Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Asyaa yaaa sen ekmek arası füme yediğine göre senin ekmek baya ekmeğe benziyor demekki,benimkiler çok lezzetli oluyor ama daha çok peynirli kek gibi oluyor,gerçek ekmeğe benzemiyor.siz nasıl yapıyosunuz yaaa deyiverin hele de yapiiim akşam :KK56:
bu arada krebi çok severim ama yuh yani neredeyse 6 ay oldu hiç beceremedim,gerçi birkaç kez denedim krep de omlet de yapışıyor paramparça oluyor,mama gibib yiyiyorum.tavadan mı acep ? gerçi normal unla yapılan kreplerim omletlerim yapışmıyordu önceden napsam napsam :KK52:

canım ya ben hıc tarıf falan denemedım. en bastan berı ekmegımı kafama gore olcusuz yaptım. oyle tombık tombık olmasada ortadan bolup ıcıne bısey kaybılecegım tıpte ekmekcıklerım oldu. bazen tostta yaptıgım olmustur. içleride gayet iyi saman kıvamında pişmiş oluyor yanı.. ıkı yumurta goz kararı sut az bıraz bı yk olabılır sut tozu 1 paket kabartma tozu ve cok cok katı degıl ama cıvık hıc degıl olacak sekılde de kepek koyuyorum. sonrada ykaşıgı ıle yağlı kagıdı serdıgım tepsıye koyuyorum 1,5 kaşık 1,5 kaşık. yaklasık 10-15 arası ekmek cıkıyor ve gunde bıtane tuketıyorum.

benım krebımde yapışmıyor oyle cıllop gıbı tavamda yok. hatta gorsen evına sokmazsın :KK9: bence bızım krep normal krep kadar cıvık olmamalı.krebımıde 1 yumurta yarım cay bardagından daha az sut ve 1,5 -2 kasık kadar kepek koyuyorum. tavamıda mınnacık yağ damlatıp peçete ıle yayıp iyice kızdırıyorum. iyice pişmedende asla cevırmıyorum cevırırsen parcalanır.

gecen ıkı krep arasına peynır koydum ve tost yaptım.. kocaman tostum olmustu..

Kuzum
10 gün yapıp 1 gün dinleneceğiz. Bunu 3 set yapacağız. Ama arada kaçamak yapar gibi bozarsak hoppppp ilk güne döneceğiz. Sil baştan yanii.
Ahh bu bekarlık öldürecek beniii gitsin gelmesin geriii istemem. Forumdan da kimsenin yokki abisi tanıdığı. Kimse bir gü-zellki yapayım demiyor...

yani 3 set derken izlediğim videoyu 3 kere mi izleyip yapıcam,pufff bunu bile anlamıyorum işte :KK50:
ayyy öyle koca bulabilen varsa bana da bulsun lütfen,love01 nerde yaaa,o bi kuzenini yapacaktı bana noldu acaba :KK52:

medesaaaam ay güldürüyorsun beni hatuuun kac kilodan minnak minnak kilolara gelmis yeni farkediyor yeni yeni kesfediyor zayifladigini:KK9::KK9::KK9::KK9: :KK19:

ama cok mutlu oldum sen pisik deyince aklima bebek poposu geldi hep nedense:KK1::emir_bebek:

ayy ama bunu farketmemiştim cidden.bugün de elbise var üstümde,sabah yürüyordum,anaaaa baktım pişik olmuyorum,çok mutlu oldum yahuuuu.bıkmıştım bebek dötü gibi pişmekten :KK9:

Acaba hep birlikte bir kahvaltıya ne zaman gideceğiz.
Cumartesi sanırım dukancılar toplanmış Face de gördüm. Bayağıda kalabalıkkk. Biz beceremedik bir türlüüü
Tamam yazıyorum listeye. Sorarım ama hergün. Yapmayan olursa cıssss yaparım ona göre. Varmı başka gaza gelen. Gel gellll. CALLAN e gell.
,

nasıl yani yaaaaa,ohoooo çok küstüm şimdi,neden bizim haberimiz yok.burdan da yazmadılar.faceten yazışıyorlar ama biz görmüyoruz kii :KK50: ben de istiyorum,çok kıskandım:KK14:
memleketimin de hakikaten kızları güzel falan heralde ki kimsenin dukana ihtiyacı yok,bir sempatika bir ben,o da gelmedi zaten:KK50:
kasımda gelsem bayram sonrası,toplaşır mıyık kuzlar :KK52:

Geçmiş olsun canım.. Stoklarına hayran kaldıımmm :KK52: Özellikle vişneli lor kurabiyesineee :KK56: Onu nası yapıyon peki, bi de onu desene :KK66: Ben de tarifleri alıp alıp yapmıyom da :S Yapcam yapcaaamm :KK52:

