Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tabii benim gibi yaptığın anda hepsini yememek gerekiyor :KK60: walla bi daha yapmıcam yiyorum hepsini ben olmuyo sonra :KK9:
Dukan yulaf kepeğini en fazla 2 kaşık ile sınırladığı için sanıyorum keki 3 güne eşit bölmek gerekiyor. Fazlası artık dukan keki olmaz.:KK1:

Tatlandırıcım yok. Bu keki şekersiz yapmayı düşünüyorum.

Bu keki yaptığımızda içerisinde 6 kaşık yulaf kepeği olduğu için 3 veya 4 eşit parçaya bölüp gün gün yemek gerekiyor değil mi?
O keki yeyince krepi yememek gerekiyor sanıyorum.:44:

Aliye size bir sorum olacaktı. Maydanoz atak evresinde verilen bir yiyecek. Peki maydanozu ne ölçüde serbest? Bu gün atak evremi bitirdim ama sabah yediğim domates dışında sebze yememeye dikkat ettim. Akşam ise maydanozlu yumurta salatası yaptım. Ama maydanozun ölçüsünü bilemediğim için tereddüt ettim.:44:

günlük kepek hakkı 2 y.k. ona göre bölüp yemek lazım elbette. maydanoz ise atakta ve seyir evresinin protein günlerinde taze baharat olarak serbest. yani köftenin içine yoğurdun üstüne 1 tutam falan gibi... bir tabağı maydanoz doldurup üzerine limon sıkıp yemek doğru değil. ama sp günlerinde bu şekilde sebze gibi tüketebilirsin tabi.

günlük kepek hakkı 2 y.k. ona göre bölüp yemek lazım elbette. maydanoz ise atakta ve seyir evresinin protein günlerinde taze baharat olarak serbest. yani köftenin içine yoğurdun üstüne 1 tutam falan gibi... bir tabağı maydanoz doldurup üzerine limon sıkıp yemek doğru değil. ama sp günlerinde bu şekilde sebze gibi tüketebilirsin tabi.
Anladım canım. Bugün protein+sebze günüm sayayım.:KK34:
Sebze işin içine girince açıkılıyor. Bugün açıktım. Sadece protein yaptığım gün yemek saatinin gelmesini istemiyordum.

peki sizin tercihiniz doğalsan mı yoksa ru sehim mi ben internetten doğalsan olanı aldım sizin kullandığınız markalar neler?

peki sizin tercihiniz doğalsan mı yoksa ru sehim mi ben internetten doğalsan olanı aldım sizin kullandığınız markalar neler?

Ben hep doğalsan kullanıyorumi ru sehim hiç almadım. Bir de rossmandan aldığım kepeğim var iri taneli. Onunla çorba yapmaya bayılıyorum. İkisi favorim diyebilirim

be ru-sheim kullandım uzun süre. geçende aldığım markette indirime girmiş diye doğalsan aldım epeyce. tat olarak çok farkları yok. ru-sheim biraz daha kalın. doğalsan toz gibi. ru-sheimi tercih ederim aslında.

kızlar benim 2 gün sonra atağım bitiyor, ondan sonra verdiğim her kiloya 10 gün mü yapıcam, bu arada 1+1 düşünüyorum. Yani kafam karıştı seyiri kaç gün yapacağım
bu arada ben bügün açımmmmmmmmmmmmmm:KK56:
ya acayip yiyesim var ama kendimi tutuyorum :KK49:
mutfakta olan pilav, tavuk, karnıyarık sizi istemiyorummmmmmmmmmmmmmm:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

ben önce burada yulaf kepeği bulamadığım için kendimce bir yöntem denedim. yulaf ezmesini blendırda tamamen çekip eledim taneleri kaldı unu elendi falat yine de içim rahat etmediği için internetten doğalsan siparişinde bulundum. bakalım sipariş hazırlandı diyor bir iki gün içerisinde elime geçer diye umut ediyorum.
açıkçası krep yemekten sıkıldım yulaf kepeğim geldiği gibi ekmek yapmaya koyulucam. ayrıca tatlandırıcı olarak hangi markaları kullanıyorsunuz ve tavsiye edersiniz büyük bir ihtimal ki tatlandııcıyı da burası küçük bir yer olduğu için bulamayacağımdan internetten siparşişte bulunacağım.

