Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlarr; dişim çok agrıyor et felan cıgneyemıyorum; corbadan da sıkıldım 2 gundur, ne tavsıye edersınız yumusak yıyebılecegım bırsey?

yoğurda kepek kat ye.dişinin durumunu en iyi anlıyanlardanım,çabuk geçsin istiyorsan günde 2-3 kere tuzlu suyla gargara yap sonra temiz suyla çalkala ağzını .tekrar geçmiş olsun.çabuk iyileşmeni dilerim....

sevgili berkmine cokk tesekkur ederim. Bakalım 2 gun oldu ama agrım hala cok sıddetlı, bogazıma kulagıma da vuruyor ama normal sanırım. Cok iyi hatırlattıgın hatta hemen gargara yapıyorum gidip :)

yoğurda kepek kat ye.dişinin durumunu en iyi anlıyanlardanım,çabuk geçsin istiyorsan günde 2-3 kere tuzlu suyla gargara yap sonra temiz suyla çalkala ağzını .tekrar geçmiş olsun.çabuk iyileşmeni dilerim....

sevgili berkmine cokk tesekkur ederim. Bakalım 2 gun oldu ama agrım hala cok sıddetlı, bogazıma kulagıma da vuruyor ama normal sanırım. Cok iyi hatırlattıgın hatta hemen gargara yapıyorum gidip :)

tamam gargara yap gerçekden çok iyi geliyor.ama boğazına kulağına vuran ağrın varsa doktora bi sor iltihap falan olmasın öyleyse antibiyotik almadan zor geçer.sakın ihmal etme derim......

merhaba arkadaşlar..bugün sabah 61.9 çıktım :KK59::KK50:regl gelene kadar protein ağırlıklı besleneceğim..of of..:KK59:

kızlar bu diyetteki evrelerin günleri kitapta mı yazıyor? herkes kilosuna göre mi belirliyo evre günlerini mesela ben şuan 49 kiloyum, boyum da 1,58-59 civarı 5 kilo vermek istiyorum kitapta bunun hakkında belirleyici periyodlar var mı?

günaydın kızlar...umarım herkes iyidir..dün hayatımın en berbat gecesini geçirdim:KK43:size gojiberry nin bende baya etki yaptığını (ishal) yazmıştımya...dün gece beni perişan etti yediğim 1 avuçiçi goji..saat 22:30 gibi gittim goji kvanozunu aldım işte bi miktar yedim.sonra 12 gibi yattım..kızlar nasıl bir karın ağrısı biranda..kalktım tuvalete ve sonra 4 kez aynı şey oldu sabah nerdeyse saat 3 ben tir tir üşüyorum..hiç böle bişi başıma gelmemişti..tuvaletten çıkınca bile geçmedi karnımın ağrısı resmen kıvrandım...arada kalktım bi türk kahvesi içtim..sonra soda falan derken biraz hafifledi...oturur pozisyonda uyudum uzanınca çok kıvrandırdı beni:KK43:...eşimde paniktir zaten hastalığa illa gidelim doktora diye ısrar ediyo..bide onla mücadele ettim yok biliyorum sebebini sabaha iyi olurum falan derken sızmışım...şimdi ağrı falan yok uyanınca kendimi dinledim ilk iş:)tabi bunun etkisi sabah -600 çıktım tartıda..en azından güçlendirmeye kadar goji yemeyi bırakıyorum..belkide dün biraz yağmurda kaldım ikisi o etkiyi yaptı tam bilemiyorum neyse artık geçti bitti çok şükr:)herkese sağlıklı birgün diliyorumm
geçmiş olsun..aynı sorunu bir gün boyunca bende yaşadım bence diyetin bir döneminde vücut kendini temizliyor..anlatııkalrını birebir yaşamıştım ve goji hiç kullanmadım...
canikom bizi zaten hep bişey yapmaz diye bildiklerimiz bu hale getirmedi mi?dün haberlerde verdi.meyve diyeti kilo aldırıyor diye. bütün diyetisyenler protein ağırlıklı beslenmeye kaydılar artık.çaktırmadan hepsi DUKANın uyguladıklarını savunmaya başladılar.önce eleştiriyorlardı şimdi savunuyorlar:KK1:
:KK9:
sadeca geçmiş olsun canım:KK71:Dikkat etmek gerek demek ki

