Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

selam hanımlarr ben dukan kitabını yeni aldım bitirmek üzereyim çok fazla kilom var ama nedendir bi başlıyasım gelmiyo :KK43:adet dönemim yaklaştı onu atlatıpmı başlamalıyım yoksa hiç vakit kaybetmemelimiyimm...

Son düzenleme:
kızlar merhaba...ben aranıza yeni katıldım karataydan geçiş yaptım diyebilir.her neyse benim sormak istediğim soruları cevaplarsanız çok sevnirim metabolizmam yavaş sanırım bi türlü kilo veremiyorum..:KK43::-)43::KK43:hiç bir diyet işe yaramıyor son umudum bu:KK43:.dukan diyeti kitabını aldım okudum ama çok karışık anlatılmış gibi geldi :KK53:bana yada ben anlayamadım.kısaca benim 5 kilo fazlam var ve hangi bölümü uygulamam gerekir sizce ben üç gün atak die düşündüm fazla kilom olmadığı için yani üç gün atak yapıcam saf protein sonrasını anlamadım haftanın üç gün protein yiycem mesela pazartesi başladım diyelim pazt.salı,çarş saf protein , perş cum cumrt pazar :saf protein+sebze yani seyir değilmi?sonra nasıl olcak öbür hafta yine saf proteini 3 gün yapıp sonra tekrar haftanın kalan 4 günü istene kiloya inene kadar saf protein+sebze mi üff kafam karıştı yok mu şöle açık açık anlatacak kızlar:44::44: birde sonuç alıyormusunuz işe yarıyormu kilo verip koruyamayan verdiği kiloyu tekrar alan oldumu son olarak yulaf kepeği şartmı yulaf ezmasi olurmu?? öpüorum hepinizi...:KK16::KK16::KK43:

Günaydıııınnnn :KK52::KK52::KK52::KK52:

haftasonu evde olmadığım için yazamadım :KK37: dukanın belirlediği gibi 2 gün atak yaptım, bugün seyir de 2. günüm, 5+5 uygulamayı düşünüyordum ama kitapta 1+1 in ısrarla önerildiğini görünce öyle yapmaya karar verdim.

Atak sonucu 1,3 kg ve göbeğimdeki şişkinlikten kurtuldum,

Şimdilik motivasyonum iyi gidiyor, daha düzenli yemek yiyorum, tek problem çayın yanında abur cubur yiyemiyor olmam ama sayılı gün çabuk geçer diyorum, dün markette bir paket çikolatayı almamak için baya direndim :KK47::KK47::KK47:

Kahvaltıda krep, beyaz peynir, karper, 2 dilim hindi pastırma, 1 tane yumurta yedim :KK56::KK56::KK56:

Her gün lesslie ile 2 mil yürüyorum ve bazı bölgesel hareketleri düzenli yapıyorum.

kızlar merhaba...ben aranıza yeni katıldım karataydan geçiş yaptım diyebilir.her neyse benim sormak istediğim soruları cevaplarsanız çok sevnirim metabolizmam yavaş sanırım bi türlü kilo veremiyorum..:KK43::-)43::KK43:hiç bir diyet işe yaramıyor son umudum bu:KK43:.dukan diyeti kitabını aldım okudum ama çok karışık anlatılmış gibi geldi :KK53:bana yada ben anlayamadım.kısaca benim 5 kilo fazlam var ve hangi bölümü uygulamam gerekir sizce ben üç gün atak die düşündüm fazla kilom olmadığı için yani üç gün atak yapıcam saf protein sonrasını anlamadım haftanın üç gün protein yiycem mesela pazartesi başladım diyelim pazt.salı,çarş saf protein , perş cum cumrt pazar :saf protein+sebze yani seyir değilmi?sonra nasıl olcak öbür hafta yine saf proteini 3 gün yapıp sonra tekrar haftanın kalan 4 günü istene kiloya inene kadar saf protein+sebze mi üff kafam karıştı yok mu şöle açık açık anlatacak kızlar:44::44: birde sonuç alıyormusunuz işe yarıyormu kilo verip koruyamayan verdiği kiloyu tekrar alan oldumu son olarak yulaf kepeği şartmı yulaf ezmasi olurmu?? öpüorum hepinizi...:KK16::KK16::KK43:

Merhaba, bu diyetin amacı zaten metabolizmayı hızlandırmak, dukanın sitesinde kaç gün atak yapmak gerektiğini belirleyen bir test var, onu yapabilirsin. Seyir için 1+1 yapılmasını öneriyor dukan, kitapta öyle yazıyor yani...
Yulaf kepeği diyetin olmazsa olmazı mutlaka almalısın, yerine koyulabilecek başka bir şey yok anladığım kadarıyla. Ben de daha önce karatay diyeti yaptım 7 kg verdim karatayı arada uygulayarak, ama çok sıkıcı bir diyet uzun düre bir şey yememek oruç psikolojisi yaptı bende :KK53:

kizlarrrr benim canim biraz tatli istedi 4. atak günümdeym

süt kaynattim icerisine nescafe attim ama bir iki damla cikolata atsammi icerisine kararsizim :KK17: bozmak istemiyorum bu kadarcik bozarsa sakin yapmam ama zarar olmaz derseniz aticam:KK52:

çikolata yerine tarçın atabilirsin, yada nescafe yerine sütlü türk kahvesini tarçınla yapmanı öneririm, bir kupa içersen tatlı isteğini baya yatıştırıyor.

