Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam çıtır kedicik :KK19:

Evet sizi özledim uğradım. :KK55:

Tatlı krizleriyle nasıl başedilmesi gerektiğini öğrendin artık, tecrübelisin. Viz gelir sana kriz falan. :emir_bebek:

çıtır sensin bi kere :63:

protein günleri regl öncesi iyi geliyor bana sanırım. ben aynen devam edeyim. off inşallah şu wc sorunumdan kurtulurum.
yarın eksi görmek istiyorum artık. artılardan ekside olsa. keşke eksiler den eksi olsa .. aman ya :KK9::KK9:
bu arada ben bu hafta bildirim yapmiim delycim ya. baksana +300 yada yapim bari aman napak.

başlama tarihi:22.06.2012
başlangıç kilo : 64,7
yaş 34
boy : 165 cm
geçen hafta : 62,5
bu hafta : 62,8
giden : 0
gelen ve paşa paşa gidecek olan : +300 gr:KK14:

artık şu 61 göreyim ya of ne zormuş:KK5:

Son düzenleme:
O kadın iyi niyetli de olsa halt etmiş bence :)) Boyun kaç ki senin?

Nerelerdesin bakalıımmm :KK52::126:

dely tercihdi tatildi sıcaklardı öyle günler geçiyor işte az evvel foçada askeri araca pusu kurmuşlar 1 askerimiz şehit 11 i yaralı ege üni hastanesine kaldırmışlar ama durumları ciddiymiş yüreğimin ortasına bişi oturdu.:KK43::KK43::KK50::KK50:allha belalarını versin o vatan hainlerinin yediği kaba kusanların

ben 5+2 yapıyorum:KK14:
haftaiçi saf protein ( arada bir salata bir domates vs yediğim oluyor gerçi ) yapıyorum haftasonu ps.
bir de böyle deneyeyim denim motivasyon açısından. eh fena gitmiyor önemli olan tabi devamını getirebilmek... şimdilik sorun yok.

hehe benim yöntem
yapılıyor güzelde oluyor ama arada 1+1 yapıp şaşırtmaca lazım ben duraklamalara giriyorum
ama şu da bir gerçek benim bünyem duraklama yapmayı seviyor :KK54::KK54:

çıtır sensin bi kere :63:

protein günleri regl öncesi iyi geliyor bana sanırım. ben aynen devam edeyim. off inşallah şu wc sorunumdan kurtulurum.
yarın eksi görmek istiyorum artık. artılardan ekside olsa. keşke eksiler den eksi olsa .. aman ya :KK9::KK9:
bu arada ben bu hafta bildirim yapmiim delycim ya. baksana +300 yada yapim bari aman napak.

başlama tarihi:22.06.2012
başlangıç kilo : 64,7
yaş 34
boy : 165 cm
geçen hafta : 62,5
bu hafta : 62,8
giden : 0
gelen ve paşa paşa gidecek olan : +300 gr:KK14:

artık şu 61 göreyim ya of ne zormuş:KK5:

Yavaş yavaş da olsa veriyosun işte :)

bana bakma sen, ben android gibi işey oldum artık. ya şimdi böyle söyleyince garip oluyor belki de, ben hala şişmanım o yüzden veriyorum. sen iyice zayıfladın. yağ kalmadı ki vücut rahat rahat harcasın. bende hala çok var. kitap konusuna gelince, zaten sinir oluyorum, başkaları yazıyor da ben yazmıyorum diye. iyice niyetine girdim. bi bakacam bu işlere. 10 kilo verenler kitap yazıyor, milletin dandik dundik tarifleri internette geziyor. asıl kitaplık mevzu da bende, en kral tarifler de... hadi bana biraz gaz verin bu konuda. efsane olayım.

ya da aklıma ne geldi kızlar, bi proje üretsem, hep beraber içinde yer alır mısınız? destek olur musunuz?

yap tabi üretmek gibisi var mı?
yeterki sıkılma yaparken
işin bittiği ve senin tanıtım yaptığın günleri hayal et onları hedefle
bu arada projen nedir

tatlım bende yaşadım.çocuk dogurmak için bile bukadar ıkınmadım.şimdi çok katı şeyler tüketmiyorum.çaylar bende müthiş miyde ağrısı ve bulantı yapıyor.sabah kaltığımda ve akşam yatarken aktivya tüüketiyorum.sadesinide çıkarmışlar diyte zararı olmaz ama ben kaysılı tüketiyorum.kitapta bu tür yoğurtlardan günde 2 tane tüketebilirsiniz diyor.doğal lififi öneriyor.

