Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

weight watchers mı o da ne hiç duymadım..bende 4.günüm ama seyire geçtim valla bana kalırsa bu durumda diyete hiç başlamamak iyi olur canım bu diyette biraz istikrar lazım ne bozmaya ne kaçamak yapmaya gelmiyor araya başka bir diyet sokcaksan metabollizma alt üst olmasın sonra ama yinede sen bilirsin daha kıdemlilere sormak lazım:KK1:

weight watchers herşeyi yiyebildiğin ama yiyeceklerin besin değerlerine göre bi puanı olan bi diyet herkesin kilosuna yaşına boyuna günlük aktivitesine göre fln belli bi puan kotası oluyor vs... evet haklı olabilirsin ama şuan başlamış bulundum zaten herhalukarda metabolizmam bocalıcaksa acaba verebildiğim kadar versem ondan snra mı bocalasa:KK70: evet ben de kıdemlilerden bir destek bekliyorum kafam çok karışık...

weight watchers herşeyi yiyebildiğin ama yiyeceklerin besin değerlerine göre bi puanı olan bi diyet herkesin kilosuna yaşına boyuna günlük aktivitesine göre fln belli bi puan kotası oluyor vs... evet haklı olabilirsin ama şuan başlamış bulundum zaten herhalukarda metabolizmam bocalıcaksa acaba verebildiğim kadar versem ondan snra mı bocalasa:KK70: evet ben de kıdemlilerden bir destek bekliyorum kafam çok karışık...

kalori sayma hesabına göre sanırım vala bilemicem tatlım bu saatte de kimse kalmadı dşe cevap yazdımdı sanırım ama bir bilgim yok bu konuda malesef:KK9::KK9:

boyum 163 canım hedef 62 mi senin kilo kaç

Valla 62 de baya çıtır oluyorum..Olduğumdan daha az gösteriyorum öylede diyolar :KK1::KK1:Boyum 165 kilom 92( şimdki):KK17::KK17::KK17::KK17:Evlendikten sonra 25 kilo aldım ben:KK50::KK50::KK50:Üstelik çocuğum yok nasıl aldım bende bilmiyorum 1,5 senede.İlla 36 bedene girmek değil benim diyetim 40 oldun 38 olsun ama yakışsın.:KK14::KK14:Ne çok anlattım:KK1::KK1::KK1:

Valla 62 de baya çıtır oluyorum..Olduğumdan daha az gösteriyorum öylede diyolar :KK1::KK1:Boyum 165 kilom 92( şimdki):KK17::KK17::KK17::KK17:Evlendikten sonra 25 kilo aldım ben:KK50::KK50::KK50:Üstelik çocuğum yok nasıl aldım bende bilmiyorum 1,5 senede.İlla 36 bedene girmek değil benim diyetim 40 oldun 38 olsun ama yakışsın.:KK14::KK14:Ne çok anlattım:KK1::KK1::KK1:

anladım canım kilon çokmuş ama moralini bozma ben 5 kiloyu bile kafaya takan bi tipim allah göstermez iaşalah o günleri bende çocuk doğurmadım etmedim ama selülit tonla sinir olyorum en çok bacaktan ve basenden vermek istiyommm:KK1:

anladım canım kilon çokmuş ama moralini bozma ben 5 kiloyu bile kafaya takan bi tipim allah göstermez iaşalah o günleri bende çocuk doğurmadım etmedim ama selülit tonla sinir olyorum en çok bacaktan ve basenden vermek istiyommm:KK1:

Gazlı içecek içiyosan onu kes cnm..Ben baya kafayı taktım..Hayatımda en çok istediğim şey kilo vermek ama daha yeni bi diyete uymaya başladım..Sen çıtırsın maşallah:KK1::KK1:Bu arada yaşın kaç ben 26..

