Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Off regl gelemedi. Kendimi montofon ineği gibi hissediyorum. Göğüsler şiş. Surat düşük. Ne yapmalı? 61.8 im bu sabah itibarıyla. Şu şişlik giderse çok iyi olacak.

kız deli çılbırın 2.5 u nasıl oluyor,yarım yumurta mı kırdın :KK9:
Allah kabul etsin oruçlarınızı kuzuuum,eee dün bozulmadı orucun anlaşılan ha :KK34:

:KK76:

Ay sonunda biri ses verdi. Ne kadar sakin burası. Tabi hatunlar bütün gece sömürmüşler siteyi. Sabaha kadar yazışmışlar. Şimdi herkes uykuda.

3 yumurta beyazı 2 sarısı anlamında dedim canım. Üşendim de 2,5 yazıverdim.
Yok be güzelim yaaa tam saatinde 13,30 da geldi benimki. Ama vicdanen bozmadım orucu bekledim akşama kadar. Uydum da sonra spor yaptım yoksa yıklırdım yemeklten sonra malum sabah 6,30 da kalkıyorum işe gelmek için. Şimdide 1 saat kaldı mesaini bitmesine şükür. Gidip yatacağım tekrarrrr.

kız deli çılbırın 2.5 u nasıl oluyor,yarım yumurta mı kırdın :KK9:
Allah kabul etsin oruçlarınızı kuzuuum,eee dün bozulmadı orucun anlaşılan ha :KK34:

Ay sonunda biri ses verdi. Ne kadar sakin burası. Tabi hatunlar bütün gece sömürmüşler siteyi. Sabaha kadar yazışmışlar. Şimdi herkes uykuda.

3 yumurta beyazı 2 sarısı anlamında dedim canım. Üşendim de 2,5 yazıverdim.
Yok be güzelim yaaa tam saatinde 13,30 da geldi benimki. Ama vicdanen bozmadım orucu bekledim akşama kadar. Uydum da sonra spor yaptım yoksa yıklırdım yemeklten sonra malum sabah 6,30 da kalkıyorum işe gelmek için. Şimdide 1 saat kaldı mesaini bitmesine şükür. Gidip yatacağım tekrarrrr.

kızlar bu çılbır dediginiz nedir ki:44:

kızlar bu çılbır dediginiz nedir ki:44:

Tavada su kaynatıp yumurtayı içine kırıyorsun. Devamında üstüne kırmızı bibeli tereyağı yakılır dökülür. Yada yoğurttt. Tabi bizde yağ yok. Bildiğin yağda yumurtanın sulanmış hali.

:)

Tavada su kaynatıp yumurtayı içine kırıyorsun. Devamında üstüne kırmızı bibeli tereyağı yakılır dökülür. Yada yoğurttt. Tabi bizde yağ yok. Bildiğin yağda yumurtanın sulanmış hali.

:)

suda yumurta kırmak mı :44: Allah Allah bigünde ben deneyeyim bari nasıl bişi olacak :)

canım ne kadar fazla yemiş olabilirsin kiii,2 yerine 3 kaşık mı yedin naptın.o kadarsa bişey olmaz yanii sonuçta büyük kaşık var küçük kaşık var her zaman aynı olmayabilir bişey olmaz :KK34:
amaa oturup 10 kaşık yk yedinse o başka tabi :KK9:

3 kasik ti galiba e bide sahur yaptim ama bu aksama yemem daha kepek:KK19:

bugün ilk oruc kizlar haliyle biraz bas agrisi falan var:26:

sahurda bi kasikli yulaf kepekli dukan pogaca, krem peynir ve hindi jambon

aksamada tavuk gögsü yapicam yaninada zero aldim:KK24::KK24:

iftardan sonra yine acikma durumu olursa meyveli yogurt aldim 0.1 % oranli:KK39:

Uzun zaman önce dukan diyetiyle çok güzel zayıflamıştım ancak koruma ve güçlendirmeyi es geçtim, hayatım bi anda değişti ve şuan 62 kilodan 83 kiloya çıkmış durumdayım, nası yaptım bunu kendime inanamıyorum, işim nedeniyle afyonda bir otelde çalışıyorum ve otelde kalıyorum, atağın 3. günüdeyim menüm biraz kısıtlı, sabah 2 yumurta, öğlen diyet ton balığı akşamda diyet büfesinden tavuk et balık karışık yiyorum, lipton form plus kullanıorum eğer vakit bulabilirde aktara gidersem 9lu zayıflama çayından alıcam, hiç bi kıyafetim olmuyor, fotoğraflara bakmak bile istemiyorum. sanki hiç gitmicekmiş gibi gelio kilolar ve kendime o kadar kızgınım ki anlatamam, hayatımda hiç bu kadar kilo almamıştım :KK43: şimdilik özel bir buzdolabım olmadığı için yoğurt peynir vs. tüketemiorum acaba bu tek düze beslenmenin de bi sıkıntısı olurmu bana, ve uzun süre tartılmadan yapmayı düşünüyorum.... Offf kızlar ya valla çok sıkkın canım yaaaa

üzülme canım bu durumda olan tek sen değilsin ben güçlendirmeyi de 1 ay yapmıştım ona rağmen 53 ten 69 a çıktım çok kısa bir sürede, ben kpssye hazırlanıyordum nescafeler bisküviler çikolatalar derken bir anda oldu, ders çalışırken hiçbir şeyi umursamıyordum nasıl olsa veririm diyordum da öyle olmadı, tekrar kilo vermek zor bir süreç ama hepimiz başarıcaz...

