Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ramazanı geçirip ramazan sonrası atakla başlayın derim ben. ama kendinize güveniyorsanız şimdi de başllayabilirsiniz. ben hergünü sp yaparak geçireceğim ramazanı. bir de hergün 2 yk tam buğday unu ve 2 yk yulaf kepeği ile yatığım ekmek. ekstralarım bunlar.

aslında gönlümdeki ramazandan sonra devam etmek ama korkuyorum alırsam diye
yulaf kepeğinden ekmek görmek istemiyorum ekmek yapmak yerine yoğurtla karıştırmak çok daha iyi
tam buğday unu yasak değilmi

ayy maşallah 14 yaşında oğlun mu var yaa çok genç görünüyosun ama sen :KK53: susuzluk zor haklısın allah kolaylık versin, oruçlarınızı kabul etsin.

Evet canim 14 yasinda büyük oglum cok tesekkür ederim kilolu olunca yasin büyük gösteriyor hele bile zayiflayalim o zaman gör...Ben 51 kilo oldugum dönemlerde kardesinmi diyorlardi oglum icin yok oglum diyordum inanmiyorlardi oglum anne diye seslenince inaniyorlardi.:KK1:

yaa walla aliyecim inanır mısın çok alıştım bu şekilde yemeye yani canım eskisi kadar tatlı falan da çekmez oldu obur gibi yeme krizlerim geçti yani artık gerçekten acıktığım için yiyorum çok güzel bi duygu bu

bende de öyle. eskisi gibi yiyemiyorum artık. hem de makul ölçüerde yediğim için yediklerimin tadını daha çok alıyorum. giden kilolar bir yana, yeme alışkanlıklarımı değiştirebildiğime seviniyorum en çok. eskiden çikolata-cips reyonları beni esir alırdı. sonra reyonlara girmemeye başladım. şimdi yanlarından geçip gidiyorum :-) tamam diyetim bitince yiyeceğim elbette ama makul ölçülerde. geçen gün arkadaşım yanımda kaşıkla nutella yedi. üstelik ben de diyeti bozmuştum o gün. ama makul şekilde bozmuştum. yani bir kaç zeytin, biraz sucuk, 2 dilim ekmek falan, kahvaltı etmiştim... dedim ki kendi kendime 1 kaşık nutelle, kaçamak diye yediğin herşeyden daha tehlikeli. üstelik 1 kaşıkla da kalmazsın. en iyisi hiç yeme. yemedim, ben de inanamadım kendime. kavanozu bitirirdim de bana mısın demezdim... çöplük gibi davranıyormuşum kendime.

ayy maşallah 14 yaşında oğlun mu var yaa çok genç görünüyosun ama sen :KK53: susuzluk zor haklısın allah kolaylık versin, oruçlarınızı kabul etsin.

sorma, bu ara böyle bir uçuşa geçtim. duraklamalarımın hıncını çıkarıyorum. birkaç gün önce düşünüyordum, herkes 3-4 ayda ne kilolar verdi, ben neden bu kadar yavaş veriyorum diye. sonra dedim ki kızım saçmalama, onlar en fazla 5-6 senelik yağlarını yakıyorlar, sen şu an 17-18 senelik yağlarını yakıyorsun. (şu an orta okuldaki kiloma ulaştım da) tam ben bunları düşünürken bir hızlanma oldu bakalım hayırlısı. ramazandan çok korkuyorum. benim her ramazan fiks +3 kilom vardır zaten. kazasız belasız atlatayım da inşallah...

