Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar ya ben sanırım dolgun kalça istiyom.dümdüz popom bnm ya:KK43:( şimdi silikon yaptrsam tuhaf olur dmi? yanlardanda küçülcek ya gitgide:KK51:

alemsin kestanem yaaa cok güldümmm,,kalçaya silikonn :KK1:

günaydın kızlar
güçlendirmenin 1. yarısını bitirdim :KK52:
55 günde kilo kaybım ortalama 1 kg
şimdi 2. yarıya geçiyorum tüm haklarım 2 katına çıktı :KK9::KK9::KK9:

cnm hadı bakam,,kullan haklarını çifter çifter bizede ilet sonuçları :) ben güçlendirmede kilo wermesem,bende su aralar geçmiş olacaktım,bugün 52.gunumdeyim çünkü.ama ben 1300 gram werince onlarıda yapıcam.haftaya cuma memlekete gitmeden geçsem ii olurdu ama bilemiorum.ordada kesın kacamak yaparım gibime gelior cunku kurbanda gidip gidemeyeceğim malum,,bazı yemekleride cok özledım..bilemiorum artk dönüşüm umarım muhtesem olmazzz :KK1:

Walla pilates yapmadım bilemiyorum değerini ama bu başka bişey. İlk 3 gün yapamadığım hareketler vardı. Bildiğin kütük kalkmıyordu bacaklarım yan yan. OO şimdi 2 set bile yapabilirim. AMa totomu yok edecek diye fazla sarmıyorum bacak hareketlerineee.
Bana adresini yaz sana kargo yapayım Türkiyedeysen tabi...

cok sagol tatlisim ama ben yurtdisindayim bir arastiririm ben netten olmadi:26:

Malum 1 haftadır belim ve boynum tutuldu. Terli terli klima vakasııı.
O kadar zorlandım ki anlatamam. Gece sahura kalkmadıma acımdan. Wc ye gitmek zulüm oldu malum çok su içiyoruz. Bende en sonunda dün yakı aldım eczaneden. Şimdi sırtım sıcacıkkkk. Tam soğuk kış günleri için. Ama yeterli değil biraz bakayım nete dedim ve bu bilgileri buldum. Uamrım faysadı olur. Hem diete de destek olur..

Boyun ve sırt egzersizlerinin ehemmiyeti gün geçtikçe artmaktadır. Günde beş vakit kıldığımız namazda, boyun adalelerini kuvvetlendirecek hareketler bulunduğundan dolayı, namazdan çıkarabileceğimiz boyun ve sırta ait hareketleri uygularsak adaleleri güçlendirip ağrılardan kurtulabiliriz.

Boynun öne ve arkaya hareketi
Günde toplam 80 defa yapılmalıdır. İkiye bölerek 40 akşam ve 40 sabah yapılabildiği gibi bir defada da yapılabilir. İlk başlangıçta yaşa ve kasın kuvvetine göre aşırı gitmeden ve kası yormayacak bir sayı ile başlanır. Her gün artırarak 80'e kadar çıkarılır. Aşırı zorlamaksızın başınızı göğsünüze değecek şekilde çenenizi öne eğmeye çalışın. 3-5 sn öne eğikken bekleyin, sonra yavaşça arkaya bükün. 3-5 sn de boynun arka kaslarını kasılı vaziyette bekleyin; ağrısız ve yorulmayacak şekilde 40-80 defa tekrar edin. Hareketi rahat bir pozisyonda, otururken veya ayakta yapabilirsiniz.

Hareketler, boyun ağrılı ise yapılmamalıdır. Hareketler yapıldıkça kas gücü, kasın ısınması, esnekliği artar, hareket alanı genişler. Ağrının açığa çıkması, güçlenmiş bir adalede imkânsız gibidir. Başımızı öne eğip çenemizi gövdemize değdirdiğimiz zaman 9, başın arkaya eğilmesinde ise 8 adet kas kasılma görevi yapar. Bu 17 kas güçlendirildiği zaman yukarı-aşağı bakmalardaki ani tutulmalar meydana gelmez.