Ben de zayıflayacağım diye beklerken seyir evremin ilk gün sonucu : +300 :KK53::KK59::KK59::KK59:Bu...bu....nedir bu???:KK58:
seyirde ya artı çıkıyor yada sabit kalabliyor..ama yılmak yok devam..
sadecacığım geçmiş olsun....belkide goji ve başka bir etken bir araya gelince böyle ağırlaşmış....:44::44::44:.ben hiç goji beri kullanmadım ama 2 gün bu kadar şiddetli olmasa bile buna benzer bi durum yaşadım sebebini de hiç anlayamadım çünkü diğer günlerden farklı bi şey yemedim...:44::44::44::.tekrar geçmiş olsun tekrar ederse doktora görün ihmal etme....:KK34::KK34::KK34:
:13:aynen ..garip ve şiddetli karın ağrısı çektim..
gider canım gider benim de reglim var. 2 gündür seyir evresindeyim.ama tık yok.çünkü sebze yemeğe başladık hayatımıza yeni şeyler girdi.vücut dogal olarak tepki veriyor.ama DUKAN saf protein günlerinde ne kadar kilo verdiğinizi görürsünüz.bu dönem de kilo bile alınabilir ama en geç 20 günden sonra etkisi görülür diyor.biraz sabır.sana tavsiyem sebze+ protein günlerinde sebzeye saldırma proteini daha fazla al ama sebzeni de ye:KK34: vereceğiz gidecek bu kilolar moral bozuklugu yok.
seyirde baştaki gibi hızlı gitmiyor..ama alınmıyorda ..
bu arada ne zaman gördüğümü bile hatırlamadığım 6'lı sayılara 3,7 kilo kaldı! çok heyecan verici! :-)
:nazar::KK9:
Kızlar ben de 3 günlük atakla diyete geri donmus oldum; yarın sebze+protein gunum; anneciğime pazı aldırttım bugun; kac su oldu onları yıkıyor; yagsız dana kıyma ıle bol soganlı kavuracak benım ıcın; yarın da ben uzerıne boll sarmısaklı yogurtla yıyecegım :KK56:
hımm afiyet olsun..anne eli değmiş mis mis..:KK56:

bol suuuuu,,, gerçektençok önemli oda ısısında olmalı soguk su ,, su içme miktarını düşürür,, akşam uyumadan 2 bardak sabah uyanınca iki bardak,, ve de yemeyi çok özlediginiz herhangi bi lezzeti abrtmadan tadın mutlaka,, beden aksi takdirde bi süre sonra isyan bayragı çekiyor :) akşam saatlerine z.yaglı salata meyve vs vs yiyin,, ekmegide azltın ama kesmetin,, şekerrrrr olmasın yedigimiz bi çok üründe dogal şeker var arkadaşlar.. Geçmişte kilolu olan hemcinsiniz oloarak kolay gelsin diyorummmmm :)
:KK54:

berrinim ya hakikatten insanı motive ediyor boyle seyler; cok guzel zayıflamıslar, ben Dukanın sıtesınden baktıgımda en cok dıkkatımı hanı su kızıl kısa saclı gıbı kız var ya abaya kılolu o cekmıstı ne kadar cok zayıflamıs, ve burdakı fotograflardan da anladıgımız uzere kılo ınsanı gercekten daha yaslı gosterıyor.
kilo yaşlı gösteriyor diyince aklıma geldi. bizim apartmanda herşeye burnunu spkan birazda kıt akıllı bi teyze var. geçen gün geldi kapıyı çaldı. haftaiçi eşim yok diye beni kontrol ediyor aklı sıra. sen buraya yeni mi taşındın dedi. hayır dedim bir yıldır burda oturuyorum. hayır dedi burda şişman sarışın 40 yaşlarında bi kadın oturuyordu dedi .. hayır dedim sarışın olan da benim şişman olanda ama kilo verdim. kadın inanmadı :KK53::KK53::KK53::KK53:

Merhaba Millet!

Ben ayvalıktayım. Burada fazla nete girmiyorum. Bana bir şey yazanlar varsa pm atabilirler. çünkü 67 sayfa olmuş okumaya vaktim yok. :KK43:

bu arada tickerımı 79dan 84e çıkardım başlangıç kilosu olarak. dukana 79-80 arası başladım ama diyete başlayışım dukanı bulmadan önce 84 idi. Böyle daha iyi motive oluyorum.Çünkü toplamda verdiğim kilo bu. Bu arada burada beni kim görse ilk lafı ne kadar zayıflamışsın oluyor. :) çok mutluluk verici. Bir kaç gündür yağlı yemek zorunda kalıyorum. en kısa zamanda tekrar düzene gireceğim. Bu arada yoğurtlarımı sütlerimi de light almıyorum artık. Dışarıda uyum sağlamak zor oluyor. Gidecekse kilolar böyle gitsin! hadi öptüm hepinizi sağlıklı zayflamalar!