Gazlı içecek içiyosan onu kes cnm..Ben baya kafayı taktım..Hayatımda en çok istediğim şey kilo vermek ama daha yeni bi diyete uymaya başladım..Sen çıtırsın maşallah:KK1::KK1:Bu arada yaşın kaç ben 26..

yok canım ya ne kolayla ne gazozla işim olmaz sevmiyorum ama selülit çok işte:KK43:(çıtır değilim ya şu basenler fazla yaşım 27 senin?

yok canım ya ne kolayla ne gazozla işim olmaz sevmiyorum ama selülit çok işte:KK43:(çıtır değilim ya şu basenler fazla yaşım 27 senin?

yaşlarımızda yakınmış ..:KK9::KK9:aynen bende bi sürü diyet yaptım bıraktım zaten hiç sevmem bu diyet miyet nefret yani :KK47::KK47:ama bi versem korumaya razıyım hele yaz gelmişken herkes de bir heves:KK1::KK1:

yaşlarımızda yakınmış ..:KK9::KK9:aynen bende bi sürü diyet yaptım bıraktım zaten hiç sevmem bu diyet miyet nefret yani :KK47::KK47:ama bi versem korumaya razıyım hele yaz gelmişken herkes de bir heves:KK1::KK1:

Aman diyim ama sakın alma hayattan soğutur bu kilolar insanı koru yeter..İyi geceler cnm..

buraya kadar pek bi onore edici idüü.. ancak.. ->
burdan itibaren haksız övgü aldığımı idrak edip kahroldum :KK1:
zira benimki aha da buydu sempatikommmm:KK76:

Ah be güzelim. Sayfa sayfa taradım yahu dedim bu tarif Nesli' nin değilse kimin. Senin verdiğin tarifleri yazdığım bir defterim var. Oraya yazmışım bu poğaçayı da. Sonra baktım buldum yerini.
Dukan Atak Evresi Kakaolu Kek Tarifi | ZAYIFLATIR MI ACABA bu sitedenmiş. E güzelim ama şimdi sen de onca güzel tarifleri verince aklımda senin tarifin diye kalmış. Hiç sana haksız övgü olu mu yaaa :) Şöle bi durum var aslında : Ortada gezinen ne kadar güzel ve basit tarif varsa ahanda bu Nesli' nindir diye bi düşünme eğilimi oluşmuş düşün yani :)

Son düzenleme:
Ah be güzelim. Sayfa sayfa taradım yahu dedim bu tarif Nesli' nin değilse kimin. Senin verdiğin tarifleri yazdığım bir defterim var. Oraya yazmışım bu poğaçayı da. Sonra baktım buldum yerini.
Dukan Atak Evresi Kakaolu Kek Tarifi | ZAYIFLATIR MI ACABA bu sitedenmiş. E güzelim ama şimdi sen de onca güzel tarifleri verince aklımda senin tarifin diye kalmış. Hiç sana haksız övgü olu mu yaaa :) Şöle bi durum var aslında : Ortada gezinen ne kadar güzel ve basit tarif varsa ahanda bu Nesli' nindir diye bi düşünme eğilimi oluşmuş düşün yani :)
Tatlım benim :) sağolasın:KK16:
Öyleyse yakında (yani eve dönünce) dukan makarna spagettti ve de erişte tarifi vermek üzere olduğumu gururla söyleyebilirimm:KK76:
:KK1:yaşasın yükte hafif pahada ağır lezzetlerrr:KK53:

GÜNAYDINNNNNNNNN
Nasılsınız fıstıklarrrrrrr:KK8::KK8:
ben kahvaltımı yaptım kızım sagolsun erken kalktı busabahhh
neyseee bugün köfte yapıcam yasak degildi dimi

Kızlarrrrr,sabah geldiğimden beri hızınıza yetişmeye çalışıp harıl harıl cevap yazmaktan asıl konuma gelemedim :
Bu sabah tartıldııımmmm veee size pazartesiye kadar söz vermeme rağmen sanırım o kör olasııı şeytanın bacağını bugün kırdımmm:KK47:
Sabahhhh 77.1 çıktımmmmmmmmmmmmm :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK76::KK76::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :KK16::KK76::KK52::KK55::KK8:
haydiii kutlayayımmmm şerefee ohhhhhhhh:nazar::nazar:,darısı dely'min başınaaaaa,sen de regl sonrasıı kırcan biliyorum benn :KK16:

Yuppiiiiiii
Kır zincirleriniiiiiiiiiiiiiii

Kumar gibidir evlilik cnm bir sürü hayal kurarsın evlendikten sonra pufff olur uçar:KK50::KK50:Üstelik kurulan hayaller uç noktada değildir ama olmaz işte:KK31::KK31:Umarım doğru kişiyle evlenirsin:KK16:

Yaa cevap vermediniz bana ..Ayaklarım elim buz gibi..Ve bugün atakta 3. günüm büyük tuvalete çıkmadım daha:KK17::KK17:

Üşütmüşsündür belki. Regl dönemi geliyordur. Ama diet değişik sonuçta. Hepimizde çeşitli farklılıklar oldu başlarda. Örneğin benim de başım dönmüştü ve biraz ağrı olmuştu 2 sün falan. Şimdi de ayalarım ağrıyor sabahları. Bide paranoyak olduk herşeyi diete bağlıyoruz...

Tuvalet problemine gelince.Buda hepimizin yaşadığı bir sorun. Ben ex hayatımda inanmazsın günde 4 kere falan wc ye çıkardım. Ramazanda gündüz vakti 2-3 giderdim: o derece sağlamdır yani. Kahvaltı sofrasından millet kalakmadan ben wc ye koşardım. Şimdi günde 1 bilemedin 2 durumundayım. Tıkandığı günlerde oldu ama A101 den aldığım mest çayı benim favori kurtarıcım. Midem boşmu; bişey ye bir gün önce içtiğim çay sayesinde hoppp karışmış engin denizleree. Tabi memnun kalmayanlardaa var çaydan bana yaradı. ve wc ziyaretinden sonra verilen - lerin verdiği zevk paha biçilmezzz.

Zevk dedim de aklıma geldi akşam callen yapamadımm :KK43:

Peyniri göz kararı koydum canım. Yarım çay kaşığından biraz daha az da kabartma tozu koydum.

Teşekkür ederim eksik kalmıştım tamamladın sağolasın canooo

Bu kadar etkilimi bu diyet yaa hemen başlamak istiyorum :)))))))))

Kitabı okumadan başlamanı tavsiye etmem ve bütün gün buralarda takılman lazım aayip motive edici bir platform burası..
Hoş geldinnn :)

hehehehehe ben de çok güldüm vallaa
Banane21.gif

gelir gelir,bu plato mudur ova mıdır ne haltsa o engebeyi atlattıktan sonra yokuş aşağı yuvarlanma başlıyor,düne göre _800 çıktım yuppiiiii,daha daha iyileri hepinizin başına inşallah.şu durumda hedefime sadece 1400 gr kaldı ama ticker güncellemeyeceğim.pazartesiyi bekleyeyim ki benim de p.tesi falan regl olmam lazııımmmm.anaaaaa ben de belki regl öncesi diye kitlenmişimdir.belki regl bitince hoooppp hedef kiloma bile ulaşırımmm,heyecanlandım yahuu :KK52::KK52::KK52:

Topluca yuvarlanalım İNŞALLAHHHHHH

sen heyecanlanadinnn ben korktummmmm kiz ya birakirsan bizi güclendirmeye gecince:18:

Kim kimi bırakıyor. O otel basılııırrr. Yok ölee...