Bende ucusa gecmek istiyorummmmmmm yetti gari bu duraklama yaaaa:KK43::KK43:

Evet canim 14 yasinda büyük oglum cok tesekkür ederim kilolu olunca yasin büyük gösteriyor hele bile zayiflayalim o zaman gör...Ben 51 kilo oldugum dönemlerde kardesinmi diyorlardi oglum icin yok oglum diyordum inanmiyorlardi oglum anne diye seslenince inaniyorlardi.:KK1:

ayy çok şanslısın cınım maşallah genç göstermek pek güzel :nazar:

aslında gönlümdeki ramazandan sonra devam etmek ama korkuyorum alırsam diye
yulaf kepeğinden ekmek görmek istemiyorum ekmek yapmak yerine yoğurtla karıştırmak çok daha iyi
tam buğday unu yasak değilmi

seyirde yasak evet. ama işte ramazan için öyle bir ayrıcalık tanıdım kendime. günde 2 yk ekmeğime kattım. dün sahurda yaptığım ekmeğin hepsini bitiremedim bile.

bende de öyle. eskisi gibi yiyemiyorum artık. hem de makul ölçüerde yediğim için yediklerimin tadını daha çok alıyorum. giden kilolar bir yana, yeme alışkanlıklarımı değiştirebildiğime seviniyorum en çok. eskiden çikolata-cips reyonları beni esir alırdı. sonra reyonlara girmemeye başladım. şimdi yanlarından geçip gidiyorum :-) tamam diyetim bitince yiyeceğim elbette ama makul ölçülerde. geçen gün arkadaşım yanımda kaşıkla nutella yedi. üstelik ben de diyeti bozmuştum o gün. ama makul şekilde bozmuştum. yani bir kaç zeytin, biraz sucuk, 2 dilim ekmek falan, kahvaltı etmiştim... dedim ki kendi kendime 1 kaşık nutelle, kaçamak diye yediğin herşeyden daha tehlikeli. üstelik 1 kaşıkla da kalmazsın. en iyisi hiç yeme. yemedim, ben de inanamadım kendime. kavanozu bitirirdim de bana mısın demezdim... çöplük gibi davranıyormuşum kendime.

ayy ben de aynıydım hemen hemen hergün 400 gr nutella yiyodum psikopat gibi yiyodum sadece nutella diil yani, pideler, pizzalar. 9 ayda 54 kilodan 68 kiloya çıktım o dönemde işte :KK43: bu arada 9 ay deyince yanlış anlaşılmasın hamilelik falan değildi :KK1:

Son düzenleme:
bence saf protein yerine protein+sebzeyle çözersin sen bu işi 2-3 ayda :) maşallah bu kadar gitmeye hevesliyse yağların :nazar:

keşke dediğin gibi olsa inşallah kilo almadan ramazanı tamamlarım sonra 1 hafta atak ardındanda 1 ay 1+1 yaparsam idealime kavuşurum diyorum

keşke dediğin gibi olsa inşallah kilo almadan ramazanı tamamlarım sonra 1 hafta atak ardındanda 1 ay 1+1 yaparsam idealime kavuşurum diyorum

10 kilo için 1 hafta atak mııı :KK53: yok yaw dukanın sitesindeki testi yapsana bi cınım kaç gün dicek atak için? tahminim max. 3-4 gün der

darısı başına diyeyim o zaman yasenacım

Amin canim insallah ne güzel gidiyordu bi takildi sorma gitsin simdiye su kadar giderdi duraklamasaydim diye üzülüyorum öyle asiri kacamak da yapmiyorum...Gidecek insallah..Kilo ayni ama beden inceliyor bunada sükür....:KK34:

medesamın 100 gr ı silmesi uğurlu geldi :KK16: bu sabah 67.3 çıktııımmm :KK52:

Son düzenleme:
Günaydın Dukancanlar.

Herkesin çenesi pek düşüş bakıyorum. Sabahtan beri oku oku bitmediii.

1. başarılı (P) ramazan günümü açıklıyorum. Umarım 30 gün bu kadar düzenli gider..

Sahur:
2,5 yumurtadan çılbır
Dukan ekmeği,
Peynir

İftar:
1 kase dolusu yumurta ile terbiyelenmiş unsuz işkembe çorbası. (ALışverişte canım isteyince ilk günü işkembeyle açayım dedim.)
2 büyük parça bonfile en yazğsızından.
1 dilim peynir.
1 yumurta.
Az yoğurt.
1 bardak zero

1 lt yemekte 1,5 lt yemekten sonra su

1 saat callen
15 dk. trambolin.

