Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşım ve ablası yapmıştı bu diyeti. kilosu daha fazla olan daha çok ve çabuk kilo veriyor gördüğüm kadarıyla ve en çok belden inceldier

Cevapveriyorum b şıkkı :) Dukanın kendi sitesinde sorulan sorulara verilen cevaplarda bir çay kaşığı izinli diyor.

Bu ne yaman çelişki anne....
Eğer 1 çay kaşığı yağ izinli olsaydı krep yaparken neden tavaya 1 damla damlat ve peçeteyle sil diyor.
Ayrıca ne gerek var.
1 çay kaşığı zaten yemeğe ne yapacak.
Malum bazen herkesin yediğini yemek durumda kalıyorsunuz . (ıyhhh alt sınıfın yemeği. bizim gibi dukan tikilerini nelere mecbur bırakıyorlar inanamıyorumm). Ne diyor dukan. Eğer öle yemek zorunda kalıyorsanız suyunu ayırıp tanelerini yiyebilirsiniz. Yani zaten arasıra o yağı alıyor bünye. Yediğimiz peynirde izinli olan hazır gıdada yağ zaten mevcut.
Yani benim fikrim 1 çay kaşığıda olsa extra almamak.

merhaba arkadaşlar,

5 günlük atak evresi sonucunda 91 kg den,88 kg ye düştüm...daha fazla bekliyordum ama olsun önemli değil.. bugün sebze-protein günüm, çok mutluyum sebze yiyebildğm için :KK53:

Cevapveriyorum b şıkkı :) Dukanın kendi sitesinde sorulan sorulara verilen cevaplarda bir çay kaşığı izinli diyor.

ben de 1 cay ve bir corba kasigi arasinda spekulasyonlu oldugunu duymustum.

bence diyeti N surdurulebilirligi konusunda katkisi olacaksa yemek lazim.

1 cay, tatli, corba kasigi 50 kalori falan farkeder anca.
Ben bazen salatama koyuyorum.
Veya salca pul biber ile bir sos yapiyorum etin yaninda yemek icin ona da koyuyorum.
Et pisirirken tavaya da koyuyorum.

Taze fasulye yemegine de koyuyorum.

Domates salca konusunda da cok kasik hesabi yapmiyorum.

Sutu bazen cok iciyorum, degil bir bardak yarim liteden fazla oluyor.
Benim kitabim sut ve domatesi sinirlamiyor mesela.

Bence tum bunlara ragmen dukani bozdugum soylenemez :)

ekmek pilav tatli seker ve coook fazla yag (kavurma falan) yemedigimiz surece bence superiz.

kuzum ton balığını yağsız yiyemediğim için normal balık alıcam (aman amma nazlıyım yaa onu yiyemem bunu yiyemem aç kal o zaman :KK53:)
aynen yaaa onu yemem bunu yemem ac birakmak lazim seni akillanman icin :KK19:
Bu ne yaman çelişki anne....
Eğer 1 çay kaşığı yağ izinli olsaydı krep yaparken neden tavaya 1 damla damlat ve peçeteyle sil diyor.
Ayrıca ne gerek var.
1 çay kaşığı zaten yemeğe ne yapacak.
Malum bazen herkesin yediğini yemek durumda kalıyorsunuz . (ıyhhh alt sınıfın yemeği. bizim gibi dukan tikilerini nelere mecbur bırakıyorlar inanamıyorumm). Ne diyor dukan. Eğer öle yemek zorunda kalıyorsanız suyunu ayırıp tanelerini yiyebilirsiniz. Yani zaten arasıra o yağı alıyor bünye. Yediğimiz peynirde izinli olan hazır gıdada yağ zaten mevcut.
Yani benim fikrim 1 çay kaşığıda olsa extra almamak.

kiiiiiiiz ipekkkkkböcügü:KK9::KK9::KK9::KK9: iyyh alt sinifin yemegi:KK52::KK52::KK52: bayildim buna ben simdi

merhaba arkadaşlar,

5 günlük atak evresi sonucunda 91 kg den,88 kg ye düştüm...daha fazla bekliyordum ama olsun önemli değil.. bugün sebze-protein günüm, çok mutluyum sebze yiyebildğm için :KK53:

Tabrikler. Bence gayet başarılı.
Bende 91 kilo ile başladım. 6 gün atak 3 kg verdim. Dukan 2,2 verirsin demişti fazlası oldu. Bugün 97. günüm ve 14,4 kaybım var. 13 falan daha vermem lazım ve kaçamaklarımda olmadı değil. Tatilde sabitlendim mesela. Alkolle kaçamak yaptığım için. Sonra 10 gün falan 2 ileri bir geri modundaydım. Ramazanda düzeldi şükür. bir kere + gördüm o da wc dendi.

