Dukan Diyeti Guclendirme EVresi

bende ekmeği az yerdim ama diyetteyim diye yoksa oturur yemeği yemez sadece ekmek yiyerek doyan bir insandım... ekmek değilde yağlı peynir hakkımı bende kuruyemişten yana kullanıyorum 8-10 adet cevize denk geliyor ama ben az yiyorum ne olur ne olmaz :)

sporum annem gelene kadar düzenliydi koşu bandının olduğu odayı anneme tahsis ettik oda valizi üstüne koyup kollarını da eşya asarak değerlendirince 2 gündür sesimi çıkaramadım ama yarın evdeyim bir temizik yapıp kendine yaptırıcam bahanesiyle boşaltmayı düşünüyorum... dün baktım sporum yok kendi kendime yarım saat yaptım mekik çektim bacak hareketleri filan uyumadan en azından spor olsun dedim...

meyveye bende acaip bir özlem duyuyorum bu sabah aç karnına kefir içtim kivi yemedim akşama 1 elma planlıyorum çok özledim yaaa

kepekli makarnamı aldım ama çorbaları daha çok özlemişim... ekmek hakkımı çorbalardan yana kullandım... nişasta hakkımı bugün yemekte bezelye yemekle harcayacağım. pirinci ben yağsız çok severim ya lapaaa ama sıra gelmiyor ki birde üstüste yapmak istemiyorum daha başındayım artı görürüm diye korkuyorum...

Merhaba canım iyi gidiyorsun maaşallah, spor işini de oturtturabilirsen tamam, ben süper callı haftada 6 gün yapıyorum bir gün ara veriyorum, havalar azcık ısınınca da yürüyüş ilave etmeyi düşünüyorum, bugün 1 saat call, 1 saat da yürüyüş yaptım

Böyle devam edebilirsem güçlendirmede de 2-3 kilo kadar verebilirim inşallah, her gün sebze yiyebilmek çok iyi geldi bana
Seviyorum sebzeyi zaten, bugün pazara uğradım mantar aldım, yarın fırında mantarlı tavuk yapmayı düşünüyorum

Özellikle her sabah domatesle salatalık yiyebilmek bile insanı mutlu ediyor
Anlayacağın güçlendirme psikolojime iyi geldi, rahatladım, zorunu atlattık sonrası kolay olur inşallah...

Canım peynir olarak ne yiyorsun, mayasız peynir diyor ya, hangileri mayasız oluyor biliyor musun?

Örgü peyniri, dili peyniri bunları tabağa koyup üstüne kaynar su dökerek bekletip dukan helvanın içine katıyorum
çok lezzetli oluyor ama yağları bu şekilde gitmiş oluyor mu?

Canım peynir olarak ne yiyorsun, mayasız peynir diyor ya, hangileri mayasız oluyor biliyor musun?

Örgü peyniri, dili peyniri bunları tabağa koyup üstüne kaynar su dökerek bekletip dukan helvanın içine katıyorum
çok lezzetli oluyor ama yağları bu şekilde gitmiş oluyor mu?

bende bu hafta örgü peyniri aldım adam yağsız dedi kenara atmış ben merak ettiydim genelde rengi sarıya dönmemiş tamamen beyaz ise peynir ilgimi çekiyor daha yağsız oluyor onlar... kaç kez sıcak su değiştirdim hiç yağ tabakası yoktu yağlı peynir sıcak su döktüğünde lastik gibi esner yağsız olan ise erir moddadır... bende peynirleri aynı dediğin gibi 2-3 sıcak sudan geçirip kullanıyorum... yinede alırken yağlı olmamasına parlamamasına sarı krem olmamasına dikkat et... yağları bu şekilde sıcak su ile de gider ama sen %10-12 yağlı peynirin anca su değişimiyle 5-6 sını alabilirsin... yani yağsız lor kadar masum değil ama yağlı peynirden iyi... mayasız peynir yokki yada hiç benim ilgi alanıma giren mayasız peynir olmadı :KK23: sadece lorun yapımında maya kullanmadan da yapabilirsin ama maya ile daha kolay oluyor ki ben birkaç üreten yeri biliyorum her yeri bilemem tabi belki vardır kuralına uyan... maya ile yapıyorlar hem verimli hem lezzetli... yinede araştırayım biraz nette bulunca yazarım... belki mayasız ilgimizi çeken birşey bulurum zaten bulursam denerim :)

Merhaba canım iyi gidiyorsun maaşallah, spor işini de oturtturabilirsen tamam, ben süper callı haftada 6 gün yapıyorum bir gün ara veriyorum, havalar azcık ısınınca da yürüyüş ilave etmeyi düşünüyorum, bugün 1 saat call, 1 saat da yürüyüş yaptım