merhaba kahverengi. :KK3::KK3: tatildesin sanırım. arada bizi de yokla. emi :KK34:

merhaba arkadaşlar..bugün sabah 61.9 çıktım :KK59::KK50:regl gelene kadar protein ağırlıklı besleneceğim..of of..:KK59:
canım bende bu sabah 61.1 çıktım. üzülme regl şişkinlik yapıyor ama devamlı proteine geçme. o senin ileride hiçbi sebepten kilo vermen durursa kullanacağın silahın olacak. o yüzden 1+1 seyrine devam et derim. regl olunca hepsi hoop gidicek. zira kiloda veriyorsun ama tuttuğun su bunu maskeliyor. sakın tuzaga düşme :KK34::KK34:

ben de aynı şeyi düşünüyorum, bu gün 19. günüm, 5 gün atak yaptım ve toplamda 2,7 kg verdim. hiç de fazla verilmiş bir kilo değil, ama giyeceklerim o kadar rahatladı ki. herkes çok kilo verdin, kaç kg verdin diyor, utanıp 3 kilo diyorum. kesinlikle bu diyetle sıkılaşma oluyor-tabi yürüyüşlerin de etkisi var- bu süre için de benim 1 hafta hiç kilom değişmedi, ona rağmen hiç kaçamak yapmadım, yulaf kepeği bulamadığım dan 19 gündür sadece protein ve sebze ile besleniyorum, ama yılmıyorum, çünkü biliyorum ki ama 1 ayda ama 2 ayda bu kilolar gidecek. hayır gitmeyecek de ne olacak zaten, vücuda hiç enerji harcandığında yakılacak malzeme vermeyince- karbonhidrat+yağ- vücut napacak, çatlayacak mı:KK1:
o yüzden sabır, irade
en klasik lafı söyleyeceğim, bu kiloları bir günde, bir hafta da almadık, dolayısıyla e vermesi de sürecek tabi, ama hiç kaçamak yapılmadığında şöyle bir gönül rahatlığı oluyor: adam ne dese onu yaptım, demek vereceğim. aksi takdirde sürekli ya dün yedim ya ondan veremedim işte galiba, yemeseydim bir yarım kilo daha verir miydim? saniyede ağza atıp maximum 1 dakika haz verecek yeme olayı için güzel giyinme, kendine güvenme gibi daha mutlu edecek ve uzun sürecek hazları heba etmeye ne gerek var.
alın size motivasyon, gaz, ne diyoruz acı yok rocky:KK66::KK66::KK66:

eveeet, bugün 21. günüm ve cumartesi 200; pazar da bi 200 gr daha vererek 60,6 oldum, yaniii 3.1 kg toplamda gitti. 3 haftada 3 kilo vermiş oldum, aç kalmadan vücuduma bol bol kalsiyum protein vererek. bence hiç kötü sonuç değil. daha önce dediğim gibi 1 hafta da milim oynamamıştı kilom, o yüzden kimse rejimini de moralini bozmasın. herkese sevgiler,

bol suuuuu,,, gerçektençok önemli oda ısısında olmalı soguk su ,, su içme miktarını düşürür,, akşam uyumadan 2 bardak sabah uyanınca iki bardak,, ve de yemeyi çok özlediginiz herhangi bi lezzeti abrtmadan tadın mutlaka,, beden aksi takdirde bi süre sonra isyan bayragı çekiyor :) akşam saatlerine z.yaglı salata meyve vs vs yiyin,, ekmegide azltın ama kesmetin,, şekerrrrr olmasın yedigimiz bi çok üründe dogal şeker var arkadaşlar.. Geçmişte kilolu olan hemcinsiniz oloarak kolay gelsin diyorummmmm :)
:KK54:

tavsiyelerin için teşekkürler tabi fakat sanırım yanlış bi diyet sayfasındasın dukanda z.yağlı salata, meyve veya ekmek yemek yasak, elinde kitap olmayan ya da dukan hakkında bu sayfalardan bilgi edinmeye çalışan arkadaşlarımızın kafasını karıştırabilir bu yazdıkların :KK34:

canım yolandam; super super super :KK9::KK9:

kilo yaşlı gösteriyor diyince aklıma geldi. bizim apartmanda herşeye burnunu spkan birazda kıt akıllı bi teyze var. geçen gün geldi kapıyı çaldı. haftaiçi eşim yok diye beni kontrol ediyor aklı sıra. sen buraya yeni mi taşındın dedi. hayır dedim bir yıldır burda oturuyorum. hayır dedi burda şişman sarışın 40 yaşlarında bi kadın oturuyordu dedi .. hayır dedim sarışın olan da benim şişman olanda ama kilo verdim. kadın inanmadı :KK53::KK53::KK53::KK53:

dukangul; tebrik ederim seni :KK9: iyi haberlerinin devamını bekliyoruz.