:KK43:(( ya bende yovita activya seviyorum ama kalorileri çok
içindeki oranlar tatsız
alıp alıp rafa geri koyuyorum

aaaaa bir nesli gördüm sanki ???
burdayım tatlım :) bebeklerimi yatırdım, analarını bubalarını da yatırdım, bi bakınam dedim ama mümkün değil okunmuyor geçmiş :)hani geçmişinize başlayacam da başlayamıyom tövbe tövbe! gevezeler sizi :)))

dukandan herkes mutlu mu?kitabını aldım okumaya başladım bakalım.ama fazla et yemeyen meyveyi cok seven biri için nasıl olacak bilmiyorum.

sizin için bu diyet uygun olmayabilir o zmn.bence karatayı denemelisiniz.çünü bu diyette güçlendirmeye kdr meywe hiç yok.

Hepinize bol eksili, sağlıklı, mutlu bir gün diliyorum.

Benim koşuşturma aynen devam ediyor ama bu sabah tartıldım ve tartıda gördüğüm rakama inanamadım, 55,6 kiloyum :)))

Genç kızlığım dahil bu kiloyu hiç görmedim ben arkadaşlar, koşuşturmadan da biraz gitti sanırım ama kilo almıyor olmam çok güzel.

Kilosundan çok rahatsız, mutsuz, diyete henüz başlamayan, tereddütle bakan arkadaşlarım,

Ben ki tiroid nedeniyle neredeyse aç gezip, bir sürü diyetisyen deneyimime rağmen kilo veremeyen hadi verdim diyelim, verdiğim 1 - 2 kiloyu da fazlasıyla geri alan muhteşem bir bünyeye sahip olduğumu düşünürsek bu dukan amcamın yarattığı sonuç benim için mucizeden farksız. Başlangıçta ben de adını duymama rağmen temkinli yaklaştım, hastayım ben yapamam sağlıksız bir diyet dedim, duyduğum tepkilerin etkisinde kaldım ama buna rağmen burayı okudum, veren arkadaşları takip ettim, kitabı aldım okudum ve hiç de sağlıksız olmadığına inandım ve başladım. Sonuçta atak evresi dışında herşeyi yiyebilir hale geliyoruz. O evre de zaten sınırlı bir süre ve vücudun ezberini bozması açısından şart. Seyirde zaten karbonhidrat, sebze giriyor devreye. Sadece meyve yok evet ama o da meyve şekerinden dolayı. Hangimiz her gün, düzenli olarak meyve yiyor ki, ben şahsen bazen haftada her gün yer, bazen aylarca yemezdim. 3. evre ilk yarısını bitirmek üzereyim her gün düzenli olarak meyvemi yiyorum, ekmeğimi yiyorum, ödülümü yapıyorum, kısaca gerçekten eskisinden çok çok sağlıklı besleniyorum. Çünkü ben rejime başlamadan önce su içsem yarıyor diye ne protein, ne meyve ne de ekmek yiyordum sadece salata yiyip mutsuz, her gün biraz daha umutsuz geçiyordu günlerim. Buna ilave olarak şık giyinmek zorunda olmama rağmen hiç kıyafet bulamadığım, her mağazadan neredeyse ağlayarak çıktığımı düşünürsek dukan benm hayatımda mucizeden başka birşey değil. Bu nedenle ben derim ki eğer sağlık sorununuz yok ise, doktorunuzla görüşmek kaydıyla hiç korkmadan bu diyete başlamanızı tavsiye ederim.