Boynun sola-sağa döndürülmesi
Başınızı saat yönünde mümkün olduğu kadar yarım çember çizecek şekilde, aşağıdan sağa ve sola döndürün. Sağa dönüşte sağ omuz başına, sola dönüşte sol omuz başına bakın ve her dönüş sonucunda 3-5 sn boyun kaslarını kasılı tutun; hareketleri yavaş ve yumuşak yapın. Bu harekette 8 adet boyun kası görev görür. Yapılan hareket seansında 15 defa sağa ve sola dönme hareketi yapılmalıdır. Kaslar güçlendiği zaman bu sayı daha artırılabilir.

Omuzun yukarı kaldırılıp aşağı indirilmesi
Ayakta veya oturur pozisyonda her iki omzunuzu önden daire çizerek yukarı kaldırın, 3-5 sn yukarıda kasılı tutun. Sonra kendi hâline bırakmadan aktif olarak aşağı indirin. Bu harekete, toplam 120 defa yapacak şekilde başlayın. Omuzun yukarı kaldırılmasında 5, aşağı indirilmesinde 5 olmak üzere, toplam 10 boyun ve sırt kası görev yapar. Bu hareketi yaparken başınızı gevşek tutmaya gayret edin.

Ellerin kulak hizasına kaldırılıp yana salınması
Elleri göbek üzerinde birleştirip, kulak hizasına kadar kaldırın ve göğsü öne çıkararak sırt kaslarını kasın. Bu hareket sırt kaslarını güçlendirecektir. Göğsü öne doğru iterken sırt kamburluğunu gideren kaslar güçlenecek bilhassa gelişme çağındaki çocuklara yaptırılırsa kamburluk önlenecektir.

Kişi ellerini kulak hizasına kaldırdığı zaman, göğsünü öne çıkarıp 3-5 sn sırt kaslarını kasılı tutmalıdır. Sırt kaslarının gerildiğini hissetmelidir. Kulak hizasına kadar kaldırılan elleri, dirsek 90 derece olacak şekilde tekrar yanlara -kendi hâline bırakmadan- kendi kasılma gücüyle indirin. Bu hareket her seansta en az 15 defa yapılmalıdır.

Omuz ve sırt döndürme hareketi
Omuzla birlikte sırtın sağa-sola döndürülmesidir. Oturur vaziyette yapılmalıdır. İnsan vücudunun belden alt kısmı yana kilitlendiğinden omuz ve sırta yaptırılan döndürme hareketi kasa güç kazandıracaktır; dolayısıyla omuz ve sırt döndürme hareketi oturur vaziyette tercih edilmelidir. Sırt kaslarının aktif çalışmasına yardım eder. Sırt kaslarına yönelik bu hareketle ağrılı bölgenin rahatlatılması, sağlamlık ve dengeli duruşun sağlanması, sırt kaslarının güçlendirilmesi, kötü duruş pozisyonlarından korunma gibi faydalar elde edilir.

Bilhassa sırt egzersizleri yaşlılıkta kemik boşalımını azalttığı gibi, kamburluğun oluşmasını da önler. İçinde 3 döndürme kası olmak üzere sırtın 9 adet ekstansiyon kasını (sırtı dik tutan kaslar) güçlendirir. Özellikle bunlardan 3 kas (m.multifidi, rotator, cervicis thoracis) omurların durumunu tespit eder ve stabil durmasını sağlar. Her seansta bu hareket en az 15 defa yapılmalıdır. Sırt adalesi güçlü olanlar, daha fazla yapabilirler.

Boyun ve sırtın direnç egzersizi
Alnınızı yere dayayarak secde pozisyonunda durun. Ense ve boyun kaslarının tam gerilmesi için dirseğinizi yere dayamayın. Alnın yerle olan direnç etkileşiminden sonra boyun fleksor ve ekstansor kaslarının hepsi gerilir. Ayrıca tâli olarak, sırtın dik tutulan kasları gerilir, göğüs ve omuz, pazu, ön kol, el bileği, el ve bütün vücut kasları kasılır. Alnınızı sert zemine doğru itiniz. Bu hareket boynun ön ve arka grup kaslarını kasar. Boynu geriye büken kaslarla birlikte sırt kasları da kasılır. Yaklaşık boyun ve sırta ait 30 kas kasılma görevi yapar. Alın yere dayalı 3-5 sn tutulur. İlk seansta 40-80 defa yapılabilir. Boyun adaleleri güçlendikçe bu sayı artırılır.