Böyle devam edebilirsem güçlendirmede de 2-3 kilo kadar verebilirim inşallah, her gün sebze yiyebilmek çok iyi geldi bana
Seviyorum sebzeyi zaten, bugün pazara uğradım mantar aldım, yarın fırında mantarlı tavuk yapmayı düşünüyorum

Özellikle her sabah domatesle salatalık yiyebilmek bile insanı mutlu ediyor
Anlayacağın güçlendirme psikolojime iyi geldi, rahatladım, zorunu atlattık sonrası kolay olur inşallah...

evet sporu da bir denk getirirsem süper olacak... her gün sebze yemek çok güzel birşey yaa aslında şu yaptığımız diyetisyenin ilk etapta verdiği tarz bir diyet o zaman sebze yemek nasıl işkence gelirdi yağsız pişmiş sebzeyi nerden bulacağım diye söylenirdim şimdi yanımda taşıyorum ne özletti be dukan amcam :KK1:

bende bu hafta örgü peyniri aldım adam yağsız dedi kenara atmış ben merak ettiydim genelde rengi sarıya dönmemiş tamamen beyaz ise peynir ilgimi çekiyor daha yağsız oluyor onlar... kaç kez sıcak su değiştirdim hiç yağ tabakası yoktu yağlı peynir sıcak su döktüğünde lastik gibi esner yağsız olan ise erir moddadır... bende peynirleri aynı dediğin gibi 2-3 sıcak sudan geçirip kullanıyorum... yinede alırken yağlı olmamasına parlamamasına sarı krem olmamasına dikkat et... yağları bu şekilde sıcak su ile de gider ama sen %10-12 yağlı peynirin anca su değişimiyle 5-6 sını alabilirsin... yani yağsız lor kadar masum değil ama yağlı peynirden iyi... mayasız peynir yokki yada hiç benim ilgi alanıma giren mayasız peynir olmadı :KK23: sadece lorun yapımında maya kullanmadan da yapabilirsin ama maya ile daha kolay oluyor ki ben birkaç üreten yeri biliyorum her yeri bilemem tabi belki vardır kuralına uyan... maya ile yapıyorlar hem verimli hem lezzetli... yinede araştırayım biraz nette bulunca yazarım... belki mayasız ilgimizi çeken birşey bulurum zaten bulursam denerim :)

Canım o zaman peynirciden açık peynir almam daha mantıklı herhalde, sıcak su dökme meselesini senden duymuştum zaten:90:
Marka olarak uygun peynir bulursan yazarsın

evet sporu da bir denk getirirsem süper olacak... her gün sebze yemek çok güzel birşey yaa aslında şu yaptığımız diyetisyenin ilk etapta verdiği tarz bir diyet o zaman sebze yemek nasıl işkence gelirdi yağsız pişmiş sebzeyi nerden bulacağım diye söylenirdim şimdi yanımda taşıyorum ne özletti be dukan amcam :KK1:

Aynen canım, dukan yapmadan önce bu şekilde sebze yemek hiç lezzetli gelmezdi herhalde, oysa şimdi bayıla bayıla yiyorum

Bugün protein perşembesi, yarın kilom değişmiş olacak mı merak ediyorum...

dün ne yedimmm

sabah: 1 bardak kefir

öğle: 2 dilim tam buğday ekmeği + peynir + acı yeşil biber domates salatalık + 4 adet ceviz

ara: ıspanaklı börek + sütlü kahve

ara: 2 adet çilek

akşam: kabak oturtma + yoğurt

ara: kabak tatlısı + yarım ceviz :)

bol bol yürüdüm...

Canım o zaman peynirciden açık peynir almam daha mantıklı herhalde, sıcak su dökme meselesini senden duymuştum zaten:90:
Marka olarak uygun peynir bulursan yazarsın

Aynen canım, dukan yapmadan önce bu şekilde sebze yemek hiç lezzetli gelmezdi herhalde, oysa şimdi bayıla bayıla yiyorum

Bugün protein perşembesi, yarın kilom değişmiş olacak mı merak ediyorum...

evet bugün sp günüm bende reglim ama yinede yarın kilomu merak ediyorum çünkü bu sabah tartılmayı unutmuşum ama dün sabah 72,5 idim :KK76:

evet bugün sp günüm bende reglim ama yinede yarın kilomu merak ediyorum çünkü bu sabah tartılmayı unutmuşum ama dün sabah 72,5 idim :KK76:

İyi gidiyorsun canım maaşallah, eksilerdesin, yürüyüş te yapmışsın, harikasın :nazar:

Yarım yarım gitse bile süper, hayırlısı artık...

