi. Çocuklarınızın yanında kavgaya tutuşmak hele ki ne olduğu belli olmayan 2 insanla çok tehlikeli. Adam silahlı olabilir bıçaklı olabilir herşey olabilir. Artık öyle bir çağda yaşıyoruz ki edepsizlik terbiyesizlik karşısında susmak zorunda kalıyoruz ki keşke susmasak ama sonuçları ölüme kadar götürüyor görüyoruz haberleri. Böyle durumlarda çocukları da alıp ortamdan ayrılmak kriz yönetimi olur. Çocuklara da kavga travması yaşatmazsınız.
Gittiğimiz park silahın,bıçağın gireceği park değil,3 girişten de güvenlik sağlanıyor.Genel anlamda haklısınız tabii ki de, teşekkür ederim.

O adam o kıza parkta meydan dayağı ataydı öpüşmek yerine, ardına bakmadan tüyerdin ordan. Görürdük kriz yönetimini.
O sizin yapacağınız türden bir davranış demek ki.Mesele sadece öpüşmekte değildi.Bu sitede bazıları gerçekten çok haddini aşıyor.Tanımadığınız insanlarla bu şekilde konuşma hakkı nereden geliyor?

Her akşam olduğu gibi dün akşam da çocuklarımı parka götürdüm.Banklar yan yana ve çok kalabalık.Hemen yan bankta 2 genç oturmuştu ve öpüşmeye başladılar, kız 17-18 var adam da 25 -30 gibi,adam kızın boynunu öpmeye başladı eşarbını kaldırıp,kız da aynı şekilde karşılık veriyor tekrar yüz yüze gelip öpüşüyorlar .Büyük kızım (9) bir kaç defa beni dürtüp "anne ne yapıyorlar" diyor ,tabii ki anlıyor çocuk ve utanmış bir yüz ifadesi.Herkes izliyor,ben de "aile var,çocuk var dikkatli olun "dedim.Adam bana bağırmaya küfür etmeye başladı ,kız da bana saldırmaya yeltendi"ağzını yırtarım rahatsızsan defol git " dedi.Oğlumda önümde bebek arabasında."Çocuklarımın önünde bağırmaya,küfür etmeye devam edin bu bebek arabasını kafanızda nasıl kırıyorum" dedim,elimde de telefon 155 i tuşladım,ekranı gösterdim.Koca parkta 2 genç kız tepki gösterdi.Hâla bağırmaya devam ediyorlar "biz yanlış bir şey yapmadık rahatsız olan defolacak, kocanı çağıracaksın buraya kan dökülecek" dediler,ben de "kocam yok sıkıyorsa biraz daha yaklaşın bakalım neler oluyor "diye bağırdım.Ve gördüm ki 0 panik,0 korku ben de.Eskiden en ufak bir tartışmada bile elim ayağım titrerdi,yine korkmazdım ama etkisinde kalırdım.Ben galiba tam anne olmuşum,iyileşmişim,kriz yönetimimi beğendim.Konu nasıl buraya geldi onu da anlamadım🙂Allah toplum olarak sonumuzu hayreylesin inşallah.Sustukça, özgürlük,medeniyet dedikçe olay çocuklarımıza kadar sıçrıyor bir kez daha anladım.İsterdim ki 2 yetişkin gelip "gidin tenha,uygun bir yere istediğinizi yapın.O kadar çocuğun içinde ne yapıyorsunuz" ama maalesef herkes izlemekle yetindi.Sabah kızlarımın tabletten neler izlediğini kontrol ederken,aramalarda "öpüşen kadın erkek, boyun yalayan kadın" yazdıklarını,bazı videoları yarıya kadar izlediklerini gördüm.Küçüğü yapmadığını iddia etti, büyüğü ağlayıp özür diledi.Kızmadım, yaşlarına uygun olmadığını elimden geldiğince anlatmaya çalıştım...
İste goruyorsun medeniyet ozgurluk dedikce cocuklara sicriyor. Ama sizinkilerde az degil gibi baksana esarbini kaldiriyormus yani genelde ozgurlugu isteyen bizimkiler. Bizimkiler zateb acik. Sizinkilerde bastirilmis fuygular var daha tehlikeli

O sizin yapacağınız türden bir davranış demek ki.Mesele sadece öpüşmekte değildi.Bu sitede bazıları gerçekten çok haddini aşıyor.Tanımadığınız insanlarla bu şekilde konuşma hakkı nereden geliyor?
Sizin yapacağınız türden bir davranış aksine. Parkta öpüşen tipler görsem döner giderim. Kadese de dayak yiyen kadın görünce basarım öpülen kadın görünce değil.

Sizin yapacağınız türden bir davranış aksine. Parkta öpüşen tipler görsem döner giderim. Kadese de dayak yiyen kadın görünce basarım öpülen kadın görünce değil.
Benim kades e bastığımı nerden çıkardınız,ve bu kadar emin konuşacak kadar tanıyor musunuz beni?Mesele sadece öpüşmek demek,ve çocuğunuz bakıp bakıp "anne ne yapıyor bunlar" diye sorduğunda ki bir çok çocuk bu görüntülere maruz kaldığında insanlık namına uyarmaz mısınız? Peki.Hiç vicdan azabı çekiyor musunuz siz ve sizin tavrınızda olan üyeler merak ettim.Çünkü insanlara iftira atmak, tanıyor yargılamak,küçümser yaklaşmak çok mu doğru bir davranış.Senelerdir gözümde çok saygın bir insandınız mesela,gerçekten yakıştıramadım...

Kriz yönetiminize puanım 2 😅 iki çocuğum var aklıma gelecek son şey ne idüğü belirsiz insanlarla ağız dalaşına girmek olurdu herhalde. Parklarda tuhaf tipler, yakınlaşmalar görürsem çocukları alıp gidiyorum hemen. Canımı sokakta bulmadım 😅
Teşekkür ederim puanınız için🙂

Benim kades e bastığımı nerden çıkardınız,ve bu kadar emin konuşacak kadar tanıyor musunuz beni?Mesele sadece öpüşmek demek,ve çocuğunuz bakıp bakıp "anne ne yapıyor bunlar" diye sorduğunda ki bir çok çocuk bu görüntülere maruz kaldığında insanlık namına uyarmaz mısınız? Peki.Hiç vicdan azabı çekiyor musunuz siz ve sizin tavrınızda olan üyeler merak ettim.Çünkü insanlara iftira atmak, tanıyor yargılamak,küçümser yaklaşmak çok mu doğru bir davranış.Senelerdir gözümde çok saygın bir insandınız mesela,gerçekten yakıştıramadım...
Bu kadar kızma nedeniniz dayak yiyen kadın görünce arkanıza bakmadan kaçacak olmanız. Gücünüz öpüşenlere yetmiş işte laf kalabalığı ile örtemezsiniz bunu.

Valla dışarısı artık hiç güvenli gelmiyor bana, ekmek almaya giderken bile psikopata denk gelebiliriz.
O yüzden çocuklarım yanımdaysa sülaleme sövseler tartışmaya girmem,onları alıp uzaklaşırım.
Kavga anında onların tanık olmaması gerekiyor,olası tüm kötü ihtimalleri düşünmem ve ona göre hareket etmem gerekli.

Çocuk parkında öpüşmeyi savunmuyorum ama yapacağım şey çocuklarımı alıp gitmek olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X