:KK8:günaydın herkeseee
nezamandan beri dukan diyeti aklımda ama bitürlü yapmaya karar veremedim
9aylık birkızım var onu emziriyorum
galiba emzirenler yapmamalıymış
daha dogrusu atak dönemini atlamalıymışşş
kitabı okuyanlar bu konuda bilgi verebilirmi????

ama ben yazdıklarınızı okudukça hırslandımm
çok başlamak istiyorumm

:KK8::KK8:

günaydınnn kızlaarrrr,iyi haftalarrrr.booollll eksili bir hafta olsun inşallahh :KK52::KK52:
gerçi ben güne 78.5 ile başladım :KK50:
yani geöen haftaki son tartılmama göre +1200 ile falan büühüüüü :KK43:
ama çok da kafamo takmamaya çalışcam çünkü malum bugün böyle gösterir yarın _2000 gösterir benim sihirli tartım :KK34:

kizlarrrr benim canim biraz tatli istedi 4. atak günümdeym

süt kaynattim icerisine nescafe attim ama bir iki damla cikolata atsammi icerisine kararsizim :KK17: bozmak istemiyorum bu kadarcik bozarsa sakin yapmam ama zarar olmaz derseniz aticam:KK52:

ben atak evresinin 4. gunumdeyım fakat 2. gunden ıtıbaren yulaf kepeği hakkımı tarcınlı bıskuwı yaparak degerlendırıorum tatlı ıhtıyacımı bastırıo tadı cok gusel
şiddetle herkese tavsiye ederim

MALZEMELER:
-3 yk yulaf kepeği
-1 yumurta akı
-2 yk yağsız süt
-2 yk toz tatlandırıcı
-1 tatlı kaşığı z.yağ
-1 tatlı kaşığı tarçın(daha az veya daha çok olabilir.)
-1 silme çay kaşığı karbonat

Tüm malzeme homojen hale gelene dek karıştırılır.Silikon muffin kalıplarına azar azar(bisküvi kalınlığında)
paylaştırılır.Önceden 170 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık 15 dk.pişirilir.
Daha kıtır olması için soğuturken mutfak tezgahında üzerini kapatmadan bekletin.

AFİYET OLSUN

burada ticker.lara bakarsan herkesin ne kdr kilo werdiğini görürsün.kaçamak yapmadan iradeli oldugun sürece werirsin..heleki senin kilon 5 kg cok kolay werirsin.3 gun atakta saf protein yapacaksın,sonra seyire geciosun burdada istediğin kiloya inene kdr 1 gün sebze+pro.-1 gun saf pro. yapıosun.yulaf ezmeside olmaz,yulaf kepeği kullanacaksın.

:KK8:günaydın herkeseee
nezamandan beri dukan diyeti aklımda ama bitürlü yapmaya karar veremedim
9aylık birkızım var onu emziriyorum
galiba emzirenler yapmamalıymış
daha dogrusu atak dönemini atlamalıymışşş
kitabı okuyanlar bu konuda bilgi verebilirmi????

ama ben yazdıklarınızı okudukça hırslandımm
çok başlamak istiyorumm

:KK8::KK8:

bu diyete lütfen kitabı alıp okumadan baslamayın,,helede emziren bi bayansanız..

bugün sevgilimden ayrıldım...saatlerdir ağlıyorum gözümde yaş kalmadı.abur cubura sarıp diyetimi bozmiycam.devam edicem.bnm için dua edin yalvarırım buna çok ihtiyacım var:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Canım çok üzüldüm ama moralini yüksek tutmaya çalış.Hayat bu daha neler neler yaşayacaksın kimbilir,önemli olan yaşadıklarından ders çıkarabilmen.Kıymet bilmeyen insanlar için boşuna gözyaşı dökme.Diyetini de bırakma tabiki,kilocukları verdikten sonra tesadüfen bir yerde karşılaştığınızı düşünsene.ne kaybettiğini görüp kendi ağlasın ondan sonra :KK9:

gunaydın arkadaslarr..hafta sonu netten arastırmalarım dogrultusunda adet söktürücü olarak civanperçemi die meymenetsiz bi otun oldugunu keşfettim.zira ameliyat sornası bu gecikme artk beni psikolojik olarak delirtme eşiğindeydi :KK53: yalnız o nasıl bi ot öle ne adında meymenet war nede tadında..acı oldugunu sölediler ama bu acı deil igrenc otesı bısıydıııı :KK33:gunde 3 fincan fln yazıodu ama ben 2 gun,gunde yarım fıncanı zor içtim..burnumu tıkayıp ıcmeyı dusundum,,burnumu tıkadım ama o kdr kötüki tadı bogazımda kaldı yine inmedi aşağı,,bogulucaktım bide :KK1: fkt neyseki bu çabam boşa gitmedide söktürdü hakkaten we cok sükür dedim..

hafta sonu cumrtesı wc sonrası sabah tartıldım 54,1 kg geldim,,bugun sabah tartıldım 54,4 kg geldim gıcık oldum biraz ama vücudum su tutmustur die kendimi avuttum zira hiç kaçamak yapmadım:KK49::KK37:

bu arada seyirdeki arkadaslarım,,gercekten hiç kacamak yapmayın ve bian önce güçlendirmeye geçin..cunku suan kendımı cennete dusmus gibi hissediorum :KK53: :KK53: o yumurtadan sonra sabahları ekmek we peynır hakkımla tost yapmak nasıl büyük bi zewk anlatamam..ayrıca artk sebze we proteını bı arada kullanabılıor olmamızda cok gusel..gerci ben hala proteın agırlıklı gıdıorum bı turlu tam oturtamadım henuz ama olsun:KK52:sabah tost yapıorum yanına bikaç tane cherry domates,,yulaf kepegı ıle yaptıgım poaca weya kekımıde gun ıcınde tuketıorum..yumurta artk gormek bıle ıstemıorum ztnn..hadi hadi gelin bi an öncee bakın burası çok zewkliiii:KK53: :KK53:

Günaydın kızlar,:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

dün sp günlerime başlamıştım ama akşam bir yakın arkadaşın kınası vardı orada biraz fındık fıstık az cips ve iki parça börek,patates kızartması filan yedim. :26::26:tek teselliim zaten akşam yemeği yememiş olmam ve sırtımdan ter aka aka göbek atmam oldu.:18::18: keşke olmasaydı gerçekten çok iyi gidiyordum ama kaçamak olarak görmicem ve aynen devam edicem moral bozukluğuna mahal olmasın.:KK30::KK30:
zaten tatile bir hafta var kasabildiğim kadar kasıp tatilde bol bol yüzerek hareket ederek güçlendirme gibi devam edicem sonra iki günlük P günleri ile yeniden aranızda olacam ....:KK31::KK31:
şimdi geçmişe dalayım ne güzel sayfalarca birikmiş. bu arada bir kaç yüklemem var onların evraklarını da yaparım..

herkese güzel bir hafta diliyorum :KK16::KK16::KK16:

Arkadaslar atak evresınde sızı zorlayan haller oldumu
ac degılım ama bacaklarım agrıo ve sankı bırascık boguluo gıbı sıkısmalarım war bugun
yasayan warmı?

gunaydın arkadaslarr..hafta sonu netten arastırmalarım dogrultusunda adet söktürücü olarak civanperçemi die meymenetsiz bi otun oldugunu keşfettim.zira ameliyat sornası bu gecikme artk beni psikolojik olarak delirtme eşiğindeydi :KK53: yalnız o nasıl bi ot öle ne adında meymenet war nede tadında..acı oldugunu sölediler ama bu acı deil igrenc otesı bısıydıııı :KK33:gunde 3 fincan fln yazıodu ama ben 2 gun,gunde yarım fıncanı zor içtim..burnumu tıkayıp ıcmeyı dusundum,,burnumu tıkadım ama o kdr kötüki tadı bogazımda kaldı yine inmedi aşağı,,bogulucaktım bide :KK1: fkt neyseki bu çabam boşa gitmedide söktürdü hakkaten we cok sükür dedim..

hafta sonu cumrtesı wc sonrası sabah tartıldım 54,1 kg geldim,,bugun sabah tartıldım 54,4 kg geldim gıcık oldum biraz ama vücudum su tutmustur die kendimi avuttum zira hiç kaçamak yapmadım:KK49::KK37:

bu arada seyirdeki arkadaslarım,,gercekten hiç kacamak yapmayın ve bian önce güçlendirmeye geçin..cunku suan kendımı cennete dusmus gibi hissediorum :KK53: :KK53: o yumurtadan sonra sabahları ekmek we peynır hakkımla tost yapmak nasıl büyük bi zewk anlatamam..ayrıca artk sebze we proteını bı arada kullanabılıor olmamızda cok gusel..gerci ben hala proteın agırlıklı gıdıorum bı turlu tam oturtamadım henuz ama olsun:KK52:sabah tost yapıorum yanına bikaç tane cherry domates,,yulaf kepegı ıle yaptıgım poaca weya kekımıde gun ıcınde tuketıorum..yumurta artk gormek bıle ıstemıorum ztnn..hadi hadi gelin bi an öncee bakın burası çok zewkliiii:KK53: :KK53:

yanına gelmek için elimden geleni yapıorum loveee :KK76: inşallah gelicem bi an önce, 2 gün üst üste meyveli yoğurt yemeseydim daha güzel olucaktı ama olsun son 5 güüünn :KK70: inşallah güçlendirmede de vermeye devam ederim die dua ediorum, geliorum yanına bekle benii :KK16:

Arkadaslar atak evresınde sızı zorlayan haller oldumu
ac degılım ama bacaklarım agrıo ve sankı bırascık boguluo gıbı sıkısmalarım war bugun
yasayan warmı?

atakta o halsizlik ve bahsettigin durumlar oluor.bende cok halsiz hissetmiştim bikaç gün.ama seyirde geçior.

yanına gelmek için elimden geleni yapıorum loveee :KK76: inşallah gelicem bi an önce, 2 gün üst üste meyveli yoğurt yemeseydim daha güzel olucaktı ama olsun son 5 güüünn :KK70: inşallah güçlendirmede de vermeye devam ederim die dua ediorum, geliorum yanına bekle benii :KK16:

bekliorum dört gözleee:21:

Ben de hayal ederek yazdım zaten, valla süper görümce, hem çıtır hem obur:KK9:
ahahahhahah canım ya:))))
Canım, hayırlı uğurlu olsun tekrar, iyi tatiller, öpüyorum çok:KK54:

Günaydın kızlar,
çok şükür tanışma , isteme de bir sıkıntı yaşamadık.
tabii kız evi naz evi.. bekliyoruz şimdi, günü haber verecekler yüzük takma için
zorlu bir süreç olacak gibime geliyor ama yeter ki onlar mutlu olsun
ilginiz ve sevgi dolu desteğiniz için hepinize koskocaman, büsbüyük teşekkür ediyorum
ekinim sözümü tuttum ve tabağı sünnetlemedim
ama 2 tatlı yetti de arttı bana
hala midem ağrıyor:))))
kırılacak hayallerde şu yağlı yemeklerin yanına taptatlı baklavaları da ekleyeyim
ama neyi abarttığımı bilmesem de bu sabah tartıda 51.3 ü yeniden gördüm
c.tesi 49.6 yı görmüştüm (nasıl sevindim nasıl sevindiiim anlatamam tabi de siz nasılsa anlarsınız beni)
hepimize güzel bir hadta diliyorum.
inşallah başarılı oluruz

bulaşıksuyu aklım sende kaldı. acaba vermen gereken kararı verdin mi?
nasılsın?