eveeet, bugün 21. günüm ve cumartesi 200; pazar da bi 200 gr daha vererek 60,6 oldum, yaniii 3.1 kg toplamda gitti. 3 haftada 3 kilo vermiş oldum, aç kalmadan vücuduma bol bol kalsiyum protein vererek. bence hiç kötü sonuç değil. daha önce dediğim gibi 1 hafta da milim oynamamıştı kilom, o yüzden kimse rejimini de moralini bozmasın. herkese sevgiler,

kizlar ben daha regl olamadim nolur yardim edin bir hafta gecti hasta oldum resmen kkarnim agrio gozlerim acio kac gundur yine olmuorum:KK50: kilo desem tartilmicam bir kac gun bir gun 1 kilo fazla bir gun asagi degisio habire ama dun olmayan pant oldu cokkkkkkkkkkk sevindim :KK69::KK58:

:90:Çok iyiymiş ya:90:

kızzlar bişey sölücem size gülmeyin ama eşim diyoki geçen akşam uykumda konuşuyomuşumm veee diyomuşum ki ohhh zayıfladım zayıfladım zayıfladımm bana öle bi güldüki sesine uyandım :nazar::nazar::nazar:

kızma ama sen beni çok güldürdün allahda seni güldürsün

Eşim seçimde görevli. Fıstık hanımla evde yalnız kaldık. Biz de çıktık ana kız, önce oy vermeye, sonra Kipa'ya gittik:KK55: Dört bir yanım lezzetli yemek kokularıyla dolu ve karnım da açlıktan gurul gurul guruldarken ağzıma tek bir lokma atmadan birkaç saat dolaştım. Bugün en ufak bir fazlalık girmeyecek mideme:KK45:Bu nedir yahu, ya yerimde sayıyorum ya fazla çıkıyorum. Bugün göstereceğim o tartıya:KK47:

canım kesınlıkle tartılma; cunku su andakı tartıda gordugun kılo dogru kılon degıl.

Pantolonunun oldugu andakı sevıncını tahmın edebılıyorum ınsan cok mutlu oluyor, bır de mesela gecen de yazmıstım benım 58kg ıken olan pantolonum su kılomda oldu demek cıdden vucutta kılo olarak bazen ınıs goremesek de bedenımız ıncelıyor :KK9:

kizlar ben daha regl olamadim nolur yardim edin bir hafta gecti hasta oldum resmen kkarnim agrio gozlerim acio kac gundur yine olmuorum:KK50: kilo desem tartilmicam bir kac gun bir gun 1 kilo fazla bir gun asagi degisio habire ama dun olmayan pant oldu cokkkkkkkkkkk sevindim :KK69::KK58:

canım kesınlıkle tartılma; cunku su andakı tartıda gordugun kılo dogru kılon degıl.

Pantolonunun oldugu andakı sevıncını tahmın edebılıyorum ınsan cok mutlu oluyor, bır de mesela gecen de yazmıstım benım 58kg ıken olan pantolonum su kılomda oldu demek cıdden vucutta kılo olarak bazen ınıs goremesek de bedenımız ıncelıyor :KK9:

evt tatlim haklisin biliorum bu gercek kilom deil ama bir haftadir boyledim bir haftadirda reglim gecikti zamanim kisitli ayin 29 na kadar en az 57 olmakk istiorum regl beni cok fena yapti hergun stres yapiorum nie olmadi die sizce neden olmayabilir olmam icin ne yapmam gerekio bir bilginz varmi nolur yardim edin :KK14:

evet canım ya ınsallah ınersın cunku hatırladım nısanlının yanına gıdecektın sen.

Bu arada senın tıckerını ben goremıyorum; kımse mı goremıyor yoksa tek ben mı :KK1:

evt tatlim haklisin biliorum bu gercek kilom deil ama bir haftadir boyledim bir haftadirda reglim gecikti zamanim kisitli ayin 29 na kadar en az 57 olmakk istiorum regl beni cok fena yapti hergun stres yapiorum nie olmadi die sizce neden olmayabilir olmam icin ne yapmam gerekio bir bilginz varmi nolur yardim edin :KK14:

X