Diyete başladığımda burada olan şimdi olmayan, şu an güçlendirmedeki ve seyirdeki arkadaşlarım,

Evet benim için mucizeydi bu, ama başarmam da, inanmamda en büyük etken sizsiniz. Hepiniz ayrı bir değersiniz benim için ve çok değerlisiniz. Hepinize çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. :KK16::KK16::KK16:

Ne kadarrrr uzun yazdım kızlar bu sabah, bu defa da böyle olsun bakalım :))

Öpüyorum hepinizi. :KK16::KK54::KK54::KK54:

sende iiki warsın sekerimmm :KK16: :KK16:

Sağol canım :KK16: Biraz düşük cümlelerle de olsa düşüncelerimi anlatabildiysem yeter.:)

Sen tam bir irade örneğisin, çok büyük engellere rağmen hepimizden çok yol katettin. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Umarım bundan sonraki hedefine de en kısa zamanda kavuşursun canım. :KK16::KK16::KK16::KK16:

EKİMMMMM canım süpersin sen benim zati dukana başlama sebebim inancımsın bir tiroid hastası olarak diyetisynlerin yüzüme zayıflaman mümkün değil yeterki alma dikkat et dedikleri biri olarak sen benim için harika bir örnek oldun....

seni ayrıca tebrik ederim çünkü tiroid ne beladır çok iyi biliyorum

ilk gün geldiğimde sen vardın ben verdim demiştin bende veriyorum gülüm çok mutluyum umarım böle devam edicek başladığımda 84 kilolardaydım dün 74,8 geldim yani 2 ayda 9 kilo ciarı bu ne demekbilyormusun ben bu kilo için bir yıl ugraşıp veremeyip çok yıldım

olmam gerekn 64 bşi 10 kilo daha var umarım 3 ayda halledicem bunu

hepinize ve ekimim sana teşekkürler

sevgiler

burdayım tatlım :) bebeklerimi yatırdım, analarını bubalarını da yatırdım, bi bakınam dedim ama mümkün değil okunmuyor geçmiş :)hani geçmişinize başlayacam da başlayamıyom tövbe tövbe! gevezeler sizi :)))

heheh sen başla gelmişimize geçmişimize
burada herkescikler neslinin misafirleri var bebeği var bakınamıyordur diyor zaten
ssen geldiğin yerden devam et bizde durum aynı no change :KK54::KK54:

EKİMMMMM canım süpersin sen benim zati dukana başlama sebebim inancımsın bir tiroid hastası olarak diyetisynlerin yüzüme zayıflaman mümkün değil yeterki alma dikkat et dedikleri biri olarak sen benim için harika bir örnek oldun....

seni ayrıca tebrik ederim çünkü tiroid ne beladır çok iyi biliyorum

ilk gün geldiğimde sen vardın ben verdim demiştin bende veriyorum gülüm çok mutluyum umarım böle devam edicek başladığımda 84 kilolardaydım dün 74,8 geldim yani 2 ayda 9 kilo ciarı bu ne demekbilyormusun ben bu kilo için bir yıl ugraşıp veremeyip çok yıldım

olmam gerekn 64 bşi 10 kilo daha var umarım 3 ayda halledicem bunu

hepinize ve ekimim sana teşekkürler

sevgiler

amanın benim gibi biri daha
bende 2 defa hipotiroidi atağı geçirdim sanki pompayla şişiriliyor insan
2003 yılında tanitalara çıkmışım birkaç defa 53 54 kiloyum hepsinde
şimdiki durumumda aşağıda belli zaten
ben 16 mayısta başladım biraz ağır veriyorum ama dert etmiyorum yeterki kalıcı gitsinler zaten yaşım 35 arı gibi bir metabolizmam da yok tiroid belasından
bakalım hakkımızda hayırlısı :21::21::21::21:

ayyyy kızlarrr dün akşamdan beri yazdıklarınızı oku oku bitiremedim bir türlü,çenesi düşük dukaniçeler siziiiiii :KK23:
bu arada süpper yaaaa bugün herkesin enerjisi çok yüksek,kalabalık da buralar pek bir güzel olmuş :KK16:
herkesler de misler gibi vermiş kilocukarını,yüzlerde güller açmış tabiii :KK33:

Günaydın kızlaaarr..
Ben de bildirim yapayım :p 59,7 :p Hala 2 ay önceki kilomda falanım yani.. Pes etcem pes etcem.. Hadi 1 ay daha verdim kendime sinirlerimi bozmiyim diyorum :KK70: He, düne göre -1000 görünüyorum da, o tabi artılardan eksi yani, kandırmaca.. Tam mehter takımı gibiyim yaa.. Hatta benimkiler 1 ileri 2 geri :p Bugün de protein yapıyorum.