hoşgeldinn. :KK16::KK16:

ayy iyi yapmışsıun. bana nasip olmadı o balıklar :KK50::KK50:
ama 60 tl ile çıktım bende c.fourdan,light ice tea, yoort,hindi füme,pastırma ve bizimkiler ıvız zıvır derken... battım yine battım :KK30::KK30::KK30:

balığa ben de yetişemedim, hiç bir şey kalmamıştı çupra namına :KK19:
bir de asıl gardrop alışverişine çıkınca ne olacak onu düşünüyorum, zira herşey bol oluyor artık.
o zaman iyicene battık

2 hafta önce elma diyetine başladım ama elma elma bir yere kadar başarılı da olamadım zaten ve bugün dukan'a başladım.
dukan'ın sitesinde testimi yaptım, atak evrem 4 gün.
sabah (09.00)
1 haşlanmış yumurta
bir kase yoğurt
ve kaşar

ve az öncede bir tabak tavuk sote ve bol yogurt yedim ama kendimi çok yemiş gibi şiş hissediyorum, sizde de öyle oldu mu? :26:
bide saat 19.00 de çok az et ve yine yogurt yemeyi planlıyorum.

Ani bir kararla başladım ve markete gitmem gerek. Yulaf kepeği, jambon vs. almam gerek de bu yulaf kepeğine daha önce bir yerde denk gelmedim. Nerden temin edebilirim? :44:

He birde vücudun yağa ihtiyacı var ve bir makalede, yağ ihtiyacının karşılanmaması yumurtalıkların oluşumu engelliyormuş diye okumuştum. O yüzden kaşar tercih ettim. Kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum :KK34:
uvvvvv kaşar kulağa hatta damağa muhteşem geliyor da maalesef yi-ye-mi-yo-ruuuuz
light bile dikkatlice herhalde
ama offf güzel bir parça eski kaşar şahane olurdu ya :KK56:

bugun ılk gun zor basladı ama sımdı alıstım :))
sabah 1 yumurta ve bır bardak sut tukettım
oglene kadar bıras halsızlıgım oldu sanırım yumurta bu sıcak havada dokundu
ayrıca oglen 200 gram hındı ızgara ve lıght kola tukettım
aksam lıght yogurt ve 100 gram tawukk gogsu yemeyı planlıorum ama suan kendımı gayet tok hıssedıorum
bu harıkaaaa :) bakalım yarın sbah ne kadar farkedecek motıwasyon lazımmm :))
regl dönemleri hariç sık sık yaşayacaksın bu toklukları
gerçi ben potansiyel aç gibiyim ama ehuehue tatlı ve unlulara karşı
görmezsem çok sorun olmuyor :KK51:

bu arada kızlar ben dün regl olmalıydım ama hala bir gelişme yok
2 ay oldu yaa nasıl bir metabolizma ki hala alışamadı bilemiyorum :18:

süpersin:KK34: bi yerde günde bir bardak için die okudm başka bi sitede 6 bardak için die okudm.sen ne kdr içiosun?
6 bardak çok değil mi ki :26:

merhabaaaa :))
okuayamadım geçmişi herkes iyi mi????

ben uzun ve yorucu bir otobüs yolculuğu, kucağımda kendini ordan oraya atarak uyumaya çalışan 16 kiloluk bi sıpa ve sıcağa rağmen günü güzel kapattım.. deniz şu aralar temiz (geçen yaz sonu özellikle pek bi kirliydi zira) esinti de iyi, diyette de kopma yok. füme 1+1 indirimdeydi migrosta 4 tane aldım, süt vs diğer tedarikleri de hallettim... bisikletin bakımı da bitti yaniciğime "tatil başladııı ":KK53:
hayırlı olsun nesli
bisiklet kimin için merak ettim
bana da lazım bir tane :KK9:

Sagol güzelim idare ediyorum iste diyet icin takmiyorum da kuzumun (komsumun oglunun) kan degerleri düsüyor sürekli...Korkuyorum vucud kendi kanini öldürdükce kötü hastaliga cevirir diyorlar.Doktorlarda her an hersey olabilir diyorlar..Ona canim sykyliyor Allahim tez zamanda sifasini versin dün 40 bin olmustu bugün yine 34 bin olmus.140 bin olana kadar da hastanede kalacaklarmis.Yürütmüyorlar düsüp etmesin diye..Bu aksam gidecektim ama almanya yunanistan macini almanya aldi sokaklar ana baba günü gece yarisindan önce dönemem diye gitmedim.Yarin da gece calisacagim icin gidemem sanirim...Sykyntidan inan dk basi dolap aciyorum ama yiyecek birsey bulamiyorum...
Rabbim gani gani yardımcısı olsun
evlatlarımızla , sevdiklerimizle huzurla bir arada olmamızı nasip etsin
dua edelim hep birlikte, iyi olsun inşallah

ama meyve yok bzde:KK52: çileksiz yapsam nolur?yada vanilya limon aromasıyla falan?