Namazdan çıkarabildiğimiz bu hareketleri yaparak kasları güçlendirdiğimiz zaman boyun ve sırt ağrılarımız olmayacaktır.

Namazda günün belli vakitlerinde belirli aralıklarla yapılan bu hareketler, kültür-fizik antrenmanında arka arkaya (ortalama 15-80 defa) yapıldığı zaman kası güçlendirecek egzersiz formuna dönüşecektir.

Hergün, belli vakitlerde belli bir sayıda boyun sırt egzersizleri yapalım, kulunç, yel, romatizma diye tarif ettiğimiz ağrıların çoğundan kurtulalım.

tebrikler canım.:KK9::KK9::KK9: Güçlendirmede bile kilo vermişsin.:KK76::KK76::KK76: Demek ki hiç kaçamak yapmıyorsun.

:KK9::KK9::KK9:

bravo, gerçekten bravo.
biz seyide zar zor verirken sen güçlendirmede kilo vermişisn. gerçekten çok disiplinli olmalısın. tekrar tebrikler

kızlar merak etmeyin güçlendirmedede gram gram olsada gidior kilolar..ben kilo alırım die korkuodum ama cok sükür bende werdim bzn ödülleri fazla abarttıgım halde :KK1:

kızlar kacamak yapanlarımıza gelsin bu fotoo,,çok güldürdü beni :KK1: :KK52:
$302369_258552900928812_1250620167_n.jpg

kızlar günaydın,nasılsınız bakalım ?
dün akşam yine iftar daveti olduğu için dökülmüş durumdayım.çok yoruldum,46 kişi böööhhhh:KK50:
kamyon çarpmış gibiyim :KK55:
yemek de yiyemedim amma ve lakin sabahhh 73.3 çıktımmm :KK52:
600 gr kaldııı,toplam 20 kilo vermiş olacağım.bi ara tickerımı da güncelleyeyim moral olsun :KK76:
dün yoğunluk sebebiyetiyle belli bir saatten sonra koptum sizden,birazdan okurum geçmişi.
dely ellerine sağlık kuzum,kilo veren tüm arkadaşlarımı alınlarının çatından öpiiriiiimmmm :KK54:

Canım süpersin ya bu kiloların hepsini dukan la mı verdin??Bende 88 kiloyum ilk olrak 75 kiloaya inmek istiyorum.Dukanla 75 e inip sonra ara verilip bir daha başlanılır mı?Özel mesaj hakkım yok mesaj atıp soramıyorum:44:

Günaydın kızlaaarr..!

Dişçiye gittim beeenn.. Ama muayene edip antibiyotik ve ağrı kesici yazdı sadece. Diş eti iltihaplanmış biraz. İsterseniz biraz daha bekleyebilirsiniz çektirmek için dedi. İlaçlar sizi rahatlatır dedi. Ameliyatla alınması gerekiyormuş yamuk çıktığından :18: Oraya Çapa'dan doktor çağırıyolarmış randevuyla, gidip ameliyatını oluyomuşun. Çok zor olmaz dedi ama; tabi öyle dicek :)) Müsait olduğum bi zamanda kendimi hazır hissedince çektircem inşallah.. Ağrısı azaldı, ama geçmedi.. Geçicek ama.. Çok kötü bir durum yokmuş Allah'tan..