İyi gidiyorsun canım maaşallah, eksilerdesin, yürüyüş te yapmışsın, harikasın :nazar:

Yarım yarım gitse bile süper, hayırlısı artık...

aynen yarım yarım bile gitse eksileri gördükçe ödül öğününü hiç yapmayacakmışım gibi geliyor :KK9:

aynen yarım yarım bile gitse eksileri gördükçe ödül öğününü hiç yapmayacakmışım gibi geliyor :KK9:

Seyirden sonra güçlendirme zaten ödül gibi geldi, bende ödül için acele etmeme taraftarıyım, hayırlısı bakalım, eşim ısrar etmezse biraz daha geciktireceğim
Bu hafta sonu değil ama bir daha ki hafta sonu belki mecburen bir ödül yaparız, mümkün oldukça hafif olmalı tabii

Ama mutlaka içinde tatlı olmalı :KK9: düşünmek bile heyecanladırıyor :KK56:

Senin önünde hamilelik var Rabbim nasip eder inşallah, ne kadar az kiloyla başlarsan hamileliğe o kadar iyi

ben 2 doğum yaptım, daha doğum derdim yok, bir daha kilo sorunu yaşamam inşallah...

Ne yaptın canım, sabah tartıldın mı?

Ben tartıldım, 400 gr eksilmişim, tam 64 kiloyum:21: :KK62:

Çok sevindim, az ama olsun, hiç yoktan iyi

kızlar merhaba :)
sizleri takipteyim:KK53:
yakında geliyorum bekleyin beniiii :))):KK54:

Merhaba canım nasıl gidiyor?

Kurtuldun mu aldıklarından? Kolay gelsin Allah yardımcın olsun...

Ne yaptın canım, sabah tartıldın mı?

Ben tartıldım, 400 gr eksilmişim, tam 64 kiloyum:21: :KK62:

Çok sevindim, az ama olsun, hiç yoktan iyi

tartıldım 73 olmuşum ama hala regl devam ediyor ayrıca sebze olmayınca hiç wc ye çıkamadım dün çok üzülmedim o yüzden... olsunda az olsun tatlım...

tartıldım 73 olmuşum ama hala regl devam ediyor ayrıca sebze olmayınca hiç wc ye çıkamadım dün çok üzülmedim o yüzden... olsunda az olsun tatlım...

Ben de 10 gün olmadı temizleneli ama yine ara kanamam var, neden oldu bilmiyorum, düzene girer inşallah

Üzülecek bir şey yok zaten, biz güzel kilo verdik, bundan sonra gidenler bonus olacak bizim için...

Ben de 10 gün olmadı temizleneli ama yine ara kanamam var, neden oldu bilmiyorum, düzene girer inşallah

Üzülecek bir şey yok zaten, biz güzel kilo verdik, bundan sonra gidenler bonus olacak bizim için...

evet haklısın bu yola ilk çıktığımda hayalim testimde de 75 olmak istiyordum o zaman hayaldi tabi dukan amcam 71,6 dediydi resmen dukan amcam sonuca daha yakın oldu bundan sonrası bana bonus... sonunda biraz rahatladım kabızlık adına ama gelen artılarında nedeni bu olabilir... çoğu kişiden duydum özellikle hamile yada tüp bebek yapanlardan geceden kayısıyı sıcak suya koyup sabah suyuyla kayısıları yiyin diyordu diyetimde tek yanlışım şu an bu... 2 gündür yapıyorum sonunda iyi geldi...

dün ne yedimmm

aç karnına gün kurusu

sabah: peynir + 2 dilim ekmek + domates salatalık

öğle: kıymalı ıspanaklı yumurta ve turşu

ara: portakallı kek + sütlü kahve

akşam: taze fasülye + yoğurt

ara: portakallı kek + çay + 20 adet fındık :)

akşam yemesem daha iyi olacak ama :KK17:

kurtulamadım efsun yaa :KK43:
moral motivasyon 0

+300 gördüm bu sabha tartıda
regl dönemime de daha var
lesli 3mil yapıyorum.1 mil den başlamıştım onu 2 hafta yaptım sonra 3 e geçtim..
durum bu
çıkamıyorum bu işin içinden :KK43:

evet haklısın bu yola ilk çıktığımda hayalim testimde de 75 olmak istiyordum o zaman hayaldi tabi dukan amcam 71,6 dediydi resmen dukan amcam sonuca daha yakın oldu bundan sonrası bana bonus... sonunda biraz rahatladım kabızlık adına ama gelen artılarında nedeni bu olabilir... çoğu kişiden duydum özellikle hamile yada tüp bebek yapanlardan geceden kayısıyı sıcak suya koyup sabah suyuyla kayısıları yiyin diyordu diyetimde tek yanlışım şu an bu... 2 gündür yapıyorum sonunda iyi geldi...

dün ne yedimmm

aç karnına gün kurusu

sabah: peynir + 2 dilim ekmek + domates salatalık

öğle: kıymalı ıspanaklı yumurta ve turşu

ara: portakallı kek + sütlü kahve

akşam: taze fasülye + yoğurt

ara: portakallı kek + çay + 20 adet fındık :)

akşam yemesem daha iyi olacak ama :KK17:

Canım gülendirmedeyken acaba meyve yerine hurma yenilebilir mi? Biraz baktım ama bulamadım

Hurmanın kalorisi nedir? Bir hurma kaç kalori?

