Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar merhabaa ben yeni arkadaşınız.aranıza daha bugün katıldım artık bişeylerin değişmesi gerekiyor :KK43: ben 21 yaşındayım ve kilom 102.kendmi çok kötü hissediyorum.dün bir arkadaşım bana dukan diyetini tavsiye etti ve bende mesjlarınızı genel olarak okudum.başarı öyküleriniz beni gururlandı ve kendime inancım güçlendi sizlerin sayesinde.yalnız bu işe nasıl başlayacağımı ve neler yapabileceğimi tam olark bilmiyorum.üstelik yarın ramazan başlıyor ne yapabilirm lütfen bana yardımcı olun yol gösterin tecrübeleriniz doğrultusunda :KK43:

hoşgeldin htc, ben de 101 kg ile başlamıştım. sen benden daha şanslısın. yaşın genç olduğu için daha hızlı kilo vereceksin. hadi hayırlı olsun.

sayenizde inancım gitgide artıyor.iyiki yanımdasınız ne kadar doğru bir şeye karar verdiğimi daha net görebiliyorum şuan :)) yalnz aklımı karştırn tek bir şey var.yarn ramazanın ilk günü ve oruç tutmyı istiyorum.bu diyeti etkiler mi yoksa iftardan snra uygulasam olur mu? siz nasıl devam etmeyi düşünüyor sunuz ? fikirlerinize ihtiyacm var..

aylardın diyete devam eden bizler bile ramazanda nasıl yapsak diye kara kara düşünüyoruz. kara senin elbette ama ben senin yerinde olsam ramazandan sonra başlarım. acele edip yarım bırakmaktansa. öylesi daha iyi. ama ramazan sonrasına kadar hevesimi kaybederim dersen onu bilemem.

Sen ne sandin sekerim...süper gidiyorsun motive etmek icin degil inatci olunca kilolar az az gidiyor bak ben 1 aydan fazla ayni kilodayim 90 altine düsemedim...

su ramazanda da kalan 5.7 y verse 88 olsa ooooo daha ne ister bu asya bu deniz :KK9::KK9::KK9:
aferim kuzumaaaa ohhh bundan sonrası daha keyifli olacak :KK9:
daha dün gibi hatırlıyorum tam yolun yarısına geldiğimi,inanamamıştıım ama bak şimdi tamamı bitttiii,inşallah sen de en kısa sürede hedefine ulaşırsın :KK16:

yooookkk ben 8 li rakamları görmeden keyif neyim alamam. hala inanamıyorum ya 18 kg verdiğime. 8 li rakam görmem şart.

Kızlaaaarr!

İşlerim vardı, aceleye geldi biraz.. Yanlışlıklar varsa kusura bakmayın.. İşte çizelgemiizzz...

Tebrikler sizeeeee:KK9::KK9:

Eki Görüntüle 468229

eline sağlık bebeğimmmmmm,,,,

aylardın diyete devam eden bizler bile ramazanda nasıl yapsak diye kara kara düşünüyoruz. kara senin elbette ama ben senin yerinde olsam ramazandan sonra başlarım. acele edip yarım bırakmaktansa. öylesi daha iyi. ama ramazan sonrasına kadar hevesimi kaybederim dersen onu bilemem.

hmmmm öyle mi dersiinizz.aslında hevesimin kaçacağını düşünmüyorum.heves değil olması gereken bu çünkü.sizler gibi güzelleşmek istiyorum bende :) sadece geç olmasını istemiyorum.birçoğunuza göre yaşım gençtir tahmin ediyorum.sadece geciktirmek istemiyorum bunu daha fazla.ama sizin tavsiyelerinize her zaman önem veririm.eğer ramazandan snra bütün bir şeklde başlamamın daha uygun olacağını düşünüyorsanız siz benden daha iyi bildiğiniz için saygı duyarım.herkes buna katılır mı acaba?

hmmmm öyle mi dersiinizz.aslında hevesimin kaçacağını düşünmüyorum.heves değil olması gereken bu çünkü.sizler gibi güzelleşmek istiyorum bende :) sadece geç olmasını istemiyorum.birçoğunuza göre yaşım gençtir tahmin ediyorum.sadece geciktirmek istemiyorum bunu daha fazla.ama sizin tavsiyelerinize her zaman önem veririm.eğer ramazandan snra bütün bir şeklde başlamamın daha uygun olacağını düşünüyorsanız siz benden daha iyi bildiğiniz için saygı duyarım.herkes buna katılır mı acaba?