Bu arada benim kafam çok karıştı.Ben ilk dukan yaptıktan sonra ne olur ne olmaz diye doktora kontrole gitmiştim allaha şükür hiç bir şey çıkmadı...Ancak en yakın arkadaşım doktor ve tekrar dukana başladığımı duyunca açtı ağzını yumdu gözünü,yok delirmiş miyim ben ,hastaneye bir sürü insan geliyormuş bu dukan yüzünden,karaciğerde yağlanma ve taş yapıyormuş falan...Beni korkutmadı desem yalan olur,ilk kontrolle gittiğimde karaciğer enzimlerine bakılmıştı diye hatırlıyorum ama emin değilim...İkinci kez dukan yapmak ne derece sağlıklı bilmiyorum ama başka hiçbir diyet bu kadar hızlı sonuç vermiyor,dukanı bırakmayı düşünmüyorum en azından 60 kiloya düşünceye kadar ama kafam karıştı işte...

üzülme canım bu durumda olan tek sen değilsin ben güçlendirmeyi de 1 ay yapmıştım ona rağmen 53 ten 69 a çıktım çok kısa bir sürede, ben kpssye hazırlanıyordum nescafeler bisküviler çikolatalar derken bir anda oldu, ders çalışırken hiçbir şeyi umursamıyordum nasıl olsa veririm diyordum da öyle olmadı, tekrar kilo vermek zor bir süreç ama hepimiz başarıcaz...

Bu arada benim kafam çok karıştı.Ben ilk dukan yaptıktan sonra ne olur ne olmaz diye doktora kontrole gitmiştim allaha şükür hiç bir şey çıkmadı...Ancak en yakın arkadaşım doktor ve tekrar dukana başladığımı duyunca açtı ağzını yumdu gözünü,yok delirmiş miyim ben ,hastaneye bir sürü insan geliyormuş bu dukan yüzünden,karaciğerde yağlanma ve taş yapıyormuş falan...Beni korkutmadı desem yalan olur,ilk kontrolle gittiğimde karaciğer enzimlerine bakılmıştı diye hatırlıyorum ama emin değilim...İkinci kez dukan yapmak ne derece sağlıklı bilmiyorum ama başka hiçbir diyet bu kadar hızlı sonuç vermiyor,dukanı bırakmayı düşünmüyorum en azından 60 kiloya düşünceye kadar ama kafam karıştı işte...[/QUOT

arkadaşım aslına bakarsan ben de korkmaya başladım ,kilom çok hızlı bişekilde inmeye başladı bu kadar hızlı olması da endişelendiriyor beni ,başlarda inemiyorum derken şimdi hızlıca iniyorum ,bu hafta gidebilirsem ben de enzimlereime kan değerlerime baktıracam ,çünkü bu şakaya gelmez sonuçta sağlık,

bu arada arkadaşlar ben dün ps yapmam gerekirken p yaptım ,bugün de evde sebze olmadığından yinne p yapıyorum ,sonuç üç günlük p olmuş olacak ,sizce bişey olur mu yani ne bileyim sistem bozulur mu

bu arada arkadaşlar ben dün ps yapmam gerekirken p yaptım ,bugün de evde sebze olmadığından yinne p yapıyorum ,sonuç üç günlük p olmuş olacak ,sizce bişey olur mu yani ne bileyim sistem bozulur mu

bence 3 gün olmuşken 5+5 yap sonra 1+1 le devam edersin..kitapta 2+2 varda hiç 3+3 yok hem 5+5 yaparsan sistemide bozmamış olursun, bu arada enzim ve kan testi sonuçlarını bize de bildirirsen sevinirim:) ben de ramazan sonu doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü...

suda yumurta kırmak mı :44: Allah Allah bigünde ben deneyeyim bari nasıl bişi olacak :)

Ben de çok sık yaparım çılbır. Suya kırdığınızda eğer çok usta değilseniz yumurta dağılır ve beyazının görüntüsü çok iğrenç olur. Ben o yüzden tavaya kırıyorum yumurtayı. Seramik tavada yağsız pişirip küçük küçük dilimliyorum spatulayla. Sonra başka bir kapta yoğurt, kimyon, karabiber, pulbiberi karıştırıyorum. Yumurtalar hop içine. Oh mis...Üzerine nane de gider.

iyi aksamlar dukancanlar...:KK54:

Ben bugün hic iyi degilim midem agriyor sinir tavan yapmis durumda oglumun dogum günü ben isteyim disarda kutlayacaklardi ben pastayi keserken yanlarina gidecektim ama yagmur yagiyor..:KK43::KK43::KK43: Bir an önce izin günüm gelsede gitsem gözüm görmese bazi seyleri...:KK47:

iyi aksamlar dukancanlar...:KK54:

Ben bugün hic iyi degilim midem agriyor sinir tavan yapmis durumda oglumun dogum günü ben isteyim disarda kutlayacaklardi ben pastayi keserken yanlarina gidecektim ama yagmur yagiyor..:KK43::KK43::KK43: Bir an önce izin günüm gelsede gitsem gözüm görmese bazi seyleri...:KK47:

Canım zor bir gün geçiriyosun belli ki. Oğlunun yanında olamamak gerçekten üzer insanı. Hem de doğum gününde. Senin dün de miden ağrıyordu. Acaba oruçla mı ilgisi var yoksa sinirsel mi?
Ben oruç tutup Dukan'a devam eden arkadaşların su tüketiminin sınırlanması yüzünden biraz sağlık sorunu yaşayacağını düşünüyorum açıkcası. Umarım yanılırım.

Son düzenleme:
X