............
Tamam o zaman şöyle değiştiriyorum fıstık. Allah en kısa zamanda işlerinize kolaylıklar versin, sihirli değnek değmiş gibi, sen de bir an önce bebişini kucağına al. :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Evet canım, o kadar oldu gerçekten, hadi artık çöz şu diş olayını, yoksa elinden tutup götürücem seni bak. :KK9:

Ne güzel dua etmişsin sen yaaa :KK16::KK16: amin amiiinn!! Çok saol canıımmm :))

Bol şans dely. Umarım dişçi koltuğundan bir kuş gibi hafifleyerek kalkarsın.
pıt diye bitiverir inşallah
bol şans:18::18::18::18::18:

Hepinize çok teşekkürleeeerrrr :KK54: Dilekleriniz işe yaradı :KK16: :) Çektirirken de isteriiimmm :18::KK54:

kızlar merhaba yarın bende aranıza katılmak için kitapı bitirdim ilk günüm nasıl olacak bakalım :)
Hoşgeldin! Hayırlı olsun ve kolay gelsin :)

Bende ise simit yok ama bacaklarım çok kalın ve basenlerim çıkık. Öfffffff onları halletmiş olsam zaten kilo derdim olmayacak.
Bunlar için en etkili spor nedir?. Yürüyüş diye biliyorum ama...:44:

Bende selülitte çok. Yürüyüşü düzenli yapınca azaldığını gördüm.

Kısacası hepimizin derdi ayrı ayrı.:KK14::KK14::KK14:
Callan callan callaaannnn :KK34: Bacaklarım ve basenlerim gerçekten inceldi. Bacaklarım üstü 3-4 cm inceldi.. Belki daha fazla :KK66: Basenler daha da çok.. :KK66: Ama bacaklar için oturup kalkma falan gibi hareketler de var. Onları da yaptım ben. Basen için ayrıca yere yan uzanıp bacak kaldırma var ya :KK66: İşte o birebir :KK66:

...........
dely ne yaptı acaba dün? iyi mi ki? :44:
...........
hakikaten ya az önce gördüm sanki....bi dely gördüm sanki :KK53:
:KK54: Burdayıımmm..!! :KK52: :) İyiyim canlar, saolun... Henüz bir müdahale olmadı dediğim gibi.. İltihabı geçsin.. Bakıcam bakalım :18: Çürük değil de, diş etimi sıkıştırmış işte.. Baktın yer yok geri dön di mi? Yok.. İlle çıkacak.. :KK9::KK9: İnat inat.. Ben inat, kilolar inar, diş inat :KK9::KK9:

Eki Görüntüle 485382
Ay çok komik :KK9::KK9:

Bu arada dün yine twist & shape ve mekik :KK66: Bacaklarım daha da inceleceeekkk inşallaahh!! :KK52:

Son düzenleme:
Anlıyorum aliyecim, biliyorum da.
İnsanın canı istiyor muhakkak. Bırak açlığı su bile istiyor yorgun ve aç olunca.
Avm'ye gidiyorum mesela. Görüyorum burgerler var, köfteler, pizzalar, makarnalar var. Ee gezerkende yorulmuş oluyorsun haliyle. Ama yinede bir süredir kendimi tutmayı beceriyorum ben.
Yoksa bahsettiğin konuda haklısın.
Dün yazdım evdeki yemeklerden, tatlılardan bile istiyorum zor dayanıyorum diye.
Ama bir süre sonra tutabiliyorsun artık kendini. Verdiğin kilolarıda gördüysen.

Ben de yedikten sonra naptım ben durumu da oluyordu.
Dukana başladığımdan beri onu hiç yaşamadım.

ya bende kaçamak yaptım.önceleri kaçamak dediğim birparça karpuz,birkaç üzüm falandı yani çok önemlideyildi en önemli kaçağımı :KK56:güllaçla yaptım hemde 1 dilim yedim:18:.pişmanlık duydum ama şimdi bu diyet bozuldu artık bırakayım:KK5: demiyorum.seyir evrem 1 hafta uzadı diyorum.1 haftada az bi süre deyil.üstelik güllacıda sevmem aslında sütlü tatlı sevmem.şöyle yağı akan şırası akan bi tatlı olaydı.düşünün vücut nekadar istemiş.güllaca bile tenezül etti.aynı bağımlıların bağımlılıklarını bırakırken yaşadıklarını yaşıyoruz.bizde karbonhidrat ve yağ bağımlısıyız.benim kaçamağım +300 olarak tartıya yansıdı Allahtan sütlü tatlıydı.pes etmeyelim arkadaşlar şimdi günah çıkardık gurularımız elbette kızacakki:KK20: biz kendimizi toplıyalım:KK17:

Günaydın kızlaaarr..!