1 adet hurma yaklaşık 15 kaloridir.

Hurmanın Besin Değerleri

100 Gr. Hurmanın Besin Değeri
Besin Birim Değer
Protein 1.5 Gram
Karbonhidrat 50 Gram
Kalori 275 Kcal
100 Gr. Kuru Hurmanın Besin Değeri
Protein 3 Gram
Karbonhidrat 75 Gram
Kalori 275 Kcal

kurtulamadım efsun yaa :KK43:
moral motivasyon 0

+300 gördüm bu sabha tartıda
regl dönemime de daha var
lesli 3mil yapıyorum.1 mil den başlamıştım onu 2 hafta yaptım sonra 3 e geçtim..
durum bu
çıkamıyorum bu işin içinden :KK43:

Bence takma kafana, kalıcı değildir inşallah, bende artıları görüyorum arada, dikkat ettikten sonra sorun olmaz, yani kalıcı olmaz, sınırları aşmayalımda...

dün ne yedimmm

sabah: ödül öğünü yaptım plansız olarak kahvaltı yaparken dayanamadım 2 haftadır da ödül yapmamıştım yaptım gitti :) reçel mi tereyağmı tulumba tatlısımı ne bulduysam yedim daha fazla saymıyım :)))

öğle/akşam: ızgara tavuk yeşil salata

ara: kara kek + çay

ara: 2 dilim portakal

:) sabah merakla tartıldım ama oynama yok kiloda tartının sabit kalmasına herhalde 6 aydır hiç bu kadar sevinmemiştim :))) tabi kahvaltıdan sonra 30 dk hızlı yürüyüş yaptım....

Canım gülendirmedeyken acaba meyve yerine hurma yenilebilir mi? Biraz baktım ama bulamadım

Hurmanın kalorisi nedir? Bir hurma kaç kalori?

1 adet hurma yaklaşık 15 kaloridir.

Hurmanın Besin Değerleri

100 Gr. Hurmanın Besin Değeri
Besin Birim Değer
Protein 1.5 Gram
Karbonhidrat 50 Gram
Kalori 275 Kcal
100 Gr. Kuru Hurmanın Besin Değeri
Protein 3 Gram
Karbonhidrat 75 Gram
Kalori 275 Kcal

Bence takma kafana, kalıcı değildir inşallah, bende artıları görüyorum arada, dikkat ettikten sonra sorun olmaz, yani kalıcı olmaz, sınırları aşmayalımda...

canım soru cevaplarda ben görmüştüm. trabzon hurması yenebilirmiş meyve yerine ama medine hurması olan minik hurmalar anca ödül öğününde kullanılırmış...

aynı dediği gibi minik dalgalanmalara bakmayalım ama sınırımıza da dikkat edelim... ben güçlendirmeye geçtim geçeli ilk ödül öğünümü yaptım kahvaltı olması iyi oldu çok fazla çeşit yedim ama çok yiyemedim. tıkandım sanırım çok zamandır özlediğim tatlıları biraz abarttım :)

canım soru cevaplarda ben görmüştüm. trabzon hurması yenebilirmiş meyve yerine ama medine hurması olan minik hurmalar anca ödül öğününde kullanılırmış...

aynı dediği gibi minik dalgalanmalara bakmayalım ama sınırımıza da dikkat edelim... ben güçlendirmeye geçtim geçeli ilk ödül öğünümü yaptım kahvaltı olması iyi oldu çok fazla çeşit yedim ama çok yiyemedim. tıkandım sanırım çok zamandır özlediğim tatlıları biraz abarttım :)

Canım ödülleri atlatmamak lazım aslında bedenin alışması için, biz kıyamıyoruz

Eşim 10 gün yurt dışındaydı dün sabah geldi, akşam yemeğe gittik, mangalda tavuk, köfte yedikten sonra künefe yedim ilk ödül olarak ama tamamını yemeğe kıyamadım, yarısın yedim, 1 tanede gofretli çikolata yedim eşimin ısrarıyla vicdan azabı çeke çeke, alışkın olmayınca tatlılar içimi baydı, oysa bayılırım ben isviçre ve belçika çikolatalalarına

Tekrar kilo alma ihtimali beni geriyor, onun için bir şey yiyesim gelmiyor, eşimin bana getirdiği özel el yapımı çikolatalar var, sakladım onları ama yemeğe kıyamıyorum :KK50:

Bu sabah + 600 gr dım, cuma günü kaç olacağım merak ediyorum...

X