şekerim hevesini kursagında bırakmak istemem ama ödül öğünlerinin yarısında tıkanıp kalacaksın,,hatta bunca ay yagsız yedikten sonra onlar sana o kdr yaglı we agır gelecekki,,o umdugun zewki bulamıcaksın maleseff :KK1: iki ödül öğünümdede hem bitiremedim yarıda tıkandım,,hemde çok ağır geldi.test ettim onayladım :KK53:

Ahh o günleri görsem de tıkansam ben deee...

kızlar geldim en zor sınava, sinemaya gidicem akşam ama ya patlamış mısır nolcek? acaba evde patlamış et mi yapıp götürsem :p yaw yok mu duklamış mısır tarifi falan hiç yolu yok bunun di mi :KK43:

$pop.jpg

Karnabaharları minik minik ayırıp çok az tuzla fırında kurutuyorsun. Al sana DUKAN usulü patlamış mısır çakmasıı :)

teşekkür ederim güzel dilekleriniz için ,2 buçuk haftalık bir evliliğim var,dediğiniz gibi olur inşallah geçer bu sıkıntılar

Geçecek çok yeni, henüz.. Az sabret. Dalgaya vur:gül geççç. Eşide bakacak hatun delirme eğiliminde sakinleşecek inşallahhh..

Kızlar canım yemek yemek istemiyor. :KK43: Et hazırlıyorum iki çatal alıp dolaba kaldırıyorum. Ertesi gün mikrodalgada ısıtıyorum tabağı, bu kez kokusunu sevmiyorum. Hoop çöpe. Sadece yoğurda tahammülüm var napçez :) Bu arada bugün kuaförde orta şekerli kahve getirdi kız içtim. Rahatsızlık duydum sonra neden içtin yahu diye. Bi daha içmem, aman :)

Dukan usulü iskenderi mantıyı kimin canı istemez. Dene bence faydası olurr belki..

inan canım yazdıklarını okurken o kadar duygulandım ki ,etrafımdaki kimseyle kendi ailemle bile paylaşamıyorum çünkü,bu sorunlarımı nette bir yabancıyla paylaşmak ve öğüt almak inan düşünebileceğim son şeydi ,çok teşekkür ederim ilgin ,iyi dileklerin için ....çok sudan yere tartışma çıkıyor aslında aramızda inşallah sonraları olur cicim ayı bizim için de .........daha 2,5 haftalık evliliğimiz ,hayatın bundan sonra ne getireceğini bilmiyorum ama güzel şeyler umut ediyor ve düşlüyorum ,bu şeylerde malesef tek taraflı yaşanamıyor yada tek tarafın çabasıyla olmuyor ,rabbim hepimize evliliklerimizde güzel duygular ,mutluluklar yaşatsın aminnn

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Güçlendirmede ilk günümü geride bırakmış bulunmaktayım sevgili dukancılar :21: şu an pek bi şey hissetmiyorum ama korkusuzca sebze yemek çok zevkli geldi bugün :KK16: yediğim her şey midemde şu an acayip şiş hissediyorum kendimi bakalım bundan sonraki günler neler göstericek :44: bu arada ekim34'ün verdiği bi linkte dukan usulu ekmek vardı onu yaptım sabah çok lezzetli oldu kabarmadı ama olsun 4 ay boyunca krep yedikten sonra bu ekmek çok iyi geldi bana =)

Tarif alalım lütfen hangisiydi o...

kizlar bugünün menüsünü yazmak istiyorum size bi yorum atin cok gibi hissediyorum

sabah: bir dilim dukan ekmek (2.yk yulaf kepegi ile yani günlük yulafim icerisinde) + light peynir

ara: 200ml cola zero

öglen: bir yemek tabagi tavuk gögsü patlican ve biber ile közlenmis yanidna yogurt

ara: yarim dilim ekmek (3 kasik yemis oldum ya)

aksam: bir yemek tabagi tavuk gögsü bu sefer kabak ve domates ile közlenmis

bugün cok yagmur vrdi sadece 2km yürüdüm:KK42:
:44:

Kabizlikta cekiyorum ya hani acaba simdiden itibaren gece yatana kadar yesil cay mi icsem ?:nazar:

Bence karbonhidrat biraz fazla olmuşş

ya kızlar kilo bildirim günü ne zaman benide listeye yazın nolur:KK3::KK3:

Perşembeleri canım. Son perşembe kilonu, başlangıcını, hedefini ve güncel kilonu yazıyorsun. Yazmaktan sorumlu bakanımız tablo haline getiriyor sağolsun

Bugün iştah sorunuma kafa yoruyorum. Gün içinde tükettiklerimi yazayım hele dedim. Midem mi küçüldü, yediklerimden mi sıkıldım? Sağlığım zarar görmesin de başka derdim yok.