Dün yine twist & shape yaptım 20 dakika. 100 dene de mekik çektim. Göbişimden kafamın içinden terler aktı :S Hergün yapabilirim umarım, bıkmam inşallah..
kuzuuuum per etmek yok,en azimli en inatçı dukancansın sen En Büyük TÜRKİYE
en sonunda gitmeyecekler mi gidecekler,heee gitmezlerse nolur zaten çırpı kadar kalmışsın gitmeyiversin kilolar.zaten sen mekik çekip göbişini yok etsen kilo vermeye o kadar da takılmayacaksın zannımca :KK34:

İnan kafaya takacak bişey yok. 2 gün çıkmazsın 3 gün çıkmazsın. ELbet çıkacak. İçinde kalacak hali yk yaa
Hem çıkınca göreceksin ki -500 inan daha keyifliii.

hehehehehe ipeğim böcüğüm çok güldüm yaa,elbet çıkacak haa :KK60:

benim dügünümde hepiniz cakkidi cakkidi oynayin:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::21:

amanninn oynamaz mıyız yaaa,hepimiz fıstık gibi olduk attırırız göbecikleri sonra pistin ortasında ipeğimle callen yaparız :KK60:

görmemişin 69.8 kilosu olmuş, hemen tıkırını güncellemiş.:KK60: ay baktıkça seviniyorum. ortaokulda bile görmedim ben bu kiloyu kızlaaaaar :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

aliye varrr ya sana söyleyecek söz bulamıyorum,tebrik ederim arkadaşım 31 kilo ne demek yaaa :KK9:
benim bir arkadaşım var kız 39 kilo düşünebiliyor musun ve bu kız 36 yaşında.nerdeyse o arkadaşım çıkmış içinden kız :KK9:
helal olsun valla,pes etmeyip sonuna kadar gittiğin için tebrik ederim.herkese de ibret olsun,maşallah sana :nazar:
inşallah rahat rahat 38 beden giyersin tez vakitte :KK34:

kizlar sunu planladim:KK8::KK8::KK8: gruplasma olacak:KK9: haftanin en cok verenle en az vereni iki veya üc kisi olmak üzere minik grup olacak ve toplam verilen kilo yarisilacak anlatabildimmi? atiyorum ben bu hafta 100 gr verdim sonuncu oldumve aliyecim 2 kilo verip birinci oldu bi sonraki yarismada biz ikimiz grup olucaz....sonra birde tenarr ve bulasiksuyu diyelimm onlarda grup olacak :21: sonra en cok veren grup hani aliyecimle ben birbirimizi gaza getirmeliyiz kazanan olabilmek icin tenarr ve bulasiksuyu da aynen öyle :KK23::KK23::KK23: anlata bildimmi:26: double gaz olacak:KK76:

senin gazını yerim ben :KK9:

Burdayım şükürrrr kavuşturanaa..
Delirmemk içten değil aklım hep sizdeee inanın.
Geçen perşembe sabahı ilk mesajımı yazdım siteye. Tam bildirim mesajımı yazıyordum ki cort net gitti. O da ne her şey var kk yok delirdim. Bilgi işlem müdürü 2 gün önce işi bırakmıştı. Yeni gelen dallama kk ya yasak koymuş. Zaten yasaktı genelde ama ben rica ettiğim için açmıştı bir önceki benim pc ye. Bu öküz (ki ben intikamımı alırım nasılsa nede olsa satınalmacı benim elbet işi düşücek) gelir gelmez tüm pc leri eşitlemiş. Aynı haklar olacakmış. Hemen mail döşed,m tabi. Ben satınalmacıyım tüm alışveriş siteleri bana açık olmalı araştırma yapıyorum bilmem ne diye ama kk yı açmadı öküzcan.
Neysee sonra cuma hemen telekoma gittim. Tel bağlansın eve diye. Cumartesi bağlandı tel ama net ancak bugün çözülebildi. Canım çıktı bağlatana kadar. Çok şükür artık evde net var. Belki akşam dan akşama gireceğim ama en azından gündemden uzak kalmayacağımm.

Gelelim neler yaptığımaa. 76 oldum ben. Mucize gibi ramazana 80 le başlamıştım ve bayram sonuna kadar hedef 75 di. Şuan 76 yım be iftar öncesi ne çıkacağım bilmiyorum. Bu arada bayram tatili için programımıda yaptım umarım tatilde kaçamak falan yapmam.