Ve kendimi, inanılmaz hafif hissediyorum.

İftar öncesi tarıldım. Perşembe bildiriminde 80 olan ben iftar öncesi 79,4 ü gördüm şükür. AA hemde regl olmama rağmen.

Neymiş öle ramazanlarda midemi dolduruyormuşumm. Hiç rahatsız olmadım dün gece. KArnımda doydu. Sporda iyi geldi. Pide de hiç canım istemediii. Az koklayayım dedim eski kokusu da yok zaten. Çok şükür ilk günü başarıyla atlattım.

Bugün hasta olduğumdan gece sahura kalkmadım. Ama kahvaltıda yapmadım. Ofiste de yiyemiyorum çekiniyorum. Öplen yerim artık sp günüm nasılsa. İşin kötüsü sabak içtiğim yarım lt den başka su da içemedim. Öğlen yemekte 1 lt içerim artık.

Umarın herkesin ilk günü başarılı geçmiştir. ÖPÜLDÜNÜZ KUZULARR

söylemesi ayıp annem cok güsel künefe yapar,,ama bunun sogugu gelmez o yüzden bigün bizde gelip yemen lazım cnm :KK1: Annemler İstanbula geldiğinde dawet ederim seni,Yalova dedigin surası ztn atlar gelirsin:KK16:

:KK16:

Kuzu sen künefesini hallet benim onu pişirmek için bakır kabımda var. Şerbetini ayarlayabilecek kabiliyetimde şükür. Benim annem Antepli. Anlarım bu işlerden şükürr. Ohh beni alan yaşadı. İLGİLİLERE DUYURULUR...

Bugün 4. günüm ve 3 kilo 200 gram oldu :KK70::KK52:

Ohh ohh gitsin kilolar MAŞALLAH

DUKANCILARI BEKLEYEN SİNSİ TEHLİKELER

Sadece kilo vermek için bunca kısıtlı besini yemek metabolik sonuçları açısından bakıldığında diyabet, kalp hastalığı, dislipidemi ve hipertansiyona zemin hazırladığı, sağlıklı bireyde ise ketosize neden olup, kanda ürik asit düzeyini anlamlı olarak yükselttiği görülmektedir. Sağlıklı ve kronik hastalığı olan bireylerde vücutta keton birikimi böbrek, karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, insülin metabolizmasında olumsuz etki yaratmaktadır. Sodyum ve su kaybı ile hipotansiyon, kabızlık ve nefroliasiz görülebilmektedir. Buna ek olarak yüksek miktarda hayvansal protein alarak böbrek fonksiyonları bozulmakta, yüksek yağ alımına bağlı olarak ise hiperlipidemi, insülin reistansı ve glikoz intoleransı oluşmaktadır.

VERİLEN KİLOLAR HIZLA GERİ ALINIR

Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek adına gerekli tüm vitamin ve minaralleri yeterli oranda almak çok önemli. Karbonhidrat, protein gibi bahsettiğimiz besinlerden herhangi biri tüketilmediğinde ya da olması gerekenden az ya da çok tüketildiğinde birtakım sorunlar yaşandığı ve sağlığın bozulduğu tıbbi olarak kanıtlanmış bir gerçek. İnsanın hastalıklara karşı korunabilmesi için dengeli beslenme ayrı bir öneme sahip. Bu nedenle Dukan gibi protein ağırlıklı bir diyet hızlı kilo vermeye yardımcı olurken, akabinde verilen kiloyu hızla geri almanızı ne yazık ki engelleyemiyor ve beraberinde uzun süre uygulandığı takdirde beraberinde çeşitli rahatsızlıkları da getiriyor. Gelin görün ki zayıflamak adına birçok hataya düştüğümüz de bir gerçek!