Sabah: Nesli' nin poğaçası ve çay
Öğlen:yeşil çay, cola zero, meyveli yoğurt, türk kahvesi
akşam üzeri: pul biberli yoğurt
akşam: domates, 3 dilim jambon, cola zero, meyveli yoğurt

Hani nerde protein. Kuş kadar proteinle olmaz bu iş. Biraz daha fazla yemelisin. (Diet tarihinde söylenen en komik sözü heralde bu "fazla ye")

Sen şimdi başka dietlerle takıl. Psikolojik olarak kendini hazırla bu süreçte. Dönüncede DUKAN a saldır. Bölme bence.

Tatlım benim :) sağolasın:KK16:
Öyleyse yakında (yani eve dönünce) dukan makarna spagettti ve de erişte tarifi vermek üzere olduğumu gururla söyleyebilirimm:KK76:
:KK1:yaşasın yükte hafif pahada ağır lezzetlerrr:KK53:

Ayy yoğurtlu kıymalı erişte makarna süper olurduuuu :KK43:
Acele et lütfenn sabırsızlandıkk hepimiz..

:)

Ayalarım yazmışım yukarda yorum yaparkennn.
Ayaklarım olacak kahkaha atanlara duyurulur....

KKORAS

bencede kansızlıgın olabilir
bence bi tahlıl yaptır

sende yeni başlayanlardansın
sanırım benle aynı gün bugüne kadar giden kilon kaç ?

:KK9::KK9:evet fark etttimmm
sen demeden
kız akşamları ayaklarını tuzlu suda beklettt
faydasını görürsünnn

Sadece sabahları kalkınca oluyor. Yada çok oturunca. Wc ye gidip gelene kadar geçiyor. Nette baktım protein fazlalığından olabilir diyor ama doktor çok düz yada çok topuklu giymekten de olur dedi. Bende de ikiside var arası yok mübarekk..

.

kızlarrr ben dayanamadım busabah tartıldımm
sözde perşembeye saklıyordum ama olmadııııı
veeee veeee açıklıyorummmmm

28.06da başladım 80.5le
30.06da yani bugün:KK9: 79.0 olmuşummmm

1 buçukk kiloya byyyy byyyyyy

hemde güçlendirmeden başlamamlaaaa verdimmmmm(emziriyorum ya)
böyle başlamak bile güzellllll

Aynur Pelin Koçraz
ALMAN PASTASI(her evre)

2 yumurta
4 yemek kaşığı tatlandırıcı
2 tatlı kaşığı mısır nişastası
5 yemek kasığı süt
vanilya aroması
limon kabuğu rendesi
kabartma tozu
4 yemek kaşığı yulaf kepeği

YAPILIŞI;

Tüm malzemeleri çırpıyoruz
derin bir tencerenin dibine su koyup kaynatıyoruz
kek malzemesini çok az yağla yağladığımız 6 nescafe fincanına paylaştırıyoruz
tencerenin kapağına mutfak havlusu sarıyoruz
15 dakika pişiriyoruz ..

KREMASI;

2 su bardağı süt
4 yemek kaşığı tatlandırıcı
limon kabuğü rendesi
1 yemek kaşığı tepeleme mısır nişastası
1-2 damla vanilya aroması...

not:mısır nişastası hergün olmamak kaydıyla 1 tatlı kaş.izinli.limitlerinize dikkat ederek tüketiniz

kuzu teşekkürler, kendime değil de bizimkilere esmer şeker ve köy unuyla "gundik kırsal alamanpastası" yaptım sayende, pişiyo/şişiyo şimdi:KK53::KK53:

X