Son düzenleme:
kizlar herbirinize tesekkürederim .. benim kadar sevindiginiz icin de :KK16:

dely cim seni ayrica yerim bitanecim :KK16: gerci hicbirinizi ayiramam ya neyse :KK16::KK16:

kızlar benim 2 gün sonra atağım bitiyor, ondan sonra verdiğim her kiloya 10 gün mü yapıcam, bu arada 1+1 düşünüyorum. Yani kafam karıştı seyiri kaç gün yapacağım
mutfakta olan pilav, tavuk, karnıyarık sizi istemiyorummmmmmmmmmmmmmm:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

canim sen testi yapmadan mi basladin bravo yani :KK9::KK9:

ama güclendirme yerine seyir mi dedin acaba :26::26:

eger güclendirme ise ayrintisini bende bilmiyorum , okumadim cünkü. zira kismet olmadi güclendirme :KK52:

kizlar herbirinize tesekkürederim .. benim kadar sevindiginiz icin de :KK16:

dely cim seni ayrica yerim bitanecim :KK16: gerci hicbirinizi ayiramam ya neyse :KK16::KK16:

canim sen testi yapmadan mi basladin bravo yani :KK9::KK9:

ama güclendirme yerine seyir mi dedin acaba :26::26:

eger güclendirme ise ayrintisini bende bilmiyorum , okumadim cünkü. zira kismet olmadi güclendirme :KK52:

1. devre atak
2. devre seyir ben seyir ne kadar sürecek onu sormak istiyorum:)

jade85ciğim, sen testi yapmamışsın. onu bırak, kitabı da okumamışsın bence...

ben önce burada yulaf kepeği bulamadığım için kendimce bir yöntem denedim. yulaf ezmesini blendırda tamamen çekip eledim taneleri kaldı unu elendi falat yine de içim rahat etmediği için internetten doğalsan siparişinde bulundum. bakalım sipariş hazırlandı diyor bir iki gün içerisinde elime geçer diye umut ediyorum.
açıkçası krep yemekten sıkıldım yulaf kepeğim geldiği gibi ekmek yapmaya koyulucam. ayrıca tatlandırıcı olarak hangi markaları kullanıyorsunuz ve tavsiye edersiniz büyük bir ihtimal ki tatlandııcıyı da burası küçük bir yer olduğu için bulamayacağımdan internetten siparşişte bulunacağım.

esintcim o yaptığın yulaf kepeği değil. eğer kullanıyorsan, kullanmayı bırak derim. asıl olsa 1-2 güne gelir yulaf kepeğin. ben diyetin 2 ayını bitirdikten sonra başlamıştım yulaf kepeği yemeye. bulamamıştım çünkü.

jade85ciğim, sen testi yapmamışsın. onu bırak, kitabı da okumamışsın bence...

esintcim o yaptığın yulaf kepeği değil. eğer kullanıyorsan, kullanmayı bırak derim. asıl olsa 1-2 güne gelir yulaf kepeğin. ben diyetin 2 ayını bitirdikten sonra başlamıştım yulaf kepeği yemeye. bulamamıştım çünkü.

Kitabı okudum kafam karıştı(şimdi kitap yanımda değil bakamıyom arkadasa verdim)o yüzden burda soruyorum

Kitabı okudum kafam karıştı(şimdi kitap yanımda değil bakamıyom arkadasa verdim)o yüzden burda soruyorum
Sitesinden testini yap o zaman.
Uğraşmak istemiyorum dersende hedefindeki kiloya ulaşana kadar seyir yapmalısın diyebiliriz.

Son düzenleme:

öncelikle kitabını geri al. o kitap diyet süresince hatta sonrasında da yanında olmalı. eğer okumadıysan mutlaka oku.
kafa karıştıracak birşey yok. testte çıkan süre kadar atak. vermek istediğin her kilo başına 10 gün seyir. verdiğin her kilo başına 10 gün güçlendirme. zaten testi yaparsan, kaç gün atak kaç gün seyir kaç gün güçlendirme söylüyor sana tarihleriyle.