evet haklısın meyve yok...:KK52::KK52::KK52:
ama meyveli yogurt var ve o diyet meyveli yogurtlarda meyve konsantresi var. ayrıca ben günde bir kase tüketiyorum onun da içinde taş çatlasın iki üç çilek vardır ki buda şeker oranı çok düşük bir meyve.. ben meyveli yogurda iki adete kadar izin olduğundan bu kadarını da tolere sayıyorum. içine sinmeyen meyve koymaz vanilya aroması ile de yapabilir oda çok güzel olur :KK34::KK34:

evet haklısın meyve yok...:KK52::KK52::KK52:
ama meyveli yogurt var ve o diyet meyveli yogurtlarda meyve konsantresi var. ayrıca ben günde bir kase tüketiyorum onun da içinde taş çatlasın iki üç çilek vardır ki buda şeker oranı çok düşük bir meyve.. ben meyveli yogurda iki adete kadar izin olduğundan bu kadarını da tolere sayıyorum. içine sinmeyen meyve koymaz vanilya aroması ile de yapabilir oda çok güzel olur :KK34::KK34:

meyveli yoğurtlara izin var evet, ama ben ne zaman yediysem kilo vermem durakladı =// şeker krizleri için ideal olabilir ama yine de normal şartlarda tüketmemek daha iyi olur sanırım naçizane tavsiyem :KK34:

bugün sevgilimden ayrıldım...saatlerdir ağlıyorum gözümde yaş kalmadı.abur cubura sarıp diyetimi bozmiycam.devam edicem.bnm için dua edin yalvarırım buna çok ihtiyacım var:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

hayırlısı olsun kestaneşekeri. kendini üzme, bu senin için üzücü birşey ama güzel şeylere vesile olsun. diyetinden sakın kopma, yeni bir insan olmak için bir fırsat bu ve sen bunu değerlendireceksin biliyoruz.

günaydınnn kızlaarrrr,iyi haftalarrrr.booollll eksili bir hafta olsun inşallahh :KK52::KK52:
gerçi ben güne 78.5 ile başladım :KK50:
yani geöen haftaki son tartılmama göre +1200 ile falan büühüüüü :KK43:
ama çok da kafamo takmamaya çalışcam çünkü malum bugün böyle gösterir yarın _2000 gösterir benim sihirli tartım :KK34:

haftasonları kaçamak yapılmasa bile yine de hep artı oluyor. bende öyle oluyor mesela.. işyerindeki gibi düzenli olmuyorum sanırım ondan oluyor. ben dün akşam kaçamak yapmış olmama rağmen +300 ama başka türlü sıkıntılarımda var ona bağlıyorum. bugün biraz yardımcı ilaçlardan kullandım ve daha sıkı yapacam diyeti bu hafta :KK15::KK15:
Günaydın kızlar,
çok şükür tanışma , isteme de bir sıkıntı yaşamadık.
tabii kız evi naz evi.. bekliyoruz şimdi, günü haber verecekler yüzük takma için
zorlu bir süreç olacak gibime geliyor ama yeter ki onlar mutlu olsun
ilginiz ve sevgi dolu desteğiniz için hepinize koskocaman, büsbüyük teşekkür ediyorum
ekinim sözümü tuttum ve tabağı sünnetlemedim
ama 2 tatlı yetti de arttı bana
hala midem ağrıyor:))))
kırılacak hayallerde şu yağlı yemeklerin yanına taptatlı baklavaları da ekleyeyim
ama neyi abarttığımı bilmesem de bu sabah tartıda 51.3 ü yeniden gördüm
c.tesi 49.6 yı görmüştüm (nasıl sevindim nasıl sevindiiim anlatamam tabi de siz nasılsa anlarsınız beni)
hepimize güzel bir hadta diliyorum.
inşallah başarılı oluruz

Allah tamamına erdirsin hayırlı olsun mutluluklar dilerim

balığa ben de yetişemedim, hiç bir şey kalmamıştı çupra namına :KK19:
bir de asıl gardrop alışverişine çıkınca ne olacak onu düşünüyorum, zira herşey bol oluyor artık.
o zaman iyicene battık

gardrop konusunda benim durum fena zaten. iki senedir istediğim kiloya ineyimde öyle alayım dediğimden bir sürü eksik var. tatile gidicem şortum yok elbisem yok diye zırlıyorum eşime oda diyor ki senin zaten hiç bir zaten giyecek bişiyin olmaz zaten :KK53::KK53::KK53: ama bu sefer gerçekten öyle yaaa:KK37::KK37::KK37:

meyveli yoğurtlara izin var evet, ama ben ne zaman yediysem kilo vermem durakladı =// şeker krizleri için ideal olabilir ama yine de normal şartlarda tüketmemek daha iyi olur sanırım naçizane tavsiyem :KK34:

geçen yıl diyetimde günde iki adet hep tükettim aksine yogurt incelmemde çok yardımcı oldu evde yaptığımdan dolayı katkı maddesi sorunu da yok ben gönül rahatlığı ile tüketiyorum. canım tatlı çekince tüketiyorum her gün illa da yiyecem diye bir şey yok ,hem tatlı kaçamaklarıma da mani oluyor. dediğim gibi içine sinmeyenlere tüketmesin ama bana çok iyi geliyor :KK34:

çocuklara bişey olmasın ama ya :KK50:
canım benim inşallah:nazar: tez zamanda şifalanır da bir daha kıyısından köşesinden geçmez hastanelerin ....
amin inşallah
Allahım yardımcıları olsun

günaydınlar herkesee,
Dün dayanamadım 2 tane meyveli yoğurt yiyiverdim, soğuk soğuk çok iyi geldi ne yalan söyliym. :KK39: Yerken başka şeyler yediğimi hayal ettim o sırada yan odada yıl sonu partisi vardı pastalar falan odaya girmedim bile yoğurdumu pasta yerine koydum yedim :KK1: Allah bu azmimizi, sabrımızı görsün inşallah kurtarsın bizi kilolardan bi an önce :KK16: bu arada güçlendirmeye son bir haftam kaldııı :21:
o_ooOOOO kaçamak bile değil
hergün hergün olmadığı sürece zaten günde 2 meyveli yenilebiliyor (tabii yiyebilenler için)

bende dün diasa'ya gittim polonez hindi füme 6.45'ten 3.95'e düşmüştü kaptım hemen:KK56:

nesli senin ufaklık kaç yaşında ? 16 kilo mu.
düşünsene benim içimden senin ufaklık çıkmış resmen :KK9::KK9:

ahahhahahahha koptum yaa
yağlara bu muameleyi çekmek aklımın köşesinden bile geçmezdi
ilahi he :KK9::KK9::KK9:
Of ya of sabah uyanınca aşırı derecede bir tatlı yemeği isteği vardı ben kendime karşı koyamadıım :KK43:(( Bir sürü tatlıı yedim :KK50: Birde bugün seyire geçmiştim yarın tekrar dönüp başa atak mı yapssamm 3 gün ?
bir daha asla :KK20:
atağını tamamla belki en fazla 1 gün fazla olsa olabilir herhalde, 3 gün çok bence

5 gün atak yapmıştım , yedikten sonra birde ne yaptığım aklıma geldi birde ağladımm of of şuan 59 kilom yarın kesin 60' ları görürüm yinee :KK5: Ama bir daha kesinliklee yapmıcam söz veriyorum kendimee meyveli yogurtun lightini bulursam kutu kutu stoklıcamm inş. Aslında tatlıya düşkün değilim hala regl olmadım onun etkisi diye düşünüyorum neysee inş. kurtuluruz şu kilolardan artık bian önceee :18:
çok anlamıyorum
yemişsek tadını çıkarıp devam edelim (1 defaya mahsus tabi)
ağlamak da neyin nesi ya
gözyaşlarımız o kadar değersiz olmamalı
lütfen

Siz dukanın olmassa olmaz yulaf kepeğini yemiyomusunuzz Bakimmm:KK20:
hayır ööörtmeniim yiyoruuuz
sadece o kadar normal bir şeyki onu yemek ertık yazmıyoruz bilem :KK1:

GÜNAYDIIIIIIIIIIIIIIIN Kizlarrrrr dün ikinci günümü de sonlandirdim cok sükür:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

Bugün tarti yine -1 kg verdi :KK53:

yani iki günde 76,9 dan 75 e indim bu dukan amca neymis böyle yahuuu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

suan yulaf ezmesi pankekim pisiyo kahvalti icin:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

sizlerde ne var ne yok :21:
maşallah:nazar:
ben kahvaltıları rutine bağladım
1 yumurta
1 bööyüük kibrit kutusu beyaz peynir
1,5 y.kepeği ekmek
suyu çayı filan saymıyorum tabii
onlar gani gani :emir_bebek:
şu 2 baklava yüzünden bu hafta kek, poğaça ya da dukatella filan da yapmayacağım
2 aydır ilk kaçamağımdı gerçi mecburen oldu ama napalım işte olanla ölene çare yok :KK30:

canim benim ben yapmadan bi gün öcne kayamak yaparim diye cok korktum ama inanirmisim hic aklimin ucundan bile gecmiyor su sebepten de olabilir tabiiki...evde kacamak yapacak birsey birakmadim:KK1:
bende cok mutlu oldum dukanin sitesinde 840 gr yaziyordu atakta ama benim aldigim sonuc cok tatmin edici:21:
bu hafta bu metod benim işime yarayacak gibime geliyor :KK14:
Sen harikasınn kuzummm teşekkürlerr :KK54: yarın tekrardan sıkı bir spor ve atak süresine tekrar başlıcam bundan sonra bozmıcam ! Zaten vermem kilo aşırı değil 5-6 kilo daha versem bitiyor . Bu arada desteğiniz için çok teşekkürler iyki bu siteye üye olmuşum yoksa tek başıma gitmem zor herkes zaten diyete ihtiyacın yokki diye söyleniyorlar böyle bir ortamda bulunup desteğiinizi almak harikaa seviyorum siziii :KK16:
En Büyük KK

oyyyy kuzuuum çok tatlıymış kızın be Nesli,Allah size bağışlasın.hiiççç üzüntüsünü göstermesin inşalllaaah.:KK16:
ayyy için bir garip oldu vallahi duygulandım,çok mutlu oldum senin adına.bence dünyanın en büyük zenginliği bu:KK48:
ayyy benim içimden bu kadar bir çocuk çıkmış gibi oldu yani desene 4 yaşında bir çocuk doğurmuşum :KK9::KK9:
yaa nasıl bir güzellik bu böyle
benim de kuzenim var aynı sanırım 3 yaş, resmen deli oluyorum ona:KK55:
maşallah
Allah size bağışlasın, bahtını güpgüzel eylesin inşallah

:KK66:

kestane şekeriimm medesam sağolun. o sizin şirinliğünüzzz :KK66:
medesa 3 nan 3!! :)) baba da ben de uzun olunca yavrum da ne etsin yaşından büyük şeediyo :))

ayrıca evet yağlarımız bizim yavrularımız, onları biz besleyip biz büyütmedik mii, tabisi de duygulanıcaz :)) ben de nerden baksan 1 yaşında evlat vermişim oramdan buramdan :KK9:
yaa kızlar yaa :KK9::KK9::KK9:

kızlar siz bu hindi fümeyi pişiriyonuzmu? ben bikaç kez çiğ çiğ yedim ay snra korktum kurtlanmiim bde eheheheh:KK33:
anaaaam
pişirmiyoruz di mi
hep çiğ yedim ben :KK52:

bugun 2. atak gunum
sabah tartıldım 56 kıloydum 55.4 geldı sızce nasıl kıslar umarım hersey yolunda gıderde kısa zamanda kurtulurus su faslılıklarımısdan bu arada cok fasla lıght ıce tea ve kola tuketmenın bı sakıncası olmas dımı ancak tatlı ıstegımı bastırıo :))