Sebze olayını da pek abartma lütfen. Sadece tek öğün yiyebiliyoruz. Mümkünse sabah yap bunu.

Veya salca pul biber ile bir sos yapiyorum etin yaninda yemek icin ona da koyuyorum.

ekmek pilav tatli seker ve coook fazla yag (kavurma falan) yemedigimiz surece bence superiz.

Bende annemin yaptığı yemeklerden yiyorum ayırıyorum suyunu. Özellikle sebze günlerinde...

aynen yaaa onu yemem bunu yemem ac birakmak lazim seni akillanman icin :KK19:

kiiiiiiiz ipekkkkkböcügü:KK9::KK9::KK9::KK9: iyyh alt sinifin yemegi:KK52::KK52::KK52: bayildim buna ben simdi

:)

Facedeki grupta öncesi sonrası resimlere baktımm. ve bir kere daha ne kadar doğru bir kaar alıp dukana başlamışım dedim. Keşke daha önce başlasaydık. Şimdiye bi gr yağ kalmazdııı :)

aynı şeyi bende düşünüyom ipekim...geçen yaz başlayaydım şimdi incecik olcaktım...neyse seneye yaza artıkın

arkadaşım ve ablası yapmıştı bu diyeti. kilosu daha fazla olan daha çok ve çabuk kilo veriyor gördüğüm kadarıyla ve en çok belden inceldier

kuzuuum dukanda diyo zaten spor spor spor özelikle bel böncesi ince bacaklari kalin olanlara tavsiyesi..sekil a BEN :KK9:

delycim öncelikle geçmiş olsun, biraz geç oldu ama kusura bakma girememiştim çok fazla nete bu aralar:KK17:

sempatika doğum günün kutlu olsun canım :KK16: gönderebilseydik sana dukan usulu pasta yollardık doyasıya yerdin :KK34:

Bu arada kızlar 4 saatlik uykuyla duruyorum dünden beri ama hala cin gibiyim uyumam lazım benim yaa:KK43:

kizzz yat uyu isin ne güzelim kiyamma neden uyuyamadin

allahımmmm yumurta ve peynirin yanında domates salatalık biber yemek, meğerr ne büyük özgürlükmüşşşş:KK52:

ye tatlim ye doya doya yarin yine saf protein:KK9:

merhaba arkadaşlar,

canimm cok güzel vermissin bence daha fazlasina ne gerek zaten patir kütür vereceksin bu kilolari:KK16:

kusummm hic dert degil bende cok süt iciyorum doyurucu oluyor ve sütü zaten bir cok tarifte kullaniyoruz:44:

neyse ki benim de atak bugun bitti 3.5 kg verdim 1.9 demişti mösyö dukan..
şimdi haftada bir kg filan mı oluyor yaklasık tecrübeli arkadaşlarım?

Kizlar su icin diyorum baska da birsey demiyorum:KK53:

ben 4-5 gündür pek su icmiyordum oructanda dolayii minnak minnak yiyordum ama tik yok tartida iki gündür accaip su ictim iki krep yedim aksam yemegi suydu buydu tarti düsüse gecti masallah:KK53:

Ben bugun 97.3 ile artik bki'mi 35 ten asagi dusurdum :)
yani 3.sınıf degil, 2. Sınıf degil, 1. Sınıf bir obezim artik. 83 olunca "kilolu" olucam.

Acı sevmeyen ben işe yarıyormuş madem yiyeyim dedim :KK1: Ulen dilim yanmasada hala içim yanıyo beeee, ankara daha bi sıcak benim için bugün puhahahaha :KK1::KK1::KK1:

X