ben geçen sene ramazandan önce başladım. ramazanda verdikelrimi geri aldım. sonra da tavsadı gitti
aralıkta tekrar başladım. benim seyirde 9. ayım. buna rağmen ramazanda zorlanacağımı biliyorum. ki ben artık eskiden yediğimin yarısını bile yiyemiyorum. diyetten dolayı değil. yemek istesem de yiyemiyorum. bir de bu diyetin su problemi var. çok su içmek lazım. özellikle de atakta. ve o suyu içecek kadar oruçsuz zaman yok bence. seyirde bile zor olacak diye düşünürken, ramazanda atak yapmak hiç mantıklı gelmiyo bana. tamam biz seyirdekiler, güçlend,rme mantığıyla hareket edeceğiz ve öyle devam edeceğiz ramazanda. ama yeni başlayan biri neden güçlendirmeden başlasın ki. hiç akıllıca değil. sen kitabı oku 1-2 gün zaten o zaman kendin de karar verebilirsin. zaten önünde uzun bir yol var, 1 ay çok büyük kayıp değil.

ben geçen sene ramazandan önce başladım. ramazanda verdikelrimi geri aldım. sonra da tavsadı gitti
aralıkta tekrar başladım. benim seyirde 9. ayım. buna rağmen ramazanda zorlanacağımı biliyorum. ki ben artık eskiden yediğimin yarısını bile yiyemiyorum. diyetten dolayı değil. yemek istesem de yiyemiyorum. bir de bu diyetin su problemi var. çok su içmek lazım. özellikle de atakta. ve o suyu içecek kadar oruçsuz zaman yok bence. seyirde bile zor olacak diye düşünürken, ramazanda atak yapmak hiç mantıklı gelmiyo bana. tamam biz seyirdekiler, güçlend,rme mantığıyla hareket edeceğiz ve öyle devam edeceğiz ramazanda. ama yeni başlayan biri neden güçlendirmeden başlasın ki. hiç akıllıca değil. sen kitabı oku 1-2 gün zaten o zaman kendin de karar verebilirsin. zaten önünde uzun bir yol var, 1 ay çok büyük kayıp değil.

anlıyorum haklısınız aslında.yarın kitabı alcm hemen okurum zatn daha iyi anlarım sizi eminim.tecrübeleriniz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyosunuz ve ben her birini ciddiye alıyorum.söyledklernizi düşünp kitabı okuyp kararımı vereceğim :) çok teşekkr ederm yardımcı olduğunuz için.lütfen fikirlerinizi her zaman iletin bana.çok memnun olurum.. :)

anlıyorum haklısınız aslında.yarın kitabı alcm hemen okurum zatn daha iyi anlarım sizi eminim.tecrübeleriniz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyosunuz ve ben her birini ciddiye alıyorum.söyledklernizi düşünp kitabı okuyp kararımı vereceğim :) çok teşekkr ederm yardımcı olduğunuz için.lütfen fikirlerinizi her zaman iletin bana.çok memnun olurum.. :)

hiç korkma, burda dyetle ilgili incir çekirdeğini doldurmayacak mevzular bile günlerce tartışılıyor. her soruna cevap alırsın. :-)

atağın son günü 1 kilo daha vermişim :))) 4 kilo verebilirim diye tahmin ediyordum 3 oldu olsun buna da şükür :KK70: 66 yım hedefim bayramda 60:KK70: ramazan için büyük bir hedef ama 1+1 seyire devam edicem ben ataktan yeni çıktım güçlendirme yapmam anlamsız:KK70: kendime ekmek ve poğaça yaptım sahurda yemek için... feyste yumurta ve süt tozu ile yapılan bir tarif var kızlar bilmiyorum daha önce hiç yaptınız mı ben içine birazcık hindi pastırmada koymuştum harika bir poğaça oldu benim için, üstelik yulaf kepeği de yok:KK70: deneyim derim ben...