Hafta sonu baza altı toparlama operasyonu yaptım. Yazın ortasında sırf hiç giyilmemiş kışlıkları denemek için aslında. Oooo çok keyiflendim tabi .Bu kış pek alışverişe gerek olmayacak sanırım. NAsılsa zayıflarım diye aldığım dolu cicim var benimmm.
Tabi giy çıkartt deli gibi terledim. Sonrada duş almadan sızdım. Şİmdi iki büklüm çarpılmış gibi geziyorum.Umarım 10 günde atlatırım bişey kalmaz.Hafta sonu bi masaj sauna yapayım iyi gelir diyorum ama sıcakta ve oruçlu gözüm yemiyorr.

Ay çok özledim hepiniziii. Neler oldu biittti bana özet geçin. O kadar çok sayfa varki üstten geçmeye bile gücüm yokkk.

Öpüyorum cümleniziii

<:)

oyyy canım kötü olmuş yaaa ama yeni gelen herkeste böyle bi havalar oluyor,olsun zamanla o da yola gelir ama sen şimdilik evden de olsa yaz bize bebişim :KK16:
bu arada kilon için de tebrik ederim,harika olmuş yaaa :KK9:

Aha :KK52: 2 haftaya 69 :KK70::KK24:

Günaydın :))

ayyy kuzuuum inşallah Allah söyletmiştir ama en sonunda göreceğim 69'u inat ettim En Büyük TÜRKİYE

bana bakma sen, ben android gibi işey oldum artık. ya şimdi böyle söyleyince garip oluyor belki de, ben hala şişmanım o yüzden veriyorum. sen iyice zayıfladın. yağ kalmadı ki vücut rahat rahat harcasın. bende hala çok var. kitap konusuna gelince, zaten sinir oluyorum, başkaları yazıyor da ben yazmıyorum diye. iyice niyetine girdim. bi bakacam bu işlere. 10 kilo verenler kitap yazıyor, milletin dandik dundik tarifleri internette geziyor. asıl kitaplık mevzu da bende, en kral tarifler de... hadi bana biraz gaz verin bu konuda. efsane olayım.

ya da aklıma ne geldi kızlar, bi proje üretsem, hep beraber içinde yer alır mısınız? destek olur musunuz?

canım senin öyle bir projen olursa ve en ufak bir katkım olacaksa memnuniyetle içinde olurum :KK16:
önce/sonra resimlerimizi de koyarız,bizden feyz alırlar :KK34:

Hepinize bol eksili, sağlıklı, mutlu bir gün diliyorum.

Benim koşuşturma aynen devam ediyor ama bu sabah tartıldım ve tartıda gördüğüm rakama inanamadım, 55,6 kiloyum :)))

Genç kızlığım dahil bu kiloyu hiç görmedim ben arkadaşlar, koşuşturmadan da biraz gitti sanırım ama kilo almıyor olmam çok güzel.

Kilosundan çok rahatsız, mutsuz, diyete henüz başlamayan, tereddütle bakan arkadaşlarım,

Ben ki tiroid nedeniyle neredeyse aç gezip, bir sürü diyetisyen deneyimime rağmen kilo veremeyen hadi verdim diyelim, verdiğim 1 - 2 kiloyu da fazlasıyla geri alan muhteşem bir bünyeye sahip olduğumu düşünürsek bu dukan amcamın yarattığı sonuç benim için mucizeden farksız. Başlangıçta ben de adını duymama rağmen temkinli yaklaştım, hastayım ben yapamam sağlıksız bir diyet dedim, duyduğum tepkilerin etkisinde kaldım ama buna rağmen burayı okudum, veren arkadaşları takip ettim, kitabı aldım okudum ve hiç de sağlıksız olmadığına inandım ve başladım. Sonuçta atak evresi dışında herşeyi yiyebilir hale geliyoruz. O evre de zaten sınırlı bir süre ve vücudun ezberini bozması açısından şart. Seyirde zaten karbonhidrat, sebze giriyor devreye. Sadece meyve yok evet ama o da meyve şekerinden dolayı. Hangimiz her gün, düzenli olarak meyve yiyor ki, ben şahsen bazen haftada her gün yer, bazen aylarca yemezdim. 3. evre ilk yarısını bitirmek üzereyim her gün düzenli olarak meyvemi yiyorum, ekmeğimi yiyorum, ödülümü yapıyorum, kısaca gerçekten eskisinden çok çok sağlıklı besleniyorum. Çünkü ben rejime başlamadan önce su içsem yarıyor diye ne protein, ne meyve ne de ekmek yiyordum sadece salata yiyip mutsuz, her gün biraz daha umutsuz geçiyordu günlerim. Buna ilave olarak şık giyinmek zorunda olmama rağmen hiç kıyafet bulamadığım, her mağazadan neredeyse ağlayarak çıktığımı düşünürsek dukan benm hayatımda mucizeden başka birşey değil. Bu nedenle ben derim ki eğer sağlık sorununuz yok ise, doktorunuzla görüşmek kaydıyla hiç korkmadan bu diyete başlamanızı tavsiye ederim.