Dişçiye gittim beeenn.. Ama muayene edip antibiyotik ve ağrı kesici yazdı sadece. Diş eti iltihaplanmış biraz. İsterseniz biraz daha bekleyebilirsiniz çektirmek için dedi. İlaçlar sizi rahatlatır dedi. Ameliyatla alınması gerekiyormuş yamuk çıktığından :18: Oraya Çapa'dan doktor çağırıyolarmış randevuyla, gidip ameliyatını oluyomuşun. Çok zor olmaz dedi ama; tabi öyle dicek :)) Müsait olduğum bi zamanda kendimi hazır hissedince çektircem inşallah.. Ağrısı azaldı, ama geçmedi.. Geçicek ama.. Çok kötü bir durum yokmuş Allah'tan

:KK54: Burdayıımmm..!! :KK52: :) İyiyim canlar, saolun... Henüz bir müdahale olmadı dediğim gibi.. İltihabı geçsin.. Bakıcam bakalım :18: Çürük değil de, diş etimi sıkıştırmış işte.. Baktın yer yok geri dön di mi? Yok.. İlle çıkacak.. :KK9::KK9: İnat inat.. Ben inat, kilolar inar, diş inat :KK9::KK9:

Tatlimmm benim oh ya hele sükür:21: aynen ya ne cikiyosun kardesim istemiyorum ama yooook kim anlar:KK19:

off off kizlar ben tatile gidene kadar biraz pilatese asilayimda toparlanayim cok daraltti beni bu bingildamalar:KK50:

ben seviyorum. biraz da kuru nane katınca gayet güzel bir sos oluyor etlerin yanına

aliyem sayın idolüm.mesajlarımı okuyunca kızcan biliyorum.ama idare et bidaha kaçamak yapmıcam vallahi söz.kendimede söz vekiyor.erdim.aslında soracağım bir iki şey var.callen gerçekten iyimi yoksa pazarlama yolumu.ben indirdim.şu amaliyatın 3 haftasını doldurayım başlıyacağım.kolaltımda ve bikaç yerimde 1 rer 1 rer atılmuş dikişlerim var germe yapamıyordum.ama iyileşmesine az kaldı.bide baharatlardan bahsetmişsiniz ender saraçda tarçını,zencefil ve zerdeçalın zayıflamaya etkisi var diyordu.onun kitabını alıp okumuştum.faydasını gördünmü dersen uygulaması zor ve sıkıcı.yani insan ne yapacağını nasıl uyguluyacağını şaşırıyor,üstelik aç kalıyor.şimdi pul biberi bende deniyeceğim.hernekadar gümrükten çıkışı acıda verse bisüre deniyeceğim.çünkü şuan yaptığım yemeklarden tam sıkılma anındayım.biraz değişiklik katmam ger

bi de bu var. çok güldürür beni ya.. Eki Görüntüle 485448 ama ne şeker dimi.. kıyamam sana tamam yemicem :26:

Ahahhaa:KK9::KK9: Kıyamam yemicem demene güldüm ben hahah :KK70::KK70: Çok tatlı :KK70: Valla insan kıyamaz buna :KK70:

Bayramda da inşallah hem ona hem de kendimize kıyamayıp kaçamaklar yapmayız... Bu sefer çok kararlıyıımm!!! :KK4:

Son düzenleme:
Yawru seni CALLEN paklar..
Ben totom daha fazla küçülmesin diye bırakmayı planlırum Calleni. O derece yani....

Bak şuraya yazıyorum. Dua edeceksin bana da Callen teyzeye de.

Htırlayanlar olur. 1,5 ay kadar önce tatile çıktığımda pentiden bu bikiniyi almıştım.

Eki Görüntüle 485337

Güzel güzel de giymiştim. Tabi ordaki kalp biraz kasılmıştı 42 beden di.
Düzenli olarak 10 gün callen yaptım ramazandan beri. Tatilden geldiğimden beri toplam 4 küsür kilo vermiş olmama rağmen gördüğünüz pikini şimdi emanet gibi duruyorrr. Bol boll ay bayılıyorum bu durumaaa..
Cidden mi? Ama ben callan ı indirmeyi beceremedim. Videosuna nasıl ulaşacağım?