Nutritionist & Author Pierre Dukan: Slimming Food & Diet Method
bu siteden testi yap.
Adım Adım Dukan diyeti testi | Anne Kaz
burdan da test konusunda yardım alabilirsin

arkadaşlar geçenlerde birileri nar çiçeği çayından bahsediyordu. ben içiyorum da şu an. tadı ve rengi çok yoğun. böyle bişey mi bu?

iyi akşamlar kızlar nasılsınız hiç giremiyorum artık son 2-3 sayfayı okuyabiliyorum ancak umarım herkes iyidir

Croisella ilk önce seni tebrik ederim canım, Allah sağlıklı bir hamilelik ve doğum nasip etsin inşallah , hamile kaldığımı öğrendiğim gün geldi aklıma minik fasülyem sıpacık oldu şimdi 103 cm oldu içeride uyuyor mışıl mışıl :emir_bebek:

Jadecim ataktan sonra seyiri inmek istediğin kiloya gelene kadar yapıyorsun 2 ay 3 ay 5 ay ne kadar sürerse, seyirden sonra 3. aşamaya güçlendirmeye geçince x10 gün hesabı var diyelim atak ve seyirde toplam 12 kg verdin 120 gün güçlendirme yapıyorsun

tatlım ben onu makine ile epey zor yaptım.. makine de eski merdaneli çamaşır makineleri gibi bişey işte bir iki milim aralıktan geçire geçire kıvam buldu anca... naapsak acep? kestane şekeri ya da bir başka gönüllü gelirse birlikte biraz stoklayıp kenara atabiliriz sanırım.. Hani bizde bebek olacağı için ben tek girişemeyebilirim.. (burdan çağrı olsun madem :)

kuzularım tanıştırayım, bugünün dominiki yarının "re"miniki, sevgili arkadaşım, tartıların gözünden ve dilinden hızla düşecek olan çömezimdir kendisi :KK66: Hoş geldin yahu:KK16:

Mi minik olduğunda zayıf bir hatun olacak sanırıımmm komik şeyyy :)

kizlarrrrrrr kac zamandir yazmiyorum. biliyorum ama süper bir haber vermek icin girdim sizlere. hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

sabah test yaptim pozitif cikti. insallah allahim tamamina erdirir.

beni tanimayan arkadaslarim cok özür. tanitayim

ben 15 aralikdan beri yapiyordum dukan i saha güclendirmeye gecemedim. 23 kilo filan verdim. hala devam ediyorum ama sanirim güclendirmeye gecmke zorundayim simdi.

kizlar sakin merak etmeyin eger kurallara uyarsaniz vereceksiniz. azminiz sakin tükenmesin.

ama beni bilenler bilir. o yüzden hamilelik haberimide vermek istedim

Hey MAŞALLAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH. Çok sevindim gözlerim doldu yine. Darısı başımıza... (değilmi medesammm ?)

bak kuşum bu tarifim daha güzelmiş,bunu yap sen de :)

Çikolatalı Kek

2 su bardağı yoğurt
4 yumurta
6 kaşık yulaf kepeği
2 paket kabartma tozu
damağınıza göre tatlandırıcı
Çikolata aroması
2 tatlı kaşığı kakao

Hepiciğini karıştırıp kalıba döktüm,önce yüksek sonra 180 derecede pişirdim.
Çok lezzetli oldu,arzu eden dukanella gibi sıvı bir sos yapıp üstüne de koyabilir,dolapta dursa falan çikolatalı pasta gibin olur

yaa bob'la herşey iyi güzel hoş gidiyordu,h.sonu için tatil planımızı ve hatta diğer haftaki tatil planımızı bile yapıp otel rezervasyonlarımıza ve hatta yemek yiyeceğimiz restaurant rezervasyonlarımıza kadar yaptırmıştık.gelin görün ki öfff bu sabah atıştık yahuuu ve bu sefer ona çok da kızamıyorum.çocuk bir konuda yorum yapıyordu ama yorumu bana göre çok saçmaydı ben de tersledim.ama sonuçta o onun kendi yorumu yani niye tersliyorsun ki ama karnım açtı o sıra sanırım açlığın acısı çocuktan çıktı:KK50:
çok da terslemedim aslında ama o da uzattı durdu ben de ehhh oldum.vapurdaydık,kalktım çektim gittim alt kata,sonra da ayrı ayrı indik görmedik bile birbirimizi :KK19:
oysaki sabah birlikte vapur keyfi yaparak kahvaltı ederek işe gidecektik :KK14:
neyse hallederik herhalde bakalım :KK16:

İŞte teorim yine gerçek oluyor maalesef. Geri dönüş olunca en ufak bir problem de olay büyüyor. Aslında konular saçma sapan olsa da maalesef eskilerin verdiği gazla bi tuhaf hal alıyor olay. Ama kuzu sen şu tatilde bi fırsat daha ver. Hem O na hem kendine. Hem tatil heba olmamış olur.. :) Sonra da oturur bir düşünürsünnn.

X