Diyete başladığımda burada olan şimdi olmayan, şu an güçlendirmedeki ve seyirdeki arkadaşlarım,

Evet benim için mucizeydi bu, ama başarmam da, inanmamda en büyük etken sizsiniz. Hepiniz ayrı bir değersiniz benim için ve çok değerlisiniz. Hepinize çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. :KK16::KK16::KK16:

Ne kadarrrr uzun yazdım kızlar bu sabah, bu defa da böyle olsun bakalım :))

Öpüyorum hepinizi. :KK16::KK54::KK54::KK54:

canım bitanemmmm,çok etkilendim ben yazdıklarından :KK16:
kesinlikle sana katılıyorum,bu durum benim için de mucizeydi,rüyamda bile görsem inanmazdım :KK34:
bütün arkadaşlar,birbirine güç veren herkesler sağolsun.birlikten kuvvet doğarmış gerçekten de :KK19:

Günaydın kızlar. Günlerdir evdeki tadilat işlerinden yorgun düşmüşüm, daha yeni kalktım valla. Neyse bitti ya.

Ve İnanamıyorum kendime hala. Bu kadar nasıl inceldim diye. Dün akşam kitaptan güçlendirme bölümünü okudum tekrar. Yaklaştıkça akvaryumda suyu değişen balık gibi afallamaktan korkuyorum. Bir hafta içinde uyum sağlarım elbet diye düşünüyorum.

Bugün itibarıyla kilom:59.50 :21:

tebrik ederim canım,herkes hepimiz hakettik bu mutluluğu vallahiii :KK76:

amanın benim gibi biri daha
bende 2 defa hipotiroidi atağı geçirdim sanki pompayla şişiriliyor insan
2003 yılında tanitalara çıkmışım birkaç defa 53 54 kiloyum hepsinde
şimdiki durumumda aşağıda belli zaten
ben 16 mayısta başladım biraz ağır veriyorum ama dert etmiyorum yeterki kalıcı gitsinler zaten yaşım 35 arı gibi bir metabolizmam da yok tiroid belasından
bakalım hakkımızda hayırlısı :21::21::21::21:

CANIM BENDE HİPOYUM HEMDE HAŞİMATO olanından ama dukan buna ragmen olayı çözecek ben inandım sende inan ki başaralım

9 haziran: 109.7
9 temmuz: 103.3
9 agustos: 98.1

kilo verme hizim nasil sizce hanimlar?

Giderek yavaslayacak mi acaba?

selam kızlar
ben pazartesı 68.1le basladım kı hayatımda 54u gecmemıstım bırden bu kıloya cıktım
bugun seyıre basladım ve 65.8 olmusum
tamam ıyı hosta BU BAŞAGRISI benı oldurdu sızdede oluyomu ve seker atagı ıcın napıyosunuz

Yeter uleynnnn ne kırılmaz dirençmiş alışmışım haftada bir iki gitmesine hala 81 olmak beni deli ediyorrr :KK52: :KK52:

selam kızlar
ben pazartesı 68.1le basladım kı hayatımda 54u gecmemıstım bırden bu kıloya cıktım
bugun seyıre basladım ve 65.8 olmusum
tamam ıyı hosta BU BAŞAGRISI benı oldurdu sızdede oluyomu ve seker atagı ıcın napıyosunuz

bende 3. ve 4. gün olmuştu sonra bünye alıştı
ama ben vitamin kullanıyorum sende kullan dukan mutlaka multıvitamin öneriyor:21:

X