Sabah gazetesinin internet sitesinde okudum ve tedirgin oldummmm :KK14:

Yüksek yağ derken??
Şaşırmış bunlar.

4 günlük atak giden kilo 2.6 kaldı 5 kilo sizce bu 5 kiloyu kaç gunde veririm tecrübeli arkadaslar cevap verirse çok sevinirim

1 ay diyorum. yokmu azaltann??

anaaa ipeeek :KK3: naber ayyy benim çıkmam lazım ama şimdi :KK54:

benim mesai sabah 7 de başlıyorr ramazan münasebetiyle....

yaaniii hepsi fotodaki gibim olmuyo tabii o en cillobu diyelim :106:

QUOTE=SportmenKedi;25599197]
kız allah seni napmasın :KK60:
adam feyk feysine josh duhamel'in resmini koymuşta sen de yedin mi..:KK30:
oyyhh :KK60:karnıma ağrılar girdi:KK60:
[/QUOTE]

ayyy tenar ya butun hayallerimizi suya düşürdün..bende dicektim söle resimlerimizi önune sac,,artk hangimizi secerse dieee:KK1: :KK1:
heh işte tam ben de bunu demek istemiştim medesaya accık sümsük oluyolar yaniii :KK1: yaw benim koca da yazılım sektöründen ama ben öyle seviyorum hep benim dediğim oluyo :KK53::KK53::KK53:
yaa var ya benimki ikea gezmeyi de seviyo biliyon mu :KK33::KK35::KK60:

koptummm yorumlarınaaa :KK1: ne güsel bulmusn işte başına vur ekmegini al :KK1:

Canlarım ciğerlerim...

Ben çıkıyorum.. İftardan sonra Bursa'ya gidiyorum. Yarın sabahınan 5-6 gibi de Antalya yolcusuyuz.. Gece pek uyuyamıcam ama, yolda arabada uyurum artıkın :KK66: Zaten sonra da dinlencem kısmetse bol bol..
Sizleri takip etmeye çalışıcam ama çok zor olacak. Ara ara yazarım canlar... ama face'deyim :KK66: Muuccckk!! Hepinizzeeee:KK54::KK54:

iyi tatiller,,bizim içinde dinlenn :KK16:
[
işte eski bir eteğimin içine yeniden girebildim :KK76:

tebrikler cnmmmm,,bende bittim o yerdeki paspaslara :KK1:

iftar öncesi tartı. 71.9 :-)

gözün aydınn cnm.. :KK16:

Mükemmel dukan ile mi verdin bu kiloyu şok oldum Allahım banada nasip etsin. tebrik ediyorummmmmmmmm:KK9:

buradaki hepimiz dukan ile werdik bu kiloları..

Sorduğum sorulara cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler ederim.

Anladığım kadarıyla Dukan Diyetinde atak evresinde kaçamağa yer yok.

İftar için misafirlerim olacak. Onları bir halledeyim bir daha Dukan diyetini deneyeceğim. Sonucu sizlerle paylaşırım.

Uzun zaman önce dukan diyetiyle çok güzel zayıflamıştım ancak koruma ve güçlendirmeyi es geçtim, hayatım bi anda değişti ve şuan 62 kilodan 83 kiloya çıkmış durumdayım, nası yaptım bunu kendime inanamıyorum, işim nedeniyle afyonda bir otelde çalışıyorum ve otelde kalıyorum, atağın 3. günüdeyim menüm biraz kısıtlı, sabah 2 yumurta, öğlen diyet ton balığı akşamda diyet büfesinden tavuk et balık karışık yiyorum, lipton form plus kullanıorum eğer vakit bulabilirde aktara gidersem 9lu zayıflama çayından alıcam, hiç bi kıyafetim olmuyor, fotoğraflara bakmak bile istemiyorum. sanki hiç gitmicekmiş gibi gelio kilolar ve kendime o kadar kızgınım ki anlatamam, hayatımda hiç bu kadar kilo almamıştım :KK43: şimdilik özel bir buzdolabım olmadığı için yoğurt peynir vs. tüketemiorum acaba bu tek düze beslenmenin de bi sıkıntısı olurmu bana, ve uzun süre tartılmadan yapmayı düşünüyorum.... Offf kızlar ya valla çok sıkkın canım yaaaa

selam dukan güzelleri:))

dün unonun tM Thıllı ekmegini aldım. 2 dılım ekmegimi ben 1 dlm sahurda 1 dılım iiftarda yiyorum.