Bir Hadis-i Serifte "Her kim ramazanin baslangincinda müslüman kardesini bir Ramazan'i daha gördügü iÇin tebrik ederse ALLAH (cc) ona cehennem atesini haram kilar." buyurulmustur..Aylarin Efendisi olan Ramazan-i şerif ayimiz mübarek olsun...Dukancanlar...:KK54:

kızlar merhabaa ben yeni arkadaşınız.aranıza daha bugün katıldım artık bişeylerin değişmesi gerekiyor :KK43: ben 21 yaşındayım ve kilom 102.kendmi çok kötü hissediyorum.dün bir arkadaşım bana dukan diyetini tavsiye etti ve bende mesjlarınızı genel olarak okudum.başarı öyküleriniz beni gururlandı ve kendime inancım güçlendi sizlerin sayesinde.yalnız bu işe nasıl başlayacağımı ve neler yapabileceğimi tam olark bilmiyorum.üstelik yarın ramazan başlıyor ne yapabilirm lütfen bana yardımcı olun yol gösterin tecrübeleriniz doğrultusunda :KK43:

Hoş geldin Haticecikk .İpek ben :)
Hepimizin yıllar önce vermesi gereken kararı bu yaşta vermene çok sevindim.
İnan hepimiz kendimizi çok kötü hissettik zamanında. Şimdi tamamne bitmese de artık kötü değiliz. En güzel biziz. Daha güzel de olacağız. Face de grup var. Hepimizin resimleri orada mevcut. Hemde öncesi sonrası durumları da var. Şok olacaksın.
O tavsiye eden arkadaşın varyaa cennetlik inşallah. Senin için en önemli insan olacak önümüzdeki günlerde...
Başarı hikayesi demiyoruz onlara. Bunlar gerçek hikaye olmaz... Gözümle görsem inanmam diyeceğin şeyler gördüm ben burda. Bu sebeple ayrılmamam, düzenli takip etmen çok önemli. Bazen burdan çekindiğimden kaçamak yapmıyorum ben.

Arkadaşlar bol bol açıklamış ama bende üstüme düşeni yapayım. Eminim her gelen mesaj seni daha da mutlu edecek ve gaz verecek.

Hemen kitapla başlıyoruz. Seyir evresinin sonuna kadar oku acilinden. Sonra atak evresini tekrar okur notlar alırsın. Arada da bize sorarsın. Atak bitmeden seyiri de okursun tekrar. Sürekli yanında olsun. En önemli kaynak.

Ama lutfen kararlı ol ve ne olursa olsun kaçamak yapma. Hepimiz yaptık neredeyse kaçamak ama yapmayanlar sonuca daha çabuk ulaştı. Yapınca zaman zaman duraklamalar oluyor bu can sıkıyor. Gerçi kaçamak yapmayanlar da duraklama gördü ama yaşın ve kilon hızla zayıflamaya çok müsait. Önemli kısmını atlat hepsini yiyeceğin günler gelecek. Kaçamak başladımı durdurulması çok zor bir evre :)

Dolu tarif var. Birde Neslii var kiii. O bizden biri. Örneğin canın makarnamı istedi. Söylüyorsun Neslii ye hemen sınırsız malzemelerle yapıveriyor. Yani alternatifin o kadar çok ki. Aç kalmak mümkün değil. hele sınırsızları istediğin zaman yiyebiliyorsun. Kitabı okuyunca bu diyetin ne kadar uygun olduğunu göreceksin.

Hoşbuldummm çok güzel buldummm :) hayır hayır hiç korkmam eleştirilere ve söylenenlere açık olmalıyım hedefime ulaşmak için burdayımm.testi cevapladım ve bilgilerimi yazmak istiyorum.beni daha net anlamanızı sağlar diye düşünüyorum. gerçek ağırlığım 69.9 olmalıymış ki kendi hedefim de buydu demekki doğru yoldayım :) 28.03.2013 tarihine kadar bu diyeti uygulamalıymışım sanırım ya da diyetimin son zamanı bu ama tabi ömrüm boyunca bu kurallara uymalıyım ki sabitleyebileyim.. Atak dönemim 5 günmüş bu sürede 2.2 kilo vermeliymşm. ikinci evrede 246 gün sürmeliymiş ve 32.9 kilo vermiş olmalıymışım. hayal bile edemiyorummm harika olurum herlde :)) 3.evre 351 gün sürecekmiş kilomun tam olarak oturma dönemi sanırım.4.evre de zaten ömür boyu olcak heralde bunu da kitabı okuduktan snra daha net anlarım değil mi?

Testi bir an önce yapmana sevindim Haticecik
Bu nuda profilindeki çizelge alanına yapıştır bakalım ne olacak :)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wNk97RH/weight.png

Canım, seyirdeki arkadaşlar da güçlendirme şeklinde tutacaklar oruçlarını Ramazanda. Bir kaç sayfa geride Ramazan da dukan başlıklı bir yazı vardı orayı incele istersen.