Eki Görüntüle 485382
Ayy bu Dukan Amca bana diyor siz sakın üzerinize alınmayın:KK1::KK1::KK1::KK1:

Callan callan callaaannnn :KK34: Bacaklarım ve basenlerim gerçekten inceldi. Bacaklarım üstü 3-4 cm inceldi.. Belki daha fazla :KK66: Basenler daha da çok.. :KK66: Ama bacaklar için oturup kalkma falan gibi hareketler de var. Onları da yaptım ben. Basen için ayrıca yere yan uzanıp bacak kaldırma var ya :KK66: İşte o birebir :KK66:
Callan sa Callan anladık beaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52: tamam Callan yapacağımda bir videolarına ulaşabilsem

Son düzenleme:
aliyem sayın idolüm.mesajlarımı okuyunca kızcan biliyorum.ama idare et bidaha kaçamak yapmıcam vallahi söz.kendimede söz vekiyor.erdim.aslında soracağım bir iki şey var.callen gerçekten iyimi yoksa pazarlama yolumu.ben indirdim.şu amaliyatın 3 haftasını doldurayım başlıyacağım.kolaltımda ve bikaç yerimde 1 rer 1 rer atılmuş dikişlerim var germe yapamıyordum.ama iyileşmesine az kaldı.bide baharatlardan bahsetmişsiniz ender saraçda tarçını,zencefil ve zerdeçalın zayıflamaya etkisi var diyordu.onun kitabını alıp okumuştum.faydasını gördünmü dersen uygulaması zor ve sıkıcı.yani insan ne yapacağını nasıl uyguluyacağını şaşırıyor,üstelik aç kalıyor.şimdi pul biberi bende deniyeceğim.hernekadar gümrükten çıkışı acıda verse bisüre deniyeceğim.çünkü şuan yaptığım yemeklarden tam sıkılma anındayım.biraz değişiklik katmam ger

Yahu donbişşşş :)) Bas bas bağırıyoozzz.. Callan gerçekten işe yarıyor yahuuu....!! düzenli yap bak ne olaca :KK66: Ben de yaptım biliyom, başka yapanlar da var.. Daha işe yaramadı diyen yok :KK66: 1 haftada farkı fark et :KK66:

Arkadaşlar merhaba...
ben de dukan diyetine başladım atak döneminin son günü bugun 2.5 kilo verdim .. deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum muhteşem kilo vermişsiniz tebrik ederim..
atak diyetine başladığım gün adet oldum canım çok tatlı istedi yemedim dayandım . Başım çok ağrıyor iki gündür ölecem yaeee..
sormak istediğim şey kaşar peyniri:) canlarım ben light peynir yiyemiyorum midem bulanıyor çok acı.. normal peynır yedim aknaz diye bi peynir gördüm aldım yedim bi de kaşar yedim ne diyorsunuz güzeller olmaz mı bu iş?:2:

Arkadaşlar merhaba...
ben de dukan diyetine başladım atak döneminin son günü bugun 2.5 kilo verdim .. deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum muhteşem kilo vermişsiniz tebrik ederim..
atak diyetine başladığım gün adet oldum canım çok tatlı istedi yemedim dayandım . Başım çok ağrıyor iki gündür ölecem yaeee..
sormak istediğim şey kaşar peyniri:) canlarım ben light peynir yiyemiyorum midem bulanıyor çok acı.. normal peynır yedim aknaz diye bi peynir gördüm aldım yedim bi de kaşar yedim ne diyorsunuz güzeller olmaz mı bu iş?:2:

Lor peynir dene şekerim ben lordan sonra hiiiç light peynir yemedim kireç gibi bir şey o yaa midenin bulanması çok normal. Kaşar peynire gelince yağ oranı çok fazla o yüzden light kaşarı her gün olmamak koşuluyla yiyebilirsin. Amaaaa duraklamalara da hazırla kendini :KK34:

X