iftarda

3yk dana kusbası et yagsız

koca bardak ayran 1 dilim ekmek
domates salata ve
1 bardakta efsane uludag gazozu sekersiz asprtamla tatlandırılmş.

ve meyve yedim. 1 dlm armut yarım dlim karpuzzz:))) yulaf kepegi 1 kasık
sahur

1 dlm ekmekten tost ,peynır ,1 yumurta, domates salata cok az..
yulaf kepegı 1 ksk.
2,5 lt su yesil cay 1 tane . 1 tanede maden suyu.
aksama ne yesem ac aba. :KK52:

dun önce sabah tartilidm 57.10kg geldim sonra iftara yakın tartıldım.56,50 kg geldim ama ben ınanmıyorum onaya:)))hangisi makbulkine:)))
aslında ben hergun tartılmayı sevmiyorum.4 5 gunde bir tartiliyorum.

eşim dun sen ne oldun böyleya ... yeter dal gibi oldun dedi. ye biraz cok zayıfladın demezmi. pek bi sevindirik oldum.komsularım kız ne cok zayıfladın fazla zayıflama bize nispet mi yapiosun moralımızı bozuyosun diyip gülüyorlar:)))) etrafımdakilerden duyduklarım bneı cok mutlu ediyor. umarim sizde diledigniz kiloya gelirseniz. şimdikimişm güclendirmeye adpte olmak:))))

kizlarrr ben bugün yulaf sinirimi astim ya cok kötü hissediyorum kendimi ama cok aciktim bu regl beni halsiz birakiyor bilseydim neslimin o kekinden yapardim ama cok fazla oldu :26::26::26: yarin protein günüm zaten sahurda krebimi yapicam yarim kasik yulak kepegi ile baskada yemem insallah:KK76: dengelerim

canım ne kadar fazla yemiş olabilirsin kiii,2 yerine 3 kaşık mı yedin naptın.o kadarsa bişey olmaz yanii sonuçta büyük kaşık var küçük kaşık var her zaman aynı olmayabilir bişey olmaz :KK34:
amaa oturup 10 kaşık yk yedinse o başka tabi :KK9:

kızlar şimdi ben atak yapıp tekrar başlıcam ya dukana...kilo verirmiyim yoksa bu yediklerimden dolayı bi süre yerimde mi sayarım:S

kuzum yerinde saysan bile kilo almaktan iyidir öyle değil mi :KK34:
elbette diyeti bozduğun için birden veremeyebilirsin ama 3-5 gün içinde yeniden vermeye başlarsın diye düşünüyorum.
ama oyalanma hemen disiplinli şekilde başla,ver şu kilolarını da yeni manita haberlerini alıp bizde keyiflenelim :KK23:

Günaydınnnn şekerlerrr :) Dukan macerama devam etmeye karar verdiiim. Son 13 kilom gidecekkk :)))

hoşgeldin canıımm,kaybolma artık.devam etme kararına sevindim.zaten çabucak verirsin,senin için artık 13 kilo ne ki :KK34:

medesamın 100 gr ı silmesi uğurlu geldi :KK16: bu sabah 67.3 çıktııımmm :KK52:

gördün mü bak demiştim ben sana,içime doğmuş peşinen _ verdik sana :21:

Günaydın Dukancanlar.

Herkesin çenesi pek düşüş bakıyorum. Sabahtan beri oku oku bitmediii.

1. başarılı (P) ramazan günümü açıklıyorum. Umarım 30 gün bu kadar düzenli gider..