2. gün için çok iyi :nazar:
kola vs abatmıyoruz ama tüketiyoruz :KK34:
bende diyet listesi istiyorumm:)) başlamam lazımm
olllduuu canım:)
şaka şaka
diyet listemiz yok ki :KK15:
izinlilerden kendimize , ağız tadımıza vs göre yiyoruz, içiyoruz , keyfimize bakıyoruz işte :KK76:

ahaha 5 dakka demek medesa hihiihi :KK1: yani bende biktim bu kilolardan bbu diyetim süper geciyor hiiiiccc bozmayada niyetim yok :KK51: duydunmuu metocan beni sen bile durduramazsin :KK33: beni 2 sene oyaladin, hep yanlils diyetler yüzünden kac kere baslayip bitirdim :63: artik tüm kozlar bende hehehe :KK33:
:)))))))))))))))))

kizlar sabah pancake yaptim yulaf kepegiyle birazda krem peynir 0,2 % yag orani

öglen yegenimin festivaline gittik 30 -40 cesit tatli pasta kek bitane bile almadim isirmadim canimda istemedi :21:
simdi eve geldim iki hindi gögsü dilimi yedim %2 yag orani cokmu acaba aklim karisti:26:
aksmada balik firinda :KK39:
suyumu cok ihmal ettim bugün simdi icicem ama hepsini:KK42:
%2 gaayet de iyi
afiyetler olsun

Komsum eve birkac birsey almaya geldi agladik agladik gitti degerleri 22.bine düsmüs yine degerleri görünce koridorda hüngür hüngür aglamis o an basimi bi kaldirdimki alman doktorlar basimda iyiyim dedim ciktim yukari diyor..Kuzumada yasaklamislar yürümesini cocuk arabasinda sadece kaldiklari bölümde dolasiyorlar..Asagiya inerseniz herhangi birsey oldugunda yukari cikana kadar cok gec olabilir demisler..Birde oldum olasi cok istahsiz bir cocuktu arkadasim da pekmez veriyordu bu sabah kan degerleri yine düsük cikinca acaba pekmez verdim de ondan mi oldu diye sucluyor kendini..Pekmek kani civiklastirir degilmi..? konu disi oldugu icin arkadaslar rahatsiz olabilir özelden de paylasabilirsin.Kizlar kusura bakmayin söz konusu cocuk olunca paylasmadan duramadim..

tatilin ilk ekmeğiii!!! artık kendimi epey usta ilan edebilirim sanırım:KK51:
Eki Görüntüle 450648

not: kabarıklığını görebilesiniz diye vanilya aroması şişesini tuttum :KK66:
bi not daha : pişirme kabına hafiften su sonra da yulaf kepeği serptim.. büyük oranda yapışmasını engelledi.. Kenarları bıçakla havalndırınca spatulayla hemencecik çıktı... aklınızda olsun.. (yağlamadan yapmanın yollarını geliştiricez kuzularr!! yağ yok yağ yokkk!!!

bu versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn :KK52:

ben bi çimdik tuz ve kuru nane ekledim
(anamın mutfağında bişey yoktu, gidip almaya da üşendim)
siz 1-2 dal dereotunu ve / veya maydanozu incecik kıyıp ekleyebilirsiniz.. üzerine de azıcık çörekotuuu!!
170 derecede şişene ve kızarana kadar pişirinnn)
yapacak olanlara afiyet olsun:KK56:
:nazar::nazar::nazar:
Allahtan tok karnımayım şu an :KK39:

Bugün geldi kepeklerim :KK52::KK52: 3 paket almıştım
Pazartesi 5 günlük ataga baslıyorum bende bugun yarın sebze günüm hala :KK51:
hayırlı olsun
ve Dukana hoş geldin bugün itibariyle:KK66:

Kızlar size bişi sorayım şimdi benim diyetimde ögunlerde 1 dilimde kepekli ekmek var ama yulaf kepeğinin yerine
Normal dukanda yok dimi ekmek hiçbir ögunde

kepekli ekmek yiyemiyoruz
hatta çavdarlı, buğdaylı, çekirdekli, otlu filan hiç bir şeyli ekmek yiyemiyoruz güçlendirme evresine kadar :KK1:
fakat yulaf kepeğinden ekmekler, krepler, kekler, poğaçalar yiyebiliyoruz günlük limit dahilinde :KK34:

kızlar bu beşinci günüm diyette. 3 kilo gitti. seyir evresindeyim. lakin bugün acayip hastalandım ve çorba içtim yoğurtlu, yanında da bir dilim kepek ekmeği yedim. korkarım bugün bozulmuş oldu. yarın dayanabilirsem aynı tempo devam edeceğim.
bozmuş demeyelim de 1 defalık kaçamak yapmış diyelim bence :KK31:

bu diyet esnasında size de oldu mu? mide bulantısı kusma vs?
ben grip olmuştum hem de feci
10 gün sonra tekrar oldum
hatta epey bir süre tam atlatamadım.şimdi vitamin alıyorum 1 haftadır maşallahım var zümrüdü anka gibiyim :KK33:

Günaydinnnnn Güzellerrrrrr:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Dün 3. Atak günüm sonlandirdim bugün 4. ve son Atak günümdeyim hayirlisiylaaaa:KK24:

basladigim gün 76,9 kg gösterdi tarti bugün 74,4 :21::21::21::21: masallah Allahim hic bozmasin hep böyle 3-5 insin insallah :21:

Buarada Haftanin en zor günü Pazar gününne de geldik :18: hepimize bol azim bol sabir dayanma gücü diliyorum:KK19:
amiiin
günaydın :KK23:

Merhabalar prensesler :))
bugün atak devresinin 3. günündeyim hiç firesiz aynen devam ediyorum.atağa başladığımda reglimin ilk günüydü ama ben daha fazla beklemek istemediğimden bitmesini beklemedem başladım hala reglim devam ediyor fakat buna rağmen göbeğimde bariz bir incelme hissediyorum sanki bacaklarım biraz inceldi gibi.Ticker yaptım ama siteye koymada bir sorunum var kabul etmiyor bir türlü ondan ötürü koyamadım.Bu 3 günde sizlerden çok şey öğrendim bir sürü yeni tarif denedim (ki mutfakla aram hiç iyi değildir) :)) ben bu diyeti çok sevdim atak beni hiç zorlamıyor (kabul ilk gün zorladı ) bu yüzden atağı 10 gün yapmayı düşünüyorum herhangi bir sağlık sorunumda olmadığından yapabilirim gibime geliyor :))
regl beni yanılttığından bu süreçte pek tartılmak istemiyorum ama en son ölçtüğüm kilo 67 idi boyum 156 cm ...inşallah hedefim 50 kilo :))
size bir şey sormak istiyorum benim göğüslerim çok büyük beni rahatsız ediyor kilo veripte göğüs ölçüsü küçülen var mı yani benimkilerde küçülür mü yoksa ciddi ciddi ameliyat düşünüyorum ...

tam benden bahsediyorsun
ben sırf üst bölgelerden verdim
lakin 16 kilo veren bir arkadaşım var dukanla , onda göğüs ölçüsünde 1 santimlik değişme olmuş.
göğüsün yapısıyla da ilgili diye düşünüyorum.

bir de NE!!!!
o kiloya 10 gün atak yapılmaz!
en fazla 5 gün yapman iyi herhalde
10 gün çok çok fazla ve işlevsiz olur senin kilon için. boşuna heder etme kendini kanımca:KK51:

merhaba arkadaslar.bende dukan dıyetıne baslayalı 12 gun oldu. 67.200 den 62.00 kg oldum.5 kilo gitdi. atak evresnın gectim her gun bısıklete gidiyordum. sımdı seyir evresine gectim.elimde kitap var .sürekli bişiler ogreniyorum.yuruyus yapiyorum .3 yasinda yaramaz bi kiziim var .eger disari cıkma imaknim olmazsa evde 35 dk boyunca hızlı olmak kaydıyla yuruyorum..:))) sebze + proteinde.pazartesi ve sali sadece protein onun dısındaki günler sebze +protein ilemi beslenicez. bende yanlıs yapmak istemeyenlerdenım aslında. yanlıs yapma endişesi var birazcık. 56 57 felan olmak istiyorum. siz artik uzmanlasmısmısınız . ben daha toyum.bu konuda.lıghtlarla besleniyorum ama yinede bu evrede cok iyi anlayip kilo vermek istiyorum banada yardimci olursunuz degilmi? mesela size 1 gunluk ogunumu yazsam olurmu?.
sabah 9 10 gibi kahvalti yapiyorum peynır ve yumurtayı rafadan yapip sadece sarısını yiyiorum bazen sarısınıda yedigim oluyor. ve sekersiz cay.
ögleyide 2 lerde felan :tavuk patlıcan sogan biber cimdik tuz ve karabiber serpip yagsiz yemek ve yogurt yedim.
aksamida 6,30 da krep domates salata peynir yesem olurmu mesela?

birde yemek saatlerim cokmu gec . suyuda cok ıcıyorum yesıl cay ıcıyorum ...eger bunlar dogru degılse nasıl uygulayyım bu evreyı yardım edermiisniz simdiden tesekkür ederim...
5 gün atak yaptıysan 6. gün protein+sebze günün oluyor
yani normal proteinlerin yanında sebze de tüketebiliyorsun
ister salata olarak ister yemek olarak pişirip tüketebilirsin
şart şu: tek başına sebze yiyemiyoruz, yani illaki proteinle birlikte tüketeceğiz ve sebzeyi abartmayacağız (ben bazen abartıyorum)
ikinci şaert: iki öğün arkarakaya sebze yemiyoruz
yani sabah domates,salatalık, biber filan yanında yumurta peynir vs yedin, diyelim. öğlen yemeğinde sadece ptotein yiyoruz. akşam yine pro+sebze yiyebiliyoruz.

eğer seyiri 1+1 yapıyorsan 7. gün ataktaki gibi saf protein oluyor

haklısın canım ama canım o kadar sıkkın moralim psikolojim o kadar bozuk ki bunu devam ettirmek istiyorum :KK43: Nişanlım sürekli kilo vermemle ilgili imalarda bulunuyor hatta bazen daha ileri direk söylüyor ...ben böyle kalırsam mutsuz kalıcakmış...:KK43:( vericem işte bu kiloyu sonrada onu terkedicem :KK70: nihahaha
erkekler :KK20:
sen kendin için yaşa lütfen
ne desem az kalacağından bu kadar diyeyim haddim olmayarak.

arkadaslar atakta balık üzerine limon sıkılıyor dımı
tat katmak amaçlı

evet tatlandırma amaçlı kullanabiliyoruz:KK66:

X