Teşekkür ederim canım, inşallah!! Aralarda bilinçli kaçamaklar oldu.. Malum tatil falan ve uzun diyetten gelen sıkkınlık.. Ama artık olmucak. Son çabalar, bakalım.. İşte ben de artık B değil Ğ planı, M planı Y planı falan deniyorum :KK70: Daha da plan bulamıcam, alfabe bitiyo zaten :KK35: :))

kuzu o benim ar-ge sonucumda ortaya çıkan doğaçlama bir tarif,hemen veriyorum :

çikolatalı-vişneli lor kurabiyesi

7 KSK Yulaf kepegi , 3 kaşık buğday kepeği
4 yumurta
1 pkt kabarma tozu
3-4 kaşık splenda
1/2 pkt tatlı lor ( tuzsuz)
3 ksk süt tozu
1 tepeleme yemek kasıgı yogurt
2 dolu tatlı kaşığı yağı azaltılmış kakao
10 damla vişne aroması

siz isterseniz vişne yerine fındık aroması da kullanabilirsiniz.yada isterseniz hiç aroma koymayın ama koyarsanız daha güzel olur tabi :KK34: bunların hepsini aynı anda iyice karıstırıorum.hatta yoğuruyorum elimle ki lorlar erisin iyice.sonra yaglı kağıt serdiğim tepsiye köfte gibi yuvarlayıp diziyorum.dün bir kısmını da muffin kalıplarında yaptım harika oldu :KK56: 180 derecede ısıttığım fırına veriyorum,afiyet olsunnnn :KK56:

oyy darısı başımaaa :KK52:

çok şükür canım almamışım çok mutluyum :) sınavlarda işte kzıım uyudukça baktım çok iyi deildi açıkcası önceden hep sınavları msj atarlardı bunda atmadılar ve çoğu kişininde haberi yokmuş sınıflar boş denecek kadar az kişiydi :KK50: neyse artık seneye dices mecbur napalım :KK43:
canımcım senin yazdığını kopyalayıp yapıştrdım öyle çıktı bir daha deniyim uğraştın canım çok saolll

gülaycım sen de mi pişik oluyorsun kuzum :KK16:

Merhaba canım,

Ne kadar süre önce bitirmiştin güçlendirmeyi, yani ne kadar sürede aldın 3,5 kiloyu merak ettim. Zaten vermişsin aldıklarını 1,5 kilo kalmış. Ben de bitince almaktan korkuyorum, kolay gelsin hepimize :KK54:[/QUOTE]

11.10.11 67 kilo ile başlamıştım
01.01.12 57 güçlendirme
mart 12 gibi güçlendirme bitti 5 ay sürede 60.5 olmuşum ama haftada 1 günü hiç uygulayamadım ve son aylarda çok abarttım şimdi 58.5 oldum bakalım bi süre tatlılara karbonhidrata veda :)

Merhaba herkesee :KK3:

Bende bugün başladım Dukan'a :KK8:

daha önce denemiştim ama yarım kalmıştı sonrasında aldığım kilolar ve bu diyet sayesinde incelen arkadaşların gazıyla bende başlamaya karar verdim... :KK34:

bugün çıkıp light süt yoğurt peynir alacağım yulaf kepeğini geçen gün almıştım

Herkese kolay gelsin :KK55:

Teşekkür ederim canım, inşallah!! Aralarda bilinçli kaçamaklar oldu.. Malum tatil falan ve uzun diyetten gelen sıkkınlık.. Ama artık olmucak. Son çabalar, bakalım.. İşte ben de artık B değil Ğ planı, M planı Y planı falan deniyorum :KK70: Daha da plan bulamıcam, alfabe bitiyo zaten :KK35: :))
kiiiz :KK9::KK9::KK9::KK9: bizde yeni yeni harf türetiriz daha karakterler var ?! gibi :KK9: ama insallah bu sefer biterrr
ayy ama bunu farketmemiştim cidden.bugün de elbise var üstümde,sabah yürüyordum,anaaaa baktım pişik olmuyorum,çok mutlu oldum yahuuuu.bıkmıştım bebek dötü gibi pişmekten :KK9:

nasıl yani yaaaaa,ohoooo çok küstüm şimdi,neden bizim haberimiz yok.burdan da yazmadılar.faceten yazışıyorlar ama biz görmüyoruz kii :KK50: ben de istiyorum,çok kıskandım:KK14:
memleketimin de hakikaten kızları güzel falan heralde ki kimsenin dukana ihtiyacı yok,bir sempatika bir ben,o da gelmedi zaten:KK50:
kasımda gelsem bayram sonrası,toplaşır mıyık kuzlar :KK52:

medesammm insallah bir daha hic pisik olmazsin bundan sonra tas bebek olasin:nazar:

yaa hatunlar bende istanbulda olucam 5-12 kasim da ozaman olsun bu bulusma:KK8::KK8::KK8:

oldu canımmmm teşekkür ederimmmmmmmmmm :KK19:

Rica ederim canım, sen kilo ver, yine değiştiririz :)

Merhaba canım,

Ne kadar süre önce bitirmiştin güçlendirmeyi, yani ne kadar sürede aldın 3,5 kiloyu merak ettim. Zaten vermişsin aldıklarını 1,5 kilo kalmış. Ben de bitince almaktan korkuyorum, kolay gelsin hepimize :KK54:

11.10.11 67 kilo ile başlamıştım
01.01.12 57 güçlendirme
mart 12 gibi güçlendirme bitti 5 ay sürede 60.5 olmuşum ama haftada 1 günü hiç uygulayamadım ve son aylarda çok abarttım şimdi 58.5 oldum bakalım bi süre tatlılara karbonhidrata veda :)[/QUOTE]

Canım, 5 ay hiç uymadığın halde yine de iyi bir sonuç ve çok abartmadan önlem almışsın. Bize de tecrübe oldu. Bu rejimin en güzel yanı kilo alımına müdahale edebilecek kadar bilgi sahibi oluyor, umutsuzluğa kapılmadan ne yapacağımızı biliyor ve sonuç alıyoruz. 5 aydır zaten sınırsız yemişsin canım, tekrar canın istemeden de verirsin zaten, bitmiş bile :))

Merhaba herkesee :KK3:

Bende bugün başladım Dukan'a :KK8:

daha önce denemiştim ama yarım kalmıştı sonrasında aldığım kilolar ve bu diyet sayesinde incelen arkadaşların gazıyla bende başlamaya karar verdim... :KK34:

bugün çıkıp light süt yoğurt peynir alacağım yulaf kepeğini geçen gün almıştım

Herkese kolay gelsin :KK55:

Hoşgeldin canım, artık yarım bırakmak yok :)) İnşallah en kısa sürede verirsin sen de ve hepimiz sonuca ulaşırız.

Hoşgeldin canım, artık yarım bırakmak yok :)) İnşallah en kısa sürede verirsin sen de ve hepimiz sonuca ulaşırız.

hoşbuldum :KK1:

ay evet inşallah bu son olacak bu sefer çok hırslıyım :KK8:

çok teşekkürler canım inşallah hepimiz hedefimize zorluk çıkmadan ulaşırızz En Büyük TÜRKİYE

kzılar bende dukan kitabını aldım fakat kitaplıkda diğer diyet kitaplarının arasında yerini aldı galiba ben kiloları dfala kafaya takmışımki diyet kitabları koleksiyonu yapmaya başlamışım:))) bakalım arasıra kızımdan fırsat buldukca bişeyler yapmaya çalışıyorum ama nasıl olacak bakalım bu kilolar.

kızlarrr annem rahatsız biraz,ağlıyor falan filan.izin aldım ben işten kaçıyorum,öptüm hepinizi :KK16:

Merhaba canım,hosgeldin.

İnşallah bu defa kalıcı olarak verirsin kilolarını, ama söylediğin şey cok önemli, dukan amca kitabında diyor ya kiloları verdikten sonra zafer sarhoşluğuna kapılmayın diye. Ben guclendirmedeyim ama korkuyorum tekrar almaktan. Ama birlikte başaracağız:))

Hoşbulduuukkk :)) dukan amca baş ucu kitabım artık ama motivasyon çok önemli bugün 3. günüm 81 diyo :)) inşallah olacak busefer ...

Son düzenleme:
hoşgeldin hoşgeldin deeee, o kadar emeği nasıl çöpe attın yahuuuu :KK53::KK53::KK53::KK53:

sana tavsiyem buradan ayrılma :KK34::KK34::KK34: burada kaldığın sürece diyete uygun hareket etmen çok daha kolay oluyor :KK34::KK34:

hoşbulduk canım buradan ayrılmaya hiiççç niyetim yok busefer bu kadar emek çöpe atılmayacak inşallahh :))

selam kızlar uzun zamandır giremiyordum
nasıl gidiyor dukan
dely sen naptın geçtin mi güçlendirmeye

elimin ayasından biraz daha kucuk ve kalem kalınlıgında iki parça tavuk göğsü ızgara ve bir kase yoğurt yedım.. sabah ve öğle arasında baska bırsey yemedım. yesem dahamı ıyı olurdu sızce.. öğleden sonra ara öğün olarak bır küçük ayran içeceğim aksamı yazarımm..

kızlar ben 89,9 u gorsem emınım motıvasyonum tavan yapacak... tıkırıma aldanmayın :KK50: bu sabah 92,5 cıktım..:KK14::KK14:

sımdı sızce ne yaparsam nezaman ben 89,9 u gorurum. tahmınlerınızı ve yorumlarınızı belırtırmısınız..

X