Sahur:
2,5 yumurtadan çılbır
Dukan ekmeği,
Peynir

İftar:
1 kase dolusu yumurta ile terbiyelenmiş unsuz işkembe çorbası. (ALışverişte canım isteyince ilk günü işkembeyle açayım dedim.)
2 büyük parça bonfile en yazğsızından.
1 dilim peynir.
1 yumurta.
Az yoğurt.
1 bardak zero

1 lt yemekte 1,5 lt yemekten sonra su

1 saat callen
15 dk. trambolin.

Ve kendimi, inanılmaz hafif hissediyorum.

İftar öncesi tarıldım. Perşembe bildiriminde 80 olan ben iftar öncesi 79,4 ü gördüm şükür. AA hemde regl olmama rağmen.

Neymiş öle ramazanlarda midemi dolduruyormuşumm. Hiç rahatsız olmadım dün gece. KArnımda doydu. Sporda iyi geldi. Pide de hiç canım istemediii. Az koklayayım dedim eski kokusu da yok zaten. Çok şükür ilk günü başarıyla atlattım.

Bugün hasta olduğumdan gece sahura kalkmadım. Ama kahvaltıda yapmadım. Ofiste de yiyemiyorum çekiniyorum. Öplen yerim artık sp günüm nasılsa. İşin kötüsü sabak içtiğim yarım lt den başka su da içemedim. Öğlen yemekte 1 lt içerim artık.

Umarın herkesin ilk günü başarılı geçmiştir. ÖPÜLDÜNÜZ KUZULARR

Kuzu sen künefesini hallet benim onu pişirmek için bakır kabımda var. Şerbetini ayarlayabilecek kabiliyetimde şükür. Benim annem Antepli. Anlarım bu işlerden şükürr. Ohh beni alan yaşadı. İLGİLİLERE DUYURULUR...

Ohh ohh gitsin kilolar MAŞALLAH

Yüksek yağ derken??
Şaşırmış bunlar.

1 ay diyorum. yokmu azaltann??

benim mesai sabah 7 de başlıyorr ramazan münasebetiyle....

kız deli çılbırın 2.5 u nasıl oluyor,yarım yumurta mı kırdın :KK9:
Allah kabul etsin oruçlarınızı kuzuuum,eee dün bozulmadı orucun anlaşılan ha :KK34:

Uzun zaman önce dukan diyetiyle çok güzel zayıflamıştım ancak koruma ve güçlendirmeyi es geçtim, hayatım bi anda değişti ve şuan 62 kilodan 83 kiloya çıkmış durumdayım, nası yaptım bunu kendime inanamıyorum, işim nedeniyle afyonda bir otelde çalışıyorum ve otelde kalıyorum, atağın 3. günüdeyim menüm biraz kısıtlı, sabah 2 yumurta, öğlen diyet ton balığı akşamda diyet büfesinden tavuk et balık karışık yiyorum, lipton form plus kullanıorum eğer vakit bulabilirde aktara gidersem 9lu zayıflama çayından alıcam, hiç bi kıyafetim olmuyor, fotoğraflara bakmak bile istemiyorum. sanki hiç gitmicekmiş gibi gelio kilolar ve kendime o kadar kızgınım ki anlatamam, hayatımda hiç bu kadar kilo almamıştım :KK43: şimdilik özel bir buzdolabım olmadığı için yoğurt peynir vs. tüketemiorum acaba bu tek düze beslenmenin de bi sıkıntısı olurmu bana, ve uzun süre tartılmadan yapmayı düşünüyorum.... Offf kızlar ya valla çok sıkkın canım yaaaa

canım olan olmuş artık.adam boşa 3.ve 4.evre dememiş,öyle olsa seyirde ineceğiniz kiloya inince normal hayata dönün derdi dimi :KK34:
bende otelciyim canım,dolabım yok diyorsun ama light süt,yoğurt,light peynir gibi malzemelerini alıp otelin dolabında bir köşeye koyamaz mısın,ben öyle yapıyorum :KK76:

X