Bence Haticecik kendine ve iradesine güveniyorsa hemen başlasın. Beklemesinin bir anlamı yok.
Ama bize söz verecek.
Suyunu içecek.
Protein günlerinde etini sütünü eksik etme. Sebze günleri kurallarını atlama.
Atak döneminin zaten 5 günmüş. Biraz sabırla olurr.

Haticecik iznin olursa seni çekirgem seçtim. Burda nerdeyse herkesin bi çekirgesi (çömezi) var. İnan bu diyetin % 50 si gazla oluyor. Yarışmalar, bildirimler yapıyoruz. özelimizi ortaya yatırıp tartışıyoruz. Birbirimize sevgili bulmaya çalışıyoruz. Bazı arkadaşlar buluştular ama toplu bi buluşma henüz yapamadık. Ayrıca spor programları var. Hele bi Callen var ki. Ama buna ramazandan sonra başla ourç falan gidebilir.... Bana özel den adresini yollarsan ben sana cd yollayabilirim. Sıkılaşmak ve şekillenmek çin bire bir. Sırt falan düm düz oluyor çok cabuk hisssediliyor. Daha neler var neler. Say desen sayamam.
1 kelime bile atlamadan forumu okuyoruz her gün. Aklıma yatanı not alıyorum. Tavsie ederim ...

Bir Hadis-i Serifte "Her kim ramazanin baslangincinda müslüman kardesini bir Ramazan'i daha gördügü iÇin tebrik ederse ALLAH (cc) ona cehennem atesini haram kilar." buyurulmustur..Aylarin Efendisi olan Ramazan-i şerif ayimiz mübarek olsun...Dukancanlar...:KK54:

Cümlemizin hayırlı olsun canooo. ALLAH yenisine de kavuştursun...

iyiki varsınız buradasınız ve bende iyiki aranızdayım.çok çok teşekkür ederim :))

Haticecik,
Dün çizelge yayınlanmıştı. Onu bir incele. Kim ne kadar zamanda kaç kilodan kaça dşmüş. İnan acayip motive olacaksın.

Kızlar bu arada ben ramazan dolayısıylşa sabah 7 de mesaiye başladım. Site sayesinde 1,5 saat geçti bile. Bu arada işimide yapıyorum tabi.. Ancak maillerimi okudum ya neyse...
Sabahın köründe de çenem bi düşük ki, sormayın. Oruç beni böle yapıyor işte.
Sahurda dukan ekmeği, peynir ve çılbır yedim. Gayet protein günüme uygun bir sahurdu. Tabi bunu direk 500 gram olarak + gördüm ama o saatte yiyince ne olacak. Ramöazanda iftar öncesi tartılmayı planlıyorum. Moral bozulmasın diye....
Babama da tembih ettim pide almasın eve diye. Ama canı ister alırsa bilemem. Bakalım pideyi görünce içm nasıl acıyacakkkk

Günaydın kızlar
Dün 62.1' dim. Bugün 61.9 Yarın kim bilir kaç... :)
Yahu ben tartıda 61 i görmeyeli 13 yıl oldu, dile kolay. Dukan' ı yemeğe davet edesim var :)

günaydınnnn

ramazan ayınız mubaek olsun hanımlar.

ben bu sabah tartıldım hergunkı gıbı veeee++++++1,8 cıktım yahu:KK53::KK53::KK53:. sahurda bu ka seymı yemısım anlamadım. ama kafadan 1lt su ıcmıstım yedıklerım falan olmustur okadar dımı. yoksa yıne + larmı baslıycak - leri beklerken:KK52::KK52::KK52:

Günaydıın Canlarııımmmm ,
Herkese hayırlı ramazanlarrr,oruç tutanarkadaşlarımıza Allah dayanma gücü versin,Allah kabul etsin inşallah :KK16:
Bu sabah _200 ile uyandımmmm 74.6 'yımmm :21:
bugün işlerim biraz yoğun olacak,bir dolu sözleşme falan hazırlamalıyım.Arkadaşınız çok güzel bağlantılar yaptı,artık 2 ay daha sadece kk da takılsam da kovmazlaarrr :KK60:

Bu arada herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.
Niyetli olanların oruçlarını allah kabul etsin.
Ben de bir gün reglden sonra tutabilir miyim diye deneyeceğim tutabilirsem devam edeceğim, düşük tansiyon ve baş ağrılarıyla çok zor ama denemem lazım çok istiyorum aslında ama günlerde uzun. neyse..

X